Jump to content

Kuro normos


Recommended Posts

  • Atsakymai 61
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Nu jo - tuoj pasidomės ar FR0457 arkliui pridavėte... :eusa-naughty:

17721f2a358242b96dfa9883391dbca9.gif

....nu čia gers :D ,.. o kaip su nusidėvėjimu :eusa-think:

Normaliai - arklys - ilgalaikis turtas (darbo primonė), kai jam pateiksi FR0457, nurodytai vertei galėsi skaičiuoti nusidėvėjimą, traukti į atskaitymus, pašarai bus eksploatacinės išlaidos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siaip tai manau cia biski buhalterine apskaita biski sviesta sviestuoja su ta kuro norma, nes pati vmi juk skiria zymeto dyzelino kvota pagal normatyvus dirbamai zemei pagal deklaruotus paselius :eusa-naughty:

Nepainiokite dviejų skirtingų dalykų: PIRKIMO ir SUAUDOJIMO.

Žymėto dyzelino kvota skiriama tam, kad jūs jį pigiau įsigytumėte. Bet tai dar nereiškia, kad jūs jį ir sunaudosite pagal paskirtį (galite parduoti nelegaliai, galite laikyti ir kaupti talpykloje ar laukus laistyti...). Todėl - SUNAUDOJIMO patvirtinimui ir turite surašyti sunaudojimo dokmentą.

Ir - atkreipkite dėmesį - jei jūs realai ūkyje ką nors darote, tai dar nereiškia, kad tikrintojai žino, ką jūs darote. Tam, kad sužinotų - reikia surašyti popierius.

BET - jūsų teisė - jei tų popierių nesurašysite, o tikrintojai jų pareikalaus -- nesakykite, kad nežinojote :eusa-hand:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siaip tai manau cia biski buhalterine apskaita biski sviesta sviestuoja su ta kuro norma, nes pati vmi juk skiria zymeto dyzelino kvota pagal normatyvus dirbamai zemei pagal deklaruotus paselius :eusa-naughty:

Nepainiokite dviejų skirtingų dalykų: PIRKIMO ir SUAUDOJIMO.

Žymėto dyzelino kvota skiriama tam, kad jūs jį pigiau įsigytumėte. Bet tai dar nereiškia, kad jūs jį ir sunaudosite pagal paskirtį (galite parduoti nelegaliai, galite laikyti ir kaupti talpykloje ar laukus laistyti...). Todėl - SUNAUDOJIMO patvirtinimui ir turite surašyti sunaudojimo dokmentą.

Ir - atkreipkite dėmesį - jei jūs realai ūkyje ką nors darote, tai dar nereiškia, kad tikrintojai žino, ką jūs darote. Tam, kad sužinotų - reikia surašyti popierius.

BET - jūsų teisė - jei tų popierių nesurašysite, o tikrintojai jų pareikalaus -- nesakykite, kad nežinojote :eusa-hand:

nematau jokio skirtumo ar surašes popieriu i griovi pilsi, ar nesurases pilsi tenpat , tik juokinkit kad popieriaus surasimas kanors pakeis as tu popieriu ir kaimyno kiekiui galėciau prirasyt arba i metus i prieki ir ant popieriaus atrodis ciki, o naturoje visvien i griovi galėsim pilt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nematau jokio skirtumo ar surašes popieriu i griovi pilsi, ar nesurases pilsi tenpat , tik juokinkit kad popieriaus surasimas kanors pakeis as tu popieriu ir kaimyno kiekiui galėciau prirasyt arba i metus i prieki ir ant popieriaus atrodis ciki, o naturoje visvien i griovi galėsim pilt.

Apie ką ir eina kalba - fakto niekas nepatikrins, bet - tikrinti REIKIA, todėl tikrina POPIERIUS. O čia - gudresnis tas, kas gudresnį popierių surašo. Ūkininkas (verslininkas) apsimeta, kad surašė viską teisingai, o tikrintojas - asimeta, kad tiki tuom kas surašyta. Ir gražiuoju išsiskirsto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputį papostringausiu ta tema.

Kur normos buvo tvirtintos? Vilniuje. Kiek Vilniuje normalių ūkininkų? :icon-cool: Ar ministerijos klerkai supranta, ką jie patvirtino..? Spėju, ne. Tiesiog kažkas kažkada paskaičiavo ir suskaičiavo. Neatmesčiau galimybės, kad koks nors patarėjas išmes idėją, kad dabartiniai traktoriai ekonomiškesni, kad normos per didelės ir kad sumažinus normas bus mažiau "prarandama" akcizo. Ir pakoreguos.

