Jump to content

TIK EKOLOGISTAM !!


Remis

Recommended Posts

o tai čia tik ekologams garstyčios virsta javais :icon-question: o paprastiems-lieka aromatiniais augalais :icon-question::icon-rolleyes:

idomus dalykai vyksta :eusa-snooty: , gal vandeni vynu pavers? jei rimtai , tai ka man dabar daryti, jeigu as jau suplanaves garstycias seti, ateina seja ir sast netinka ? gerai kad ne liepos menesi informacija ateina :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei suplanaves tai ir seji kas netinka pinigu mazai :lol: niekas neuzdraude tau ju set.

Kiek as suprantu statusas keiciasi tik ekologams.Su EDV tai niekuom nesusija.kaip ir snekejo apie sojas.

Man labai aktualus klausimas yra kaip bus su tais laukais kur vienas ukininkas baiges 5 metu programa atsisako to lauko o kitas perimes nori vel sertifikuot bet pagal naujas taisykles tas laukas i eko gali gryst tik po 2 metu.Neparisu as sito kaiptik issinuomavau lauka kuris pernai baige eko programa ir planavau pats sertifikuot viska suplanaves ka sesiu ir dabar neaisku ka man su juo daryt viena lauka laikyt neekologini nors visas ukis ekologinis?Kaip ten su ta taisykle bus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kestoxs, jei pernai isigijai lauka tai viskas bus gerai, sertifikuosi ir eisi i prieki, nes taisykles galios tik i prieki perkamiems plotams.

Sermuoneliui, taisykles ministras zada pasirasyt sia savaite.

Mindaugass, jei garstycias paprastiems ukiams perkels i kita kategorija ismoka vistiek nesikeis. Nes ir uz 2011 m buvo bazine ismoka uz paselio 1 ha, plius dar 33 Lt uz javus atskirai.

WWW. manoukis.lt yra keli straipsniai apie ivykusi susirinkima, pasiskaitykit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kestoxs, jei pernai isigijai lauka tai viskas bus gerai, sertifikuosi ir eisi i prieki, nes taisykles galios tik i prieki perkamiems plotams.

Sermuoneliui, taisykles ministras zada pasirasyt sia savaite.

Mindaugass, jei garstycias paprastiems ukiams perkels i kita kategorija ismoka vistiek nesikeis. Nes ir uz 2011 m buvo bazine ismoka uz paselio 1 ha, plius dar 33 Lt uz javus atskirai.

WWW. manoukis.lt yra keli straipsniai apie ivykusi susirinkima, pasiskaitykit.

man ne ismoka svarbiausia, man idomu, ar iprastiniams ukiams SGP isliks 2001lt/ha uz rudasias garstycias ar ne?? nes man reikia EDV pakelt, programa simet atsiskaitinejam, o sis augalas puikiai ji (EDV) padetu padidinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl šito tai pasiskambink į Ekoagrosą, nes man tapati problema yra iškilusi ir jie viska išaiškino man.

Dėl išmokų sutaupymo tai ne ekoagrosas sutaupys, o valstybė, nes ne ekoagrosas moka išmokas, o NMA čia tam kas nežinojo. Dėl sėjomainos kaip man išaiškino tai per 4 metus turėsi auginti ankštinius augalus tris metus augini varpinius, o ketvirtiems nusimatai auginti ankštinius ir viskas bus gerai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kestoxs, jei pernai isigijai lauka tai viskas bus gerai, sertifikuosi ir eisi i prieki, nes taisykles galios tik i prieki perkamiems plotams.

Sermuoneliui, taisykles ministras zada pasirasyt sia savaite.

Mindaugass, jei garstycias paprastiems ukiams perkels i kita kategorija ismoka vistiek nesikeis. Nes ir uz 2011 m buvo bazine ismoka uz paselio 1 ha, plius dar 33 Lt uz javus atskirai.

WWW. manoukis.lt yra keli straipsniai apie ivykusi susirinkima, pasiskaitykit.

man ne ismoka svarbiausia, man idomu, ar iprastiniams ukiams SGP isliks 2001lt/ha uz rudasias garstycias ar ne?? nes man reikia EDV pakelt, programa simet atsiskaitinejam, o sis augalas puikiai ji (EDV) padetu padidinti.

