Jump to content

japoniski traktoriukai


gincia

Recommended Posts

Ačiū už nuomones.

Kuo toliau, tuo labiau galva sukasi.

Didelis traktorius aišku be kalbų kad geriau, bet tėvam kad sodą nusipjautu (su žoliapjove ir trimeriu 0,6 ha neapeisi, po medziais kad ir T25 be budos nepalandziosi, + manau dar plėsti), ir kokiem daržiukam užteks ir mažo. Norės ka daugiau daryti - pasinuomos, pradžioi kol susitaupys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na ir aš parašysiu savo nuomonę. Mano kaimynas turi t-25, pusbrolis MTZ 82.Tai va gerai, kai kaimynas nedirba ir savo 25 taisyt turi laiko, o vat pusbrolis turi darba ir kai laisvom dienom "pachalturina" kokias dvi dienas poto taiso savaitę. Gerai, kad dar technikoj gerai nusimano, o jai pats taisyt nemokėtų. O pažystamas kiek daugiau nei prieš metus nusipirko Kubota (modelio tiksliai nepamunu, bet šiek tiek vieš 20 ag) ir kol kas bėdu (bent jau sakė) nemato, tik galėtu but greitesnis. Tai va, o čia kaip suprantu seneliai kelsis iš miesto ir kas jiems taisys traktorius? Nes japonai vis tiek ne taip dažnai lūžta. Či tik mano nuomonė, galiu ir klysti.

Virš 20 ag jau ir kaina kitai ir jų dydis kitas, ten jau tikrai geriau nei t-25, bet kainuoja.... Sakyčiau geriau 25 ag vieno tilto, nei 16 ag dviejų. Virš 20 ag jie jau bųna kitaip truputį sukonstruoti, ratai didesni, bet kainuoja virš 20 k litų o už tiek tai ir MTZ jau visai geras su didele kabina išeiti gali, o t-25 po tiek net neprašo. Jei t-25 tvarkingas bėdų tikrai nedaug, t-40 tikrai atkrenta dėl nepatvarumo. Japonai lyg ir mažiau genda, bet kad turi jų žmonės nedaug ir neseniai. Bet kokiu atveju aš prieš traktorių 16 ag šešiems ha. Pats turiu iseki 15 ag ir t-150 tai visur vienas per mažas kitas per didelis. Dabar buvau sugalvojęs pirkti bulviakasę vienvagę. Gerai, kad pamačiau kaip dirbo kubota apie 25 ag dviejų tiltų tai net kubotą ta bulviakasė kilnoja, teko pamiršti. Už 16 ag traktoriuką manau galima mokėti apie 8 k litų jei už tiek randi perki ir nesismulkini, o dabar, kai reiks mokėti 11-12 k litų nemanau kad tai vertas pasirinkimas kaina ir kalba eina apie dviejų tiltų traktoriukus, nes vieno tilto 16 ag tai net freza stumdo jį. O tas kaimynas kur turi t-25 tai arba taisyti nemoka, arba t-25 visai sudrožtas. O pusbrolio MTZ 82 ryškiai senas tas kur su maža kabina o žiūrėk gal išvis MTZ52 su 80-to varikliu tai tada gal ir taip.

Dar vienas didelis pliusas ruskių tai kabina. Geriausia būtų pabandymui išsinuomoti kur nors japoškę ir daug kas paaiškėtų, dažnai žmonės nedirbę su traktorium įsivaizduoja, kad dieną prasėdeti traktoriuje tai netoli malonumo, bet taip nėra yra skirtumas kur tu 1 ha arsi tris dienas ir kur per 1 valandą. panašiai ir kituose darbuose. Kai iš miško vienu reisu parsiveši 0,5 m3 malkų ir kur 4m3. Perspėju, kad japoškėse irgi garso daug, vibracija didelė.

Taip smulkiai aiškinu, nes pats padariau didelę klaidą vietoje vieno normalaus MTZ 82 nusipirkau iseki 15ag ir t-150 150 ag o reikia tai MTZ 82 (dydį turiu omeny) vis dėlto.