P.S. tiesiog teko dalyvauti/ruošti vieno projekto skaičiavimus, kurie vėliau buvo tvirtinti/patvirtinti kelių ministerijų. taip kad vidinę virtuvę šiek tiek mačiau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai kažkaip keistai diskusija vyksta. Pasakom kaip reikalaujama, kas norit - domitės toliau, bandom spręsti kartu. Kas mano, kad tai nereikalinga - nedarot. Usio. Man kartais susidaro vaizdas, kad buhalteriui reikia daugiau nei ūkininkui ar verslininkui.

Jei reikia - padarysim. Tik klausimas kaip gudriau ir geriau. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va čia ta tema, kur ūkininkai draugiškai turi spaust prie sienos valdžią. Žalia saliarka gali būti naudojama tik ūkio reikmėms, o jei daroma kažkas į šoną, yra visa eilė tarnybų, kurios tai turi nustatyt. Jei nenustatoma, tai arba tos tarnybos nedirba, arba ūkininkas viską sunaudoja žemės ūkyje.

Tas popierėlis iš esmės nieko nelemia, kas pardavinėjo, tas ir pardavinės tinkamai susiforminęs, o nukentės žioplesnis, bet sąžiningas....

Bet grįžtant prie popieriaus, gal dar kam kyla minčių, ko trūksta mano pasiūlytam variantui? Ten darbo kokia valanda pirmą kartą formą pasidaryt ir po 20 min (įskaitant ir 5 tarktorių ir 2 automobilių skaitliukų parodymų nuėmimą) kiekvieną kartą pildant formą. Didžiausias darbas, tai pačias normas susikurt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...

Bet grįžtant prie popieriaus, gal dar kam kyla minčių, ko trūksta mano pasiūlytam variantui? Ten darbo kokia valanda pirmą kartą formą pasidaryt ir po 20 min (įskaitant ir 5 tarktorių ir 2 automobilių skaitliukų parodymų nuėmimą) kiekvieną kartą pildant formą. Didžiausias darbas, tai pačias normas susikurt.

Forma elementari - tokia irgi gerai, ir darbo čia nedaug -- apie ką ir kalba eina...

O normas nusistatyti - reikia jau šiek tiek pasukti galvą, bet geriausiai čia susigaudys praktiškai dirbantys ir kurą naudojantys ūkininkai :) Bet juk - vieną kartą nusistatei, ir naudoji kiek telpa...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal būtų geriau paaiškinti pačią kuro sunaudojimo tvarką. Su pirkimais visiems viskas aišku, o sunaudojus kurą būtinai turi būti nurašymo aktas. Va ant jo ir galite užrašyti, kad kuras sunaudotas arimui (derliaus nuėmimui, sėjai ir t.t), dirbta X valandų. Kadangi turite kažkur užsirašęs kiek per valandą tas traktorius sunaudoja kuro :eusa-shhh: , tai elementariai matematiškai pasiskaičiuojate kiek ten tų valandų išeina pagal nurašomo kuro kiekį. Jei traktoriuje nėra galimybės matyti motovalandų irgi nėra didelės bėdos. Tokioje situacijoje leidžiama kuro sunaudojamą kiekį nusistatyti patiems bandymo keliu (automobiliuose tai vadinama kontroliniu pravažiavimu).

Juk nieko sunkaus čia nėra, tik reik nusistatyti ir protingai surašyt tas kuro normas. Beje, jas keisti bet kada galima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..taigis ,šiandien užėjau pas konsultantus -buhalterius (veda ūkininkams buhalteriją) ir būtent apie tai domėjausi ...nustebo ,:-ir kam to reik ,yra nustaytas limitas, ūkininkas pasako likutį ,o mes paskirstom augalininkystei (net pagal kultūras neskirsto) ir gyvulininkystei ir vsio ..taip ,kad aš skaičiuosi pagal save ir mane tai tenkina -JOKIŲ NORMŲ :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

.....taip ,kad aš skaičiuosi pagal save ir mane tai tenkina -JOKIŲ NORMŲ :icon-exclaim:

Jūsų teisė rinktis, mūsų - informuoti :eusa-dance:

Ačiū už informaciją,taip ir padarysim - dėl šventos ramybės-išradingumo netrūksta,sukursim popieriuką,tik geriau naudotis gamintojo išduodama eksploatacijos instrukcija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Brangiosios mano kolegės,

didžiulis dėkui už buhalterinių temų suaktyvinimą. :eusa-clap: Tačiau pasiskaitęs paskutines temas, man susidarė įspūdis, kad mes (leisiu save prie buhalterių priskirti :icon-cool: ) per daug "spaudžiame" ūkininkus su savo "tiesomis". :) Manyčiau, kad reikėtų prisiminti 2 paprastas taisykles:

1. Savam krašte pranašu nebūsi.

2. Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas.

