Jump to content

Karvidės statyba.Labai reikia protingų patarimų.


remiga

Recommended Posts

[Patį tvartą siūlyčiau susivirinti iš vamzdžių(kaip šiltnamį)Manau pigiau.Sienas sumūryti iš senų plytų(aš perdengimo plokštes dėjau,vienas rimtas statybininkas sakė,kad nelaikys,bet keli metai jau atstovėjo).Po topamūriji iki murlotų ,o po to stogas iš skardos.Mano klaida-per mažos ventiliacijos angos stoge.Tai tu nepasimažink.Sėkmės.

/quote]

O negalėtum foto įmest kaip atrodo? kaip tvirtinai tas perdengimo plokštes? Čia įdomus variantas.....

Pažiūrėsiu senam kompe gal išliko nuotraukų,tada įdėsiu.O pats sienos darymas paprastas:perdengimo plokštei(6m ilgio,1,5m pločio,1,7t svorio) iškasdavau kas1,2-1,3m duobespamatams.Kraštinėse duobėse,ant kuriu dedasi plokštė įbetonuodavau bėgio ar šiaip geresnio geležio gabalą,nuo kurio iki perdengimo plokštės butų 1,5plytos tarpas.Po to su frontaliniu užkeldavau ant tų betonuotų stulpų.Po to pagal gulsčiuką plokštę palyginu ir strypais plokštės kampus privirinu prie bėgio.Tarpus tarp plokščių užmūrinu plytom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomu būtų sužinoti kokia sąmatinė vertė maždaug gavosi ir koks plotis ir ilgis pastato. Beje kam virint karkasą o paskui mųrint į tarpus plytas kai metalas toks brangus? gal geriau kolonas pamūrint o tarp jų plytas .

Sienos iš perdengimo plokščių,tarpus tarp kurių užmūrijau plytomis.Pastato plotis apie18m(tiksliai neatsimenu).Vamzdžiai stogui laikyti.Kainoje didžiausią dalį sudarė stogo skarda,po to vamzdžiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.Taigi, jei kam įdomu kaip man sekasi, trumpai papasakosiu, po biskiuka pradeda judeti reikalai. Nusprendziau statyti saitinio tipo silta tvarta, jį statysiu iš blokelių. Buvau pas architekta, jis mane nuliūdino, nes sužinojau, kad visi projektai ir leidimai kainuos beveik tiek pat, kiek visas tvartas. Iš pradžių reikės su tėčiu daryti sutartį, kad jis man leidžia savoje žemėje statyti tvartą (nes ten kur nusprendžiau statyt, tėtis pasilikęs sau tą žemę), veliau reikės daryt geodezinius matavimus, tirt gruntą, kažkur žemetvarkoj susieškot ir gaut pažyma, kad ten nėra melioracijos įrenginių, paskui gaut leidimą iš aplinkosaugos, daryti projektą, kurį architektas turės patvirtinti ir tik tada galėsiu pradėt kast pamatus. . . tai va, ištikrųjų visa tai bendroj sumoj kainuos virš 10000lt (čia taip architektas sakė) statyčiau nelegalei, bet jei parama imsiu, tada popieriu reikes butinai. . .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

... Buvau pas architekta, jis mane nuliūdino, nes sužinojau, kad visi projektai ir leidimai kainuos beveik tiek pat, kiek visas tvartas.

už 10 štukių tvarto nepastatysi... nebent pamatus. Vsisos pažymos ir leidimai, tik laiko gaišatis ir transporto išlaidos, kas kainuos tai geodeziniai darbai, grunto tyrimai, jei jų reikia, ir pats projektas. Jei planuoji eit per paramą, tai pirmiausiai gerai pastudijuok paramos taisykles (susižinok kokių dokumentų reikės išlaidoms pateisinti, ar būtina atsiskaityti per banką ir pan.), nes ir projektavimo darbus per paramą galima prastumti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomu kas tas tavo architektas :) savo pavyzdžiu galiu nupasakot, ką pavasarį praėjau. Irgi saitinio tipo statau, po biški viskas į pabaigą krypsta. Statau ant tėvo žemės, registrų centre sudarėm nuomos sutartį bent 10 metų, ir galiu daryt ką noriu, geodezinių jokių nereikėjo. Tada firma kuri stato, pasiūlė savo architektą, kuris paruošė visą projektą, visur viską suderino, paruošė visus dokumentus reikalingus NMA ( jie ten reikalauja nemažai visokių ekonominių skaičiavimų, medžiagų poreikiai, techninis projektas, statybos leidimas ir t.t. ) Jei statinys neypatingas ( kai plotis neviršija 12m, arba kai yra atramos vidury, gali būt ir platesnis) nereikia daryt jokių geologinių tyrimu ( kurie kainuoja apie 1000Lt ). Kas liečia popierizmą man tereikėjo pasiimt statybos leidimą :) už visą darbą architektui sumokėjau 5000Lt. ( įskaitant su dokumentacija NMA ) . Nepamiršk, jog jei norėsi priduot NMA, visos medžiagos turės būti naujos, ir jei visa suma viršys 100tūkst. lt. reikės daryt apklausas tiekėju, gauti po 3 komercinius pasiūlymus, o aš kad šito išvengčiau, ėmiau su visom statybom, kur taikomi normatyviniai įkainiai, kai užtenka pateikt vieną komercinį pasiūlymą pasirinktos firmos, ir kai vieno kubinio metro kaina neviršija 250lt :) maniškis gavosi tik 150lt :)

