Jump to content

pasipiktinimas E.S. pinigu skirstymo tvarka


Aloyzas

Recommended Posts

  • Atsakymai 96
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

http://www.manoukis.lt/index.php?s=9527&m=2&t=22

stay prasom... nebus jokiu pinigeliu LT grazint i europos biudzeta nemazia tures tai manau jokiu paramikiu nera ko tiketis :icon-evil::icon-exclaim:

Ar tu bent įsivaizduoji,kokie "dideli pinigai" yra 8 000 000 litų visai Lietuvai?Ir,ar iki galo perskaitei už ką juos reikės grąžinti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...
Bepigu tiems, kurie perima ūkį. Jiems visa techninė bazė jau yra sukurta. O ką daryt, kuris nuo nulio pradeda??? Paradoksas, bet tas kuris nieko neturėdamas bando ūkininkaut, jis ir paramai gauti pagal prioritetus stovi paskutinis.

kaiperima stambius ukius tai gal ir jo, bet kas smulku ukeli perima ir nori plestis tai vienintelis budas manau si parama

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bepigu tiems, kurie perima ūkį. Jiems visa techninė bazė jau yra sukurta. O ką daryt, kuris nuo nulio pradeda??? Paradoksas, bet tas kuris nieko neturėdamas bando ūkininkaut, jis ir paramai gauti pagal prioritetus stovi paskutinis.

ner teisybes ant sios zemes :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal ir ne labai i tema pasakysiu bet nepykit labai ant manes. mano nuomone tokia.Stipriai tiketina kad ir as busiu jaunasis ukininkas tik deja tokios paramos kaip jaunuju ukininku isikurimas nebebus stipriai del to nepergyvenu .Juk laimes nemanau, kad bus daugiau jei bus ukininkaujama vien tam kad paimti parama ir viskas.Visu pirma reikia kad butu ir meile gamtai :icon-wink: .Nereikia noreti modernu uki sukurti per metus ar du .o parama tik pradedanciam tikra padeda atsispirti nuo zemes ir tai jau pranasumas pries tuos kurie ukius pradejo kurti nepriklausomybes metais.manau taip paemus palyginimui per kiek laiko modernu uki galima sukurti dabar pradejus ir pries dvidesimt metu pradejus ukininkauti.dabar manau kokiais 5 kartais greiciau ukis moderneja nei anksciau .tokie ukiai kaip pono Algio ar mm tai irgi per keleta metu neisaugo iki 500 ar daugiau ha .Tai vat manau nereikia cia taip nusiminti, viskas palaipsniui cia toks dalykas ,kad neskubeti dirbti reikia bet dar ir galva reikia pasukti pries dirbant :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

.tokie ukiai kaip pono Algio ar mm tai irgi per keleta metu neisaugo iki 500 ar daugiau ha .

truputi susimaisei... :icon-wink: mano ukelis tai nedidelis nes as pats jaunas ukininkas esu... :) glaudziuosi tik pas teva, na o jo ukelis "biski" didesnis jau siemet 700ha sieks... tai va... :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar manau kokiais 5 kartais greiciau ukis moderneja nei anksciau

Kad modernetu ukis reikia lesu, o kad lesu turet reikia uzdirbt su siomis dabartinemis supirkimo kainomis turedamas pvz 80-100 ha tu tikrai neuzdirbsi ant naujo traktoriaus kainuojancio 150-200 gabalu, be paramos, kai dar reikia seima islaikyt ir kitos islaidos... O kai dirbi su sena rusiska ir dar is kaimyno skolinta ir dar luztancia ir pinigu reikalaujancia, tai tikrai sita JU parama tikrai skatinanti.

