Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

On 2017-09-30 at 22:30, Išradėjas pranešimas:

Kiek su 6m galima apseti per diena?As su 4m vidutiniskai 25-35,kai laukai normalus.

Kokio galingumo traktoriaus reikia  Vaderstatui  3 ar 4 m.  plocio ?

ir kitas klausimas, kaip tie ratai guminiai  gale, ar jie  nepadaro plenta ( kaip dregniau , kaip siemet )?

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, Gintokas pranešimas:

Kokio galingumo traktoriaus reikia  Vaderstatui  3 ar 4 m.  plocio ?

ir kitas klausimas, kaip tie ratai guminiai  gale, ar jie  nepadaro plenta ( kaip dregniau , kaip siemet )?

Aciu

Daug nuomoniu apie traktoriaus galinguma.Siaip labai priklauso nuo to koks idirbimas ir kokiu gyliu dirbi ir seji.Mano idirbimas noraginis 2eiles ir lyginimo lenta,4m plocio traukiu su JD 8100,180 ag,greiti paimu iki 17km\h.Kai zeme prasciau idirbta giliau leidziu noragus tada viena pavara zeminu ir greitis 12-14.Buvau uzkabines ant 135ag dzoniui, tai jei dirva normaliai idirbta traukia ir tas apie 15km\h.Kai dregniau leidi giliau idirbima ir viskas normaliai su suspaudimu.Su lekstiniu idirbimu reiks daugiau galios.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , axe pranešimas:

Jei dregna padaro plenta. Kiek arkliu reikia priklauso koks idirbimas ant sejamosios ar su trasom ir pan, bet daugmaz 3 m nuo 150 arkliu, 4 m virs 200

4m be trasu su viena eile kultivatoriaus nagu ir eile lyginimo 170ag traukia pakenciamai su 200ag jau trauktu ir su diskiniu idirbimu nors ir negiliai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siendien irgi baigiau  ,bebuvo like 3ha vakar dar kaimynui 12ha pasejau ,is visu planuotu lauku nepasejau tik 6ha ,labai slapias laukas ,pasejau 68ha ,tai visai gerai skaitau ,su z rapsu  isejo 102ha pernai zieminiu viso turejau 98ha sejau tik skagena tai manau velivesne seja nepakenks labai ,pavasriui liko 46ha

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , ukdavidas pranešimas:

Sėja baigta dabar reikia miego ir atgauti jėgas per savaitę laiko sugebejau pasėti 100ha is jų 17t seklos į sejalka sukibiru pasidarbuoti, nukulti ir suarti 40ha, viską su savo dviem rankom

 O kur pagalbininkai ,ir kodel su kibiru,nors tokiam jaunam ir tik viena kart vedusiam ka tai reiskia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Symet kur slape, manau lngviau tiem kas seje noraginem su ydirbiu, nes maciau kad vederei lb jau uzvoluoje.

As asmeniskai seju su 4m su kompakteriu noragine fijona,   vienas pats uzsipildas sekla, dienai,25-40ha. Viskas nuo lauku priklauso normaliuos laukuos 50ha butu ne riba.   Sem sezonui 300ha pasejau per tris ūkius, trukme bendros sejos 11dienu laukai yvairus nuo 30aru iki 30hektaru.

Noragines minusas tas kad neina greiciau nei 12-13km vaziuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

noraginei aplamai tik iki 9km/ha max rekomenduojama, bet sedavau 12 ir man buvo gerai. bet kad 40ha su tokia paset tai vyre 25ha reik jau padirbet dar ir jeigu vienas uzpylineji. nebent is didmaisiu ir 1t. telpa. i deze. nes jeigu 500kg tai spek stot uzpilt.

plius kompakteris apsisukimai ilgesni didelis svoris.

kai slapia noragines noragai aplimpa pasidaro kaip klumpes ir gylio nebeturi jau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , MBLORINSER pranešimas:

noraginei aplamai tik iki 9km/ha max rekomenduojama, bet sedavau 12 ir man buvo gerai. bet kad 40ha su tokia paset tai vyre 25ha reik jau padirbet dar ir jeigu vienas uzpylineji. nebent is didmaisiu ir 1t. telpa. i deze. nes jeigu 500kg tai spek stot uzpilt.

plius kompakteris apsisukimai ilgesni didelis svoris.

kai slapia noragines noragai aplimpa pasidaro kaip klumpes ir gylio nebeturi jau.

stebiu kaip dirba norageliai, pas mane jie reguliuojes kiek ytemti y zeme, paseje gerai, kasu 20litriu is didmaisiu is priekabos y sejelka, telpa 700~kg. Galuos stacias neapsisukineju. Grudu nelieka pavirsiui. Paseju tiek kiek paseju, nieko neprivalau yrodinet. Dirbt netingiu, valandu prasuku, 

Buvom susikoperave, as sejau, kitas dirbo pirma eile, koti kule,veze, anksti ryte tresem. Ir paciam dar teko vezti ir art ir set,  ir trest ta pacia diena. Bet koperavimasis pasiteisino, viskas nupjauta, viskas paseta, ir sudyge. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Amber pranešimas:

Buvom susikoperave, as sejau, kitas dirbo pirma eile, koti kule,veze, anksti ryte tresem. Ir paciam dar teko vezti ir art ir set,  ir trest ta pacia diena. Bet koperavimasis pasiteisino, viskas nupjauta, viskas paseta, ir sudyge. 

Buvau ir aš kažkada susikooperavęs... Tai darbo trigubai daugiau, o naudos tai abejotinai. Dabar su žmona dviese frontą laikom ir irgi viskas nupjauta, pasėta. Ir svetimam arti nereikia ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , Daruxs pranešimas:

na idomu kaip pasiteisins sejimas tiesiai i raziena..as pernai sejau-atseliavau i skusta tai derlius zymiai mazesnis,+ puola ligos labiau..

Dar matau kalvotas laukas,zemes prie sunkesniu,priemolis?

Po skutimo ir atsėliuoti ir neatsėliuoti, derliaus skirtumo nepastebėta, ligų proveržio taip pat. Su žolėm niuansų buvo, bet ir tai ant užėjusio lietaus po purškimo nurašau.

 

P.s. interesantams išsiunčiau sėjamosios foto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Dr.Zoidberg pranešimas:

Buvau ir aš kažkada susikooperavęs... Tai darbo trigubai daugiau, o naudos tai abejotinai. Dabar su žmona dviese frontą laikom ir irgi viskas nupjauta, pasėta. Ir svetimam arti nereikia ;)

Na mano i uosves ukiai savi. Treciam ūkiui apdirbam kaip lieka laiko nuo saves. Papildomi pinigai nepamaisys jei eina padary kitam.  Suprantu savo tai savo, bet  per 5metus ukininkavimo nesusipirksi visos tchnikos o pradeta nuo 4,6ha db jau 80 ir kolkas augu, kitam rudeniui tureciau turet apie 145 individualiai savo ukio zemes. Tada galima jau galvoti apie konkreciai savo ukio apsidibima be koperaciju. Bet to neisvengsiu dar keleta metu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...