Jump to content

Gyventojų pajamų mokestis (GPM)


Recommended Posts

  • po 3 savaičių...
prieš 4 minutes , Dalia35 pranešimas:

Sveiki, norėjau pasiteiraut tų kurie dirba 100-200ha žemės, kaip reikalai su mokesčiais, ar daug teks sumokėti?

Man pamačius savus, rankos nutirpo

reikia suprasti kelis dalykus

1. kiekvienas euras sumokėtas juodais iš jūsų pavagia bent 23 centus, nes juos sumokėsite mokesčių forma. Todėl jeigu perkate paslaugas, reikalaukite sąskaitų

2. negalima visko palikti paskutinei dienai, ukis turi planuoti savo finansus ir kaupti pinigus mokesciams. Galima avansu moketi tiek sodra, tiek gpm, tiek pelno, tiek pvm mokescius. Kuo griečiau save kontroliuosite ir mokesite juos kai gaunate pinigų, tuo bus lengvesnis gyvenimas

3. aukso amžius su minimaliais mokesčiais baigėsi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , Dalia35 pranešimas:

Aš ne moralo prašiau, niekas ir nesakė, kad mokesčiams nėra pinigų, tad pamokų vesti man nereikia. tiesiog buvo įdomu kokia situacija pas kitus lyginant 2019m su 2018m 

tie hektarai nieko nesako. viskas priklauso kiek pas uki turto, nusidevejimu ir kaip jis savo pinigus leidzia.

jeigu rankos nutirpo, tai gal ne taip ir gerai pasiruosus. Yra elementarios skaiciuokles:

 

https://www.tax.lt/skaiciuokles/individualios_veiklos_mokesciu_skaiciuokle

 

susivedi ka gavai, ka isleidai ir dar pridedi daugmaz kiek galejo but turto nusidevejimo. 10 k yra juokinga suma nuo tokio ukio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 26 minutes , manttys pranešimas:

aš pernai iš valdisko darbo sumokejau mokesciu 12500. Nelabai žmonės orientuojas, kokie mokesčiai paprastiem dirbantiem

Jei manote, kad ūkininkas sumoka mažai mokesčių tai tikrai netiesa. Jus baikit lyginti darbuotoją pagal darbo sutartį ir ūkininką veikiantį pagal individualią žemės ūkio veiklą.  Pirmiausia ūkininkas rizikuoja viskuo ką turi? Kuo rizikuoja pagal darbo sutartį dirbantis darbuotojas?  Ūkininkas uždirbęs pelno apie  50 tūkst. jo bendras mokesčių tarifas pasiekia apie 40-45 proc. nuo pelno. Ar tai mažai? Kiek paprastas darbuotojas sumoka?  Realiai darbuotojas  sumoka 20 proc pajamų mokestį, daugiau visą kitą kaip tą atlyginimą skaičiuosi vistiek sumoka darbdavys.  Pataisykit jei kur suklydau. Bet Jūs nebeskleiskit netiesos apie tai, kad ūkininkas vis dar per mažai moka... Viešoje erdvėje rašytojų apie rojų žemės ūkyje pilna, bet kad jie karvės nuo arklio neskiria...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , G8351618 pranešimas:

Jei manote, kad ūkininkas sumoka mažai mokesčių tai tikrai netiesa. Jus baikit lyginti darbuotoją pagal darbo sutartį ir ūkininką veikiantį pagal individualią žemės ūkio veiklą.  Pirmiausia ūkininkas rizikuoja viskuo ką turi? Kuo rizikuoja pagal darbo sutartį dirbantis darbuotojas?  Ūkininkas uždirbęs pelno apie  50 tūkst. jo bendras mokesčių tarifas pasiekia apie 40-45 proc. nuo pelno. Ar tai mažai? Kiek paprastas darbuotojas sumoka?  Realiai darbuotojas  sumoka 20 proc pajamų mokestį, daugiau visą kitą kaip tą atlyginimą skaičiuosi vistiek sumoka darbdavys.  Pataisykit jei kur suklydau. Bet Jūs nebeskleiskit netiesos apie tai, kad ūkininkas vis dar per mažai moka... Viešoje erdvėje rašytojų apie rojų žemės ūkyje pilna, bet kad jie karvės nuo arklio neskiria...