O apie kriterijus tai ir ten nesamone, pvz mieste gyvenantis nelygevertis kaime gyvenanciam, kaip mano atveju ukis nuo miesto 7-10ha o triobos nera ten tai ir prisiregistraves mieste del to tik.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomone kriterijai turėtų būti ne pagal tai kur tu gyveni, bet ką tu ketini įsigyti. tarkim jei JU dirba 60 ha zemes, o is paramos prašo 8 korpusų vartoma plūgą, arba 250 ag traktoriaus. tai joks čia neįsikurimas. JU isikurimui galetu but taikomi apribojimai perkant galingą techniką ar padargus, statyti galingus statinius. Juk pati programa nusako : ĮSIKŪRIMAS. Tai jis ir turi pradėt nuo nulio. Tai ir suteikim jam tą pagrindą po kojom, o velesniam etape yra ūkio modernizavimas, va čia jau gali ką nori imt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip vienas herojus sako:išklausykite teisybę...

pritariu Dariui, kuris sako, kad JŪ turi pradėti nuo 0, o ne TĘSTI kitų darbus. Tegu tie , kas pasiima tėvų ūkio dalį dalyvauja pagal "ankstyvą pasitraukimą". Bepigu tam, kurio tėvai, dėdės...turi DIDELĮ (50 ha ir daugiau) ūkį, kurie kaime nuo gimimo ir kolūkių laikų, kai techniką gavo pagal pajus, o gal buvo prie "lovio"...Nesunku nuo ūkio (100-500ha ) atskirti kokius 40 ha savo vaikui ir paleisti jį į JŪ, juk vistiek visos išmokos ir investicijos į vieną kišenę...Kiek tokių, kur PADALINTI ūkiai, o dirba tie PATYS tėvai... Teisingai, jie nekalti, kad tokia mūsų TEISINĖ bazė, jie tik naudojasi spragomis...Pažiūrėkim, kas sėdi visokiose NMA, LŽŪKT, ŽUM...pinkės ir pacanai, kurie nich...ja nešarina apie žemės ūkį, apie tai, kas kaip ir su kuom sėjama, akėjama, pjaunama...20-25- mečių karta niekinusi gyvenimą kaime ir nepadėjusi tėvams , o išmovusi į kaimą lengvo, linksmo ir laisvo gyvenimo.(Žinoma, ne visi, bet procentaliai didžioji dalis). Kaip jie gali kurti įstatymus ir visokius nurodymus, jei net nesupranta, ką kada ir su kuom dirbti...

Sako, reik ne tik norėt paramos, bet ir būti gamtos vaiku...Kas žiūri ir mato, nori ir gali būti tuo gamtos vaiku ar ne...Pati gimiau mieste, bet visas vasaras praleisdavau tik kaime, vyras iš vis nuo asfalto...bet mes DŪSTAM mieste, visomis išgalėmis stengiamės įsikibti į gyvenimą kaime, kaip kažkas gerai yra pasakęs, kad darbas turi virsti gyvenimo būdu, mums tai priimtina...Jau 10 metų dirbam 20a RANKINIU būdu, visi savaitgaliai ir vasaros tik SAVO kaime. _Prieš 3 metus mirus tėvui paveldėjau 4 ha "kruvinus"(sunkiai sekėsi atgauti iš kitų), atsirado galimybė DIRBTI sau ir dar vienai šeimai, bet ne, VALDŽIA stato visokius prioritetus...Kas vogė, sako :leidžiu dar pavogti...

Sakysit, kalba pavydas mano lūpomis, bet tai tiesa, tik kai kuriems sunku pripažinti...konkurencija dėl NEMOKAMŲ pinigų...Visada taip buvo, nes net patarlė yra:davė dievas ir dar pridrėbė...buvai ubagas, ubagu ir mirsi..

PRAŠAU NEPYKIT TUOS, KURIUOS ČIA PAMINIU

Retorinis klausimas, ar tikrai tėvai dirbs tik tuos 3 ha , ar ir likusius šimtus ha, ar tik vadinsis, kad ūkis ne 'onienės', bet 'onytės'.

P.S. tam kartui užteks...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip vienas herojus sako:išklausykite teisybę...

