Jump to content

PAŠARAI: Ganyklų žolė, šienas ir kiti pašarai


Loreta

Recommended Posts

Yra būdas. Su akėčiomis (traktorinis žemės grėblys :D ) išdraskai samanas ir velėną pašiauši, o tada sėji.

Dar vienas būdas yra ekologinių akėčių su sėjamąja kombinacija. Austriškos kainuoja 6 m pločio su sėjamąja - ~45 000 lt+PVM. Daug pievų reikia turėti, kad atsipirktų toks aparatas. :) Bet vistiek geriausiais efektas yra žemės apvertimas. Gerai patręšti mėšlu ir suarti. Tuo pačiu į žemę patenka daug deguonies.

Čia kaip gydomąjį masažą su nugaros kasymu lyginti. :)

Nera pas mane samanu as su zvaigzute pora kartu metuose nugrebliuoju tai zole reta pasidare ... maciau siausia ir lygina prisikabine dvi traktorines padangas .jas gulincias tampo taip kupstus visokius pralygina ir padrasko truputi... anksciau budavo tokie pentinuoti volai -jei sekla pasleidus kad ir su barsteklia ir po to privoluoji su pentininiu volu ....

Arima zinau bet jei normaliai padaryti reikia leksciuoti palaukti po suarti iskultivuoti islyginti ir paseti rezultatas tik rudeni .. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 290
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Nera pas mane samanu as su zvaigzute pora kartu metuose nugrebliuoju tai zole reta pasidare ... maciau siausia ir lygina prisikabine dvi traktorines padangas .jas gulincias tampo taip kupstus visokius pralygina ir padrasko truputi... anksciau budavo tokie pentinuoti volai -jei sekla pasleidus kad ir su barsteklia ir po to privoluoji su pentininiu volu ....

Arima zinau bet jei normaliai padaryti reikia leksciuoti palaukti po suarti iskultivuoti islyginti ir paseti rezultatas tik rudeni .. :eusa-think:

Nesutinku kad rezultatas tik rudenį ,sėjau avižų-vikių mišinį gegužės 23d. nors reikėjo apie 10d. sėt tik kad nespėjau,liepos 16 d. nupjoviau ir į baltus susukau.Kartu buvo pasėta ir žolių mišinys.Rugsėjo 10d.antra pjūtis jau žolių ir trečias atolas garantuotas mėnesio pabaigoj gal kito pradžioj aišku labai truksta lietučio.Į atnaujinimą neariant žiūriu skeptiškai mano nuomone tai pinigų švaistymas,na gal jeiaras kitas tai taip bet daugiau tai nežinau.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nera pas mane samanu as su zvaigzute pora kartu metuose nugrebliuoju tai zole reta pasidare ... maciau siausia ir lygina prisikabine dvi traktorines padangas .jas gulincias tampo taip kupstus visokius pralygina ir padrasko truputi... anksciau budavo tokie pentinuoti volai -jei sekla pasleidus kad ir su barsteklia ir po to privoluoji su pentininiu volu ....

Arima zinau bet jei normaliai padaryti reikia leksciuoti palaukti po suarti iskultivuoti islyginti ir paseti rezultatas tik rudeni .. :eusa-think:

Nesutinku kad rezultatas tik rudenį ,sėjau avižų-vikių mišinį gegužės 23d. nors reikėjo apie 10d. sėt tik kad nespėjau,liepos 16 d. nupjoviau ir į baltus susukau.Kartu buvo pasėta ir žolių mišinys.Rugsėjo 10d.antra pjūtis jau žolių ir trečias atolas garantuotas mėnesio pabaigoj gal kito pradžioj aišku labai truksta lietučio.Į atnaujinimą neariant žiūriu skeptiškai mano nuomone tai pinigų švaistymas,na gal jeiaras kitas tai taip bet daugiau tai nežinau.
Bet kur naturalios pievos nei ju kas seja nei ka o auga kaip pasiute ... arimas gerai bet nebus kur ganyti bandysim nauju budu sejant is rankos ir iterpiant su virbuotu volu=rezutatus paskelbsiu :icon-wink:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš taip pat prieš pora metų maniau, kad galima įsėti žoles į jau esamą pievą natūralią. Bet tai tikrai praktiškai neįmanoma, nes pienės, samano ir kitos piktos dvasios neleis subujoti kultūrinei žolei.