gal gana verkti? aš daug nesiplėsiu, tik pradžiai paneigsiu esminius argumentus:

nuo 50 000 mokestinė našta 29.92 proc.  NE 40-50, kaip su jumis diskutuot, jei nesąmones šnekate.

image.png.43f49b5e6ecaea572c8878b7a2af860b.png

antra, darbdavys už darbuotoją senai jokių sodrų nemoka, visi mokesčiai išskaičiuojami iš darbininko algos. Taigi, jam tą algą lygiai taip pat reikia užsidirbti - būti jos vertam. Darbuotojo mokestinė našta 39.5 proc. taigi, bemaž 10 proc. didesnė.

Tikiuosi, kad ši pamokėlė bus jums naudinga ir nesijausite labai reikšminga kitų mokesčių mokėtojų atžvilgiu.

 

P.S. AŠ lygiai taip pat ūkininkauju ir rizikuoju netekti to, ką sudėjau, tiesiog diversifikuoju savo pajamas ir turiu kitus įplaukų šaltinius. Kiekvienas finansiškai raštingas ūkininkas niekada viskuo nerizikuoja, nes galvoja apie rytojų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , manttys pranešimas:

gal gana verkti? aš daug nesiplėsiu, tik pradžiai paneigsiu esminius argumentus:

nuo 50 000 mokestinė našta 29.92 proc.  NE 40-50, kaip su jumis diskutuot, jei nesąmones šnekate.

image.png.43f49b5e6ecaea572c8878b7a2af860b.png

antra, darbdavys už darbuotoją senai jokių sodrų nemoka, visi mokesčiai išskaičiuojami iš darbininko algos. Taigi, jam tą algą lygiai taip pat reikia užsidirbti - būti jos vertam. Darbuotojo mokestinė našta 39.5 proc. taigi, bemaž 10 proc. didesnė.

Tikiuosi, kad ši pamokėlė bus jums naudinga ir nesijausite labai reikšminga kitų mokesčių mokėtojų atžvilgiu.

 

P.S. AŠ lygiai taip pat ūkininkauju ir rizikuoju netekti to, ką sudėjau, tiesiog diversifikuoju savo pajamas ir turiu kitus įplaukų šaltinius. Kiekvienas finansiškai raštingas ūkininkas niekada viskuo nerizikuoja, nes galvoja apie rytojų.

Gerbiamasis, pirmiausia norint uždirbti 50 tūkst. reikia už juos sumokėti pvm 21 proc. Tai pagal Jus truputi apsirikau. 21+29,91=50,91Proc. Ar sakysite, kad pvm ne prie ko?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, G8351618 pranešimas:

Gerbiamasis, pirmiausia norint uždirbti 50 tūkst. reikia už juos sumokėti pvm 21 proc. Tai pagal Jus truputi apsirikau. 21+29,91=50,91Proc. Ar sakysite, kad pvm ne prie ko?

Gavus už parduotą produkciją tarkime kviečiai 165€ + PVM tai yra supirkėjas sumokama 199,65€ už toną iš kurių sudaro 34,65 PVM kurį ir išskaičiavus sumokėtą PVM patiriant išlaidas likuti grąžiname, tai kur čia mokami mokesčiai? Sugražiname tą ką sumokėjo viršaus ir tiek, tą kas mum nepriklauso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 34 minutes , sigitass pranešimas:

Gavus už parduotą produkciją tarkime kviečiai 165€ + PVM tai yra supirkėjas sumokama 199,65€ už toną iš kurių sudaro 34,65 PVM kurį ir išskaičiavus sumokėtą PVM patiriant išlaidas likuti grąžiname, tai kur čia mokami mokesčiai? Sugražiname tą ką sumokėjo viršaus ir tiek, tą kas mum nepriklauso.

