Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

Nepamenu tiksliai kada tas buvo, gal 2012m. Kai kainų šuolis buvo didelis. Pas mane atvyko pieno žvaigždžiu vadyba ir paklausė kiek nori už pieną . Aš atsakiau kad norėčiau kokiu 0,75 centu , tai jie akis išsprogdino ir tarė : nesismulkinkime ,mes siulom 93 centus. Aišku aš sutikau, bet jau tada žinojau kad tik laiko klausimas kada ateis žiaurus kritimas. Niekada nesvajojau daug gauti , bet turi būti proto ribose. Nesinori metus uždirbti o du varyti ant nulio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas klausimas: -Ar iš visu dejuojančių, bent kuris kažką bandė keisti, -įtakoti kainas streikuojant(bent jau aš nemanau, kad tai kažką rimtai keistu), Ieškoti alternatyvaus realizavimo (tai jau išbandžiau), Įkurti įmonę, ar be jos ir užsiimti perdirbimu? Manau greičiausiai, kad NE. Tada klausimas, -Kodėl esanatiems vos keliems pieno supirkėjas-perdirbejams, nenuleisti kainu tiesiog iš lubu? Poto jas šiek tiek pamažinti, po to dar pamažinti, ir dar... ir tai iki tol, kol pieno jiems tiesio pakanka....? O jai ir nepakanka, visvien pakėlus kainas, jo ryškiai nepadaugės, juk visi parduodame tiems patiems supirkėjams ,ir niekur kitur jo nepadedam, nesusandeliuojame kaip grudu ir panašiai... Manes labai nemėgsta pieno perdirbėjai, tokie kaip žvaigždės pieno ir panašiai, nes visada agituodavau ūkininkus kooperavimuisi (jie man net piene antibiotikus rasdavo  :icon-mrgreen:  ... Dabar manau būsiu pasmerktas ir pačių pieno gamintojų, galvojate man nesiūlė 10, 15, ar 25 centais daugiau ,kad tik išeičiau iš kooperatyvo ir duočiau pieną jims tiesiogiai. (paskaičiuokit kokią sumą bučiau gaves per vienerius metus, kai parduodu apie 700 tonu...?) ai, gana čia rūgštį lieti, gerai, kad yra panašių į mane, gerai, kad Piena LT, o taipogi ir kiti kooperatyvai turi supratingų narių... :icon-idea:  Tik tokių žmonių deka, kažkas kažkada pasikeis... :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet kas iš tu kooperatyvų kas pelną gauna? Yrgi siedi keli "šulai“ kurie jieško pigaus pieno ir jiem nerupi jei jam bus pinigų stygius, nes pieninės neduoda jam uždirbti nes duodamos uždirbti kooperatyvui jos augins sau konkurentą ir koperatyvas paims daug paskolų ir bats bankrotas ir visi kas neše i koperatyva pieną vėl lieka ant ledo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kooperatyvas kooperatyvui nelygus mode ;) Dauguma kooperatyvų valdomi vieno žmogaus, čia tas pats kai tiesiogiai pieninei parduoti tik kažkam dar turtus kraunam ;). Va Pienas Lt man atrodo tas tikrasis koop kurį valdo ūkininkai, o ne kažkokia žmonių grupė. Tokių koop, kad atsirastu daugiau ir mum pieninkam geresni laikai ateitų. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perdirbimo įmonių kainų nustatymo procedūra gana paprasta išties. Nusistato kokią nori gauti maržą, tada žiūri už kiek gali parduoti produkciją rinkoje. Atsiranda skirtumas tarp sąnaudų faktinių ir reikiamų. Nu ir ką darai - mažini šį atotrūkį (karpai atlyginimus, optimizuoji veiklą, bet labiausiai ir lengviausiai yra pigint žaliavą). Net krizės metais jų pelnas išlikdavo dėl šios metodikos. Nelabai isivaizduoju kaip jie galėtų elgtis kitaip, yra samdomi direktoriai, vadovai, netektų savo darbo už prastus rezultatus, o kai kurie net patys savininkai dirba... aišku yra kitas kelias bandyti gauti geresnes kainas už pieno produktus, bet nieko neišmanau kokie ten šansai tą padaryti.

 

Mane labiausiai neramina taip eskaluojama Pienas Lt gamyba. Nuo verslo plano iki gamyklos atidarymo praėjo/praeis ne vieni metai ir kažkaip sunku įsivaizduoti, kad tokioje rinkoje, kai visi varžosi dėl vietos po saule, planuojamų gaminti produktų rinka nebus užpildyta. Ir jei bus niša, tai tikrai ne su tokiom maržom, kad galėtų mokėti ūkininkams po 10,15, 25 ct daugiau nei mokės pieno perdirbimo įmonės. Tokia mano nuomone.