pritariu Dariui, kuris sako, kad JŪ turi pradėti nuo 0, o ne TĘSTI kitų darbus. Tegu tie , kas pasiima tėvų ūkio dalį dalyvauja pagal "ankstyvą pasitraukimą". Bepigu tam, kurio tėvai, dėdės...turi DIDELĮ (50 ha ir daugiau) ūkį, kurie kaime nuo gimimo ir kolūkių laikų, kai techniką gavo pagal pajus, o gal buvo prie "lovio"...Nesunku nuo ūkio (100-500ha ) atskirti kokius 40 ha savo vaikui ir paleisti jį į JŪ, juk vistiek visos išmokos ir investicijos į vieną kišenę...Kiek tokių, kur PADALINTI ūkiai, o dirba tie PATYS tėvai... Teisingai, jie nekalti, kad tokia mūsų TEISINĖ bazė, jie tik naudojasi spragomis...Pažiūrėkim, kas sėdi visokiose NMA, LŽŪKT, ŽUM...pinkės ir pacanai, kurie nich...ja nešarina apie žemės ūkį, apie tai, kas kaip ir su kuom sėjama, akėjama, pjaunama...20-25- mečių karta niekinusi gyvenimą kaime ir nepadėjusi tėvams , o išmovusi į kaimą lengvo, linksmo ir laisvo gyvenimo.(Žinoma, ne visi, bet procentaliai didžioji dalis). Kaip jie gali kurti įstatymus ir visokius nurodymus, jei net nesupranta, ką kada ir su kuom dirbti...

Sako, reik ne tik norėt paramos, bet ir būti gamtos vaiku...Kas žiūri ir mato, nori ir gali būti tuo gamtos vaiku ar ne...Pati gimiau mieste, bet visas vasaras praleisdavau tik kaime, vyras iš vis nuo asfalto...bet mes DŪSTAM mieste, visomis išgalėmis stengiamės įsikibti į gyvenimą kaime, kaip kažkas gerai yra pasakęs, kad darbas turi virsti gyvenimo būdu, mums tai priimtina...Jau 10 metų dirbam 20a RANKINIU būdu, visi savaitgaliai ir vasaros tik SAVO kaime. _Prieš 3 metus mirus tėvui paveldėjau 4 ha "kruvinus"(sunkiai sekėsi atgauti iš kitų), atsirado galimybė DIRBTI sau ir dar vienai šeimai, bet ne, VALDŽIA stato visokius prioritetus...Kas vogė, sako :leidžiu dar pavogti...

Sakysit, kalba pavydas mano lūpomis, bet tai tiesa, tik kai kuriems sunku pripažinti...konkurencija dėl NEMOKAMŲ pinigų...Visada taip buvo, nes net patarlė yra:davė dievas ir dar pridrėbė...buvai ubagas, ubagu ir mirsi..

PRAŠAU NEPYKIT TUOS, KURIUOS ČIA PAMINIU

Retorinis klausimas, ar tikrai tėvai dirbs tik tuos 3 ha , ar ir likusius šimtus ha, ar tik vadinsis, kad ūkis ne 'onienės', bet 'onytės'.

P.S. tam kartui užteks...

as manau, kad tu turi pakankama prioriteta laimeti, be to dabar yra uzdraustas valdos dalijimas, isleistas naujas ministro isakymas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano prioritetas viso labo tik trečias, o jo siekiau NESĄMONINGAI...pats dievas sakė, gali gauti paramą pagal JŪ naudokis, juk ir prieš 6 metus baigtas mokslas, leido be kliūčių gauti ūkininko pažymėjimą.

žinau tavo situaciją, apie tave nekalbu, tu nuo prigimties kaimo vaikas, tikiu, kad kažką darysi rimtai, kitaip PATS nepildytum paraiškos...

siutas ima ant tokių monopolistų, pvz. mūsų rajone yra tokie pošiūnai...yra tėvas, keli broliai, keli dėdės...visi gyvena vienam kaime, persidalijo žemes, nusipirko techniką ir visi dirba su ta pačia technika ATSEIT pagal atskirus ukius, plius dar pasinaudojo parama JŪ vaikai, o visos žemės dirbamos į vienas rankas...Va ant tokių ima siutas, yra ir tarp mūsų tokių, jaučiu tuoj mane suris :icon-rolleyes:

žemių padalint negali, bet nieks nedraudžia "parduoti", "dovanoti", o vėliau "perparduoti", "pernuomoti"...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano prioritetas viso labo tik trečias, o jo siekiau NESĄMONINGAI...pats dievas sakė, gali gauti paramą pagal JŪ naudokis, juk ir prieš 6 metus baigtas mokslas, leido be kliūčių gauti ūkininko pažymėjimą.

