Jump to content

Apie vakcinavima ir miksomatozė


alvydas11

Recommended Posts

Nepykit, kad įsiterpsiu, bet apie skiepų veikimo principą švelniai čia nusišnekėta. Na, nebent skiepijat kaip Dženeris :lol::lol: Nežinau kaip konkrečiu apkalbėtų ligų klausimu, bet skiepijant niekas seniai nebeužkrečia liga. suleidžiami būna toksinai arba susilpnintų (paveiktų taip, kad būtų nei gyvi nei mirę) mikroorganizmų. Imuninė sistema trumpai tariant suveikia taip, kad suima ir sunaikina visas gautas medžiagas (Dimulia, organizme nelieka jokių ligų sukėlėjų, gali nebijoti), informacija lieka tik Th imuninėse ląstelėse (jei nemaišau - seniai studijuota ta imuninė sistema). T.y. lieka informacija ląstelėse apie antigenus. Ląstelės skiepo būdu gauna informaciją, nuo ko ir kaip saugotis.

Tiek, kas rašė, kad skiepai neturi ''šalutinio'' ar į ligą panašaus pobūdžio - kelias dienas po skiepo tiek gyvūnas tiek žmogus - dažnai jaučiasi jog sirgtų - gali ir temperatūra kilti ir kiti požymiai atsirasti. Tai rodo, kad organizme įsijungė ir aktyviai veikia imuninė sistema. Jokiu būdu tuo metu paskiepytasis nėra pavojingas -t.y. nieko neužkrės.

as va butent taip ir norejau paaiskint, tik mano iskalba netokio lygio :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 393
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

  • po 1 mėnesio...

Dabar neskiepyti jau nebeimanoma nes jai neskiepini labai didele galimybe kad nugais mano pernai is 110 pasiskiepijo 105 lyg tai liko 5 neskiepyti 4 nugaiso is ju...O jau ir nuo vabzdziu apsaugota ad maksimatozes mazesne tikimybe uzsikrest butu bet visviena...Pies kokia 12 metu ar daugiau galima buvo sau leist neskiepyt nevieno ir nesirgdavo uzaugindavau visus be skiepu,o dabar kabutese patobulejo gamta...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar neskiepyti jau nebeimanoma nes jai neskiepini labai didele galimybe kad nugais mano pernai is 110 pasiskiepijo 105 lyg tai liko 5 neskiepyti 4 nugaiso is ju...O jau ir nuo vabzdziu apsaugota ad maksimatozes mazesne tikimybe uzsikrest butu bet visviena...Pies kokia 12 metu ar daugiau galima buvo sau leist neskiepyt nevieno ir nesirgdavo uzaugindavau visus be skiepu,o dabar kabutese patobulejo gamta...

Matai kaikurie skaito kad skiepai tai CHEMIJA kuria paskui zmogus valgo tai ir neskiepija :(

Manau per tokius ir padaugeja susirgimu ir ligos platinimo atveju ...

Mano nuomone ir nuostata yra tokia : reikia skiepiti visus 100% triusius (nesvarbu koks metu laikas) , tada bus maziau bedu ir galvos skausmo .

Pernai skiepijau visus ir neivieno ligos pozimio :) . Tad taip ir darysiu siemet .Pagrindine banda jau suskiepijau ,prieaugli suskiepijau , liko tik maziukai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad šiemet dar nėr prasmės skiepyti...bent porą savaičių galima laukti...kai tokie orai...

Na as velgi nemanau , kad jei salta tai gali neskiepiti ir ant to SUTAUPYSI :(

Mano nuomone tokia ,kad atejo laikas skiepiti ir reikia skiepiti ... o kokie orai tai nesvarbu .

Jei triusius reikia skiepiti kovo pabaigoi balandzio pradzioi tai vadinasi tada ir reikia skiepiti ... neziurint i tai kad pavasaris prasides LIEPOS menesi :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vadovaujantis tokia logika, alvydai jau turbut vasarines padangas uzsidejai?