šitas klausimas del EDV vistik yra akltualus, o jūs visi porinat apie išmokas.

Ar gali vienose ministerinėse LENTELESE garstyčios skaitytis kaip javai, o kitose jau kaip medicininiai.

pvz. paseji 1 ha garstyčių, tai pagal dabartines lenteles SGP prisiskaičiuoja apie 2000 lt., kai tuo tarpu pasėjus "javus", bus tik apie 900Lt(gal net 500Lt.-priklausys nuo paselio).

suprantama, kad ekologams išmoka už garstyčias nuo 1600Lt. nukris....bet

kalusimo esmė ne išmokose, o ar pavadinimas garstyčios-javai keisis pagal visus zum lenteliu kontingentus.

P.S. surašiau bais protingai :icon-redface: moderatoriai, jei netinkamoj vietoj postas prašau perkelti į tinkamą :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai ir sakom kad edv skaiciuojamas ne pagal ismoku kieki.Sita klausima reiktu formuluot Nma konsultantams bet mano nuomone ten niekas nesikeis nes dabar ju rinkos kaina vel atsistatys i vieta ir bus didele.Ir klausimamas kaip visuomet skaiciavosi baltuju garstyciu edv?Nes jos ekologams visuomet buvo prie javu.Taip ir juodosios su rudosiomis skaiciuosis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Noreciau gauti patarimu, ketvirti metai sejos siemet pas mane eko ukyje, apie 10 ha reikia ankstiniais uzset, ka patartumete seti, lubiniai zirniai nelabai, jau bandziau, nevykusiai uzaugo, gal ka nors geresnio patarti galit, kaip su tais ankstiniais padaryti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tarkim, dabar ekologams garstyčios bus javai, suprask keičiasi paramos suma, dar kitaip tariant auginsi garstyčias (aromatinius-medicininius), bet gausi kaip už javus...

tačiau

sausio 1 ar liepos 1 EDV perskaičiavimo metu garstyčios bus aromatiniai-medicininiai augalai, kur 1ha lygus 2001, bet ne javai, kur 1ha lygus 900?

p.s. baigiu baigiu varau iš čia :icon-rolleyes: (panašu į anekdotą, kai kiškis vynis pirko :lol: )

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano ziniom dobilus kad gaut didesne ismoka reikia set pirma i iseli o sekancius metus deklaruot kaip dobilus seklai.Ar ne tiesa sneku?

Iš dalies esi teisus. Pirmiausia reikia sėti įsėli (išmoka gausi už pagrindine kultūrą tai yra už ta kultūrą į kuria įsėsi dobilus). Tada atėjus derliaus nuėmimo laikui nuimi derlių, o dobilus užari ir vėl sėji ką tik nori, nes dobilai yra įtraukti į posėlinių ir įsėliniu augalų sąrašą, O jeigu deklaruosi dobilus kaip sėklai tai jei neklystu tu turėsi įrodyti dokumentais, kad juos augini sėklai, o ne šiaip sau užsimanei ir deklaravai kaip norėjai, nes jei ikliusi tau NMA gali pritaikyti neteisėta paramos siekimą.

o jei apie sojas tai kiek esu girdėjęs su jomis nėra lengva, nes pradžioje sunkiai dygsta ir užeina labai žolės ir jei patikrins ras žolina gali iškarto nesertifikuoti (auginant jas sunku kovoti su piktžolėmis)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai taip tik as apie tai kad rudeni neuzari o palieki kitiems metams ir augini seklai.Kokiu papildomu irodymu be produkcijos relizavimo dokumentu dar reikia?

Kas del soju tai as isitikines kad bus ta pati istorija kaip ir su garstyciom ses kas nori kuls tik durneliai.Jau maciau skelbimu keleta kad perka soju sekla o perka tie patys kurie garstycias dar pardavineja:Dtai cia aplamai durnas reikalas padarytas matyt kaskam taip reikia viena ranka nusodina kita toliau ta pati leidzia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai taip tik as apie tai kad rudeni neuzari o palieki kitiems metams ir augini seklai.Kokiu papildomu irodymu be produkcijos relizavimo dokumentu dar reikia?