Ai pamiršau vieną privalumą tokio kaip mano traktoriuko-jis telpa į lengvo automobilio priekabą, tai tiems kas turi retai lankomą sodybą, kur baisu palikti traktorių dėl vagių jis pats tas priežiūrai sodybos, didesni jau nebetilps į priekabą, bet pati priekaba kainuoja dar minimum 3 000 Lt

Apibendrinant galiu pasakyti kad brangoki pagal jų galimybes japoniški pagal mane, bet jie brangųs ne vien Lietuvoje. Jei tai ne paskutiniai pinigai, tai galima pirkti, daiktas smagus po sodybą sukinėtis, tik ne ant 6 ha. dar reikia nepamiršti, kad padargų reikės jam, nes be padargų tai tik žaislas kaip keturratis. Sėkmės renkantis bet apie nuomą tikrai verta pamastyti, jei tik ymanoma rasti išsinuomoti japoškę-geriausias variantas kad suprasti ko tau reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už nuomones.

Kuo toliau, tuo labiau galva sukasi.

Didelis traktorius aišku be kalbų kad geriau, bet tėvam kad sodą nusipjautu (su žoliapjove ir trimeriu 0,6 ha neapeisi, po medziais kad ir T25 be budos nepalandziosi, + manau dar plėsti), ir kokiem daržiukam užteks ir mažo. Norės ka daugiau daryti - pasinuomos, pradžioi kol susitaupys.

Tokiems darbams tikrai užteks, gal net ir vientilčio, jei dirvos ne molis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už nuomones.

Kuo toliau, tuo labiau galva sukasi.

Didelis traktorius aišku be kalbų kad geriau, bet tėvam kad sodą nusipjautu (su žoliapjove ir trimeriu 0,6 ha neapeisi, po medziais kad ir T25 be budos nepalandziosi, + manau dar plėsti), ir kokiem daržiukam užteks ir mažo. Norės ka daugiau daryti - pasinuomos, pradžioi kol susitaupys.

Tokiems darbams tikrai užteks, gal net ir vientilčio, jei dirvos ne molis.

Per 2 kastuvus - žemė, paskui molis.

O dėl nuomos - įdomu. Prieš perkant manau reiks kreiptis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu iseki tu2100 tai zveris o su t25 net nelyginu kai miske ivaziuoji tai ir zymes nelieka :) dabar tampau juodalksnio rastus tai kad maziau purvintus tai su hidraulika pakeliu viena gala pakisu is arklinio vezimo padaryta asi ir su dirzu suverzes tai trakiu tai 2 kubu rasta traukia net i kalna net per purvynes :o net pats netikejau kol nepabandziau. tai + pas mane ne 6 h o visi 16h tai smulkint zolei samdau tai ir graziau ir pigiau r greiciau gaunas o kol visos zemes nedyrbu tai pilnai uztenka 1h suart juokas>

dabar klausimelis zinovam pas mane 2 korpusu plugas nu zinot tie kur japonm pritaikyti tai va pasaka kaip are idirbta zeme o bandau naujai idirbta tai kemsas isfrezuoju irgi kemsas gal stipriau pafrezuot ( ps bandziau virsutine trauke susukt kad pagrinde artu vienas plugas tai kur naujai zole kip sakant tai are nelabai graziai bet are o frezuota lauka kemsa ?)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kokia pas tave freza Bet tie plugai tikras š.....Bent pas mane jie po korpusu pakišti jei ari pieva ar mešla su šiaudu užsikiša.Reikia plūgus i šona išnešt.Po rudeniniu darbu bendysiu perdaryt ir keisiu pačius plūgus nes man jie ir nepatinka ir tada pavasari išbandysiu.Freza pas mane labai gera kai neturejau plugo tik su išsidirbdavau pievas ir budavo labai gerai.Tik tiek kad gylio su ja maža ir ant rudenio lb kieta zeme pasidarydavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl plūgų kišimos. Reikia priešplūgių, o dar geriau diskinių peilių ir kad būtų prieš kiekvieną plūgo korpusą, bet kiekvienas priedas reikalauja savo galios dalies. Tie japoniškiem traktoriams pritaikyti plūgeliai tai žaisliniai išvis, geriau jau vieno korpuso, bet didesnis, ir kad sureguliuoti būtų galima, dabar va ant dienų išbandysiu kol kas be peilio. Po frezavimo ir aš pagalvojau, kad turėtų kištis plūgas, nes labai jau puri dirva gaunasi, o toje purioje dirvoje augalų liekanos, tų liekanų purioje dirvoje plūgas neperpjauna o stumia. Reik palaukti kol žemė bent kiek susigulės reikalai turėtų pasitaisyti, dar gali padėti arimas didesniu gyliu. Kai pabandysiu savo aprašysiu įspūdžius ir nuotraukų padarysiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