žinau tavo situaciją, apie tave nekalbu, tu nuo prigimties kaimo vaikas, tikiu, kad kažką darysi rimtai, kitaip PATS nepildytum paraiškos...

siutas ima ant tokių monopolistų, pvz. mūsų rajone yra tokie pošiūnai...yra tėvas, keli broliai, keli dėdės...visi gyvena vienam kaime, persidalijo žemes, nusipirko techniką ir visi dirba su ta pačia technika ATSEIT pagal atskirus ukius, plius dar pasinaudojo parama JŪ vaikai, o visos žemės dirbamos į vienas rankas...Va ant tokių ima siutas, yra ir tarp mūsų tokių, jaučiu tuoj mane suris :icon-rolleyes:

žemių padalint negali, bet nieks nedraudžia "parduoti", "dovanoti", o vėliau "perparduoti", "pernuomoti"...

pritariu, ir man atrodo kad tokiu JU yra koks trbt 80 proc. ir nieko cia nepakeisi...siaip realiai neisivaizduoju ka tas jaunas ukininkas darytu su tais 138k litu ir tais 50ha kuriuos pradziai gali dirbti... ogi nieko, na nebent pats dar panasiai turi tai galima krutet, o siaip tai liudnas vaizdas, todel ir tapo si programa "tevu ukininku vaiku programa" :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano prioritetas viso labo tik trečias, o jo siekiau NESĄMONINGAI...pats dievas sakė, gali gauti paramą pagal JŪ naudokis, juk ir prieš 6 metus baigtas mokslas, leido be kliūčių gauti ūkininko pažymėjimą.

žinau tavo situaciją, apie tave nekalbu, tu nuo prigimties kaimo vaikas, tikiu, kad kažką darysi rimtai, kitaip PATS nepildytum paraiškos...

siutas ima ant tokių monopolistų, pvz. mūsų rajone yra tokie pošiūnai...yra tėvas, keli broliai, keli dėdės...visi gyvena vienam kaime, persidalijo žemes, nusipirko techniką ir visi dirba su ta pačia technika ATSEIT pagal atskirus ukius, plius dar pasinaudojo parama JŪ vaikai, o visos žemės dirbamos į vienas rankas...Va ant tokių ima siutas, yra ir tarp mūsų tokių, jaučiu tuoj mane suris :icon-rolleyes:

žemių padalint negali, bet nieks nedraudžia "parduoti", "dovanoti", o vėliau "perparduoti", "pernuomoti"...

viskas bus gerai, kaime nera ilgai gyvenanciu, o ankstyva pasitraukima jau baige beveik visi, jei tureciau issilavinima, tai tavo vietoj buciau tikrai ramus ir ieskociu kaip galeciau daugiau zemes issinuomot :)

taigi darbuokis ir isnaudok parama kuo didesne, nes tik karta galesi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nepaslaptis, man parama reikalinga būtent įsikurimui, gal tiksliau įsitvirtinimui, išmirs kaimas, liks

žemės o tada ir prasiplėsiu. Pas mus kaime iš 40 virš namų tik 10 kokių iš jaunų, t. y. iki 50 m.

Visi kitį pavieniai senukai, o vaikai net nežiūri RIMTAI kaimo pusėn...kai kam kaimas ti pramoga

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nepaslaptis, man parama reikalinga būtent įsikurimui, gal tiksliau įsitvirtinimui, išmirs kaimas, liks

žemės o tada ir prasiplėsiu. Pas mus kaime iš 40 virš namų tik 10 kokių iš jaunų, t. y. iki 50 m.

Visi kitį pavieniai senukai, o vaikai net nežiūri RIMTAI kaimo pusėn...kai kam kaimas ti pramoga

tai dabar tau butu naudinga zeme deklaravimui, galetum pinigu gaut ir isitvirtinimui be to didesnei paramai, as pas save siulau apie 150lt uz ha ir tu zmonem siulyk...turetu sutikt, tik aisku sunku su senu zmogum susisneket...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gita leisk truputi paoponuosiu tau. As savo uki sukuriau plikom rankom nes nebuvau nei prie lovio ir pradinis kapitalas buvo tik senelio asiimta zeme 20ha ir jokiu paju ar dar ko. Per 18 ukininkavimo metu ukis issiplete virs 400ha su paskolu pagalba ir bemiegem naktim nes ir vizija ukio buvo ir noras dirbti yra. Ka teko patirti ir isgiventi nelinkeciau net arsiausiam priesui.