Kas del soju tai as isitikines kad bus ta pati istorija kaip ir su garstyciom ses kas nori kuls tik durneliai.Jau maciau skelbimu keleta kad perka soju sekla o perka tie patys kurie garstycias dar pardavineja:Dtai cia aplamai durnas reikalas padarytas matyt kaskam taip reikia viena ranka nusodina kita toliau ta pati leidzia

Pasiskaityk čia

http://tar.tic.lt/Default.aspx?id=2&ite ... 94DD4C21E7

Jei augini belia kokia sėkla tai nereiškia, kad ten yra sėklinis pasėlys, tu turi jau bent sertifikuota sėkla pasėti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai taip tik as apie tai kad rudeni neuzari o palieki kitiems metams ir augini seklai.Kokiu papildomu irodymu be produkcijos relizavimo dokumentu dar reikia?

Kas del soju tai as isitikines kad bus ta pati istorija kaip ir su garstyciom ses kas nori kuls tik durneliai.Jau maciau skelbimu keleta kad perka soju sekla o perka tie patys kurie garstycias dar pardavineja:Dtai cia aplamai durnas reikalas padarytas matyt kaskam taip reikia viena ranka nusodina kita toliau ta pati leidzia

Pasiskaityk čia

http://tar.tic.lt/Default.aspx?id=2&ite ... 94DD4C21E7

Jei augini belia kokia sėkla tai nereiškia, kad ten yra sėklinis pasėlys, tu turi jau bent sertifikuota sėkla pasėti

O kodel tada raso:

Akto numeris: 1A-57

Registro kodas: 107233SISAK0001A-57

Priėmimo data: 2007 m. gegužes 3 d.

Akto rūšis: ĮSAKYMAS

Institucija: Valstybinė sėklų ir grūdų tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Akto būsena: NEGALIOJA

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tos kulturos netinka sek dobilus, labai pagerina dirva. O kad dar ir ismoka gautai sek kaip iseli.

Dabar del EDV. Kas jus visi balansuojat ties EDV kuris lygus 2?

Nes kitokiu atveju jokio skirtumo nei del mokesciu, nei del paramu. Jei virsini 2 jau moki PSD.

kad nebutu pykciu ir nesusipratimu, tai paaiskinisu kas mane domina,mano ukis ne eko, 2010m gavom parama pagal programa Pusiau naturiniu ukiu remimas, po 5100lt/per metus ir pagrindine salyga buvo, jog mes, noredami gauti visa paramos suma 5 metus, privalome ukio EDV pakelti 20proc nuo paraiskos pateikimo metu buvusio EDV. Kadangi si param skiriama nuo 2 iki 4 EDV ukiams, mes atitikom si statusa ir pradinis EDV buvo 3.2, tad simet rudeni jis privalo buti 3.84 ar daugiau. Situacija paprasta - nebus pakeltas EDV - negausi 10000lt uz 4 ir 5 metus. O technika jau nupirkta beveik visa. Kadangi per 2 metus usmazejo galviju skaicius, bet padidejo dirbami laukai, savo smelynuose seju rugius, avizas, kvietrugi, misinius, o jie man duoda nuo 480 iki 760lt SGP/ha, o turedamas ribota ha skaiciu, visaip sukau galva, kol nutariau paseti 2ha ruduju garstyciu, mat ju SGP yra 2001lt/ha, ko man ir tetruksta. Tad esme yra ta, ar po pakeitimu eko ukiams su ismokomis ir augalu perkelimu i ankstinius javus, pasikeis skaiciuojamasis sumautas SGP ar ne? ir rasiau i NMA, gavau atsakyma kad rudosios garstycios yra aromatiniai augalai, bet uz dvieju dienu perskaitau straipsni kaip tos pacios garstycios pasirodo pataps ankstiniais javais. Gal kas minciu turit?

P.S virsijus 4 EDV, PSD teks moket 300lt/menesiui, taigi cia susidaro 3600lt/metams. Tai tiek ziniu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...