Jump to content

Apie vakcinavima ir miksomatozė


alvydas11

Recommended Posts

  • Atsakymai 393
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Aš tris metus laikau triušius, turėjau iki 60 vnt. ir nė vieno neskiepijau. Iki šiol nesirgo, bet preitą savaitę liga atėjo ir pas mane. Susirgo 5 triušiai iš 30. Pirmi pradėjo sirgti triušeliai, kurie buvo užauginti be motinos, patelė nemaitino. Nežinau, kaip bus toliau. Įdomu, kaip paplitus miksomatozė aplinkui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tris metus laikau triušius, turėjau iki 60 vnt. ir nė vieno neskiepijau. Iki šiol nesirgo, bet preitą savaitę liga atėjo ir pas mane. Susirgo 5 triušiai iš 30. Pirmi pradėjo sirgti triušeliai, kurie buvo užauginti be motinos, patelė nemaitino. Nežinau, kaip bus toliau. Įdomu, kaip paplitus miksomatozė aplinkui.

Ne i tema , bet papasakok, kaip ismaitinai be triuses, nes pas mane viena 2 vada turi ir nemaitina, sikart 14 atsivede, 2 paros dabar, kudi ziauriai, o mamka nemaitina, gal imanoma kaip nors.... Zodziu Help!!!! :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Triušeliai buvo apie 2 savaičių amžiaus. Kelis triušelius primečiau kitai patelei, kuri buvo vedusi panašiu metu. O kitiems pirkau ožkos pieną iš Maximos. Man iš 6 penki užaugo. Gerti išmoko, bet reikėjo nardinti i pieną. Pieną pašildyti. Bandyk palikti su motina. Truputi per daug jų, turės atsimest dalis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebutinai kad susirgs :) ...gali buti ,kad praeis ir taviskiu nelies :)

Maniskiai siemet tai neserga ...vienas neskiepitas susirgo ir viskas (buvo mazas tik atskirtas nuo pateles tai nespejau jo paskiepit ), kitiems nieko :)

Tai as jau manau maniskius siemet ligos aplenke :) .

Kas jiems padejo ... konkreciai nepasakysiu .gal nauji skiepai ,gal kad su smilkalais baidziau uodus,gal elementarios higienos laikimasis ,gal narvu dezinfekcija ,gal ir pasaras dasidejo ... o gal ir visa tai kartu :)

Tik dziugu tai , kad neserga :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi dar anksti džiūgauti. Už gero mėnesio gal jau ir bus galima pradėt džiaugtis...

Na kad manau jei jau nebuvo tai ir nebebus ...uodu mazeja , musiu taippat ...

Kiek mano pastebejimai leidzia daryt isvadas tai protrukis buna liepos /rugpjucio menesiais .

Aisku ir ziema buna ... bet ziema buna (mano manimu)tik nuo savo ukio triusiu ,arba parsinesi ligota is kito ukio .

O kadangi pas mane nesirgo tai ir nera is kur ir atsinesti ligos :)

Seip kalbejau cia su keliais vetrinarais ... tai sko , kad ligu protrukis priklauso ir nuo triusio imuniteto , o imunitetas nuo MITYBOS :)

Aisku vel sakysit reklamuoju Kauno grudus :) bet manau gal ir yra tame tiesos ...

Nes jei skaityt kad vienas susirgo o kiti ne is topacio netgi narvo , tospacios vados , tospacios pateles ... Tai manyciau gal jis buvo silpnesnis , blogesnis imunitetas ,blogiau ede ...tai prie jo ir prikibo liga , o kitu neliete .

Tad manau ,kad kombikorma (nebutinai Kauno grudu ) ... bet ta tikroji KOMBIKORMA o ne ta kur daro ukininkai is grudu (ten sakyciau smulkintas ,presuotas pasaras) turi itakos triusiu sirgimui ar nesirgimui .Nes jis su sia kombikorma gauna visokiu triusio augimui ir vystimuisi reikalingu medziagu .

Tad miksomatozei uzkirsti kelia galima naudojant visa kompleksa priemoniu : skiepus ,pasara , dezinfekcija ,kova su uodais ...

Idomu butu suzinoti kiek dar triusiu turetoju siemet nepaliete miksomatoze ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Musu irgi neliete, seriam grudais, zole, sienas, obuoliai, morkos, kopustai ir tt. Be abejo teisingas serimas yra gero imuniteto pagrindas, taciau as nenoriu serti kombi, kur profilaktiskai dedami priedai pries kokcidioze ir pan. (o tai yra arba antibiotikai arba sulfanilamidai). Mano mazas ukis, tad puikiai galima issiversti ir be kombi :), turint dideli, nori nenori kombi teks serti :)

Tiesa, mano vedancios mergos ir patinas vakcinuoti + stengiuosi saziningai naikinti vabzdzius. Beje, jei kas turi meslide, nedarykit jos salia, ziauriai traukia, ypac rudeniop, kai naktys atsala, o triusideje buna salyginai silta, visos muses stegsis ilisti ten kur silciau - i triuside :) Vasara jas vilioja kvapas ir pan., rudeniop ir pavasari - siluma, o jei dar ir kvapo yra, tai visai liuks :)

Nesirkit chebra :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va mūsų priemonė vakcinavimui į ausį:

026e56d3b81dbeffefeae4ad9b9b7e0691.JPG

Tiesiog pagaliukas ir pritvirtintos adatos. Kiekvienas galite pasidaryti. Aš kol kas tikiu, kad šitas būdas apsaugojo šiemet (tfu tfu tfu).

ukiskas irenginukas :icon-smile: tikiu, kad apsaugojo vakcina. ar skiepijant standartiškai, ar po 0.05 ml i ausi - tai tik "ismyslo" reikalas. dziugu, kad taupot, ir su tuo paciu buteliuku suskiepijat ne 20, bet 200 triusiuku.... respects!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ar skiepijant tokiu irenginiu nereikia jo kazkaip dezinfekuot po kiekevieno triusio? Jei triusiai niekada neskiepyti ar galiu dabar visus paskiepyt ir didelius ir mazus? Maziesiem apie 2 men, o kiti dar su mama. Kur galima vakcinos gaut ir kiek kainuoja? Daug klausimu, bet pernai visi mazieji krito, tai neramu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 adatos taip, dėl vakcinos kiekio. Dėl dezinfekavimo - aš nedezinfekuoju po kiekvieno triušio, tik prieš kitą naudojimą. Simona, žinoma, kad gali skiepyti visus iš karto, tik ne jaunesnius kaip 6 savaičių. Dėl vakcinos įsigijimo, tai čia visi savo taškus turi, bet yra vet. vaistinių, kur galima nusipirkti. Galbūt paprasčiau būtų tose vaistinėse, kur kartu ir gydykla yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...