Jump to content

Varputis


edviuks

Recommended Posts

raundapas maxi, nupurskiai ir pagal litagros vadyba per para ar per kiek ten sunaikina iki saknu, svarbiausia antzemine varpucio dalis lieka zalia, tai tikrintojams nesukelia itarimo kad purksta. As pats bandziau ne eko lauke, poveikis man nepasiteisino, na bet eko ukiams vis geriau nei nieko.

:text-lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norejau paklausti, kokiais budais ekologiniai ukiai naikina varputi, ar seip, kaip ji naikinti nenaudojant chemijos ?

http://www.asu.lt/nm/l-projektas/ekologinisukis/23.htm

pakankamai aiskiai isdestyta kaip su juo sukovot :eusa-clap:

Tema apie piktžoles, bet kas atidžiai perskaitė straipsnį, manau pastebėjo kuo plūgas su priešplūgiais pranašesnis už plūgą su kamporaižiais ar vien verstuve.

O šiaip sena kaip pasaulis patirtis-sėjomaina su daugiametėmis žolėmis ar juodu pūdymu. Tas reikalinga ir chemizuotiems ūkiams, nekalbant apie ekologinius. Gyva patirtis mano tėvukas. Glyfoso nėra naudojęs, o varpučio nerasi nei vieno laukuose. Sėjomainoj juodas pūdymas (tikras pūdymas, kuris būna visad juodas). Dirbant daug kartų kultivuojama. Paprasta kaip du kart du. EKO ūkiai didesnes išmokas gauna ne tam, kad iš to pasipelnytų (taip atrodo daugeliui LT), o tam, kad jos padengtų didesnes išlaidas žemės įdirbimui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norejau paklausti, kokiais budais ekologiniai ukiai naikina varputi, ar seip, kaip ji naikinti nenaudojant chemijos ?

http://www.asu.lt/nm/l-projektas/ekologinisukis/23.htm

pakankamai aiskiai isdestyta kaip su juo sukovot :eusa-clap:

Tema apie piktžoles, bet kas atidžiai perskaitė straipsnį, manau pastebėjo kuo plūgas su priešplūgiais pranašesnis už plūgą su kamporaižiais ar vien verstuve.

O šiaip sena kaip pasaulis patirtis-sėjomaina su daugiametėmis žolėmis ar juodu pūdymu. Tas reikalinga ir chemizuotiems ūkiams, nekalbant apie ekologinius. Gyva patirtis mano tėvukas. Glyfoso nėra naudojęs, o varpučio nerasi nei vieno laukuose. Sėjomainoj juodas pūdymas (tikras pūdymas, kuris būna visad juodas). Dirbant daug kartų kultivuojama. Paprasta kaip du kart du. EKO ūkiai didesnes išmokas gauna ne tam, kad iš to pasipelnytų (taip atrodo daugeliui LT), o tam, kad jos padengtų didesnes išlaidas žemės įdirbimui.

kiek supratau, kultivuojat daug kartu, vel suarat, vel kultivuojat?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tema apie piktžoles, bet kas atidžiai perskaitė straipsnį, manau pastebėjo kuo plūgas su priešplūgiais pranašesnis už plūgą su kamporaižiais ar vien verstuve.

O šiaip sena kaip pasaulis patirtis-sėjomaina su daugiametėmis žolėmis ar juodu pūdymu. Tas reikalinga ir chemizuotiems ūkiams, nekalbant apie ekologinius. Gyva patirtis mano tėvukas. Glyfoso nėra naudojęs, o varpučio nerasi nei vieno laukuose. Sėjomainoj juodas pūdymas (tikras pūdymas, kuris būna visad juodas). Dirbant daug kartų kultivuojama. Paprasta kaip du kart du. EKO ūkiai didesnes išmokas gauna ne tam, kad iš to pasipelnytų (taip atrodo daugeliui LT), o tam, kad jos padengtų didesnes išlaidas žemės įdirbimui.

kiek supratau, kultivuojat daug kartu, vel suarat, vel kultivuojat?

Aš ne. Nes man perbrangu būtų per vasarą pūdymą kultivuoti kokius 10 kartų ir bent 2 kart arti. Taip daro mano tėvukas. Aš glyfosuoju, taip pigiau kai ne EKO ūkis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tema apie piktžoles, bet kas atidžiai perskaitė straipsnį, manau pastebėjo kuo plūgas su priešplūgiais pranašesnis už plūgą su kamporaižiais ar vien verstuve.

O šiaip sena kaip pasaulis patirtis-sėjomaina su daugiametėmis žolėmis ar juodu pūdymu. Tas reikalinga ir chemizuotiems ūkiams, nekalbant apie ekologinius. Gyva patirtis mano tėvukas. Glyfoso nėra naudojęs, o varpučio nerasi nei vieno laukuose. Sėjomainoj juodas pūdymas (tikras pūdymas, kuris būna visad juodas). Dirbant daug kartų kultivuojama. Paprasta kaip du kart du. EKO ūkiai didesnes išmokas gauna ne tam, kad iš to pasipelnytų (taip atrodo daugeliui LT), o tam, kad jos padengtų didesnes išlaidas žemės įdirbimui.

kiek supratau, kultivuojat daug kartu, vel suarat, vel kultivuojat?

