Jump to content

zalioji trasa.


balandis00

Recommended Posts

prieš lietų spėjau garstyčias aplankyt ir įdomumo dėliai paskaičiuot kiek kvadrate kg masės yra, tai radau taip nuo 3 iki 5,5 kg masės (čia su šaknim minimaliai aplipusiom žemėm), tai manau apie 30 t/ha vidurkis per laukus išeis. Manau nauda turėtų būt nebloga. Kitais metais bandysim spėt pasisėt taip kad būtų galima žieminius dar pasėt po jų

super :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2h3bdhk.jpg

vakar pabandžiau art jas, tai nuvažiavau lygiai kokius 20 metrų ir visus korpusus užkišo :) Plūgas Overum pusiau prikabinamas su priešplūgiais, tarpai tarp korpusų po 1m, stovo aukštis 80-90 cm kažkur. Teks viską skutiku diskiniu perlėkt kad pamaišytų viską su žemėm

visska gadina - priesplugiai. butu kamporaiziai kaip pas mane, vargo nematytum. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lekstiniu ,simba skutiku ,panasu lauka dirbau tai viena karta pravaziavus nieko gero,teko 3-4 kartus kartot, kol normaliai susidirbo.Matau priekine pakaba yra tai ant jos kazka reiktu kabint.Pernai apleista gabala ariau buvo aukstos zoles,tai priekije buvau pasikabines kausa,suverti aukstyn, kad nekabintu zemes ir numeti ant plaukejancios,suguldo zole vaziavimo kriptim ir normaliai apsiaria.Plugas su priesplugiais Kuhn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visska gadina - priesplugiai. butu kamporaiziai kaip pas mane, vargo nematytum. :)

prie šitiek masės sutinku kad kamporaižis gal kiek ir geriau, bet jei normali ražiena tai aš esu tik už priešplūgį. Daug gražiau aria, nors galios paima daugiau negu kamporaižis

Na as kalbu butent apie z.trasos arima. Idealiai manau aria kai yra ir priesplugiai ir kamporaiziai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sitiek vargo bandant is rudens aparti - palikit per ziema, sugrius jos visos ir pavasari pagal poreiki be problemu apsiarsit arba su skutiku nuduosit ir pasesit. Bus pigiau greiciau ir vargo maziau :)

Pamastyk: cia zalia trasa o ne tam kad zeme kazka pataisyti, ja panaudoji kaip zalia trasa, tai savaime aisku tu ja turi aparti kad ji suputu zemei o ne pavirsiui per ziema nudziutu ir nusaltu. Is to butu minimali nauda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip tik buvo Ūkininko patarėja buvo rašyta dėl, garstyčių palikimą per žiema" Efektyvu anksti nuėmus javų ražienas sus smulkintais šiaudais auginti tarpinius pasėlius žaliąjai trąšai. Tam į javų ražienas dėrėtų įsėti baltąsias garstyčias. Jų rudenį nereikia įterpti, per žiemą likę stagarai pavasarį ruošiant dirvožemį sėjai subyra savaime.Per žiema paliktas tarpinis pasėlis sumažina azoto išsiplovimą rudens - pavasario laikotarpiu kai daug kritulių....."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sitiek vargo bandant is rudens aparti - palikit per ziema, sugrius jos visos ir pavasari pagal poreiki be problemu apsiarsit arba su skutiku nuduosit ir pasesit. Bus pigiau greiciau ir vargo maziau :)

Pamastyk: cia zalia trasa o ne tam kad zeme kazka pataisyti, ja panaudoji kaip zalia trasa, tai savaime aisku tu ja turi aparti kad ji suputu zemei o ne pavirsiui per ziema nudziutu ir nusaltu. Is to butu minimali nauda.

nebuk toks tikras

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sitiek vargo bandant is rudens aparti - palikit per ziema, sugrius jos visos ir pavasari pagal poreiki be problemu apsiarsit arba su skutiku nuduosit ir pasesit. Bus pigiau greiciau ir vargo maziau :)

