Jump to content

TIK EKOLOGISTAM !!


Remis

Recommended Posts

  • po 2 mėnesių...

Sveiki ekologistai

įdomu pasidarė ar aš tik vienas kenčiu nuo ekoagros?

gavau laišką iš ekoagros, o ten parašyta, kad jei nesumokėsiu likusios dalies sertifikavimo mokesčio, tai tuos pinigus išieškos teismo būdu :o, davė 30 dienų. Ūkyje buvo nma patikra, tai aišku avanso nepervedė (nors patikros metu neatitikimų nerado), produkcijos dar nepardaviau (laukiu geresnės kainos) su pinigais neypatingai. Keista kad ekoagros savo darbą taip brangiai vertina ir taip griežtai į priekį liepia susimokėti. Nebūtu taip pikta susimokėt, jeigu jie nors padoriai savo darbą atliktu. Sudygus pasėliams važiavo jų žiūrėt, po to važiavo žiūrėjo ar nukulta, nuvažiavom į sandėlį, ten aruodo kortelės nerado, tai įspėjimą parašė, nors aš tų kortelių galėčiau prispausdinti kiek tik jiems reikia. Juokinga buvo kai įspėjimą parašė už tai kad nesertifikuota sėklą pasėjau, nors pavasarį sakė kad galima, net rodė sąrašą leidžiamų sėti nesertifikuotų augalų, dar ir prašymą parašiau, bet rudenį pasižiūrėjo į deklaracijos datą, sako jei uždeklaravai vadinasi jau buvai pasėjęs, todėl priklauso įspėjimas :eusa-clap: būčiau vėliau uždeklaravęs būčiau sankcijos negavęs :icon-confused: Atsiuntė įspėjimus su prierašu, kad pateikčiau ekologinio žurnalo 4 lentutę, nors ją tikrino patikros metu ir ten jau buvo parašyta kiek prikūliau, nebesikeis. Pasirodo viena tikrintoja važiuoja, kita rašo įspėjimus :icon-rolleyes:

Man tai nenormalu, kai žmonės nieko neužauginę ekologiškai, turbūt net nematę pasėlių, leidžia įstatymus (aš apie 10 % piktžolių reikalavimą), iš pradžių buvo juokinga, nekreipiau dėmesio, galvojau jei viską teisingai darau, tai ir bus viskas gerai, bet dabar jau baisoka, nebejuokinga.

Žinau kad pinigai baigiasi, turbūt reikia taupyt per sankcijas, pažeidimus :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

del mokejimo niekad nebuvo problemu uz pernai tai tik si vasari sumokejau uz siemet dar nemokejau ir tevukui jokiu ispejimu nebuvo laibai jie normaliai laukia tu pinigu.kas del ispejimu tie 1 lygio uz nesertifikuota sekla ir kortelas tai visiskai nieko nereiskia.

Man tai nenormalu, kai žmonės nieko neužauginę ekologiškai, turbūt net nematę pasėlių, leidžia įstatymus (aš apie 10 % piktžolių reikalavimą)

Ekoagros su istatymais niekuom nesusyja isakymus leidzia ministras pinigines sankcijas skiria nma.O ekoagros tai tik priziuri kad laikytumeisi reikalavimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai toks ir brangiai 6lt/kg

šiaip idomu butu pamatyt kas per auginimo technologija kada isleidzia kada atgal i tvarta.Jei lauke iki 90 kg uzauga gal apsimoketu nusipirkt parseliu vasarai ir iki rudens paauginus parduot.Bet labiausia idomu kokiu budu rudeni juos sugaudo.Teko mum viena vasara taip palaikyt keles kiaules tai rudeni viena seip netaip pagavom kita nusaut teko :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ekologiškai auginant, ta prasme sertifikuojant, kiaulės privalo išeit į lauką, pas mane tai atsiveda tvarte apie balandžio mėn. tai tokiu laiku gali būti per šalta lauke paršiukams, o paskui apie gegužį atidarau angas iš tvarto ir jos vaikšto lauke aptvertos piemeniu tik ėst eina į tvartą, o kaina ekologiškų kiaulių jei žmonėms parduodi tai nedidesnė nei paprastų kaime užaugintų, sertifikuoju tik dėl to, kad dengia pasėlius ir pievas, o pirkimas kaip buvo prieš sertifikavimą toks ir liko dabar kai sertifikuoju, Vaitelio numerį galima rast internete, ekoagros puslapį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kaip del sertifikavimo idomu ar galiu parselius pirkti anksti pavasari juos sertifikuoti ir rudeni parduot jau kaip ekologiskus?Apskritai kokios keulem taisykles ar yra pereinamasis laikotarpis jei sersiu ekologisku pasaru iskart?ir ar galiu pirkti paprasta parseli ir uzaugines parduoti kaip ekologiska?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tos taisyklės keičiasi labai dažnai, sakyčiau puse metų kiaulėm perinamasis laikotarpis, bet kai turi savo bandą yra visokių apribojimų kiek kiaulių gali iš neekologiškų pildyt bandą, geriausia aišku skambint ekoagros ir klaust, bent jau aš taip darau, tada didelė tikimybė kad nenusižengsi, bet ir jie kartais ne viską iškart pasako :) ir kitais metais aplamai neaišku kaip bus, nes negalima bus naudot nieko neekologiško, o vitaminų mineralų mišinių ekologiškų niekas nedaro, dabar rašai prašymus kad galėtum pirkt, bet ir tuos ne bet kokius leidžia naudot, žodžiu daug ribojimų o naudos tik kad dengia laukus, nuotraukų lauko stovyklų neturiu, bet ten tik tam tikras laukelis aptvertas prie tvarto ir tiek, nes jos gali įeit į tvartą, plotas nėra didelis, nes išsilaksto ir lėčiau auga :D o tvartui irgi pilna reikalavimų, langų plotas, grindų plotas ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
sveiki, mastau i zieminius kvietrugius ir rugius anksti pavasari iset dobilus ir netrest (ukis iprastinis), ar kas bandet sita varianta, rudeni dobiliena aparciau, ar verta bandyt? ir kokio derliaus tiketis is zieminiu?

pasakok placiau kaip suzele zieminukai kiek bus dar pakile pavasari? jei jau isejus tai vertetu isarti tik sekanti pavasari ir skubiai paseti tai priaugtu daugiau maz\ses zalios. kokia kaina dobilo kg? kiek kg sesi? kokia sejamoji ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

rugiai perauge (seta rugsejo 9), bet gal isliks, paselis tankus, pas mane visur smeliukas, sunkios zemes beveik nera. Kvietrugis gal kiek retesnis,nes garstuko pridyge daug, bet isisaknijes graziai. Man idomu ar butu nauda is to iselio patiem zieminiams? Seju dobilus su trasu barstytuvu, gerai gaunasi visai. Norma 10-12kg/ha, bet maisyciau su smulkiom pjuvenom,del issejimo. Pavasari buvo po 8lt, bet pagrinde 12lt/kg.

o pavasari art dobiliena tai nemanau kad verta, jau geriau is rudens, tai susiguletu dirva ir kazkiek fitomase suirtu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...