Jump to content

Zirniai


valstietis

Recommended Posts

Nusišnekėjom ne į temą. Bet vis tiek ačiū už pagalbą parsisiunčiant programėlę. Kadangi esu priekabus, tai jau iš karto suradau klaidą dėl pasėlio tankumo skaičiavimo. Skaičiuojama augalai eilutėje, kas yra labai netikslu, nes tarp eilučių gali būti 12 cm, 12,5 cm, 15 cm, 16,6 cm ir dar kitų gal varijantų yra. Tai čia jau dideli netikslumai gaunasi. Būtini pakeitimai, kad galima būtų įvesti ir atstumą tarp eilučių. O čia netikrinau, bet ko gero skaičiuojama, kad tarp eilučių 12,5 cm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , drapox said:

Nusišnekėjom ne į temą. Bet vis tiek ačiū už pagalbą parsisiunčiant programėlę. Kadangi esu priekabus, tai jau iš karto suradau klaidą dėl pasėlio tankumo skaičiavimo. Skaičiuojama augalai eilutėje, kas yra labai netikslu, nes tarp eilučių gali būti 12 cm, 12,5 cm, 15 cm, 16,6 cm ir dar kitų gal varijantų yra. Tai čia jau dideli netikslumai gaunasi. Būtini pakeitimai, kad galima būtų įvesti ir atstumą tarp eilučių. O čia netikrinau, bet ko gero skaičiuojama, kad tarp eilučių 12,5 cm.

Kolega kiek teko pastebėti labai dažnai prie skaičių kimbate. Man taip pat skaičiai patinka ir taip galima prašyti, kad patobulintu kažkas ir padarytu, kad mums papraščiau būtų naudotis šia programėle( išskiriant eilučių ir daigų skaičių metre). Kita vertus galime paskaičiuot augalus kvadratiniam metre (o jų sėjant tiek 12 tiek 16 cm tarpais turėtų būti tiek pat) žinant, kad programėlė tarkim skaičiuoja 12 cm tarpus išsidaliname iš augalų skaičiaus ir sužinome, bent teorinį (dažniausiai nelabai tikslų) norimą rezultatą :)

O su žirniais dar neskubėsim mes  (dar ir žemė drėgnoka) turbūt apie balandžio 10-15 pradėsim (jei gamta nepridarys zlaščių)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 valandas ago , Tadusia.L said:

Kolega kiek teko pastebėti labai dažnai prie skaičių kimbate. Man taip pat skaičiai patinka ir taip galima prašyti, kad patobulintu kažkas ir padarytu, kad mums papraščiau būtų naudotis šia programėle( išskiriant eilučių ir daigų skaičių metre). Kita vertus galime paskaičiuot augalus kvadratiniam metre (o jų sėjant tiek 12 tiek 16 cm tarpais turėtų būti tiek pat) žinant, kad programėlė tarkim skaičiuoja 12 cm tarpus išsidaliname iš augalų skaičiaus ir sužinome, bent teorinį (dažniausiai nelabai tikslų) norimą rezultatą :)

O su žirniais dar neskubėsim mes  (dar ir žemė drėgnoka) turbūt apie balandžio 10-15 pradėsim (jei gamta nepridarys zlaščių)

Turbūt supranti, kad man tai nelabai reikia tokių skaičiuoklių, kad paskaičiuočiau tankumą, juo labiau klaidinančių. Aš skaičiuoju 67 cm augalų skaičių esant 15 cm tarp eilučių ir dauginu iš 10, o pas ką eilutės kas 12,5 cm reikia skaičiuoti 80 cm augalų skaičių eilutėje ir daugint iš 10 ir žinosim kiek turim augalų 1 m2. Arba pasinaudoti 0,1 m2 rėmeliu ar lankeliu ir padauginti iš 10. Bet jei jau daroma skaičiuoklė palengvinanti skaičiavimus tiems kam sunkiau su matematika, tai jinai privalo būti išbaigta ir tiksli ir turi susivesti visi kintamieji, šiuo atveju atstumas tarp eilučių. Kitaip tas kurio sėjamoji sėja kas 12 cm ir tas kurio kas 16 cm gaus tą patį sakykim 400 javų tankumą, o iš tikro vienu atveju bus 400, o kitu tik 300 į m2. O tai jau pakankamai rimtas skirtumas reikalaujantis kitokio požiūrio į tolimesnį auginimą. Ir jei kalbant labiau į temą ir imant žirnius. Vienu atveju sakykim gausim 120 o kitu 90 augalų m2, kas reikštų 1,2 ir 0,9 mln/ha. Vienu atveju optimalus tankumas gal šiek tiek ir tankoki, o kitu atveju per reti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...