Jump to content

Nasus Kombainas Piktzoletiems paseliams


Miescionis

Recommended Posts

na mes čia jau pro šalį pjaunam. Gryžtant prie ekologinio kombaino. Jei tai normalus ekologinis ūkis kuris pajamas gauna ne vien iš išmokų bet ir iš produkcijos tai nieko trafiško ten nėra, žinoma kombaino reikia dar našesnio nei cheminiam ūkije nes čia nei paankstinsi nei pavėlins javapjūtės.

Jei tai šepšelynas tai iš vis kombaino nereikia.

Mano tokios išvados būtu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 150
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

nieko as nepasakosiu

nasiausias kombainas piktzoletiems laukasm yra nh cx 8060.

paaiskinsiu kodel.

1. nukulus pupas nereikia keisti pobugniu kad galeciau kulti miezius

2. nukulus miezius nereikia keisti pobugniu, kad galeciau kulti zirnius

3. smulkintuvas dirba nepriekaistingai

4. puiki liekamoji verte

5. dirbi net ir darganotu oru

6. nepasiekus derlingumo 4t is ha per rura grudai nevaziuoja

7. todel, kad as toki turiu

trukumas, kuri beja pasake arimas

1. kaina

1 pries 7 mano naudai ;)

Va kad tokiu posmu butu daugiau su konkreciais modeliais ir pavizdziais o ne pilstimas is tuscio i kiaura :eusa-clap::eusa-clap::eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siap mn irgi tos visos ekosistemos varikliuose uzkliuva. Ziurek kad ir lengvojoj ismeti egr'a, visokius katalaizarorius ir suodziu filtrus, dar koki duslintuvo bakeli ir puse litro nuo 100 km kaip ranka nuima, o kartais ir daugiau. Kazkaip man keistas atrodo tas aplinkos saugojimas kuro deginimo saskaita. Kazkaip toj vietoj ES politika perlenkia lazda ...

Tikslas sudeginti svariau bet daugiau... taciau ar rezultatas bus ne tas pats galutiniam rezultate? aplinkosauginiu poziuriu :icon-rolleyes:

Lyginant tai, kas iseina is yamz 238 ar d240 kamino ir kokio CAT C6.6 tai vakarieciui turbut koki 100 kart kuro daugiau supleskint reiketu kad tersalu ismestu tiek pat. Bet reikia nepamirst, jog kuro gamyba taip pat tersia aplinka, be to kuro isteikliai riboti. Mieste tai suprantu jog aiskai geriau, kadangi kuro degintoju koncentracija zenkliai didesne. Bet laukuose kaip reikalas manau svarstytinas labai. Nesu tikras, bet atrodo jog ES eko reikalavimai kur kas aukstesni nei jav ar kanadoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nieko as nepasakosiu

nasiausias kombainas piktzoletiems laukasm yra nh cx 8060.

paaiskinsiu kodel.

1. nukulus pupas nereikia keisti pobugniu kad galeciau kulti miezius

2. nukulus miezius nereikia keisti pobugniu, kad galeciau kulti zirnius

3. smulkintuvas dirba nepriekaistingai

4. puiki liekamoji verte

5. dirbi net ir darganotu oru

6. nepasiekus derlingumo 4t is ha per rura grudai nevaziuoja

7. todel, kad as toki turiu

trukumas, kuri beja pasake arimas

1. kaina

1 pries 7 mano naudai ;)

na vorai pradejai sneket apie nieka, cia apie bet kuri kombaina taip parasyt galima...na beveik apie bet kuri... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nieko as nepasakosiu

nasiausias kombainas piktzoletiems laukasm yra nh cx 8060.

paaiskinsiu kodel.

1. nukulus pupas nereikia keisti pobugniu kad galeciau kulti miezius

2. nukulus miezius nereikia keisti pobugniu, kad galeciau kulti zirnius

3. smulkintuvas dirba nepriekaistingai

4. puiki liekamoji verte

5. dirbi net ir darganotu oru

6. nepasiekus derlingumo 4t is ha per rura grudai nevaziuoja

7. todel, kad as toki turiu

trukumas, kuri beja pasake arimas

1. kaina

1 pries 7 mano naudai ;)

na vorai pradejai sneket apie nieka, cia apie bet kuri kombaina taip parasyt galima...na beveik apie bet kuri... :)

:D jis čia man įkąst bandė :D taip jo kombainas turi pliusų, bet ne tai ką jis išvardino. pliusus duočiau už separatorių ir sietų plotą. Minusus jis pats išvardino, nors tai daugiau susiję su tiekėju nei pačiu kombainu, bet....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D jis čia man įkąst bandė :D taip jo kombainas turi pliusų, bet ne tai ką jis išvardino. pliusus duočiau už separatorių ir sietų plotą. Minusus jis pats išvardino, nors tai daugiau susiję su tiekėju nei pačiu kombainu, bet....

supratau, del to ir rasiau kad beveik apie bet kuri... :icon-wink: na su kombaino minusais jis matyt dar nesusidure, juk 2as sezonas jam... :eusa-shifty: o tas minusas tai cia yra pardavejo nesaziningumas, perkant ivertinti kiekviena kombaino varsta yra neimanoma, jei nores apstumt vistiek apstums...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nieko as nepasakosiu

nasiausias kombainas piktzoletiems laukasm yra nh cx 8060.

paaiskinsiu kodel.

