Jump to content

Viskas apie ėringas avis ir ėriavimasi


Loreta

Recommended Posts

  • po 7 mėnesių...

Sveiki. apsieriavo avis. atsivede du mazylius,bet nenori ju maitint. viena dar kol laikau tai prisileidzia ir pamaitina,o kitas tik prieina,apuosto ji ir is karto gulasi arba bega. bandziau ir pienu trint,bet nepadeda. gal kam yra teke susidurt su tokia situacija? p.s. aviai tai antra vada. pirma puikiai maitino ir jokiu bedu nebuvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. apsieriavo avis. atsivede du mazylius,bet nenori ju maitint. viena dar kol laikau tai prisileidzia ir pamaitina,o kitas tik prieina,apuosto ji ir is karto gulasi arba bega. bandziau ir pienu trint,bet nepadeda. gal kam yra teke susidurt su tokia situacija? p.s. aviai tai antra vada. pirma puikiai maitino ir jokiu bedu nebuvo.

Man, praeitais metais taip pat buvo, bandžiau rišti kuo trumpiau, kad negalėtų nustumti su snukiu ėriuko, laikiau 3 paras taip pririštą,bet nepadėjo.Galų gale pats turėjau maitinti iš buteliuko.Svarbu,kad pirmosiom valandom gautų avies krekenų(aš laikydavau avį,kol ji pasimaitindavo).

Daug laiko atimantis darbas jūsų laukia,arba, kaip kiti pataria,viską palikti gamtai sutvarkyti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man, praeitais metais taip pat buvo, bandžiau rišti kuo trumpiau, kad negalėtų nustumti su snukiu ėriuko, laikiau 3 paras taip pririštą,bet nepadėjo.Galų gale pats turėjau maitinti iš buteliuko.Svarbu,kad pirmosiom dienom gautų avies krekenų(aš laikydavau avį,kol ji pasimaitindavo).

Daug laiko atimantis darbas jūsų laukia,arba, kaip kiti pataria,viską palikti gamtai sutvarkyti...

As kai tik gime tai gulincia daviau zyst,o dabar melziu avi ir is buteliuko girdau. jau 3 para taip zaidziu. Bet girdau tik 3 kartus per diena,o nakti isvis negirdau. Ne per mazai,gal dazniau reikia? eriukas guvus,laksto. o tam kur dasileidzia lyg viduriukai uzkieteje,niekaip neissikakina normaliai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As kai tik gime tai gulincia daviau zyst,o dabar melziu avi ir is buteliuko girdau. jau 3 para taip zaidziu. Bet girdau tik 3 kartus per diena,o nakti isvis negirdau. Ne per mazai,gal dazniau reikia? eriukas guvus,laksto. o tam kur dasileidzia lyg viduriukai uzkieteje,niekaip neissikakina normaliai. 

Tas kur nesikakina, viduriuos, elektrolitais pasirūpinkit..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.Avis auginu penkis metus.Dar pries metus kovo menesi sulaukiau graziu stipriu eriuku,bet va kazkas nutiko ir avys daugiau nebesieriuoja.Vasara buvau paleides barona pas avis ir planavau spalio menesi pagausejimo ir va nulis.Tada kita barona parsiveziau ir laukiau kovo pradzioje pagausejimo ir vel visiskas nulis... Gal kas nors itariate kas gali buti.Abu baronai tikrai geri

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.Avis auginu penkis metus.Dar pries metus kovo menesi sulaukiau graziu stipriu eriuku,bet va kazkas nutiko ir avys daugiau nebesieriuoja.Vasara buvau paleides barona pas avis ir planavau spalio menesi pagausejimo ir va nulis.Tada kita barona parsiveziau ir laukiau kovo pradzioje pagausejimo ir vel visiskas nulis... Gal kas nors itariate kas gali buti.Abu baronai tikrai geri

Pas mane ir trys stukos nepasilakste ir svarbiausia viena vaiksto rekia o avinas nereguoja :)  zodziu ,matyt nelaikas buvo 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mum šiemet ir per trečius metus iškrito neėringos 2-3 (bet dar ne po pietų :D ).
O jum, tai ėriavos kovą, gan vėlyva vada. jei avių ruja sezoninė, tai faktiškai pradeda rujot rugpjūčio mėn po ėriukų, ar net vėliau.
Gal avys buvo nepakankamai įmitusios po karštos vasaros ir nesiėriavo, gal ėriukai nenujunkyti dar buvo ir nerujojo, gal avinas ilgai prie avių laikytas ir nerodė jokio susidomėjimo. Šiaip ar taip, kai kerget vistiek juk turėjot matyt, kad avinas lipa ant avies, bent vienos kažkurios. Jei lipo, turėjo būt ėriukų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, laikom avis jau 7 metus ir pirmą kartą atsitiko taip , kad 2 avys apsiėriavo ir neturi nė lašo pieno :icon-cry: . Kaži kokios priežastys galėjo tai nulemti ? Vetas sako, kad hormonai kalti. Suleidom juos po 0,5 paros - pieno atsirado. Bet vistiek norisi paklausti ar dar kam yra tekę su tuo susidurti ir gal žinote kodėl taip nutinka ? Avys patyrusios mamos, gerai maitinamos, ėriavosi laiku, nuovalos išsivalė, ėriukus priėmė ir nulaižė, žysti leidžiasi. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, laikom avis jau 7 metus ir pirmą kartą atsitiko taip , kad 2 avys apsiėriavo ir neturi nė lašo pieno :icon-cry: . Kaži kokios priežastys galėjo tai nulemti ? Vetas sako, kad hormonai kalti. Suleidom juos po 0,5 paros - pieno atsirado. Bet vistiek norisi paklausti ar dar kam yra tekę su tuo susidurti ir gal žinote kodėl taip nutinka ? Avys patyrusios mamos, gerai maitinamos, ėriavosi laiku, nuovalos išsivalė, ėriukus priėmė ir nulaižė, žysti leidžiasi. 