Vadovaujantis tokia logika as ziema vasara vazineciau su naujom MS padangom :D

Tad ka as ir rasau dzin koks oras ...reikia skiepiti ir viskas o koks skirtumas kad palauksi dar dvi savaites , poto gal dar 3 dienas , poto gal dar viena para ...

Vakcina vistiek pradeda veikti nenuo paskiepijimo dienos ...turi praeiti sioks toks laiko tarpas ...nemanau kad reikia laukti atsilimo ir tik tada pradeti rupintis skiepais ....juolab kad atejus atsilimui gali buti kitokiu priezasciu del kuriu negalesi skiepiti ...reikia viska planuoti bent jau kaskiek i prieki ...

Tad jei reikia skiepiti kovo balandzio menesi tai ir reikia skiepiti .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas sako kad reikia siepyti kovo ar balandzio menesi skiepiju 1 karta i metus dvivalente vakcina maras r maksimatoze skiepiju iki vasaros daznai tada kada jau buna praeja 2 men triusiukams kad kartu vakcinuotusi pirmoji vada su visais veisliniais.Vakcina isisavina pilnai per 14 paru...O triusiu pas mane nevienas ne du ir nea 10 ir patirtis su jais didele...Tik as neskiepiju pats man atvazuoja veterinaras suvakcinuoja dzin sumoku tai sumoku bet nors sioks toks garantas o nea taip kad is kazkur pacem nusipirkt ir vakcinuotis nezinau gal gerai ir pacem bet kol kas pats niekada nevakcinavau ir kol kas buvo visada viskas gerai...Tai suvakcinuoti reikia butinai bet kad ten kazkoks tikslus laikas yra tai nesamone svarbu iki tol kol pradeda plist maksimatoze...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na mano tai atsiveza vakcina tik as nepamenu kiek ten ju siepijau tikslaus skaiciaus vis kazkur po 50 gal skiepindavau tai 70 gal lt.mazdaug budavo...

gal gali to vetrinaro telefona imesti ? jei uz 50 triusiu suskiepijima ima tik 70Lt tai labai ,labai labai pigu

imesk telefoniuka . Aciu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na mano tai atsiveza vakcina tik as nepamenu kiek ten ju siepijau tikslaus skaiciaus vis kazkur po 50 gal skiepindavau tai 70 gal lt.mazdaug budavo...

gal gali to vetrinaro telefona imesti ? jei uz 50 triusiu suskiepijima ima tik 70Lt tai labai ,labai labai pigu

imesk telefoniuka . Aciu .

Numerio neužtektų? :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kad jus net is radviliskio rajono o jis is Lazdiju ir na mano kaimynas kaip ir visada tai suniui kas nutikdavo tai vis pagydydavo tai katinui tai cia jau sena pazintis ir tevu mano pazystamas as net nenumanau kiek is tikro pas ji kainuoja tokie dalykai ir ar jis kur nors toli vazineja skiepinti nes paskiau buna atitinkamai uz kelia tai abejoju kad butu pigiau negu ten kur nors vietiniu veterinaru...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kad jus net is radviliskio rajono o jis is Lazdiju ir na mano kaimynas kaip ir visada tai suniui kas nutikdavo tai vis pagydydavo tai katinui tai cia jau sena pazintis ir tevu mano pazystamas as net nenumanau kiek is tikro pas ji kainuoja tokie dalykai ir ar jis kur nors toli vazineja skiepinti nes paskiau buna atitinkamai uz kelia tai abejoju kad butu pigiau negu ten kur nors vietiniu veterinaru...

Tai bet gal jis parduotu vakcinos uz ta kaina (taprasme 50 doziu 70 Lt ) o jau as pats pasiskiepiciau .... ir net atvaziuociau pasimti vakcinos .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As kai vakcinuosiu savo tai pasiklausiu ir parasysiu tik reikia nepamirsti...Vakcinavimas cia nera nieko stebuklingo manau panasios kainos visur...

Na pasiklausk :) ir parasyk :) ...bet jei istikruju jis tavo ten kaskoks pazystamas gali jam ir paskambinti ir nelaukti kol skiepisi ... nes tai gali buti po menesio ... o noretusi kuo greiciau suzinoti :)

Aciu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...