Jump to content

kultivatorius


audrys

Recommended Posts

O kaip del universaliu kultivatoriu? Kultivatorius+skutikas viename? 130 ag. Turetu 4m. Traukti manau...bet is ko rinktis? Dalbo, kockerling, laumetris... gal kasnors zinote orientacines kainas? Kiek perziurejau tai tik laumetris 4 m. siulo prikabinama...zinau jog sakysite kad didesnis tarpas tarp nagu mazina idirbimo kokybe, bet man reikalingas tik lyginimas (segmentine lenta) ir grumstu trupinimas (dvigubas volas privalumas...)...naturoje patikrinta jog tarpas tarp norageliu beveik neitakoja grumstu trupinimo ir islyginimo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laumetriniam 6m kultivatoriui 16k eur kaip tik. Bet pagal jūsų turimus arklius, tai pagamins 4 ar 5 metrų ir ta kaina bus jau su pvm. Už tą sumą tikrai išeis 4 metrų koks nors kompakteris (laumetrio, farmeto, ar akpil). Pasirinkimo yra šiais laikais, tik sunku apsispręsti katrą gelažą pirkti :)

 

Viliau, to sunkiojo kultivatoriaus nesidomėjau laumetryje, bet jis ne pigus turėtų būti, bet ir mano ožys tik 4 m tokio daikto patraukti. Paprastą kultivarių jau ir 6 m patampys. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Senojo tipo lyginimo lentos 5 eiles nagu 180 - 200ag naudoju

o kaip idirbimas paties kultivatoriaus? tarkim jei dirvos nera sunkios nera daug molingu vietu? norisi isigyti kultivatoriu ir vis akis uzsikabina skelbimuose uz vaderstad senuju nz modelio tik galvoju ar kai sausiau bus nepaliks jis daug grumstu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Sveiki, gaila, kad per vėlai įlindau į forumą, būčiau nepražiopsojęs Laumetrio lauko dienos, kadangi pats domiuosi jų KLL kultivatoriumi 7 metrų :) Beje, kaip tik tą dieną važiavau pasižiūrėti Kongskildės vibro masterio 6,5 metrų. Perskaičiau ankstesnes žinutes ir matau, kad ne aš vienas susiduriu su panašiu klausimu dėl kultivatoriaus poreikio. Iki šiol eilę metų dirvą sėjai ruošdavome pirmiausiai su savo gamybos balkiu (kartu su sunkiosiomis akėčiomis), o po jo eidavo Laumetrio germinatorius 6 metrų (tampo pusantrinis su 8 varikliu). Kai pradėjom arti vartomu plūgu balkį numetėm į šoną ir palikom tik germinatorių. Tiesa, praeitą rudenį vėl teko balkį išsitraukti, nes ant tokios įdžiūvusios žemės germis ir be nagų ir be volų būtų likęs.

Dirbant vien tik su germintorium pasimatė vienas akivaizdus dalykas - sužialiavus pasėliams matomos pusantrinio vėžių juostos (ypatingai ten kur sunkesnė žemė). Šiemet paeksperimentavom vienam lauke ir vėl į senus kultivatorius įkinkėm MTZ'okus. Ten kur prieš germį praėjo kultivatoriai skirtumas matosi.

Iš rimtesnių firmų prikabinamo kultivatoriaus neįkasim dirbam tik kiek daugiau nei 100 ha, todėl dabar apsistojom prie pakabinamų 6.5 kongskildės arba jau minėto Laumetrio. Abiejų kaina sukasi apie 11 EUR. Kabinsiu prie JD7710 nors ir senukas, bet sveikatos dar turi, turėtų traukti. Kalbėjau su vienu žmogum turinčiu Kongskildę, tai jis labai juo patenkintas, būtent link šio kultivatoriaus labiau ir linkstu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi galvojau, kad reiktų dublių, bet pasižvalgius kaimynų laukuose, kurie pusantrinius vaiko su dubliais, vėžės vis tiek matosi. Aš dar galėčiau bėdą versti primityviai sėjamajai (noraginis Stegstedas), kad sunkioje žemėje negali normaliai sėklos įterpti, bet kaimynai tai Vederius Rapidus tampo ir vis tiek tas pats. Žodžiu aš manau, kad šioje vietoje pagelbės kultivatorius ir kitais metais tikiuosi pasikeisti sėjamąją į diskinę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar variantas. Kad su germinatoriumi per giliai išdirbate žemę, paskui pasėjate per giliai, ir kur buvo paminta su traktoriumi, ten sėkla atsigulė kietai ir sudygo geriau nei ten kur buvo palaidota giliau puriame sluoksnyje. o bandėte privoluoti po sėjos? vaizdas tas pats?

Voluojame, kiekvienais metais nuo neatmenamų laikų, išskyrus šlapesnius metus, kad plutos nepadarytume, bet vaizdo tai nekeičia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrinėjau irgi įvairius kultivatorius, tik ūkis mažesnis ir biudžetas. Šiandien atvežė Kongskilde vibro master 4,7m. pakabinamą, rudenį galėsiu pasidalint nuomone apie jį, jei dar nebūsi įsigijęs kultivatoriaus.

Įdomu, įdomu ir kokios priežastys nulėmė, kad pasirinkai būtent šitą kultivatorių bei su kokia komplektacija pasiėmei, viengubu ar dvigubu volu gale ir su kokias nagais? Dar įdomu prie kokio traktoriaus jį kabinsi ir kokios žemės pas jus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...