Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

483 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      240


Recommended Posts

Aš šiais metais sėjau specialiai mažesne norma visa lauka 29 ha apie 3,5 mln daigų. Kompleksines 16-16-16 suvariau lokaliai pasėjus iškart palijo tad nevoluota papildomai dar azoto 120v.m. Pasėlis buvo ganėtinai tankus tik didžiausia klaida buvo kai paklausiau, kad paskutiniam purškimui užteks folikuro. Užtat grūdai nebuvo stambūs bet vistiek prikūliau virš 5t/ha. Tad nemanau kad sėjos norma (proto ribose) Didelės įtakos derliui turi kuo jie retesni tuo jie smarkiau krumijasi. :D Beje moksliškai įrodyta http://www.agroakademija.lt/augalininky ... i/?SId=410 :lol:

Beveik tiek ir aš kūliau, bet toks derlius tikrai netenkina, nors ir extra visi buvo. Dėl krumyjimosi irgi nieko naujo neatradau ir su ankstyvu cycocel panaudojimu. Krumyjimasis standartinis vasariniams kviečiams, apie 1,2.

Žemė žemiai nelygi pas mane tame lauke apie 800m pakrantės molynų kurie yra gan biedni, ten sėk ka nori nebuna net puse derlingumo bendro lauko. Vidurį lauko kur geriausia žemė tai net ha nenukuldavau apie 90-95 arus būdavo pilnas TX 68 bunkeris t,y. apie 7,5-7,8t 13-14% drėgmės. Iėvada tame kad mūsų žemėse 5t/ha v. kviečių yra labai neblogas derlingumas.

Manau tiek Jurbarko tiek Kupiškio žemėse derlingumai panašūs turėtų būti. Ir 5 t/ha pernai metais galima būtų pavadinti gerai jei kalbant apie finansinius rodiklius, o šiemet toks derlius jau vargiai bepadengia sąnaudas, todėl netenkina. Verslas yra verslas nors ir žemės ūkio. Jei pelnai sukiojasi arti nulio, tai jau geriau kažkas ekologinio, bus mažiau darbų ir daugiau išmokų, ar kažkas nestandartinio, bus bent jau gerai sėjomainai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, imetu nuotrauka palyginimui Kvietrugiu zieminiu.

Kaire puse: Skutimas. Priesselis kvietrugiai.

Skusta po kulimo, ir aplamai skusta 3 kart noraginiu, keiciant gyli.

Trasu suberta 250kg/ha. Nevoluota.

Desine puse: Arimas. Priesselis kvietrugiai.

isidrbta germinatoriumi.

Trasu suberta tiekpat. + Privoluota.

Reziume rezultatas akivaizdus. :eusa-clap:

Derliui nuimant atmatavau plota desinios puses, ir ziuresim kaip skirsis derlius.

http://img23.imageshack.us/img23/1844/t23j.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

JUS KOLEGA VISISKAI TEISUS. bet ,o, taciau , va cia ir prasideda niuansai :) Visi zino mano isitikinimus ir tam tikslui pasiekti (voro postas) reikia ziauriai daug pastangu. Zodziu diskusija prasydeda kurios pabaigoj galiu patvirtint viena dalyka , kad reikalinga sejomaina. Tai pamatysit po kokiu poros puslapiu. Tesiam...

p.s siemet pradejau arti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kad seti i skutima reikia uzauginti gyva virsutini sluoksni.

jei suari grandine nutruksta, tada pagerejimo skutime lyginant su arimu niekad ir nesulauksi

drasiai paklausiu, o kuri grandis nutruksta kai apariam? siandien kaip tik ariau, 20cm gyliu, is vagos dugno issivercia stori sliekai kurie susirade praeitu metu siaudus juos ede, o slieku visam armenyje yra ir kuo giliau tuo sliekai storesni, o kaip yra laukuose kurie skutami tarkim 5-10m?

kurie skutami 5-10m galiu drasiai teikti plentas :eusa-doh: siemet laiko buvo tai ariau viska is eiles,kur buvo arta pernai tai nu sakykim aresi puse velnio,2metai jau galulaukes kur molis vertesi luitai,o kur arta pries 5m tai vagos kreivos kaip gyvates,bet cia sneku apie moly :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mintis pamąstymui: prasipurkšti žieminius nuo pabirų ar ne? Rapso pabirų nėra daug, bet kur yra, ten leidžia jau tikrą lapuką. Boro, mangano likučių dar turiu, galima būtų juos sunaudoti kartu su herbicidu.

Prasipurkšti, nes jeigu gautusi taip, kad pavasari negalesi anksti ivažiuot tada... kapiec

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

JUS KOLEGA VISISKAI TEISUS. bet ,o, taciau , va cia ir prasideda niuansai :) Visi zino mano isitikinimus ir tam tikslui pasiekti (voro postas) reikia ziauriai daug pastangu. Zodziu diskusija prasydeda kurios pabaigoj galiu patvirtint viena dalyka , kad reikalinga sejomaina. Tai pamatysit po kokiu poros puslapiu. Tesiam...

p.s siemet pradejau arti...

kokios prezastys leme toky pasirinkima?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, imetu nuotrauka palyginimui Kvietrugiu zieminiu.