labai lauksiu pas mane frezas tai labi geras bet kaip aisku be arimo dirva minimaliai buna idirbta o plugai tai pas mane ne is tu litechniju o lenkiski tai bent tiek geresnis daiktas. siaip manau ir tikrai nesuklysciau kad geriausia butu is arklinio plugo padaryt. Viena tai gerai kad tie plugai labai gerai are idibta zeme sunkioj dirvoj 4x4 ir 4 begis ir lekia tiktai taip o turiu vienoj vietojdurpna tai sugrudu max gyli ikalu 5 begi ir kaip rauna tik vairuot spek :lol: o kol neturejau traktoriuko tai kamyna kviesdavau tai atvaro su senu fenduku ir 2 korpusu plugu tada iklimsta iki asiu eip ne taipisvaziuoja ir laukia pasalimo o su situ lengvu tai vargo nematau :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as irgi esu istriges, variantu ir svarstymu labirinte. Reikalingas pagalbininkas sodyboje, tai kokei priekabele patempti, i miska malktu nusivaziuoti, salygom esant i darza kokiu bulviu nusikasti ir panasiai. Kolkas svarstau 3 gal 4 variantus:

1. t40am i miska butu kaip ir neblogai, nors malkom kaip ir didokas, darze ir aplink ukyje nuveikti su juo jau gali si bei ta, bet vat jau kaip pagalbininkas jei nori kiema tureti is jo nekoks. Kaina na tarkim 7000Lt, jei kokie padargai viskas sumuojasi, gaunasi praktiskai traktorius i miska malku, miskas uz 300m

2. Japonas, kaip ir tinka visais atvejais ir kiemas bus normalus, ir priekabike su malkom patems, ir malku miske susiruosiu ir darze si bei ta nuveiksiu, bet jau kaina gaunasi apie koki 15000lt + dar visi padargai, velgi uz tiek pinigu bulves daug metu valgysiu...

3. Arklys, kaina gaunasi pigiausiai, islaikymas irgi praktiskai is to kas uzauga, bet kasdieninie prieziura ir prisirisimas yra gan didelis minusas

4. Ir paskutine mintis tai 4ratis, bet velgi jei galingas bent 600cm3 jau ir kaina, bent 10000lt gaunasi, apie darza pamirsti velgi nemazai minusu :)

Gablut kolegos jus matot, koki nors kelia is sio labirinto? ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, as tai uz japona. Turim pas tevukus sodyboj tai ir paseja, pasodina, aria, nusienaujam su mulciaru(zoles rinkti nereikia). Visus kitus padargus ir priekaba pasidarem patys.Malkas vezam 2km. Vasara nusipirkom pjukla uz 300lt. tik jungti prie darbinio kita privirinom. Kuro naudoja mazai, suka puikiai, pasaka...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki

As ir rinkciausi 2 varianta gal ir brangoka, bet prie nedilio ukio pats tas. Kuro nedaug, manevringas nes nedidelis. Dar manau pliusas vienas kad jis bus zymiai geresnio techninio stovio nei T40. Padargai betkokiu atveju vienam ar kitam yra reikalingi. Ir rinktumeities japoniuka ne maziau 20AG su juo jau tikrai galima si bei ta daugiau nuveikti, nors kiti ir nesiskundzia bet darbo nasumas yra kitas.