Aš ne. Nes man perbrangu būtų per vasarą pūdymą kultivuoti kokius 10 kartų ir bent 2 kart arti. Taip daro mano tėvukas. Aš glyfosuoju, taip pigiau kai ne EKO ūkis.

Glifosuojam ir mes tuos laukus, bet blemba, kaip neima tiap neima, apmazina varputi, ziurek kita rudeni vle pilna...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kietis yra pikzole kuri auga blogai isdirbtoj dirvoj, t.y. kietis apsileidusiu ukininku zole :D

Piktžolių temoje netinka kategoriški pasakymai. Priš 50 metų nežinojome tokių piktžolių kaip galinsoga dar kik anksčiau burnuotis.Kietis tuo laikų nebuvo minimas kaip piktžolė. Dabar ekologinės sistemos ūkiuose pasidarė dažna ir sunkiai naikinama.Teisybė ,intensyvus žemės dirbimas,viena iš geriausių apsaugos priemonių.Tik reikėtu vengti diskinių skutikų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kietis yra pikzole kuri auga blogai isdirbtoj dirvoj, t.y. kietis apsileidusiu ukininku zole :D

Piktžolių temoje netinka kategoriški pasakymai. Priš 50 metų nežinojome tokių piktžolių kaip galinsoga dar kik anksčiau burnuotis.Kietis tuo laikų nebuvo minimas kaip piktžolė. Dabar ekologinės sistemos ūkiuose pasidarė dažna ir sunkiai naikinama.Teisybė ,intensyvus žemės dirbimas,viena iš geriausių apsaugos priemonių.Tik reikėtu vengti diskinių skutikų.

placiau paaiskink?

pazystu viena ekologa kuris turi amzone diskini skutika tai labai graziai susitvarko su piktzolem.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kietis yra pikzole kuri auga blogai isdirbtoj dirvoj, t.y. kietis apsileidusiu ukininku zole :D

Tai kiek man v. rapse prieš sėja siūlot su germinatorium važiuot? 5 sykius? :lol: o šiaip jeigu rimtai tai bėda daugiau nearininiuose plotuose, net galera perpurškus pilnai jų nepaėmė, o dirviniams rapsuose kietis išvis nesuprantama piktžolė :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kietis yra pikzole kuri auga blogai isdirbtoj dirvoj, t.y. kietis apsileidusiu ukininku zole :D

Tai kiek man v. rapse prieš sėja siūlot su germinatorium važiuot? 5 sykius? :lol: o šiaip jeigu rimtai tai bėda daugiau nearininiuose plotuose, net galera perpurškus pilnai jų nepaėmė, o dirviniams rapsuose kietis išvis nesuprantama piktžolė :eusa-think:

pakartosiu kazkieno cia forume paminetus zodzius kieti isnaikint reik gilai art

bet su dabartinem kuro kainom ...

kiek is posto suratau rapsus i nearta seji kaip rezultatas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kietis yra pikzole kuri auga blogai isdirbtoj dirvoj, t.y. kietis apsileidusiu ukininku zole :D

Tai kiek man v. rapse prieš sėja siūlot su germinatorium važiuot? 5 sykius? :lol: o šiaip jeigu rimtai tai bėda daugiau nearininiuose plotuose, net galera perpurškus pilnai jų nepaėmė, o dirviniams rapsuose kietis išvis nesuprantama piktžolė :eusa-think:

germinatorius nepasizymi zoliu naikinimu, nes volais viska atgal sumusa, geriau naudok kultivatoriu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pakartosiu kazkieno cia forume paminetus zodzius kieti isnaikint reik gilai art

bet su dabartinem kuro kainom ...

kiek is posto suratau rapsus i nearta seji kaip rezultatas?

Sėjau ir į skustą ir į artą, per metus sunku būtų išvadas padaryti, bet jau šiemet arime geresni rezultatai :)

germinatorius nepasizymi zoliu naikinimu, nes volais viska atgal sumusa, geriau naudok kultivatoriu :)

Sunkiai įsivaizduoju kokybišką sėja po kultivatoriaus rapsui, ypač kai sausringas pavasaris :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pakartosiu kazkieno cia forume paminetus zodzius kieti isnaikint reik gilai art

bet su dabartinem kuro kainom ...

kiek is posto suratau rapsus i nearta seji kaip rezultatas?

Sėjau ir į skustą ir į artą, per metus sunku būtų išvadas padaryti, bet jau šiemet arime geresni rezultatai :)

germinatorius nepasizymi zoliu naikinimu, nes volais viska atgal sumusa, geriau naudok kultivatoriu :)

Sunkiai įsivaizduoju kokybišką sėja po kultivatoriaus rapsui, ypač kai sausringas pavasaris :eusa-think:

Tiesa, jei kalbam apie nepiktžolėtas ir gerai išdirbtas žemes, kur nėra nei žolių nei šiaudų liekanų. Šiuo atveju kalba eina apie varputėtą dirvą. Todėl justis teisus. Germinatorius absoliučiai netinka, ar tu važiuotum 1 kart ar 5 kartus. Vienas dalykas, tai varputį reikia išrauti, o germinatorius nerauna, o tik paglosto. Kitas dalykas tai voliukai varputį vėl prispaudžia ir realiai sudaro sąlygas augti. Geriausiai tiktų kultivatorius su reguliuojamo kampo spyruoklėm ir akėčiom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...