Foto kaip atrodo dabar maniškė karvidė: dscn0199ge.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

už 10 štukių tvarto nepastatysi... nebent pamatus. Vsisos pažymos ir leidimai, tik laiko gaišatis ir transporto išlaidos, kas kainuos tai geodeziniai darbai, grunto tyrimai, jei jų reikia, ir pats projektas. Jei planuoji eit per paramą, tai pirmiausiai gerai pastudijuok paramos taisykles (susižinok kokių dokumentų reikės išlaidoms pateisinti, ar būtina atsiskaityti per banką ir pan.), nes ir projektavimo darbus per paramą galima prastumti.

Aš žinau kad už 10000 nepastatysiu, bet tai geriau tuos 10000 papildomai sudet į ta tvartą, o ne atiduot kazkam tai. O seip man tvartas baisiai daug nekainuos, nes medieną naudosiu savo, iš savo miško, dirbsiu pats, metalo irgi nemažai turiu prikaupęs (vamzdžių). Tai kainios tik blokeliai, stogas ir cementas. Na tvartą planuoju statyt iš savų, o už jauno ūkininko paramą pirkt technikos, bet vistiek kai paimi parama prasideda visokie tikrinimai, todel tu popieriu ir reikes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bus laikomos palaidos ir tik melziamos. isskirtos i tris grupes daugiausiai pieno duodancios, vidutiniskai ir mazai, atitinkamai bus ruosiami pasarai. Verselius, telycias ir uztrukusias karves laikysim sename tvarte. guoliavietes igilintos kreikiamos siaudais. visa iranga tieks Westfalia. skystas meslas skreperiu valomas i kanala o is ten i rezervuara. melzimo aikstele eglutes tipo 2x5 bus darbuotojam dusas tualetas poilsio kambarys visur grindinis sildymas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokia firma stato? Ir cia salto tipo bus? Kazkaip kai tokios ziemos manau paciam gyvuliui minusinej temperaturoj nera smagu but,o ir zmogui dirbt jei ka reikia irgi nesmagu.nu bet cia tik mano nuomone. Ir pats medinis karkasas kazkaip man netvirtai atrodo,reikejo gal muryt ar metala det sienom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

medidis del azoto naturaliai uzsikonservuoja, svarbu kad nemirktu galai tirpale...

siaip didele ferma, sonai kazi kokio aukscio, tiksliai nepamenu, bet zinau, kad sonose oro paemimo angos turi buti 1,5 auskciau uz auksciausia auginama zveri :) tam kad saltas oras pries nusileisdamas i tvarto dugna spetu susimaisyti su tvarte esanciu siltesniu oru ir be turbulencijos, del konvekcijos, graziai ir tolygiai nusileistu zemyn, rodos menkniekis, bet skersvejai saltame tvarte yra prazutingi, siaip velu dalinti patarimus, tiesiog tikiuosi, kad visi technologiniai sprendimai bus pasiteisine.

saunu, kad dar kazkas statosi ir siais laikais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sonai kazi kokio aukscio, tiksliai nepamenu, bet zinau, kad sonose oro paemimo angos turi buti 1,5 auskciau uz auksciausia auginama zveri :) tam kad saltas oras pries nusileisdamas i tvarto dugna spetu susimaisyti su tvarte esanciu siltesniu oru ir be turbulencijos, del konvekcijos, graziai ir tolygiai nusileistu zemyn, rodos menkniekis, bet skersvejai saltame tvarte yra prazutingi,

1,5 karto aukščiau už aukščiausią auginamą žvėrį :icon-question: Ar 1,5 metro aukščiau už aukščiausią auginamą žvėrį :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...