As pats turiu 30AG dvieju tiltu mitsubishi. Bet jei rimtai prie ukio dirbti tada verta tureti du viena apie 20AG o kita virs 80AG nes maziems ir geru padargu sunku surasti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as irgi esu istriges, variantu ir svarstymu labirinte. Reikalingas pagalbininkas sodyboje, tai kokei priekabele patempti, i miska malktu nusivaziuoti, salygom esant i darza kokiu bulviu nusikasti ir panasiai. Kolkas svarstau 3 gal 4 variantus:

1. t40am i miska butu kaip ir neblogai, nors malkom kaip ir didokas, darze ir aplink ukyje nuveikti su juo jau gali si bei ta, bet vat jau kaip pagalbininkas jei nori kiema tureti is jo nekoks. Kaina na tarkim 7000Lt, jei kokie padargai viskas sumuojasi, gaunasi praktiskai traktorius i miska malku, miskas uz 300m

2. Japonas, kaip ir tinka visais atvejais ir kiemas bus normalus, ir priekabike su malkom patems, ir malku miske susiruosiu ir darze si bei ta nuveiksiu, bet jau kaina gaunasi apie koki 15000lt + dar visi padargai, velgi uz tiek pinigu bulves daug metu valgysiu...

3. Arklys, kaina gaunasi pigiausiai, islaikymas irgi praktiskai is to kas uzauga, bet kasdieninie prieziura ir prisirisimas yra gan didelis minusas

4. Ir paskutine mintis tai 4ratis, bet velgi jei galingas bent 600cm3 jau ir kaina, bent 10000lt gaunasi, apie darza pamirsti velgi nemazai minusu :)

Gablut kolegos jus matot, koki nors kelia is sio labirinto? ;)

Kodėl t-25 nesvarstomas? Pigiau nei japonas, patikimiau nei t-40.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

rusiška technika aplamai tinkama tik tiems rimties vyrams prie ūkės, kurie ant kiemo variklį su puse raktų komplekto perrenka :lol:

Aš geriau sumokėjęs daugiau už japoną juo dirbsiu metais be problemų, negu su rusu savaitę dirbsiu, o savaitę gulėsiu po juo remontuodamas. :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

rusiška technika aplamai tinkama tik tiems rimties vyrams prie ūkės, kurie ant kiemo variklį su puse raktų komplekto perrenka :lol:

Aš geriau sumokėjęs daugiau už japoną juo dirbsiu metais be problemų, negu su rusu savaitę dirbsiu, o savaitę gulėsiu po juo remontuodamas. :eusa-whistle:

nusisnekejai tai ojojoi :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

rusiška technika aplamai tinkama tik tiems rimties vyrams prie ūkės, kurie ant kiemo variklį su puse raktų komplekto perrenka :lol:

Aš geriau sumokėjęs daugiau už japoną juo dirbsiu metais be problemų, negu su rusu savaitę dirbsiu, o savaitę gulėsiu po juo remontuodamas. :eusa-whistle:

Nu nesakyciau taip. Zinoma, jei lauza nupirksi, tai remontuosi. Bet jei normaliai suremontuosi, tai laikys neblogiau nei tas japonas.

O su japonais irgi visko buna. Jau vien paziurejus kokius juos parveza, nesinori net prieit arciau. O ka jie cia padaro parveze? Nuplauna, jei reikia perdazo ir parduoda.

jie juk ten faktiskai nurasyti buna, o cia parvaziuoja kaip geri traktoriai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbu iš savo patirties. T-25 nuo nusipirkimo nebuvo nei metų kad štuką litų sukišt į jį nereikėtų. Starteriai, siurblys, purkstukai, variklio remontai (pats nemoku remontuot), tepalai aišku bėga per visus galus kaip pas visą rusišką techniką ir tt ir pan. Ir pikčiausia kad nesvarbu kiek į jį kišta, nesvarbu kad pusė dalių naujos nupirktos buvo jis vistiek vos kurdavosi, jėgos visiškai nelikę pas jį, vienas tiltas (realiai japonas mano dabartinis su 4wd daugiau pavelka), atbuliniu lėčiausias bėgis neveikia kaip ir pas visus rusus ir tt. Žodžiu pinigų sukišta dhuja - tolko nihuja.

Tuo tarpu japaškei per metus kuriuos jį turiu NIEKO nereikėjo remontuot (tfu tfu tfu). Pas mane 20Ag, 4wd, su kabina. Pasidarau VISKĄ ką su T-25 darydavau, + sode medžių nebeaplaužau veją pjaudamas, visur telpu į mažiausią tarpą su juo, tempia daugiau ir geriau negu T-25, ekonomija nepalyginama.

