Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

As tai sakyciau truksta lietaus, zieminiuos zeme kaip asfaltas, o lyja tik po biski, nera tokio lietaus gausaus, sniego beveik nebuvo, rudeni kasinejom drenaza tai molis trupejo 1.5m gyli, manau dabar dar sausesnis turetu but:)

Nebejuokinkit žmonės, nes ir aš eisiu nusipirkti popkornų kaip voras su bulvinyku. Per visą LT skaityk vienodai lietų rodo visą gegužį, o jum vis trūksta??? Nei šulinių tokio pilnumo nei prūdų nesu matęs, o ir purkštuvą vos įmanoma pavilkt laukuose, kai kur net nevažiuoju, nes ir taip vėžės po pusę metro jau išsimalusios. ištisai vandeniu ratai eina. Neatpažintum traktoriaus markės po purškimo, nes tik purvas, jokios spalvos nei formų nesimato. Po kiekvieno purkštuvo karcheriu langus apsiplaunu nes valytuvai tiek mauro nebeprasuka. Trūksta lietaus mat...  :icon-biggrin:  :icon-biggrin:  :icon-biggrin:  

O šiaip didžiausios bėdos šiemet dėl užmirkimo ir vis dar šaltų orų. Matyt ssenelis buvo teisus, kad ir šalta gegužė nėr labai gerai, nes nei augimo gero yra, o dėl drėgmės ligos tai eina kaip reikiant ir tai tik ''žiedeliai''. Tuoj paduos šilumos, va tada tai bus kai tiek drėgmės ir tokio tankio pasėliai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebejuokinkit žmonės, nes ir aš eisiu nusipirkti popkornų kaip voras su bulvinyku. Per visą LT skaityk vienodai lietų rodo visą gegužį, o jum vis trūksta??? Nei šulinių tokio pilnumo nei prūdų nesu matęs, o ir purkštuvą vos įmanoma pavilkt laukuose, kai kur net nevažiuoju, nes ir taip vėžės po pusę metro jau išsimalusios. ištisai vandeniu ratai eina. Neatpažintum traktoriaus markės po purškimo, nes tik purvas, jokios spalvos nei formų nesimato. Po kiekvieno purkštuvo karcheriu langus apsiplaunu nes valytuvai tiek mauro nebeprasuka. Trūksta lietaus mat...  :icon-biggrin:  :icon-biggrin:  :icon-biggrin:  

O šiaip didžiausios bėdos šiemet dėl užmirkimo ir vis dar šaltų orų. Matyt ssenelis buvo teisus, kad ir šalta gegužė nėr labai gerai, nes nei augimo gero yra, o dėl drėgmės ligos tai eina kaip reikiant ir tai tik ''žiedeliai''. Tuoj paduos šilumos, va tada tai bus kai tiek drėgmės ir tokio tankio pasėliai.

Skirtingi regionai, skirtingi ir krituliu kiekiai. Nėr ko čia juoktis. Pas mane tai dar gali lyt ir lyt nepriestarauju. Vakar purškiau nemelioruota lauka tai per visas balas spakainiai su vientilciu mtz išvažiavau, o prieš mėnesi teko su dviem traktoriais mauditis. Jei melioruotuose laukuose vėžos po puse metro tai tokia ten meleracija :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skirtingi regionai, skirtingi ir krituliu kiekiai. Nėr ko čia juoktis. Pas mane tai dar gali lyt ir lyt nepriestarauju. Vakar purškiau nemelioruota lauka tai per visas balas spakainiai su vientilciu mtz išvažiavau, o prieš mėnesi teko su dviem traktoriais mauditis. Jei melioruotuose laukuose vėžos po puse metro tai tokia ten meleracija :D

Ciklonai ėjo visą mėnesį ne vien per LT, bet ir per pusę ES, tai čia ne tie orai kai užeina koks debesėlis ir vienur palyja o kitur ne. Priklausyti gali nebent nuo dirvos pralaidumo. Jei smėlis tai ten niekad nebus per drėgna. Bet esmė ta, kad drėgniau net bet kada šiemet dirvose, net gi už labai drėgnus 2012m. Šiandien apie mus laukuose dar matau 3 sėjamas besisukiojančias ir tai dar ne visi laukai įvažiuojami, nors vasara jau ant nosies. Drėgna vienareikšmiškai, bet tikiuosi, kad į gera ir turėsim gerą derlių, svarbu kažkaip apsaugoti, nes arba lietus, arba vėjas, arba neįvažiuoji į laukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kvieciai, ne ryziai ir balose neauga. Jei per balas vazineji kvieciu lauke tai vadinas per slape. Ar dar kazkas neaisku?