Kai geri šilti ir drėgni metai, tai ir natūralioje pievoje gerai žolė auga, bet tarkim šiais metais atsėtos pievos tikrai sublizgėjo. :) jei ne jos, tai jau būčiau nemažai rulių sušėręs dar vasarą. O ganyklų ir man trūksta, todėl nebūtina visko iškart suarti. Aš savo 15 ha pievų prie namų per tris metus atsisėsiu. Liko paskutiniai metai. Dabar dar paskutinius 5 ha suarsiu, o pavasarį atsėsiu. Jei bus geras pavasaris (kaip pernai), tai jau liepos mėnesį galėsiu jau ir ganyti (rezultatas tikrai ne rudenį matomas). Tada rugpjūčio mėnesį. o po to jau ir spalį bus atžėlusi graži žolė. Taip kad 3 ganymai drąsiai dar tais pačiais metais atsėjus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš taip pat prieš pora metų maniau, kad galima įsėti žoles į jau esamą pievą natūralią. Bet tai tikrai praktiškai neįmanoma, nes pienės, samano ir kitos piktos dvasios neleis subujoti kultūrinei žolei.

Kai geri šilti ir drėgni metai, tai ir natūralioje pievoje gerai žolė auga, bet tarkim šiais metais atsėtos pievos tikrai sublizgėjo. :) jei ne jos, tai jau būčiau nemažai rulių sušėręs dar vasarą. O ganyklų ir man trūksta, todėl nebūtina visko iškart suarti. Aš savo 15 ha pievų prie namų per tris metus atsisėsiu. Liko paskutiniai metai. Dabar dar paskutinius 5 ha suarsiu, o pavasarį atsėsiu. Jei bus geras pavasaris (kaip pernai), tai jau liepos mėnesį galėsiu jau ir ganyti (rezultatas tikrai ne rudenį matomas). Tada rugpjūčio mėnesį. o po to jau ir spalį bus atžėlusi graži žolė. Taip kad 3 ganymai drąsiai dar tais pačiais metais atsėjus. :)

Esu girdejas kad jeigu yra dobilai pirmaisiais metais geriau neleisti nes dar nebuna gerai isisaknija ar kazkas tokio ir greitai gali juo isnaikinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tai neariu, o pavasarį iškultivuoju seną pievą, tik reik netingėt pavažinėt. Ir į sėklų mišinį dar dedu vienmečių svidrių, jos greit auga, tada užleidžiu avis, jos jas nuėda, o daugiametės žolės nenukenčia. Dar ir likusios senos žolės greit pašoka, tada į antrą vasaros pusę vėl avis leidžiu. Trūksta šiais metais drėgmės, jei ne atnaujinėjamos pievos, nebūtų nei pašarų, nei ganiavos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tai neariu, o pavasarį iškultivuoju seną pievą, tik reik netingėt pavažinėt. Ir į sėklų mišinį dar dedu vienmečių svidrių, jos greit auga, tada užleidžiu avis, jos jas nuėda, o daugiametės žolės nenukenčia. Dar ir likusios senos žolės greit pašoka, tada į antrą vasaros pusę vėl avis leidžiu. Trūksta šiais metais drėgmės, jei ne atnaujinėjamos pievos, nebūtų nei pašarų, nei ganiavos.

laba norejau paklausti ar rugiu avims galima duoti, kaiminas pigiai siulo parduoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man yra galimybe nusipirkti kelis sieno rulonus su plevele, bet jie yra praitu metu. Kaip manote ar skonis nebus blogas, kad nera siu metu? Kiek laiko galima laikyti suviniota rulona, kad dar butu tinkamas serimui?
o sviezio sieno nera ar nieks neturi ? am bandyti es ne es susirgs nesusirgs - geriau sviezio sieno 3rulonus nei kazko nematyto
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man yra galimybe nusipirkti kelis sieno rulonus su plevele, bet jie yra praitu metu. Kaip manote ar skonis nebus blogas, kad nera siu metu? Kiek laiko galima laikyti suviniota rulona, kad dar butu tinkamas serimui?
o sviezio sieno nera ar nieks neturi ? am bandyti es ne es susirgs nesusirgs - geriau sviezio sieno 3rulonus nei kazko nematyto