 

Man patinka kooperatyvai ir jų atsvara privačiam verslui, tačiau kad Kowboy atsiims tuos xxx tūkstančių kuriuos prarado, tai dar klausimas. Aišku dalis turto priklausys kooperatyvo nariams, bet žiūrėk praeis keletas metelių, turto balansinės vertės labai greit ištirps, tai apčiuopiamo rezultato gali ir nelikti. Na kaip ir sakau, subjektyvi mano nuomonė, su pesimizmo prieskoniu. Visad sudarydamas biudžetus naudojuos pesimistiniu variantu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kooperatyvas kooperatyvui nelygus mode ;) Dauguma kooperatyvų valdomi vieno žmogaus, čia tas pats kai tiesiogiai pieninei parduoti tik kažkam dar turtus kraunam ;). Va Pienas Lt man atrodo tas tikrasis koop kurį valdo ūkininkai, o ne kažkokia žmonių grupė. Tokių koop, kad atsirastu daugiau ir mum pieninkam geresni laikai ateitų. :)

nu palaukim kol  atsidarys ir pasirodis kiek mokes uz pienuka :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu palaukim kol  atsidarys ir pasirodis kiek mokes uz pienuka :icon-wink:

Galiu nuraminti, mokės rinkos kainą, na gal centu ar kelias daugiau... Jau rašiau, kad rinkoje kainų ryškiai tai jau tikrai nesukels. Kooperatyvas turi narius, o nariai gaminą pieną, tai va ir perdirbinės savo narių pieną, ir nelabai svarbu bus nariams, po kiek jį perka, juk gamykla mūsų, ir mums svarbu, kad ji pelningai dirbtu,  Aišku jei bus didesnis pieno poreikis, nei kad turės nariai, tai bus svarstoma kaip ir kokiomis sąlygomis pirkti iš ne kooperatyvo narių...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas klausimas: -Ar iš visu dejuojančių, bent kuris kažką bandė keisti, -įtakoti kainas streikuojant(bent jau aš nemanau, kad tai kažką rimtai keistu), Ieškoti alternatyvaus realizavimo (tai jau išbandžiau), Įkurti įmonę, ar be jos ir užsiimti perdirbimu? Manau greičiausiai, kad NE. Tada klausimas, -Kodėl esanatiems vos keliems pieno supirkėjas-perdirbejams, nenuleisti kainu tiesiog iš lubu? Poto jas šiek tiek pamažinti, po to dar pamažinti, ir dar... ir tai iki tol, kol pieno jiems tiesio pakanka....? O jai ir nepakanka, visvien pakėlus kainas, jo ryškiai nepadaugės, juk visi parduodame tiems patiems supirkėjams ,ir niekur kitur jo nepadedam, nesusandeliuojame kaip grudu ir panašiai... Manes labai nemėgsta pieno perdirbėjai, tokie kaip žvaigždės pieno ir panašiai, nes visada agituodavau ūkininkus kooperavimuisi (jie man net piene antibiotikus rasdavo  :icon-mrgreen:  ... Dabar manau būsiu pasmerktas ir pačių pieno gamintojų, galvojate man nesiūlė 10, 15, ar 25 centais daugiau ,kad tik išeičiau iš kooperatyvo ir duočiau pieną jims tiesiogiai. (paskaičiuokit kokią sumą bučiau gaves per vienerius metus, kai parduodu apie 700 tonu...?) ai, gana čia rūgštį lieti, gerai, kad yra panašių į mane, gerai, kad Piena LT, o taipogi ir kiti kooperatyvai turi supratingų narių... :icon-idea:  Tik tokių žmonių deka, kažkas kažkada pasikeis... :icon-exclaim:

nuoširdžiai tikiuosi kad jūsų viltys išsipildys . Tik vienas bet. Įmone turi valdyti užsienietis arba vienas is pieno ūkio savininku, nes lietuvio noro greitai praturtėti niekad nebe panaikinti . Nors jau iš jūsų jau ir taip pelnosi nesinori, kad dar ir tokia gražia vizija sužlugdytų . Čia tik mano nuomone , kadangi optimizmą dar labiau panaikino raštas apie kainų mažinimą . Buvo 172 eu./t , dabar 165 eu/t . Pieno šiai dienai 600 ltr. Čia žvaigždes tik moka
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas klausimas: -Ar iš visu dejuojančių, bent kuris kažką bandė keisti, -įtakoti kainas streikuojant(bent jau aš nemanau, kad tai kažką rimtai keistu), Ieškoti alternatyvaus realizavimo (tai jau išbandžiau), Įkurti įmonę, ar be jos ir užsiimti perdirbimu? Manau greičiausiai, kad NE. Tada klausimas, -Kodėl esanatiems vos keliems pieno supirkėjas-perdirbejams, nenuleisti kainu tiesiog iš lubu? Poto jas šiek tiek pamažinti, po to dar pamažinti, ir dar... ir tai iki tol, kol pieno jiems tiesio pakanka....? O jai ir nepakanka, visvien pakėlus kainas, jo ryškiai nepadaugės, juk visi parduodame tiems patiems supirkėjams ,ir niekur kitur jo nepadedam, nesusandeliuojame kaip grudu ir panašiai... Manes labai nemėgsta pieno perdirbėjai, tokie kaip žvaigždės pieno ir panašiai, nes visada agituodavau ūkininkus kooperavimuisi (jie man net piene antibiotikus rasdavo  :icon-mrgreen:  ... Dabar manau būsiu pasmerktas ir pačių pieno gamintojų, galvojate man nesiūlė 10, 15, ar 25 centais daugiau ,kad tik išeičiau iš kooperatyvo ir duočiau pieną jims tiesiogiai. (paskaičiuokit kokią sumą bučiau gaves per vienerius metus, kai parduodu apie 700 tonu...?) ai, gana čia rūgštį lieti, gerai, kad yra panašių į mane, gerai, kad Piena LT, o taipogi ir kiti kooperatyvai turi supratingų narių... :icon-idea:  Tik tokių žmonių deka, kažkas kažkada pasikeis... :icon-exclaim:

Tikrai bandziau. Deja esu maza zuvele. Kreipiausi I keleta organizaciju,bandziau kalbet su kolegom,bet sovietinis palikimas ir lietuviskas mentalitetas lemia tai kad sendien dirbam tik is idejos. Per si laikotarpi supratau kad daugelis zemdirbisku organizaciju tik imituoja darbair gina tik laaabai dideliu ukiu ir bendroviu interesus.

 Dali pieno bandom perdirbti(labia maza) ir gaminant tikrai kokybiska produkta,T.Y nespaudziant is pieno viso maksimumo,pelningumas 5 kart virsija zaliavos sendienine kaina :icon-exclaim:  :icon-exclaim:  :icon-exclaim:

 Galim ce diskutuot iki begalybes,bet sutiksiu su Kwboy didzioji musu dalis bijo prarasti dali momentiniu pajamu ,tam kad ateityje turetu garantuota stabiluma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Koop pienas lt buvo labai Gera ideja tik deja jau išsigimė ir tai nutiko kai pakeite netikėtai koop pirmininka ojau Goliath primiti visi kiti nutarimai ir naujos valdžios visi rinkimai ir paskutiniai atstatydinimai rodo kokia ten tvarka dirbama.Buvau ir aš narys ir dabar gaila kad nepavyko išsaugot pradinės idėjos ir manau kad prie to prisidejo ir didieji perdirbejai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Galim ce diskutuot iki begalybes,bet sutiksiu su Kwboy didzioji musu dalis bijo prarasti dali momentiniu pajamu ,tam kad ateityje turetu garantuota stabiluma. kai kuriems pajamų praradimas gresia bankrotu , o kitiems ūkio plėtros apribojimu( lesu trukumas žemių, tehnikos , įrangos pirkimui atlyginimu kėlimui ir paties abejingumui) . Stipresni ūkiai plėtra kiek gal ir sumažins , bet tikrai nesustabdys. O ką daryti mazesniam ir mažam ukiui. Planuose galvojo kaip pirks žeme ir technika . Metalas gal ir palauks , bet žemė. Nepasakysi , kad palauk neparduok ateis geri laikai ir nupirksiu. Ir kas belieka smulkiems ūkiams tai tik nusivilimas , kad laiku truko lesu. Šiuo laiku trukumas pinigu prilygsta ritimusi atgal. Tai tik mano nuomone ir daug kas is šio pasisakymo pritaikomas mano ūkiui. Norėčiau padydinti banda iki kokiu 80 melžiamų ( dabar 50 ir ferma stovi pustuštė ), bet šių dienų situacijai nebegaliu sulaukti 2016.08.06 dienos kai baigsis isipareigojimai( Meslydes statyba) Nma .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Koop pienas lt buvo labai Gera ideja tik deja jau išsigimė ir tai nutiko kai pakeite netikėtai koop pirmininka ojau Goliath primiti visi kiti nutarimai ir naujos valdžios visi rinkimai ir paskutiniai atstatydinimai rodo kokia ten tvarka dirbama.Buvau ir aš narys ir dabar gaila kad nepavyko išsaugot pradinės idėjos ir manau kad prie to prisidejo ir didieji perdirbejai