Nesutirštink spalvų kolega. Vanduo balose ir pravėžose dar ne visam lauke. Sunku prisiminti visus 25 metus, bet puikiai manau prisimenam visi 2012 m kai turėjom rekordinį kviečių derlių ir to pagrindines priežastis. Kviečiai būtent ta kultūra, kuriai drėgmė labai svarbu, tiek žieminiam, tiek ir vasariniam. Nu dar vasariniam rapsui, bet tik sudygimui, o po to šaknį kala į 2 metrus ir jau pofig jiem visos sausros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skirtingi regionai, skirtingi ir krituliu kiekiai. Nėr ko čia juoktis. Pas mane tai dar gali lyt ir lyt nepriestarauju. Vakar purškiau nemelioruota lauka tai per visas balas spakainiai su vientilciu mtz išvažiavau, o prieš mėnesi teko su dviem traktoriais mauditis. Jei melioruotuose laukuose vėžos po puse metro tai tokia ten meleracija :D

pritariu tikrai...ner dregmes per daug..palija tai 3mm tai 5mm per para...ir koks ten lietus jei kita dieną drasiai i laukus ir sunkiai matosi technologinėse kad važiavai..
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesutirštink spalvų kolega. Vanduo balose ir pravėžose dar ne visam lauke. Sunku prisiminti visus 25 metus, bet puikiai manau prisimenam visi 2012 m kai turėjom rekordinį kviečių derlių ir to pagrindines priežastis. Kviečiai būtent ta kultūra, kuriai drėgmė labai svarbu, tiek žieminiam, tiek ir vasariniam. Nu dar vasariniam rapsui, bet tik sudygimui, o po to šaknį kala į 2 metrus ir jau pofig jiem visos sausros.

Nu gal kazka netaip parasiau, bet kaip tyce man kitaip buvo 2012. Mano pirmieji paseti kvieciai prilake. Perziemojo puikiai, pavasari pradejo vegetuot graziai, bet veliau gelto, vargo, kol ju nebeliko. Kuliau vos 300kg is 1,8 ha.

Siemet turiu kitam lauke nedideli kampuka su analogiska situacija. Visas laukas normaliai o tam kampuki per slape- ir susitrauke, geltoni nors perziemojo puikiai.

Zodziu turi buto dregna o ne telksoti vaduo istisai saknu plote. As bent taip manau. Man pvz Suvalkijos regione zieminiam dregmes pakankamai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu gal kazka netaip parasiau, bet kaip tyce man kitaip buvo 2012. Mano pirmieji paseti kvieciai prilake. Perziemojo puikiai, pavasari pradejo vegetuot graziai, bet veliau gelto, vargo, kol ju nebeliko. Kuliau vos 300kg is 1,8 ha.

Siemet turiu kitam lauke nedideli kampuka su analogiska situacija. Visas laukas normaliai o tam kampuki per slape- ir susitrauke, geltoni nors perziemojo puikiai.

Zodziu turi buto dregna o ne telksoti vaduo istisai saknu plote. As bent taip manau. Man pvz Suvalkijos regione zieminiam dregmes pakankamai.

Jei kalbi apie tokius nedidelius plotelius tai pilnai suprantu, kad gali būti kad tie kviečiai visi pas tave baloj ir užmirko tiesiog. Pas mus dar kai kur arimai stovi nedirbti ir antys perisi, jei kalbant apie nedidelius plotelius. Aš pats dar 1 ha pasėt negaliu ir matyt įeisiu tik apie jonines į tą laukelį. Man tik labai keista kaip kai kas gali tokiais metais drėgme skūstis, kai atrodė kad lietus ėjo per visą LT vienodai. Nu bet visko gali būt.