Na Jūs teisingai skaičiuojat, bet mokestį klaidingai įvardinate. Jei galvotume, kad mes sumokame viršaus to kas nepriklauso tai realiai tada nei vieno mokesčio mes nemokam, o tik grąžinam tas kas nepriklauso. Visada į kainą kurią sumoką už produkciją yra įskaičiuota pvm, psd, vsd, pajamų mokestis.  Jo ir pavadinimas pridėtinės vertės mokestis parodo, kad tai yra mokestis. Kaip begalvotume ar įvardytume juos, esmė tame, kad nuo gautų pajamų (pelno) pirmiausia sumokam pvm, paskui psd, vsd,  pajamų mokestį.  O vsd, psd mums priklauso?  mano nuomonė tokia, gal kur ir klaidinga...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , G8351618 pranešimas:

Na Jūs teisingai skaičiuojat, bet mokestį klaidingai įvardinate. Jei galvotume, kad mes sumokame viršaus to kas nepriklauso tai realiai tada nei vieno mokesčio mes nemokam, o tik grąžinam tas kas nepriklauso. Visada į kainą kurią sumoką už produkciją yra įskaičiuota pvm, psd, vsd, pajamų mokestis.  Jo ir pavadinimas pridėtinės vertės mokestis parodo, kad tai yra mokestis. Kaip begalvotume ar įvardytume juos, esmė tame, kad nuo gautų pajamų (pelno) pirmiausia sumokam pvm, paskui psd, vsd,  pajamų mokestį.  O vsd, psd mums priklauso?  mano nuomonė tokia, gal kur ir klaidinga...

Kalba buvo, kad reikia iskaičiuoti į sumokamų mokesčių procentą ir PVM mokestį. Psd vsd taip tai yra mokesčiai, yra pelno mokestis. Bet PVM ir sako kad ne mokamas o grąžinamas PVM, ar grąžinama  PVM permoka ar kaip ten. Bent aš tai  neskaitau kad PVM yra kažkokia mokestinė našta, tai tiesiog gražini ką tau sumoka viršaus ir tiek - permokos grąžinimas kitaip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, manttys pranešimas:

gal gana verkti? aš daug nesiplėsiu, tik pradžiai paneigsiu esminius argumentus:

nuo 50 000 mokestinė našta 29.92 proc.  NE 40-50, kaip su jumis diskutuot, jei nesąmones šnekate.

image.png.43f49b5e6ecaea572c8878b7a2af860b.png

antra, darbdavys už darbuotoją senai jokių sodrų nemoka, visi mokesčiai išskaičiuojami iš darbininko algos. Taigi, jam tą algą lygiai taip pat reikia užsidirbti - būti jos vertam. Darbuotojo mokestinė našta 39.5 proc. taigi, bemaž 10 proc. didesnė.

Tikiuosi, kad ši pamokėlė bus jums naudinga ir nesijausite labai reikšminga kitų mokesčių mokėtojų atžvilgiu.

 

P.S. AŠ lygiai taip pat ūkininkauju ir rizikuoju netekti to, ką sudėjau, tiesiog diversifikuoju savo pajamas ir turiu kitus įplaukų šaltinius. Kiekvienas finansiškai raštingas ūkininkas niekada viskuo nerizikuoja, nes galvoja apie rytojų.

12,52+6,98+15=34.5 kad nesigauna tas 10 proc skirtumas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , dvidas pranešimas:

12,52+6,98+15=34.5 kad nesigauna tas 10 proc skirtumas

Gpm 20 proc. Dirbantiem pagal dabo sutartis. Siaip nematau tikslo daug test sita tema. Esme, kad pradzia buvo sunki, bet asmeniskai as dabar didziuojuos, kad mes, zemdirbiai, nebesame jokie chalavcikai, o mokame tokius pat mokescius, kaip ir visi kiti. Niekas nebeturi teises sakyt, kad esam kazkokia privilegijuotuju kasta.

Kas liecia ukininkavima, man tai labiau sirdziai miela veikla, brangus hobis :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , manttys pranešimas:

Gpm 20 proc. Dirbantiem pagal dabo sutartis. Siaip nematau tikslo daug test sita tema. Esme, kad pradzia buvo sunki, bet asmeniskai as dabar didziuojuos, kad mes, zemdirbiai, nebesame jokie chalavcikai, o mokame tokius pat mokescius, kaip ir visi kiti. Niekas nebeturi teises sakyt, kad esam kazkokia privilegijuotuju kasta.

Kas liecia ukininkavima, man tai labiau sirdziai miela veikla, brangus hobis :D

Mokėt mokam kaip ir visi tai gerai ,bet turbūt dauguma miestiečių netiki kad mes mokam prisiklause tokiu kaip maldeikienė:icon-lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...