Pas mus ir girdejau kad pieno neturi ,pas mane asmeniskai viena avis ir karts nuo karto turi sutrikimu su pienu , pasvajojus  sakyciau gal pasaru mazai  ar nera vitaminu -mineralu visu   (kazkurio truksta elemento)  :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o gal tiesiog pergreit apsivaisino ir atvede i metus 2x  galetu ir tai lemti kad kazkiek nespejo tsigauti ir pirmom dienom pieno neturi...Nes kitos priezastys greiciau ju del pasaro kaip ir sako kad kazkokiu vitaminu truko... Na dar buvo pas mane kad viena kad ir kiek turedavo eriuku visada gaudavosi tesmens uzdegimas istindavo labai be veterinaro antibijotiku ar dar ten visko nepraeidavo kol galop sugedo tas tesmuo ir neturedavo jau kas karta pieno, tai 2 metus pagailejau po to teko pjauti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, o kas tai - papildas. Savo komentaru ir norėjau pasakyti, kad organizmas susitvarkys pats.

Rekomendacija elektrolitams buvo po to, kai Reina pasiguodė, kad ėriukas "nesikakina". Taip paprastai būna prieš viduriavimą, kuris gali būti įvairaus stiprumo. Esant vidutinei ir stipriai diarėjai, jauniklis nepaprastai greitai netenka skysčių, ir su jais - būtinų mineralų, todėl labai silpsta. Jei jo šeimininkas mano, kad jis pats, būdamas nusilpęs, turi mamą pasigavęs tuos prarastus skysčius atsistatyti, tai, žinoma, to šeimininko teisė .......  Bet, šiaip jau, galima gyvuliui ir padėti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Na jei 4-5 metu avis visi brokuotu tai kazin ar tu aviu ka pasididintum. Stambus ukiai brokuoja profilaktiskai 8 metu, nors jai avis sveika, imitusi, veda eriukus ir juos puikiai ismaitina, tai kokio velnio ja brokuoti?

Man ir nelabai zinokit logiskai skamba 3-4 vados tai tik spejo suaugti ir jau viskas keist erevede... 1 vada buna vistiek biski gi kitokie mazzesni pagal antra aisku ten neskaitant kur du kur vienas bet taip mazdaug truputi buna tai 2-3 ar 4 vados buna tikrai geros pas mane seip dabar yra kelios kur jau su 6 vada ir jokiu problemu kol kas.o dar net kaip kurios i metus ir 2x

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jei 4-5 metu avis visi brokuotu tai kazin ar tu aviu ka pasididintum. Stambus ukiai brokuoja profilaktiskai 8 metu, nors jai avis sveika, imitusi, veda eriukus ir juos puikiai ismaitina, tai kokio velnio ja brokuoti?

čia neina kalba apie bandos didinimą, eina apie geriausią produktyvumą. Mokslininkai yra nustatę, kad visose rūšyse , įskaitant ir žmones... optimaliausias vaisiaus atsivedimas yra jaunystėje, vėliau dėl vienokio ar kitokio gyvenimo, prasto maisto, glifosuotų grūdų, per didelio ar mažo kiekio mineralų, didėja tikimybė apsigimimams ir t.t. 

Sakoma, kad reikia kasmet reiktų keisti 20% savo ėriavedžių. tai ir gaunasi 4 vados.

4-5 metų avį dar gali kažkur parduot kitam, ar dar mėson iš bėdos ima , kad ir ne brangiai , o parduok tu 6-7+ metų avį, tai dar džiaugsies , kad rasi kas perka , nekalbant apie kainą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai tada prašyčiau patikimą šaltinį, " kaip yra įrodyta, kad kelia vėžinių ląstelių vystymąsi" kur tie įrodymai yra..  Taip pat patikimą statististiką kiek sumažėjo ėriavedžių reprodukcinis amžius nuo 1971 metų, kada buvo pirmą kartą paminėti glifosatai... Na, ir vėžinių susirgimų didėjimo statistiką taip pat nuo tų metų gerai būtų pamatyti..

Kolegos.......  mes čia kalbame apie avis, kaip jas auginti ir padaryti produktyvesnes... Neužsiminėkime čia Gaidamavičiaus ir Delfio bauginimais..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...