Jei kalbant apie veisles, tai pas mane Skagen šymet gerokai geriau atrodo už Famulus. Tankesni, tamsesni, mažiau ligoti. Bet viščiukus skaičiuoja rudenį, matysis kas gausis su derlium.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus vienam lauke zeme lengva visur kvieciai atrodo normaliai lapai per pirsta tamsus grazus o viduri lauko toks plemas kelinti metai atsiranda koke 10 aru ir kvieciai iki javapjutes nunyksta is rudes sudyksta viskas gražu o paskuj gelsta gelsta kol nieko nelieka su trasom suzaista su dviguba norma toj vietoj bet gyvasties jokios Kame gali but saknis? Beje toj vietoj pries daug metu  buvo sodiba  ir kai ejo melioracija ja palaidojos stalinai istumde duoba toje vietoje ir sustume viskas. Gal tai turi itakos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus vienam lauke zeme lengva visur kvieciai atrodo normaliai lapai per pirsta tamsus grazus o viduri lauko toks plemas kelinti metai atsiranda koke 10 aru ir kvieciai iki javapjutes nunyksta is rudes sudyksta viskas gražu o paskuj gelsta gelsta kol nieko nelieka su trasom suzaista su dviguba norma toj vietoj bet gyvasties jokios Kame gali but saknis? Beje toj vietoj pries daug metu buvo sodiba ir kai ejo melioracija ja palaidojos stalinai istumde duoba toje vietoje ir sustume viskas. Gal tai turi itakos?

Arba žemė rūgšti ir viskas, nes yra ir pas mane tokių vietų, kiek bepilsi trąšų vistiek prapuola pasėliai, telieka kalkinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai visko yra , musu vietovėje per balandį iškrito 43,9 , o per gegužės 2  dešimtadienius 39,5mm. ,maždaug daugiametis vidurkis .

Jei užlipus basom kad ir ant vienos žarijos ir kiek pastovėjus šašliko kvapas garantuotas. :icon-mrgreen:  Bet greitai galima perbėgti kad ir kelis metrus nuklotus žarijomis. Lygiai tas pats ir su tais krituliais. Kadangi esu mėgėjas toj srity pasiskaitinėti, tai galiu pasakyti, kad net ir tų metų kurie atrodė labai drėgni kritulių kiekis dažniausiai nelabai skiriasi nuo vidurkio. O visa esmė yra tame ką rašiau pasisakymo pradžioj. Didelis ir trumpas lietus kritulių kiekio statistiką labai pakeičia, būna ir kokia 35mm, bet realiai po pusdienio žemė gali vėl dulkėti, nes viskas nubėga į griovius, o šiluma išgarina likučius. Ir priešingai, ilgalaikė dulksna ar silpnas lietus ne kažką padidina kritulių statistiką dažniausiai 5-10mm, bet žemę įmerkia kaip reikiant. Tai į tuos kritulių skaičiukus realiai žiūrėti beprasmiška jei norint vertinti kritulių poveikį žemės ūkiui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Apžiūrėjau šiandien kažkiek pasėlių Šiaulių rajone iš arčiau, o šiaip važiuojant pakelėse dar, tai net fantazija ūkininkauti atšoko. :( Lygumas laukų, didumas, dirvožemis vienodas, daugumoj gerai peržiemoję žieminiai rapsai ir kviečiai. Pasėliai atrodo puikiai. Mūsų rajono geriausių pasėlių nėr ko lygint su tų vietų blogiausiais. Reiks gal kokio dopingo imti, kad depresija kokia nepultų. :icon-mrgreen:

Vienas pliusas mūsų pusėj, kol kas pas mus daugiau drėgmės. O ten pasirodo iš tikrųjų visai sausa, o dar į priekį irgi nieko gero dėl kritulių nežada. Skaitykim kad pasiguodžiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Per paskutines keturias savaites žiurint i basfine kolba iškrito tik apie 10mm per penkis kartus.Gerai kad naktis vėsios ir dienos taip pat.Idomu tik kada atiduos tuos anot galvonaitės 63 mm.greičiausiai kai reiks kulti. :icon-wink:

Aišku pas Zvana visai kita situacija pas ji per tulpiu švente reikėjo griovius nusausinti kad ji ivyktu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...