1. nukulus pupas nereikia keisti pobugniu kad galeciau kulti miezius

2. nukulus miezius nereikia keisti pobugniu, kad galeciau kulti zirnius

3. smulkintuvas dirba nepriekaistingai

4. puiki liekamoji verte

5. dirbi net ir darganotu oru

6. nepasiekus derlingumo 4t is ha per rura grudai nevaziuoja

7. todel, kad as toki turiu

trukumas, kuri beja pasake arimas

1. kaina

1 pries 7 mano naudai ;)

na vorai pradejai sneket apie nieka, cia apie bet kuri kombaina taip parasyt galima...na beveik apie bet kuri... :)

o tai ko nerasot, tik grizau prie temos ir tiek

siaip jau senai zinau, kad pats geriausias yra tas kuri iperki ir kuris stovi namuose, visa kita nelabai ir svarbu

p.s.

ikast niekam ne neketinu, tik paminejau keleta dalyku del kuriu rotorius nera pats tinkamiausias vidutiniam ukiui ir ypac su daug kulturu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na atsakysiu i viena tiesiogini klausima man, kuo toliau tuo toks jausmas, kad kombainai daromi tam, kad pats ukininkas-savininkas jame sedetu. Na sakykim is mano patirties, nera tokio traktoristo, kuris dirbtu uz logiska piniga, kuris sugebetu viska ir visada. Tai va.. Jeigu as pats sedeciau kombaine ieskociau vienokio, jei ne - kitokio. Todel ir ieskau kompromisu.. K-701 su hidrofikuotu rusisku 10 korpusu plugu kvernelando lentom 1 ha surartas BUS VISADA PIGESNIS nei bet koks uzsieninis. ISKAICIUOJANT KURA, pavogta kura, nusidevejima, remontavima ir tt. aisku k-701 turi specifinius mazgus kuriuos reikia priziuret. padoresnis k-701 2 kart atsiperka per viena sezona.

manau turetu kombainu fabrikai tureti dvi linijas, kuriu kaina skirtusi 3k. vieni paprasti be jokiu vairavimu, hill masteriu, dvigubu kederiu ir t.t.t.t. tiesiog paprastas nasus kombainas, kur ijungei begi, ijungei kulimo aparata ir idejai DIDELE raudona knopke, kuria stabdo (ar traktoristas ar kombainas) viska, kai kazkas ne taip (sujungta su savininko mobiliu telefonu), ir vienintele elektronika, kuri reikalinga, tai panasus aparatas kaip Furojose "saske".. tipo vakare atvaziavai paziurejai, ka kombainas dare ir aisku kaip dirbo ir tt.

manau fokusuotis i svaresni kulima yra kvaila. geriau foksuotusi i paprastuma, ir kaip as vadinu totalini kulima. t.y. geriau lai prikula 100% isaugusiu grudu ir 10% siuksliu, kurias nesunku nuvalyt, nei paima papildomai 250k vien tam kad valyti riektu ne 10%, o kokius 2% (jei aisku netingi zaist 1h kiekvienam lauke kol nusireguliuoji), o valyt vistiek reikia, gera valymo masina ~75k litu valo apie 50t i valanda, kombainas lai kulia, o valomoji lai valo. Kiek is jusu turi darbuotojus, kurie gali idealiai nusireguliuoti kombaina???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

matot aš esu analitikas iš prigimties, manos smegeninėje kaupiasi informacija, tada jos gabaliukai susigrupuoja ir gimsta išvados. Aš ir parašiau išvadas, paaiškint visą loginę grandinę kaip prie jų priėjau, biajau, kad nesugebėsiu.

Tavo žodžiuose taip pat daug tiesos, bet išvada neteisinga. Žmonių skaičius auga kas met prisideda po 80mln burnų kurias reikia pamaitinti, o žemės tikrai nedaugėja, darbo jėgos žų tik mažėja, visame pasaulyje. Taigi reikia ir didesnio našumo labiau kvalifikuotos darbo jėgos. Link to jusa visas pasaulis kartu ir Lietuvėlė. išvada kad Lietuvoje iš vis neapsimokės auginti javų, tą darys kazaxstanas, kanada amerika. Tavo ekologinius javus geriau apsimoka susmulkinti, užraugti ir sušerti kiaulėm, gausis ekologinė kiauliena. Ir darbo sąnaudos mažesnės ir pajamos didesnės. Gal ne šiandien ne ryt ir ne po metų, bet link to einama

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tikiu kad kazkada taip ir bus, bet leisiu sau pacituoti garucko zodzius, kad gyventi reikia siaindien o galvoti kaip gyvensi kai pasensi jei dar isviso gyvensi, ukininkauti taip, kad surastum viduriuka tarp seimos poreikiu, savo poreikiu, ukio poreikiu ir inovatyvaus poziurio i zemes uki kaip versla va cia ir yra menas, o jei prsiinvestuosi tiek, kad neliks ne kada su vaikais prie pasak knygos pasedet, tai atleiskit man vadybininkai, ne tam jus man reikalingi, kad jus galetumet savo rezultatais pasidziaugti.