Ta siena sere karvems bet kai pardave karves liko keli

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man yra galimybe nusipirkti kelis sieno rulonus su plevele, bet jie yra praitu metu. Kaip manote ar skonis nebus blogas, kad nera siu metu? Kiek laiko galima laikyti suviniota rulona, kad dar butu tinkamas serimui?

Apie kiek avių vyksta kalba? Suspėsi pradaryta šienainio ruloną per 2-3 dienas sušerti kad nesugestų? Jei ne tai net minčių negali būti apie pirkimą.

Skaičiuoti gali taip - vienai aviai reikia iki 2 kg šieno, iki 4 kg šienainio, iki 6 kg siloso per parą.

Geriausia duoti vienu metu šieno ir šienainio ar siloso, kad jei būtų jis sugedęs avys jo nevalgys ir rinksis šieną.

Šiemet planuoju duoti silosą du kartus į savaitę, kad užtektu keliom dienom, o šieno turės visada.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man yra galimybe nusipirkti kelis sieno rulonus su plevele, bet jie yra praitu metu. Kaip manote ar skonis nebus blogas, kad nera siu metu? Kiek laiko galima laikyti suviniota rulona, kad dar butu tinkamas serimui?

Apie kiek avių vyksta kalba? Suspėsi pradaryta šienainio ruloną per 2-3 dienas sušerti kad nesugestų? Jei ne tai net minčių negali būti apie pirkimą.

Skaičiuoti gali taip - vienai aviai reikia iki 2 kg šieno, iki 4 kg šienainio, iki 6 kg siloso per parą.

Geriausia duoti vienu metu šieno ir šienainio ar siloso, kad jei būtų jis sugedęs avys jo nevalgys ir rinksis šieną.

Šiemet planuoju duoti silosą du kartus į savaitę, kad užtektu keliom dienom, o šieno turės visada.

Sieno rulona zadu serti ziema, tai kokios problemos gi esant minusiniai temperaturai jis negenta.

Kuom skiriasi sienas nuo sienainio?

Ir kodel sieno reikia tiek nedaug, o tokio siloso tiek daug?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šienas konservuojamas džiovinimu. Jame ne daugiau 15 proc. drėgmės (vandens) Silosas konservuojamas pienarūgščių bakterijų darbu beorėje (anaerobinėje) aplinkoje. Silose vandens gali būti ir 70 proc. Atrajotojai (o ir kiti gyvūnai) vandens nevalgo, jie jo atsigeria... Suėdamos ir suvirškinamos yra sausos medžiagos (SM). Jų visą laiką reikia suėsti vienodą kiekį...ar ėda silosą, ar šieną.... Bet, kadangi silose vandens daugiau...... jo ir suėsti, kad gauti tą patį SM kiekį, reikia daugiau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

geriausia šerti yra tvarte,tada nekyla jokių klausimų dėl pievų

taip daro 80% pasaulio

Manau, kad gyvuliukam skaniau sviezia zolyte nei sienas? Ir + ta siena paruosti brangiau kainuoja negu tiesiog uzleisti esti

Tai kad ir tvarte gali šerti šviežia žole. Nusipirk rinktuvą/dalytuvą ir "vuoalia". :) O kitas dalykas, kad ne visi turi tokią prabangą - daug žemės. Mačiau, kaip Olandijoje ūkininkai mėgina išspausti maximumą iš 1 ha. Vynioja rulonus, paskui presą važiuoja ir renka rulius, o paskui dar trąšų barstytuvas. :) manau, kad jie minimum 4 kartus (jei ne 5is) šienauja tas pievas. Žemės jie nebeįperka pas save patys (o niekas ir neparduoda), tai jiems pigiau nusipirkti technikos, kuro, statyti fermas ir gyvulius laikyti tvarte kiaurus metus.