Taigi Dievas mums su zmonike atseikejo porele :icon-wink: . Dukra nuo 16m. pakele sparnus ir patrauke i sostine , baige mokslus (sunku buvo kai trukdavo pinigeliu) ir i kaimo puse net ziuret nenori.

Sunui siai dienai 20m ir jis apsisprendes kurti savo uki , nori sedeti ant savo siknos , nori seima tureti ,nori savo. O ka man daryti , as taipat noriu dirbti ir uzsidirbti, juk man dar tik 46m. Taigi nutarem , kurkis atskirai. Prisinuomojo vaikis dziunglinu visokiu :icon-rolleyes: nes geros zemes ir su ziburiu nerasi. Mano pareiga vaikui padeti o neatstumti. Tik va nenoriu , kad jam tektu patirti ir pajausti visa ta mesla per kuri teko man perbristi.

Ka as noriu tuom pasakyti, ogi tai , kad tevai naudojasi jaunuju isikurimo parama nevisada yra tiesa :eusa-naughty: . Kiekvienas nori vietos po saule, tu Gita , as , mano sunus ir dar daug jaunu ir darbingu zmoniu . Tad sildikimes ja visi be pykcio vienas kitam ir nelaikykim akmens uzanti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As savo uki sukuriau plikom rankom...

Uk. algis, tokių žmonių kaip tu dėka, aš visiems drąsiai sakau, kad ne visas kaimas pas mus prasigėręs ir degradavęs. Kad yra žmonių, kurie nori dirbti, užsidirbti. Kad ir kaip būtų sunku. Sėkmės visiems tokiems. Ir mažiau verkšlenimų jaunimui. Ne visada gi mus valdys tokie žmonės, kurie yra dabar valdžioje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zemes ukis ne biedniem, kas turi pinigu tas ju dar daugiau tures. Dabar nebe tie laikai kai nuo nulio gali pradet, paimti parama su isipareigojimu sustambet. Pries paimdamamas isikurimo parama vistiek turi tureti savo pradini kapitala(kad ir banko paskolos forma). Nematau realiu galimybiu tiem jauniem ukininkams turintiems 20 ha nuosavu su parama pradeti pazangu ukininkavima javu sektoriuje. Javu sektorius tik stambiems turintiems nemaza kapitala ir naturalu kad daugiausia JU parama pasinaudoja stambus, ypatingai palankus metas buvo ir dar tebera investuoti verslininkams, galintiems ant savu zmoniu sukurti ne viena jauna ukininka!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O aš pradėsiu nuo visiško 0, ir įrodysiu kad tai įmanoma.

esminė JŪ paramos klaida - kriterijai. Pilnai pritariu, kad žmonės, kurie kūrė paramos kryptis, dėl kažkokių tai priežasčių nusivažiavo į pievas. Nieko blogo nematau, kad ūkininkas, ilgai liejęs prakaitą, išpuoselėjo savo ūkį, ir padeda įsikurt savo vaikams, ir paramos jiems reikia, bet čia jau turi būt visai kitos rūšies parama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O aš pradėsiu nuo visiško 0, ir įrodysiu kad tai įmanoma.

esminė JŪ paramos klaida - kriterijai. Pilnai pritariu, kad žmonės, kurie kūrė paramos kryptis, dėl kažkokių tai priežasčių nusivažiavo į pievas. Nieko blogo nematau, kad ūkininkas, ilgai liejęs prakaitą, išpuoselėjo savo ūkį, ir padeda įsikurt savo vaikams, ir paramos jiems reikia, bet čia jau turi būt visai kitos rūšies parama.

cia nereikia nieko irodineti, juk tam ir daromas verslo planas pagal kuri igyvendinama isikurimo programa ar ne?

JU paramos kriterijai yra panasus visoje EU, pas mus jie labai palankus lyginant su UK kur be pradinio kapitalo ar be paskolos tikrai nieko nepradesi ir neprasysi jokios paramos, ir i zemes uki ten eina issilavine zmones, ne taip kaip pas mus sitas reikalavimas tik del formalumo, kuris nesunkiai uz pinigus sutvarkomas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...