kadangi nebeesate narys, tai apie kooperatyvo vidaus tvarką, kas kur dirba ir ko nedirba, jums mažų mažiausiai reiktų kalbėti ir skleisti viešai šitą demagogiją, kadangi paprasčiausiai jūs nieko apie kooperatyvo vidinius reikalus nežinot ir neturit žinoti. Atsikratykit lietuviško egoizmo.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Koop pienas lt buvo labai Gera ideja tik deja jau išsigimė ir tai nutiko kai pakeite netikėtai koop pirmininka ojau Goliath primiti visi kiti nutarimai ir naujos valdžios visi rinkimai ir paskutiniai atstatydinimai rodo kokia ten tvarka dirbama.Buvau ir aš narys ir dabar gaila kad nepavyko išsaugot pradinės idėjos ir manau kad prie to prisidejo ir didieji perdirbejai

Buvai narys matyt kol i piena vandens nepradejai pilt... ir dabar burnoji ant kopo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik dar norėjau pridurti, Olandijoj pieno įmones valdo patys ūkininkai, kooperatyvai, tai jie ir gauna teisingą kainą (0,35eur/kg). Pienas LT eina teisinga linkme, tik ar užteks finansinių/moralinių išteklių išgyventi iki gamyklos paleidimo, kai tau moka tik 0,15eur. Ir dar syki visus raginu statyti pieną kooperatyvams (yra nemažai normalių kooperatyvų), ne tiesiogiai pieninėms!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip nekeista kaip tik Buvau pries pieno falsifikavima,okai paprieštarauji atsiranda inhibitoriai su kuriais ir pienas paimamas,bet ir tam radau vaistu nuvezdama komercinius meginius ipieno tyrimus,o del koop tai aš už ja,bet dar nesubrendom tikrai kooperacijai kaip svedijoje arba mes lietuviai matyt sugebame sugadinti viska

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kooperatyvas kooperatyvui nelygus mode ;) Dauguma kooperatyvų valdomi vieno žmogaus, čia tas pats kai tiesiogiai pieninei parduoti tik kažkam dar turtus kraunam ;). Va Pienas Lt man atrodo tas tikrasis koop kurį valdo ūkininkai, o ne kažkokia žmonių grupė. Tokių koop, kad atsirastu daugiau ir mum pieninkam geresni laikai ateitų. :)

Patys ukininkai nevaldo ir nevaldys nebukit naivus, visur taip ir cia valdo komanda, o kas per komanda galit pasidometi. As kazkaip neikertu kaip jus suprantate valdo ukininkai juk tai net neimanoma tai priimant kiekviena sprendima turetu dalyvauti visi.Jei esi koperatyvo narys dar nereiskia, kad dalyvauji valdyme, o  visuotinis susirinkimas taip kaip ir tarybiniais laikais partijos suvaziavimas.....  Ir ar gali , moka ir supranta kaimo zmogus verslo suptilybes, ir, ar turi tam pakankamai laiko, yra isimciu nesiginciju, tai tik dziaukites, kad zmones turintys pazinciu, rysiu, noru ir galimybiu imasi veiklos i kuria isuka ir kitus. Linkime dideles sekmes paleidziant gamykla, dar didesnes sekmes ieskant rinkos pagamintam produktui. Pastacius gamykla nebus spalio revoliucijos nebukim naivus viskas tekes sena vaga ir mes brisim ta pati mesla tad kas galim laukiam sekancio pieno kainu suolio ir kas daugiau belieka, o kam jau viskas gerkleje stovi manau velgi ras sprendima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip nekeista kaip tik Buvau pries pieno falsifikavima,okai paprieštarauji atsiranda inhibitoriai su kuriais ir pienas paimamas,bet ir tam radau vaistu nuvezdama komercinius meginius ipieno tyrimus,o del koop tai aš už ja,bet dar nesubrendom tikrai kooperacijai kaip svedijoje arba mes lietuviai matyt sugebame sugadinti viska

Realiai tokie kaip Jūs ir yra viso projekto destruktoriai. Neminekit svedu Jum iki ju toliau nei toli.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://manoukis.lt/naujienos/rinka/20398-a-trumpa-i-rokiskio-surio-akcijas-investavo-dar-139-tukst-euru

Va koks nepelningas pieno verslas ir kaip jis pelno nenesa,juokinga ..... Tikriausiai investavo uzdirbes is kitu verslu, bet nesuprantu juk investicija i piena butu neprotinga, juk ir taip pilni sandeliai suriu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...