Nežinau, gal aš čia per daug sutirštinu spalvas, tačiau man norėtųsi išvis sukurti naują temą (pvz. "Buhalteriai rekomenduoja") ir ją "užrakinti". Buhalteriams (Dzūkijai, Girelei, Dangei ar dar kam nors )pateikus kažkokią naują informaciją, moderatorius temą atrakina, patalpina informaciją ir užrakina. Visi forumo dalyviai gali matyti, o ar tai panaudoti arba kaip tai panaudoti savo veikloje-kiekvienas sprendžia pagal save.

Tiesiog stenkimės panaudoti savo energiją maksimaliai efektyviai. :)

P.S. Kadangi pastarąsiais savaites kitoje veikloje užsiimu veiklos efektyvinimu, procesų peržiūrėjimu ir darbuotojų skaičiaus optimizavimu, natūralu, kad mano mąstysena persidavė ir čia. Todėl šioje vietoje galbūt aš esu ir neteisus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tačiau man norėtųsi išvis sukurti naują temą (pvz. "Buhalteriai rekomenduoja") ir ją "užrakinti". Buhalteriams (Dzūkijai, Girelei, Dangei ar dar kam nors )pateikus kažkokią naują informaciją, moderatorius temą atrakina, patalpina informaciją ir užrakina. Visi forumo dalyviai gali matyti, o ar tai panaudoti arba kaip tai panaudoti savo veikloje-kiekvienas sprendžia pagal save.

Idėja liuks :eusa-clap: Bandysim įgyvendinti.

..taigis ,šiandien užėjau pas konsultantus -buhalterius (veda ūkininkams buhalteriją) ir būtent apie tai domėjausi ...nustebo ,:-ir kam to reik ,yra nustaytas limitas, ūkininkas pasako likutį ,o mes paskirstom augalininkystei (net pagal kultūras neskirsto) ir gyvulininkystei ir vsio ..taip ,kad aš skaičiuosi pagal save ir mane tai tenkina -JOKIŲ NORMŲ :icon-exclaim:

Girelė aiškiai parašė VMI išaiškinimą. O kad kažkas pasako, kad "kam to reikia" - tai jau žmogaus požiūris į darbą. Teko čiupinėti ne vieną buhalteriją iš konsultavimo tarnybos. Ir nei vienuose ūkininkui perduotuose popieriuose neradau to, kad PRIKLAUSO perduoti klientui užbaigus metus - operacijų žurnalo už visus metus, likučių judėjimo, kasos knygos, nurašymo aktų, buhalterinių pažymų ir t.t., ir t.t.

Taip kad jei kažkas kažko nedaro, tai dar nereiškia, kad nepriklauso to daryti :eusa-naughty: Ūkininko apskaita vedama ne tik pagal rekomendacijas, bet ir pagal tą patį buhalterinės apskaitos įstatymą, VAS, krūvas nutarimų ir įsakymų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
o galima nusistatyti tas kuro normas pagal hektarus? :icon-rolleyes:

Labas,galima ir pagal hektarus(pvz.kiek sunaudoji kuro suart 1ha -l/ha),galima ir valandines l/val,ir t.t-visas jas galima susieti.Kad nenugrybautume nusistatinėdami patys,galim pasinaudot LAEI leidiniais,kuriose apskaičiuotos ir kuro normos,įkainiai darbų ir daug kitų rodiklių (http://www.laei.lt)

PVZ.Žinome, kad lyginamsis kuro sunaudojimas yra 233g/kWh,o nominalus traktoriaus variklio galingumas 78kW,tai valandinis kuro sunaudojimas bus 233x78=18,17 l/val.Arimo darbams išdirbio norma tokios galios traktoriui apie 0,7ha/val.;kuro norma 1ha suarimui bus 18,17x1,43val.=25,98 l/ha (1,43val.-1ha arimo laikas).Šią normą koreguojame pataisos koeficientais,kurie yra LAEI lentelėse.Gaunasi realios kuro sunaudojimo normos(120 l/ha nurašyt sudėjus visus darbus turėtų užtekt-juk toks mūsų tikslas).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tikslas kilnus ir plius pusvalandis papildomo rašnėjimo bei skaičiavimo.

kai visus darbus rimtai nudirbi tai to žalio net mažokai gaunasi na o kas plotus deklaruoja dėl lengvo pinigo akcizini kura pardavinėja tas ir popierius susitvarkis kaip priklauso bei skaitiklius prasisuks.

nejaugi aš pirkdamas savo lėšom žalia perpardavinėsiu o i traktoriu pilsiu nežalia ir laukus arsiu.rusiškas biznis gautusi.

žinoma buhalterės šaunuoliės kad padeda susigaudyti vmi pasauli ir primena ko dar nepadarėm ,priakaištai tam kvailiui kuris sumastė ta nesamone,bet :( va šitoi vietoi galėtu ūkininku sajunga kanors nuveikti arba kokia partija reitingus pasikelti ir supaprastinti popierizma :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...