Su freza kelis kartus perėjęs per prieš tai buvusią pievą bandysiu sėti javus ten. hektarą su trupučiu išdirbau laisvu laiku. Kam to arimo reikia, jei ir taip puikiai žemę įdirba?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

rusiška technika aplamai tinkama tik tiems rimties vyrams prie ūkės, kurie ant kiemo variklį su puse raktų komplekto perrenka :lol:

Aš geriau sumokėjęs daugiau už japoną juo dirbsiu metais be problemų, negu su rusu savaitę dirbsiu, o savaitę gulėsiu po juo remontuodamas. :eusa-whistle:

nusisnekejai tai ojojoi :icon-confused:

kad nusišnekėj tai tikrai viskas priklauso nuo priežiūros ir žmogaus. žmogelis tą garbinamą japoną per metus suvarė kad net žiūrėt gaila. o kitas dar su dt-14 dirba nes prižiūri.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie "negendančius" japonus. greitu laiku reiks kurti temą "sugedo japono .....". Vos padirbau pradėjo tekėti tepalas per priekinio tilto salnykus problema vis dar neišspresta, nes nerandu reikiamo dydžio salnykų. Tik rimčiau padirbau su freza ir subyrėjo guolis išsinėrė visas velenas. Ydomu. kaip laikys variklis, kai dirbant bet kokį rimtesnį darbą reikia apsukų laikyti virš 2000. ir be ausinių net atsisėst baisu. Taip ,kad vyrai pirma padirbėkit rimčiau metus-du, ir tada galėsit čia aiškinti apie negendančius senutėlius japonus. O didesniam traktoriui tie darbai , kur nudirbu su japaške per dieną, tai mano t-150 per pora valandų laisvom apsukom padaro, o ir dalių kiekvienoj litagroj. (tik kuro daugokai t-150 reikia, bet čia kraštutinumai). JAPAŠKĖS IKI 20 AG TIK LENGVIEM DARBAM APIE SODYBĄ. Nemaišykim, japaškių kurios virš 20 ag tos jau rimtesnės ir darbus rimtesnius nudirbti gali. Bet irgi niekas negali pasakyti kiek jos laikys ilgiau padirbus. Dar kartą kartoju, kad taip aptvarkius t-25 kaip aptvarkytos japaškės irgi laikys pora metų. Kalbėdami nepamirškim kainų segmento, apie ką eina kalba, nes jei už japaškę sumokama 20-25 k litų tai ir lyginti ją reikėtų su mTZ 82 jau, nes už 25 k litų t-25 jau apynaujis trėtų būti o ne 20 metų senumo. Netikiu, kad 85-ųjų metų traktorius, kad ir japonų gamybos dirbant neges. Kažkada skaičiau straipsnį apie traktorių patikimumą. Straipsnis seniai rašytas, kai tik buvo pradėti gabenti užsienietiški traktoriai. Esmė kad labiausiai savo traktoriais buvo patenkinti naujų užsienietiškų ir senų belorusų savininkai. Senų užsienietiškų traktorių savininkai buvo labiausiai nusivylę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Medelyne dirbau 2 metus. Dirbo ir t-25. Dirbdavo visą sezoną, ištisai kiekvieną dieną. Aišku neardavo, tam buvo mtz. Per tuos du metus remonto pareikalavo hidro skirstyuvas, pradėjo leisti per kažkokią skylę. bet ir tai buvo nuspręsta remontą atidėti iki sezono pabaigos, nes leidimas buvo nesmarkus. Dirbdavo jis su kultivatorium, purkštuvu, trašų barstytuvu. T-25 buvo kokių 93 metų laidos. Žinoma prižiūrimas buvo nes eilę metų su tuo pačiu traktorium dirbo tas pats traktoristas, nelakstydavo, žinodavo ties kuria vieta pasaugoti. Traktoristo reikšmę supratau, kai t-16 pradėjo eiti per "traktoristų" rankas užteko vieno sezono, kad sukalti ubagan, nors iki to laikė be didesnių problemų. Taigi ,dar labai priklauso kas ir kaip važiuoja. O kad kiekvienais metais reiktų T-25 remontuoti, tai jau gerą lavoną nusipirkai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...