Jump to content

Viskas apie ėringas avis ir ėriavimasi


Loreta

Recommended Posts

Vakar toks keistesnis dalykas nutiko pas mane pirma karta atvede avys 2 abi buvo mama taip sakant ir jos dukra kita na netik kad sutapo jog ta pati diena bet viena kitos eriukus ir padejo nulaizyt ir dabar abi zindo tie 5 eriukai kure tik nori kuris ir rupijasi kol kas visais idomu kaip cia bus veliau ar kurie jai sustipres ir nukonkuruos kitos tai neprades iszyst viso pieno ar kaip bet reiks dabar stebet meginau atskirt is pat pradziu bet didziulis bliovimas abieju nes vienos 3 kitos 2

Sveiki, aš čia gal ir ne į temą parašysiu -paprašysiu,  mieli kolegos, gerbkime vieni kitus .  Pasistenkime rašyti jei jau ne lietuviškais rašmenim, tai bent naudokime skyrybos ženklus, o tai labai sunku suprasti Jūsų mintis, skaitant ištisą tekstą su įvairiais jaustukais , pagražinimais, ar gramatinėm  rašybos klaidomis. Prašau nepykti už mano pastebėjimą, suprantu kartais neturim daug laiko  taisyti ką prirašę, bet supraskime, kad ir tie kurie skaito forumą , ypač jei atsitiko bėda ir reikia greitai rasti  informaciją, neturi laiko šifruoti kai kuriuos komentarus, klausimus, mintis ir kt. pasisakymus. Nesu ir aš labai raštinga, bet bent jau stengiuosi , kad skaitytojas suprastu tai , ką aš parašiau  :eusa-think: AČIŪ

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, aš čia gal ir ne į temą parašysiu -paprašysiu,  mieli kolegos, gerbkime vieni kitus .  Pasistenkime rašyti jei jau ne lietuviškais rašmenim, tai bent naudokime skyrybos ženklus, o tai labai sunku suprasti Jūsų mintis, skaitant ištisą tekstą su įvairiais jaustukais , pagražinimais, ar gramatinėm  rašybos klaidomis. Prašau nepykti už mano pastebėjimą, suprantu kartais neturim daug laiko  taisyti ką prirašę, bet supraskime, kad ir tie kurie skaito forumą , ypač jei atsitiko bėda ir reikia greitai rasti  informaciją, neturi laiko šifruoti kai kuriuos komentarus, klausimus, mintis ir kt. pasisakymus. Nesu ir aš labai raštinga, bet bent jau stengiuosi , kad skaitytojas suprastu tai , ką aš parašiau  :eusa-think: AČIŪ

:) Pirma atsiprasau uz klaidas uz nebuvima skyrybos zenklu kam tai trugdo... Antra kas skaito ir kas nori tai laisvai supranta cia ne dailiojo rasymo pamoka,ne diktantas ir ne kazkas ipatingo tiesiog forumas apie avininkyste siuo atveju.Taip kad galima rasyti visiems svarbu neizeidineti kitu ko as kaip ir nedariau o kaip rasyti tai jau kiekvieno asmeninis reikalas ir diskutuot apie tai na tikrai ne vieta...Taip kad kaip man patogiau taip rasiau ir rasysiu Aciu ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:) Pirma atsiprasau uz klaidas uz nebuvima skyrybos zenklu kam tai trugdo... Antra kas skaito ir kas nori tai laisvai supranta cia ne dailiojo rasymo pamoka,ne diktantas ir ne kazkas ipatingo tiesiog forumas apie avininkyste siuo atveju.Taip kad galima rasyti visiems svarbu neizeidineti kitu ko as kaip ir nedariau o kaip rasyti tai jau kiekvieno asmeninis reikalas ir diskutuot apie tai na tikrai ne vieta...Taip kad kaip man patogiau taip rasiau ir rasysiu Aciu ;)

Ačiū ir Jums , matot tai visdėlto įmanoma...... :eusa-clap:

Beje gal ir ne vieta čia apie tai diskutuoti, bet naujos temos neatidarinėsi gi.... :icon-wink:

Ir dar tai adresuota ne Jums Mantai33 vienam, manau,  kad protingi ir kultūringi žmonės supras tai ne kaip kritiką , o PRAŠYMĄ, kuris  patobulins mūsų bendravimo kokybę. Sėkmės  :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar toks keistesnis dalykas nutiko pas mane pirma karta atvede avys 2 abi buvo mama taip sakant ir jos dukra kita na netik kad sutapo jog ta pati diena bet viena kitos eriukus ir padejo nulaizyt ir dabar abi zindo tie 5 eriukai kure tik nori kuris ir rupijasi kol kas visais idomu kaip cia bus veliau ar kurie jai sustipres ir nukonkuruos kitos tai neprades iszyst viso pieno ar kaip bet reiks dabar stebet meginau atskirt is pat pradziu bet didziulis bliovimas abieju nes vienos 3 kitos 2

 

 

Man praėjusiais metais taip buvo, kai vienos avies dukra pirmą kartą ėriavosi, matyt dėl patirto šoko nelabai suprato kas įvyko, pačiouje pradžioje eriuku rūpinos avies mama (kuri apsiėriavo tik po kokios savaitės). Buvo labai gražu žiūrėti, kaip senelė rūpinai savo anukėle. :) Matyt ir pas gyvunus veikia kažkos giminystės ryšys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man praėjusiais metais taip buvo, kai vienos avies dukra pirmą kartą ėriavosi, matyt dėl patirto šoko nelabai suprato kas įvyko, pačiouje pradžioje eriuku rūpinos avies mama (kuri apsiėriavo tik po kokios savaitės). Buvo labai gražu žiūrėti, kaip senelė rūpinai savo anukėle. :) Matyt ir pas gyvunus veikia kažkos giminystės ryšys.

Seip tai grazu ziureti abi visus 5 ziuri kad tik kur nenueitu...Aisku abi jos ten atskirai dabar bet taip jai viskas butu gerai tai butu labai geras dalykas dar kad net pieno uztektu visiems tai is vis fantastika butu.Aisku jaunikle ta ten nelabai didelis tesmuo bet jau kur 3 metu eravede ar 4 net tai jau jos normalus tesmuo.Bus idomu pastebet kaip toliau jos elgsis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...

Kol ėriukai gims sveiki ir turės pieno, jokių problemų,kad ir iki 12 metų. O kaip gims silpni arba stipę ir neišsivystę, pati avis nebespės atsigauti. Tada suprasite, kad jau laikas aviai į užtarnautą poilsį.

jau kaip ir laikas eriuotis jai bet vis nieko o jau sunkiai vaiksto vis guli ir atsistot negali labai sunkiai kviepuoja kaip jai gal galima butu palengvint viska

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nieko leisti nereikia, iš kur tas noras badyti, ar tik ne nuo avinų, ar dėl jauno būdo....

Patarti galima tik taip, kaip paburti iš kavos tirščių, nes informacijos 0. Koks avies amžius, rūšis, kiek paprastai ėriukų veda, su kokiu avinu kergta ir t.t

Paprastai šnekant taip, jei ji šlapinasi jau ant savo tešmens laukit krikštynų, gulinėja nes sunku vaikščioti, nes gal vaisius ne vienas jau ir ne du. Nors tai galima pastebėti pagal šono dydį. Pas mane net ir pirmavedės vedasi pačios, retai kuriai reikia padėti. O iš praktikos pasakysiu, jei kuri problematiška, neatsidaro gimdos kaklelis, ar vaisius peraugo ir žuvo, tai nieko nebus galit pjauti avį niekas nepadės tik iškankinsit gyvulį ir save. Nes avis ne telyčia, rankos neįkiši, vaisiaus neištrauksi, jei pati nestumia ir neišsivalo negyvo vaisiaus. Po vieno žiauraus gimdymo daugiau nebeeksperimentuoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...