Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Po pasėlių apžiūros.

Ada, C3, sava sėkla, sėta rugsėjo 27d., priešsėlis vasariniai kviečiai.

Prieš pat išplaukėjimą. Tankumas 720 vnt/m2.(neskaitant plonų, mažų, neperspektyvių stiebų). Trys lapai nuo viršaus visiškai sveiki, ketvirtas didžiąja dalim. Ligos sustabdytos laiku, kenkėjų pažeidimų minimaliai. Aukštis vidutinis. Lapai platūs, tamsiai žali. Apie varpas ir grūdus kalbėsim vėliau. Įvertinimas puiku.

Kovas, C2, pirkta sėkla, sėta rugsėjo 27d., priešsėlis vasariniai kviečiai. Tuščių plotų po iššalimo liko tik keliasdešimt m2, išretėjimų dėl iššalimo keletas arų. Pasėlyje yra rugių priemaišų. Taip pat akivaidu, kad yra daug kitos veislės kviečių, greičiausiai Ada, nes didesni, ankstyvesni. :icon-evil:

Vėliavinio lapo pradžia. Tankumas 650 vnt/m2. Kita panašiai kaip Ada. Aukštis mažas. Prognozuojamas derlius mažesnis nei Ados.

Sunku nuspėti kiek žalos pasėliam gali padaryti besiartinanti liūtis. Šiandien turėtų iškristi apie pusę mėnesio normos kritulių. Gali nepadėti ir reguliatoriai.

Tiek gerų ir blogų žinių tiesiai į temą. :)

Kokie ir kada fungicidai naudoti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po pasėlių apžiūros.

Ada, C3, sava sėkla, sėta rugsėjo 27d., priešsėlis vasariniai kviečiai.

Prieš pat išplaukėjimą. Tankumas 720 vnt/m2.(neskaitant plonų, mažų, neperspektyvių stiebų). Trys lapai nuo viršaus visiškai sveiki, ketvirtas didžiąja dalim. Ligos sustabdytos laiku, kenkėjų pažeidimų minimaliai. Aukštis vidutinis. Lapai platūs, tamsiai žali. Apie varpas ir grūdus kalbėsim vėliau. Įvertinimas puiku.

Kovas, C2, pirkta sėkla, sėta rugsėjo 27d., priešsėlis vasariniai kviečiai. Tuščių plotų po iššalimo liko tik keliasdešimt m2, išretėjimų dėl iššalimo keletas arų. Pasėlyje yra rugių priemaišų. Taip pat akivaidu, kad yra daug kitos veislės kviečių, greičiausiai Ada, nes didesni, ankstyvesni. :icon-evil:

Vėliavinio lapo pradžia. Tankumas 650 vnt/m2. Kita panašiai kaip Ada. Aukštis mažas. Prognozuojamas derlius mažesnis nei Ados.

Sunku nuspėti kiek žalos pasėliam gali padaryti besiartinanti liūtis. Šiandien turėtų iškristi apie pusę mėnesio normos kritulių. Gali nepadėti ir reguliatoriai.

Tiek gerų ir blogų žinių tiesiai į temą. :)

Kokie ir kada fungicidai naudoti?

Pasirodžius miltligei Archer Top 0,8 l/ha + Bravo 1 l/ha. Patys paprasčiausi. :)

Jei po lietaus įvažiuosiu, plaukėjimo pradžioj naudosiu Amistar 0,5 l/ha, jei ne, reiks kažką kita.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pries 25 dienas panaudojau falcon forte 0.8ltr/ha, vakar fandango 0.6ltr/ha, per zidejima bus folikuras 1ltr/ha. Del fandango taj iki kvieciu plaukijimo dar 10-14 dienu, o drizlige tikrai puls neapsaugota velivini lapa, ypac kai tokie orai lietingi.

Man tik įdomu, kokiu prietaisu nustatai žydėjimo faktą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu musu agronomai tai kada pradeda žydėti kviečiai išplaukėje ar prieš išplaukėjant kas galit pasufleruoti o tai metu dvikova pražiopsosit. :D o gal nėra čia tam forume nei vieno agronomo tik prijaučiantis samaučkes visi.

kvieciai pradeda zydeti, kai isplaukioja. mieziai pradeda zydeti akuotams pasirodzius ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

blyn ir kaip tokius vadybininkus i pasauli paleidzia, dekit hebra perifoli isbandytas reikalas, po tokiu posmu siulyc visiem atsargiai i kolegos posmus ziureti. Nebent firma susinteresuota viso lt zemes ukio zlugimu :)

nes sklinda gandas kad po pernykscio nuotykio su rapsu sekla tik pas lohus derlius neuzaugo, idomybe tik viena, kad to "gero" derliaus taip niekas ir nemate.