Pamastyk: cia zalia trasa o ne tam kad zeme kazka pataisyti, ja panaudoji kaip zalia trasa, tai savaime aisku tu ja turi aparti kad ji suputu zemei o ne pavirsiui per ziema nudziutu ir nusaltu. Is to butu minimali nauda.

tai cia ne pats sugalvojau - mokslininkai ASU taip sneka, tai turbut zino. Gal taip tik visiem atrodo, kad butina uzarti. Jei arti nera problemu tada ok, bet jei vargo vakariene - tik per ziema palikciau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sitiek vargo bandant is rudens aparti - palikit per ziema, sugrius jos visos ir pavasari pagal poreiki be problemu apsiarsit arba su skutiku nuduosit ir pasesit. Bus pigiau greiciau ir vargo maziau :)

Pamastyk: cia zalia trasa o ne tam kad zeme kazka pataisyti, ja panaudoji kaip zalia trasa, tai savaime aisku tu ja turi aparti kad ji suputu zemei o ne pavirsiui per ziema nudziutu ir nusaltu. Is to butu minimali nauda.

tai cia ne pats sugalvojau - mokslininkai ASU taip sneka, tai turbut zino. Gal taip tik visiem atrodo, kad butina uzarti. Jei arti nera problemu tada ok, bet jei vargo vakariene - tik per ziema palikciau

ir dar turėt omenį kokius padargus turi...pavasari su geru skutiku suskuti ir sėji.. :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pakolkas mastom palikt per žiemą mes jas, o pavasarį su noraginiu iki 15 cm gyliu sudirbt ir sėt su freza. Kažkaip nesinori vargt su keliais traktoriais kad užsiart, ir vistiek arimas nebus labai gražus. Aš irgi laikausi tokios nuomonės kad vistiek pūvanti masė niekur neišgaruos, nes anksčiau ar vėliau įsiterps į žemę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pakolkas mastom palikt per žiemą mes jas, o pavasarį su noraginiu iki 15 cm gyliu sudirbt ir sėt su freza. Kažkaip nesinori vargt su keliais traktoriais kad užsiart, ir vistiek arimas nebus labai gražus. Aš irgi laikausi tokios nuomonės kad vistiek pūvanti masė niekur neišgaruos, nes anksčiau ar vėliau įsiterps į žemę.

Na anglis gal ir neišgaruos, bet kaip su azotu sukauptu augale? pūvant augalų masei gi išsiskiria amoniakas, užartų augalų dar jis gali ištirpti dirvoje. čia šiaip pamąstymui :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pakolkas mastom palikt per žiemą mes jas, o pavasarį su noraginiu iki 15 cm gyliu sudirbt ir sėt su freza. Kažkaip nesinori vargt su keliais traktoriais kad užsiart, ir vistiek arimas nebus labai gražus. Aš irgi laikausi tokios nuomonės kad vistiek pūvanti masė niekur neišgaruos, nes anksčiau ar vėliau įsiterps į žemę.

Na anglis gal ir neišgaruos, bet kaip su azotu sukauptu augale? pūvant augalų masei gi išsiskiria amoniakas, užartų augalų dar jis gali ištirpti dirvoje. čia šiaip pamąstymui :)

Azoto nuostolius kompensuosime Amonio salietra :D , o zalioji trasa reikalinga ir tam kad pagerinti humuso kieki dirvozemyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš galvojau, kad pagrindinis žaliosios trašos tikslas pristabdyti mineralinių medžiagų išsiplovimą į gilesnius sluoksnius, ją gi pagrinde ir rekomenduoja lengvesnės granuliometrinės sudėties dirvožemiuose auginti, na dėl humuso tai gal kas darėtės tyrimus, kiek pasikėlėte jo kiekį dirvožemyje pradėję auginti žaliąją trąšą? aišku šaknys didelės, kad ir tokių garstyčių ar ridikų, jaučiasi tai ant žemės dirbimo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...