Jump to content

PAŠARAI: Ganyklų žolė, šienas ir kiti pašarai


Loreta

Recommended Posts

  • Atsakymai 290
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

  • po 3 savaičių...

Na, ne visai tiesa... Truputis -pabarstytų ant šieno (šienainio) tikrai nekenks... Bet ir tą truputį (200 - 300 gr dienai) geriau duoti traiškytą.. Kukurūzai neturi nieko, kas kenktų avims..... tik gali būti per didelė šeimininko meilė.. ( peršėrimas kiekiu per kartą, ar peršėrimas iš viso..) Taigi... atsargiai.. Ir dar... apie kokias avis kalbame?? mėsines?? pienines? Ėringas? rekomendacijos skiriasi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
kaip šiemet želia plotai?

pas mane ganyklom mišios-varinėju gyvulius iš vienos ganyklos į kitą,nesuprantu nuėda-atsigauna tik po 5 savaičių

jei taip bus,tai spalio mėn gausiu šert šienainiu :lol:

Pas mane, Žemaitijoje, prasti popieriai.... :) Aš jau ganykloje statau ėdžias su rulonais... Laukiu, kol atžels nors truputuką žolė ir užaugs pavasarį naujai užsėtos pievos. Iš toliau pažiūrėjus atrodo, kad avys Roundup'u nupurkštoje pievoje ganosi. Artėja kergimo laikas.... Tai jau dabar kaip ir laikas joms ant geros žolės lakstyti, o jos kaip nėra, taip nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne taip Ekotomai supratai, aš čia kalbu visumoje. Ūkininkaujant visuomet reikia apgalvoti tolimesnę perspektyvą ir tam pasiruošti.

Aš čia tik pateikiau vieną iš variantų tam, kad vasaros viduryje nereikėtų ganyti plikoje ganykloje. Bet kiekvienas daro taip kaip jam parankiau, pagal turimas savo aplinkybes ir galimybes. Niekam netaikau į asmeniškumus, todėl nereikia ieškoti kitokių mano pasisakymo prasmių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tomai, jis kalbėjo apie mane. :) Gali planuoti kiek nori, bet gamta pakoreguoja taip, kaip jai reikia. Pernai žolė žėlė kaip išdurnėjusi. Naujai atsėtos pievos augo pasakiškai. Šiais metais užsėjus, dar ir po 3 savaičių niekas sudygę nebuvo, nes buvo labai sausa, po to šalta, po to šalta ir sausa. :) O senieji žolynai iššalo. Žiemą nebuvo sniego visai, o pavasarį dar ir tos -8 laipsnių šalnos tikrai nepadėjo.

Kadangi ūkis ekologinis, tai tręšiu tik rudenį ir tik mėšlu. Todėl tradicinės pamokos, kaip reikia tręšti ir auginti žolę čia netinka.

Teorija visada gražiai atrodo ant popieriaus. Beje, rimti ūkininkai šienavimui turi atskirus plotus ir juose negano gyvulių (jeigu ką). :D:P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kaip ten MLietuvoje(kaip suprantu vydurio) :lol: su ganyklom gal ir nėra problemų,Vilniaus rajone turėti 300 Ha ganyklų būtų prabanga,kas ne kas o mes tai Vilniaus krašte ypaingą dėmesį skyriam logistikai :lol:

o jei rimtai nuganiau 40 Ha,ir, mišios,neauga net kultūrinės pievos,drėgmės pakanka,saulės yr

stebuklai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teorija Migueli kyla iš praktikos. Žolių sėją (Ir kitų kultūrų) geriausia baigti iki gegužės pirmos, nes gegužės pirmoje dekadoje dažnai būna lietaus. Vėliau pasėjus, sudygimo gali tekti palaukti ilgai. Turiu užsiauginęs žolės ir be tręšimo, tik ją šienavau gegužės antroje dekadoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei leisit ,noriu pasisakyti - kai ganyklu ploto mazai tada ir zole neauga arba aviu per daug .pavasari ir as ieskojau vandens trasu ir zoles -kai apmazinau skaiciu galvu ir zole augt pradejo :icon-cool:

Geras,

tai kur logika,?nuganai pievas ir dar palieki toliau ganyti avis?

:lol:

tai ir eina šneka,po ganiavos pievos šiemet neatsigauna,prie ko galvų skaičius?

aš net neruošiu iš ganyklų jokių pašarų,tam yra kiti laukai :icon-geek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei leisit ,noriu pasisakyti - kai ganyklu ploto mazai tada ir zole neauga arba aviu per daug .pavasari ir as ieskojau vandens trasu ir zoles -kai apmazinau skaiciu galvu ir zole augt pradejo :icon-cool:

Geras,

tai kur logika,?nuganai pievas ir dar palieki toliau ganyti avis?

:lol:

tai ir eina šneka,po ganiavos pievos šiemet neatsigauna,prie ko galvų skaičius?

aš net neruošiu iš ganyklų jokių pašarų,tam yra kiti laukai :icon-geek:

Gerb.Lambyland ..neziuriu as jokios logikos ir t.t ziuriu kas pas mane pievoje yra ... Zinau viena ukinika laikanti viska fermoje ir kiekviena karta serianti zole .Beje norejau isgirsti is jusu nuomone apie toki posaki isgirsta is profesoriaus -ar itakoja zoles aukstis aviu atsivedamu eriuku skaiciui ? pas mane ir tos zoles nebuvo jau pavasari po to kai uzlijo kad net plauke viskas tai ir ta zole pradejo augti,bet kad jos daug tai nera,(pas mane jos tame paciame plote tik skyriais atitverta).bet man jos uztenka.ir ne visur vienodai :icon-rolleyes:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei leisit ,noriu pasisakyti - kai ganyklu ploto mazai tada ir zole neauga arba aviu per daug .pavasari ir as ieskojau vandens trasu ir zoles -kai apmazinau skaiciu galvu ir zole augt pradejo :icon-cool:

Geras,

tai kur logika,?nuganai pievas ir dar palieki toliau ganyti avis?

:lol:

tai ir eina šneka,po ganiavos pievos šiemet neatsigauna,prie ko galvų skaičius?

aš net neruošiu iš ganyklų jokių pašarų,tam yra kiti laukai :icon-geek:

Gerb.Lambyland ..neziuriu as jokios logikos ir t.t ziuriu kas pas mane pievoje yra ... Zinau viena ukinika laikanti viska fermoje ir kiekviena karta serianti zole .Beje norejau isgirsti is jusu nuomone apie toki posaki isgirsta is profesoriaus -ar itakoja zoles aukstis aviu atsivedamu eriuku skaiciui ? pas mane ir tos zoles nebuvo jau pavasari po to kai uzlijo kad net plauke viskas tai ir ta zole pradejo augti,bet kad jos daug tai nera,(pas mane jos tame paciame plote tik skyriais atitverta).bet man jos uztenka.ir ne visur vienodai :icon-rolleyes:

tai aišku kad turi,baronas vaikšto sau po pievą,žolė kiaušiukus kedena,kam tos moterys? :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...