Gaila tik, kad nera tokiu vadybininku kurie i ukininka ziuretu kaip i drauga, o ne kaip i neapdorota mesa. ne musu eroje dar tas laikas kai visus grudus i grudaini varysim, miestieciai atsitokejo, nebenori plastmasinio maisto ir pagaliau suprato ka reiskia posakis rinkis preke lietuviska

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prie pasakų knygos su pabiručiais norės pasęędėti ir tavo būsimas kvalifikuotas samdinys, kitaip jo neišlaikysi, tai reiškia, kad tą paty darbą tie patys žmonės turės padaryti dar greičiau, tai reiškia dar didesnį našumą.

Kas buvo nepakeisi, kas bus nežinai, turi įtakos tik tam ką darai dabar, o tai ką darai dabar turės įtakos tam kas bus. Taigi negali gyventi tik šia diena.

Jei nepritariu viskam ką sakai besalygiškai tai dar nereiškia, kad tave doroju kaip šviežią mėsą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as pradedu galvot vena kombaina apziurejes kad tai daiktas turi buti sudetingas tiek, jog nereiketu kombainistui sukt galvos kaip viena ar kita sieta nureguliuot ir is vis kaip jis veikia.

Vat jus visi irgi sedit prie kompu ir kazi ar susimastot kaip ten tie elektronai tos dezes viduj begioja? Paspaudi knopke ir veikia, ir panasiai to gana.

Ir reikalas tame, jog zones tokie kurie nutuokia kas ten po kombaino skardom darosi yra pakankamai protingi jog galetu susirast geresni nei mechanizatroriaus darba. Nebent drba tik todel kad jam tai labai patinka...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pakomentuosiu siek tiek ir shaulinio analitika.. as irgi analitikas, ir zinai kas man akivaizdu -- musu ukininkai dar vaikosi perdem "aukstu technologiju". Kas yra geriau uzauginti 3-4 t/ha su 500 lt/ha islaidom, ar 7-8 t/ha su 1500/ha islaidom? Ir kur didesne rizika.. Gi didzioji dauguma ukininku visgi yra nuo zagres, o turi sukure dideli versla. Dabar man pasakyk, ar samdytu imone su 5 -6 mln. lt per metus vadova, fin. direktoriu kuris baiges LZUU mechanika, agronomija ir tt.? As nesamdyciau. As pats esu susidures su nemazai paskutinius 2 metus vargstanciu ukininku,kurie 2007 m grudu pakilimo metais atnaujino parkus, prisipirko landcruiser'iu, pirko zemes i kaire ir i desine. O ka po to? reikia zemes nuoma moket - litu ner, reikia dyzelio - litu ner ir t.t. viska atima bankas. Kas i saskait ikrenta - viskas bankui.. tai va, baisu kad irdabar taip nebutu. Lygiai taip pat as nepateisinu tu sriubautoju, kurie pasirase isankstines sutartis ziema, dabar bando visokiais buvais (net su valdzio pagalba) isvengti isipareigojimu. Sutarti pasirasei - vykdyk, o ne sreiubauk, kaip miegot negali.. PAGRINDINIS dalykas ka ukininkas turetu zinoti, ir as ta daznai sakau, kad ukininkas gali but gal ir neblogas, bet spekuliantas is taves nekoks.

Faktas yra labai paprastas - lietuvoje pradeti ukininkauti yra kaip du pirstus apm... todel zmogus kuris zino, kaip reguliuoti siu dienu modernu kombaina, dazniausiai pats ukininkaus sau. Tie kurie patys ukininkauti sugeba ant trihektario, paprastai ir buna tie zmones, kurie ateina dirbt..

Be to shaulini, nuo kada kombainas didina derliu :) ? Ka jei as kulsiu su Case'u mano derlius pasoks nuo 5t/h iki 7t/ha :D

Marazai: Kombainas niekad nebus kompiuteris, nes kombaino gyvenimas yra ne maziau 20 m, tai jei padarys tokiu, kad 10 m. ne krepst, o kitas ir 20 m. tai shaulinio servisistai netures ka veikt. Kombainas kaip printeris, nusipirkai, ir pirk tos pacios firmos spausdinimo priemones visa eksplotacijos laika :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viską reikia daryti su protu, ir investuot, ir modernizuot, ir kulti, ir su kompu durbti, viską reikia daryti su protu.

Dabar juk visi skaičiuoja ne kiek reikia mokėt, o kiek atgaus atgal. Kai dovanų maišo neliks ir kai reikės pradėt atidirbti už tai ką gavom, tada ir pradėsim skaičiuot, kiek ta modernizacija verta iš tikro. O dabar žmogelis "nusiperka" 10 ha bulvių nukast kombainą, kainuojantį 300 kLt, kuris prikasa mažiau nei mano senukas, kurio vertė 5000.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...