Posmas turetu buti apie tai, kaip jau esu sakes, kad 97% lietuvos vadybos mokosi is sito forumo, vat ir akivaizdus pavizdys islindo dar syki.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš šituose reikaluose profanas bet šia savaite buvau lauko dienoje kuria rengė ekspertai kurie atvyke derliu paskaičiuoja ir ten prof.kuris manau ir tau Vytai dėstė žemkėj porino kad žydėjimas kviečiu prasideda jau išplaukėjant ir apsauga nuo varpu lygu reikalinga butent tada o ne tada kai jau žydi.Tai kas manot kitaip pasidalinkit mintimis kodėl :icon-question: Nors kai pažiuri iš tos pusės kad pinigai viska valdo tai gali suprasti dėl ko tas propesorius taip patarė.

P.S.o gal alus teigiamai veikė ir ausis melavo ak tiesa alus su brendžiu buvo po to tai ir ausys negalėjo meluoti. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš šituose reikaluose profanas bet šia savaite buvau lauko dienoje kuria rengė ekspertai kurie atvyke derliu paskaičiuoja ir ten prof.kuris manau ir tau Vytai dėstė žemkėj porino kad žydėjimas kviečiu prasideda jau išplaukėjant ir apsauga nuo varpu lygu reikalinga butent tada o ne tada kai jau žydi.Tai kas manot kitaip pasidalinkit mintimis kodėl :icon-question: Nors kai pažiuri iš tos pusės kad pinigai viska valdo tai gali suprasti dėl ko tas propesorius taip patarė.

P.S.o gal alus teigiamai veikė ir ausis melavo ak tiesa alus su brendžiu buvo po to tai ir ausys negalėjo meluoti. :icon-wink:

Kvietys ,savidulkis augalas.Nustatyti žydėjimo pradžią nėra taip lengva . Esant nepalankims orams pav. didelė sausra , arba labai lietingas laikotarpis , žydi uždaru būdu, tuo labiau retai kada pasėlis būna vienalytis .Purškimą norint atlikti prieš žydėjimą terminas gali bųti ant ribos .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip ir sakykit, kad purškiat iš lempos, nes pataikyt nėra jokių šansų. :) Kitas dalykas, jei numanomo žydėjimo metu geras oras, tai kaip ir prasmės nėra purkšt, kuo puikiausiai tą galima padaryt vėliau.

Na vėliau purkšti tai visai nebėra prasmės. Sumažina grūdų užkrėstumą mikotoksinais ir panašiai rašoma kai kurių fungicidų instrukcijose. Bet realiai kad būtų reali nauda visi fungicidai naudojami iki 69 stadijos, ty žydėjimo pabaiga. O kadangi augalai mėgsta ramybę žydint, tai vis gi geriausias momentas manau ką tik išplaukėjus. Iš karto vyksta ir žydėjimas, tik tai nėra vienadienis dalykas, vieni gali žydėti vos išplaukėję, kiti bent savaite vėliau. Vis tiek mažiausias trukdymas žydėjimui bus tik lendant varpoms, o ir varpoms apsauga bus. Apie sausus orus kolkas pamirškim. Jei paduos šilumos, tai orai ligoms plisti kaip užsakyti patys tie.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm..na mano žieminių būklė mane tenkina ..iš rudens atidaviau npk 4-15-30 po 200...pavasarį salietros po 150 per 2k ir nuo žolių ....manau vsio 4ton bus 2kl ir kulsiu liepos pabaigoj ...šiandie .nuo viršaus tik 4-tas pradeda gelst , miltligės nėr , tai nechrien tie fungicidai ,,kai rugjūčio vidury vėl lietūs :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš šituose reikaluose profanas bet šia savaite buvau lauko dienoje kuria rengė ekspertai kurie atvyke derliu paskaičiuoja ir ten prof.kuris manau ir tau Vytai dėstė žemkėj porino kad žydėjimas kviečiu prasideda jau išplaukėjant ir apsauga nuo varpu lygu reikalinga butent tada o ne tada kai jau žydi.Tai kas manot kitaip pasidalinkit mintimis kodėl :icon-question: Nors kai pažiuri iš tos pusės kad pinigai viska valdo tai gali suprasti dėl ko tas propesorius taip patarė.

P.S.o gal alus teigiamai veikė ir ausis melavo ak tiesa alus su brendžiu buvo po to tai ir ausys negalėjo meluoti. :icon-wink:

ar plaukiojant ar isplaukiojus tas laikas nera toks jau svarbus ir jis nera ilgas, mano nuomone tas purskimas isplaukiojant, tai loterija, jei kalbam apie fuzarium gryba, man padare ispudi cekijoj, horso ukyje (buvo ir nevienas forumietis ;) ) ten turi gaudykles sio grybo ir reikalui esant fungicida panaudoja 1-3kartus, ant varpos, nes jei derliu nunesti gali iki 40proc. tai manau verta pagalvoti, ateis ir pasmum tas. o purskimas is lempos, tai saves nuraminimas, kad nupurskiau ir viskas bus tvarkoje. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...