Mums atrodo brangi technika ir kuras, o jiems brangi žemė. :)

Simet iseli 3 kartus sienavau, kitas pievas 4 kartus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip atnaujinat pieva??- gal koks budas yra neariant :) zinau kad skamba juokingai bet nesinori arti ir kultivuoti gal kaip su grebliuku iterpti pvz dobiliuka migle eraicina ........

Man viena karta teko su grebliuku kelis arus ,tai sudygo ir auga puikiai ,tai atlikau kai daug dregmes buvo pasejau is rankos ir su grebliuku isgrebliavau (drenazo juosta buvo) :)

Po pievos pieva seti nelabai koks gero ukininkavimo pavyzdys...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po pievos pieva seti nelabai koks gero ukininkavimo pavyzdys...

Gero, ar ne gero, bet aš savo kalnuose tik pievas ant pievų sėti tik ir galiu. Joks sveiko proto kombaino vairuotojas pas mane nevažiuotų, o durni jau užsimušę. :) Todėl tik pievos. Kitas reikalas, kad neturint reikiamos technikos, grūdų auginti tiesiog neapsimoka. Žymiai pigiau (ir mažiau nervų) yra nusipirkti jau užaugintą produkciją.

Arimas 300 lt/ha, Kultivavimas 100 lt/ha, Sėjimas 80 lt/ha, Kūlimas 350 lt/ha. Dar pridėk sėklos kainą (200 kg/ha (jei avižos) - 150 lt/ha), Jei dar purkšti sumanai, 50 lt/ha + chemija.

Viso: ~1100 lt/ha. + trąšos. Avižų kaina perkant ~350 lt/t.

Netręšiant, už tokią sumą gali nusipirkti apie 3,2 t avižų.

Žemė (bent jau pas mane, Žemaitijoje) nėra derlinga, tad iš 1 ha max 3,5 t derlius...

Tai pasakykit man, ar verta nervus gadintis dėl papildomų 300 kg??? Dar dadėkit kurą ir telefono išlaidas lakstant ir ieškant, kas atliks tuos darbus.

Bet turint bent dalį savo technikos, tarkim kokį plūgą ir kultivatorių, tai jau jau kažkiek į pliusą lipama . :)

Pamiršau dar vieną faktą paminėti, kodėl pievoje sėjama pieva... Žemės ir ganyklų stoka..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po pievos pieva seti nelabai koks gero ukininkavimo pavyzdys...

As nepavyzdys ukininkavimui-zinau apie sejomainas ir t.t bet va kaip ..Miquelis.. minejo geriau nupirkti grudus ir t.t ir pieva galima patresti trasomis ir augs ta zole ...beje zoles yra bet jos norisi ivairesnes kad butu ,as palyginimui paemiau pvz laukines pievas kur zole pati auga ju nei kas tresia nei seja :icon-wink:

tiesiog norisi be reikalo nesvaistyti energijos kazka gal naujo kas naudoja ..

volas -ezys bet reikia sulaukti pievoje tam tikros dregmes ir kad nesiveltu zole ant jo..

post-9775-141521842568_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaži ar bus nauda iš tokio volo. Gal jis ir pagerins aeraciją (toj vietoj kur įsismeigė), bet žemė vistiek bus suspausta. O samanų jis nesudraskys. Prabadys skylutes ir tiek. Pagrinde manau, kad samanos pievas ir gadina. Jokia nukritusi sėkla neturi galimybės sudygti.

O su juo darbuotis gali tik anksti pavasarį, kol žolė dar neželia, ir žemė drėgna. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O čia toje nuotraukoje nori parodyti ką? :) varpučio daug, o kitos žolės mažai matosi čia. :)

Kiek laiko nuo ganiavos čia praėję? Čia atnaujinta? Galėsiu šiandien nufotkinti, kaip mano ganyklos atrodo nuskustos, senos ir atnaujintos. :)

cia ganau toje vietoje -reikes svente padaryti avims parvesiu kopustu...

senbuviu sugalvota technologija :icon-wink:augalininkyste/pievu-atsejimas-t8683-15.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...