Kaire puse: Skutimas. Priesselis kvietrugiai.

Skusta po kulimo, ir aplamai skusta 3 kart noraginiu, keiciant gyli.

Trasu suberta 250kg/ha. Nevoluota.

Desine puse: Arimas. Priesselis kvietrugiai.

isidrbta germinatoriumi.

Trasu suberta tiekpat. + Privoluota.

Reziume rezultatas akivaizdus. :eusa-clap:

Derliui nuimant atmatavau plota desinios puses, ir ziuresim kaip skirsis derlius.

http://img23.imageshack.us/img23/1844/t23j.jpg

Pastebejau kad koja pakišo skutime dregmes trukumas. Kur dauba nedidele ir dregmes daugiau tai grudai tokiepat gražūs kaip ir arime... reikejo voluoti skutima. Na bet ....:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is kur pluga gavai algi? :D:D

As ji jau pernai turejau , beda su atseliavimais ir fuzariozes didejimu . Tad atseliuotiems kvieciams visus laukus suariau (po 7metu) , mano manimu jei butu tinkama sejomaina arimas nebutu taip reikalingas bet kada sejomainos praktiskai nera tai taip ir gaunasi , kad ligu uzkratai sekmingai augalinese liekanose pasilieka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is kur pluga gavai algi? :D:D

As ji jau pernai turejau , beda su atseliavimais ir fuzariozes didejimu . Tad atseliuotiems kvieciams visus laukus suariau (po 7metu) , mano manimu jei butu tinkama sejomaina arimas nebutu taip reikalingas bet kada sejomainos praktiskai nera tai taip ir gaunasi , kad ligu uzkratai sekmingai augalinese liekanose pasilieka.

Pritariu kolegai ir dar pridursiu ką apie tai rašo Vaderstad knygoje ''Tikslas įdirbimas ir sėja''.

Pagrindinės priežastys rinktis arimą o ne skutimą ar tiesioginę sėją yra:

1-antri, treti metai javai;

2-trumpa pertrauka tarp pasėlių (dauguma pasėlių gali būti sėjama tame pačiam lauke tik po 4-5 metų);

3-gausu atliekų arba jos blogai paskleistos;

4-sėjama po bulvių ar šakniavaisių;

Aš padirbęs be arimo 2-3 metus vėl pradėjau arti būtent dėl pirmų 3 punktų. Ketvirtas punktas man neaktualus.

Dabar kai yra naujas kombainas trečias punktas kaip ir atkristų kai pasėlis nepiktžolėtas, bet lieka dar pora, kurie išsprendžiami tik su griežta sėjomaina.

Jei kada pavyks įvesti normalią sėjomainą, tik tada atsisakysiu arimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kodel po bulviu reikia arti ? man kaip tik labai patinka po bulviu suskuti ir seji

Manau, kad kalba eina apie stambius ūkius kur naudojami bulvių kombainai, kurie ypač kai šlapia stipriai suslegia dirvą.

Plūgas to dirvos suslėgimo ir nepanaikins. Normaliais metais čyzelis ir sėja. Šiemet tik vienam lauke taip pavyko. Kitur liko vasariniam rapsui ir pasekmės klampojimo jausis ilgai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kodel po bulviu reikia arti ? man kaip tik labai patinka po bulviu suskuti ir seji

Manau, kad kalba eina apie stambius ūkius kur naudojami bulvių kombainai, kurie ypač kai šlapia stipriai suslegia dirvą.

Plūgas to dirvos suslėgimo ir nepanaikins. Normaliais metais čyzelis ir sėja. Šiemet tik vienam lauke taip pavyko. Kitur liko vasariniam rapsui ir pasekmės klampojimo jausis ilgai.

Nedaug tuokiu bulvininkystėj, bet kiek augindavau mėgėjiškai tai iš tikro pakakdavo ir lėkštinio skutiko ar net kultivatoriaus, kad normaliai pasiruošti tokią dirvą sėjai. Kokios dar gali būti priežastys arimo? Kokių nors piktžolių paplitimas? Pesticidų po kurių būtina aparti naudojimas? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sutinku su visais, bet as toliau skutu, bentjau man atrodo, kad sekmingai, fuzariozes neturiu ir ilgiausiai neartas laukas pas mane - 10 metu.

ten apstu slieku ir paselis tikrai gerai atrodo

tiesa, pas mane zemes labiau lengvos nei sunkios, na geriausiu atveju vidutines. turiu tik 100 su virs molyno, bet ta is rudens suskutu kai jau dregmes pakanka ir pavasari paseju, jei i ji sesiu zieminius teks manau arti, nes toks molis kokio pas mus krastuose nera, mat tas laukas 25 km nuo manes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia sejomaina; Pries kokius tris metus agrokoncernas buvo suorganizaves ekskursija i Kauno rajona pas toki ukininka Jona.Zieminiai kvieciai tada buvo ka tik isplaukeje Laukai atrode ispudingai Z.rapsas virs galvos Na zodziu.... Ir rode viena lauka kur 15 metu is eiles kvieciai,tai tas laukas ne kiek nesiskyre nuo kitu.Sako reikia tinkamai priziureti ir nereikia jokios sejomainos.Tai kur cia suva pakastas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...