Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

Skirtingai tresiam. As viska atituodu iki bamblejimo ir rezultatai taip pat geri :icon-wink:

Bent jau Viliaus ir mūsų ūkiuose kalbėdami apie kviečių tręšimą rastumėm bendrą kalbą :)) galit kalbėti kaip norit, efektas didžiausias ir tuo pačiu gausiausias derlius kuo ankstyvesniam ir kuo gausesniam tręšime :icon-exclaim::icon-arrow::icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia amonio sulfata,tai kaip mane mokino vienas chemikas,reikia ziureti i dirvos PH.Mano dirvose 7,2-7,5 PH.Tai siule azota (visa)atiduoti tresiant tik am.sulfatu.(O jeigu mazas PH tai gal jo isvis nereikia,nebent rapsui.)Kol kas nesiryztu tokiam zingsniui bet koki lauka zadu pabandyt.Siaip pirma tresima stenguosi su KASu ir dadedu salietros, kad gautu ivairesnio azoto ,nes salietroje daug nitratinio kuris greitai issiplauna jeigu daugiau lietaus.O gal as neteisus?Ka pasakysit rimti agronomai? PS. NPK zieminiams, tik rudeni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia amonio sulfata,tai kaip mane mokino vienas chemikas,reikia ziureti i dirvos PH.Mano dirvose 7,2-7,5 PH.Tai siule azota (visa)atiduoti tresiant tik am.sulfatu.(O jeigu mazas PH tai gal jo isvis nereikia,nebent rapsui.)Kol kas nesiryztu tokiam zingsniui bet koki lauka zadu pabandyt.Siaip pirma tresima stenguosi su KASu ir dadedu salietros, kad gautu ivairesnio azoto ,nes salietroje daug nitratinio kuris greitai issiplauna jeigu daugiau lietaus.O gal as neteisus?Ka pasakysit rimti agronomai? PS. NPK zieminiams, tik rudeni.

Ir koks tikslas tresti vien amonio sulfatu? Ypac darant pirma tresima, geriau yra nitratine azoto forma. Amoniakini azota sorbuoja dirvozemis, todel ji sunkiau pasisavina augalai, juo augalai aprupinami ilgesni laikotarpi. Dar galiu pamineti, kodel neverta tresti vien sulfatu, tai varpiniam augalam tiek daug sieros nereikia. Jos dirvozemis nesorbuoja, ji gan greitai issiplauna, gausis pinigai i bala :) ir zinoma amonio sulfatas- peilis dirvozemio pH.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sieros kvieciam vienas agronomas rekomendavo tokiu santykiu 1 prie 5 lyginant su azotu. Pernai 200kg amonio sulfato bent jau mano zemese kvieciai buvo superiniai. Duodant sieros geriau pasisavina augalas ne tik azoto bet ir kitus elementus, dabar neisivaizduoju kvieciu tresimo be sulfato :icon-wink:

Po sulfato, melyni

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ka tresti?

ganykla ar rugius?

Prisidėsiu ir aš klausimu. Prastai po žiemos rugiai atrodo. Turiu purkštuvą, būtų gerai "KAS"o užpurkšt. Pagal lentute reikia apie 200l/h gryno trešt? Atrodo labai jau didelis kiekis? Ar aš nesuprantu ar ištikro taip?

Na man tokio didelio kiekio neteko naudot, kažkodėl isivaizduoju, kad toki kieki jeigu su paprastais purkštukais išpurkši tai turėtu nudegint, nebent laistyt su čiurkšliniais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia amonio sulfata,tai kaip mane mokino vienas chemikas,reikia ziureti i dirvos PH.Mano dirvose 7,2-7,5 PH.Tai siule azota (visa)atiduoti tresiant tik am.sulfatu.(O jeigu mazas PH tai gal jo isvis nereikia,nebent rapsui.)Kol kas nesiryztu tokiam zingsniui bet koki lauka zadu pabandyt.Siaip pirma tresima stenguosi su KASu ir dadedu salietros, kad gautu ivairesnio azoto ,nes salietroje daug nitratinio kuris greitai issiplauna jeigu daugiau lietaus.O gal as neteisus?Ka pasakysit rimti agronomai? PS. NPK zieminiams, tik rudeni.

Ir koks tikslas tresti vien amonio sulfatu? Ypac darant pirma tresima, geriau yra nitratine azoto forma. Amoniakini azota sorbuoja dirvozemis, todel ji sunkiau pasisavina augalai, juo augalai aprupinami ilgesni laikotarpi. Dar galiu pamineti, kodel neverta tresti vien sulfatu, tai varpiniam augalam tiek daug sieros nereikia. Jos dirvozemis nesorbuoja, ji gan greitai issiplauna, gausis pinigai i bala :) ir zinoma amonio sulfatas- peilis dirvozemio pH.

Na nezinau,siera leidzia labjau isisavinti elementus .siaip dirvos nasumas geras trasu nepagailiu,o derliaus stebuklu negaunu,Tai gal, galvoju, tas aukstas PH negerai.Vistiek koki desetka ha ruosiuos surizikuot su kokiais 400 am.sulfatu ir biski salietros arba kas-o.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia amonio sulfata,tai kaip mane mokino vienas chemikas,reikia ziureti i dirvos PH.Mano dirvose 7,2-7,5 PH.Tai siule azota (visa)atiduoti tresiant tik am.sulfatu.(O jeigu mazas PH tai gal jo isvis nereikia,nebent rapsui.)Kol kas nesiryztu tokiam zingsniui bet koki lauka zadu pabandyt.Siaip pirma tresima stenguosi su KASu ir dadedu salietros, kad gautu ivairesnio azoto ,nes salietroje daug nitratinio kuris greitai issiplauna jeigu daugiau lietaus.O gal as neteisus?Ka pasakysit rimti agronomai? PS. NPK zieminiams, tik rudeni.

Ir koks tikslas tresti vien amonio sulfatu? Ypac darant pirma tresima, geriau yra nitratine azoto forma. Amoniakini azota sorbuoja dirvozemis, todel ji sunkiau pasisavina augalai, juo augalai aprupinami ilgesni laikotarpi. Dar galiu pamineti, kodel neverta tresti vien sulfatu, tai varpiniam augalam tiek daug sieros nereikia. Jos dirvozemis nesorbuoja, ji gan greitai issiplauna, gausis pinigai i bala :) ir zinoma amonio sulfatas- peilis dirvozemio pH.

Na nezinau,siera leidzia labjau isisavinti elementus .siaip dirvos nasumas geras trasu nepagailiu,o derliaus stebuklu negaunu,Tai gal, galvoju, tas aukstas PH negerai.Vistiek koki desetka ha ruosiuos surizikuot su kokiais 400 am.sulfatu ir biski salietros arba kas-o.

ir padarysi labai didelę nesamonę... Ieškok bėdų kitur, o ne sulfate, kodėl negauni derliaus ...
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Isradejas kam tokia drastiska norma sulfato? pakaktu apie 150-200kg y ha po pirmo tresimo praejus keliolikai dienu :icon-wink:

2011m buvo sausesnis pavasaris sudejus 170vm azoto kvieciai buvo geltoni :eusa-doh: Issiaiskinus kame beda, deja po laiko, buvo gautas derlius 4t/ha. Paskutinese technologinese uzberus sulfato lekiant nuo rapso lauko, vaizdas kardinaliai pasikeite, be sieros augalas prastai pasisavino azota tais metais :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...