Jump to content

Kada zadat pradet tresti zieminius kviecius azotinem trasom?


stauga

Recommended Posts

Pas mane, Grazbekai, is rudens nieko neduota todel ir skubiju dabar nutaikes proga bent dalele patresti. Del slabdribu per daug neimu i galva, nemanau, kad ju tiek bus, kad nuplautu, tresiu tik svarius laukus, o ju tikrai dar labai mazai :eusa-shifty: Ir tuo paciu igysiu patirties tuo klausimu :eusa-snooty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane, Grazbekai, is rudens nieko neduota todel ir skubiju dabar nutaikes proga bent dalele patresti. Del slabdribu per daug neimu i galva, nemanau, kad ju tiek bus, kad nuplautu, tresiu tik svarius laukus, o ju tikrai dar labai mazai :eusa-shifty: Ir tuo paciu igysiu patirties tuo klausimu :eusa-snooty:

Visiškai pritariu Zvanui. Šiemet paeksperimentuos, o kitais metais visiem galės pasakyti, gerai buvo tręšti ar ne :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomone šiuo metu per gylus yra įšalas jeigu šiuo metu palis ir dar smarkokai tai geriausiu atveju gali susiplauti trąšos kur joms patogiau nutekant netgi į griovį.Manau kad truputi per anksti šiuo metu.Reiktu laukti lietaus ir sušilus orui tada kai pradės bent sula klevo bėgti patrešti.Čia iš mano pastebėjimu nes iš to trešimo ankstinimo tik trąšų pardavėjai turės naudos.Beje panaši situacija ir buvo prieš maždaug aštuonis metus tuo labiau kad ir Velykos šiemet labai jau vėlyvos ir sinoptikai žada labai žemus temperatūros vidurkius ateinančias dvi savaites. http://www.gismeteo.lt/city/weekly/4190/ O kad pirmas mūsų rajone tai tikrai be kalbu spartuolis ir pereinama vėliava už spartuma prie progos įteiksim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na, manau dar per anksti barstyklei i laukus, nors trestu lauku jau maciau...

kiekvienas savaip durnavoja....

Zvanai, draugelio javai kompleksines mato tada, kai samdo set vederi, kula apie 5 tonas, ir nesiskundzia pinigu trukumu.... kaip sake kazkada voras - "Maximalus idejimas nereiskia maximalaus pelno".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visiškai pritariu Zvanui. Šiemet paeksperimentuos, o kitais metais visiem galės pasakyti, gerai buvo tręšti ar ne :eusa-dance:

O tu ko netreši lauki kol kiti pradės.Kauno rajone tai turbut jau galima ir sinoptikai lyg irkažka jau panašaus rodo http://www.gismeteo.lt/city/weekly/4202

Anksčiau tręšdavom rytais ant pašalusios žemės, bet taip buvo prieš 10 metų. Dabar lauksiu kol be šalnų eis į laukus įvažiuoti, pradžius, tada ir tręšiu. Kai tokios trąšų kainos gaila pilti kad nuplautų .... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai dazniausiai visko gaila kai per velu :eusa-think:

Aš tau Zvanai nieko blogo nesakau, tik sakau kaip aš darysiu. Priklauso labai ar tavo tręšimas pasiteisins nuo metų - jei nebus daug drėgmės, bus puiku. Jei bus daug šlapdribų, lietaus , gali padaryt daug nuostolių. Ir šiaip įdomu, Zvanai, kiek kilogramų į hektarą beri ? :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vystimosi laipsnis bus pradziuvusios dirvos be pasalo ;)

Ai, tada viskas bus liuks :eusa-whistle: O tai kiek maždaug žadi skirti kviečiams azoto išvis per visą jų užauginimo laikotarpį ir kokio tikiesi derliaus maždaug ? Dėl derliaus tai gali ir neatsakyti, nes niekas nieko nežino :icon-wink: Vienas Dievas gali tik pasakyt :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nerimstat matau su tresimais ir vis nekantraujat kuris pirmas :icon-wink: As vaziuosiu jau ritoj ar porit ... bet tik viena lauka kuris nemelioruotas ir kai atleis ir bus be pasalo tai koki menesi neivaziuosiu , tad nors kiek pasersiu. Visi kiti laukai telaukia normalaus laiko dar koki pora savaiciu. Zodziu nepersistengiam chebra ir protingai ivertinkim kiekvienas savo situacija ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš išberčiau ne mažiau 100 kg/ha karbamido, o kai įvažiuočiau su purkštuvu išpurkščiau karbamido, sieros ir gal dar mangano mišinuką. Karbamide azotas daug pigiau gaunasi.

bet ar geriau per lapus atiduot 25kg/ha ar isbert karbamida?jeigu per lapus duociau uz kokios 1-2savaiciu,javu agmenijos dar mazai tai ar butu geras efektas tokio tresimo?idomu kaip cia geriau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Per mažas kiekis 25 kg/ha, reiktų daugiau. Nežinau negirdėjau, kad kas naudotų tokius kiekius pirmam tręšimui. Šiaip tai kiti naudoja KAS'a pirmam tręšimui išpurškiant, bet reikia tam skirtų purkštukų. Mano supratimu toks kiekis, na 25 kg/ha, didelio efekto neduos, gal tik gera papildoma priemonė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va sio ryto darbelis, pyliau azofoske kvieciams

Na ne drysčiau nei "deagnozių" kokių tai tamstai nurodyti, kaip ne kurie, nei labai pagirti. :) Kadangi kaip rašai iš rudens nieko neduota, o vaizdas visai nebe žiemiškas pas jus (pas mus min 20 cm sniego dar visur), tai labiau pritarčiau tręšimui. Bėda tik ta, kad vegetacija dar greitai ko gero neprasidės, nes temperatūros prognozuojamos gerokai žemos, o ir kritulių savaitgalį nusimato. Vis tik šiek tiek labiau lig pritarimo tręšimui aš būčiau. Nepritariu tik tokiam kiekiui. Vis tik tai rizikingas sprendimas, todėl riziką reikėjo priimt mažesnę, apie 150-200 kg/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Per mažas kiekis 25 kg/ha, reiktų daugiau. Nežinau negirdėjau, kad kas naudotų tokius kiekius pirmam tręšimui. Šiaip tai kiti naudoja KAS'a pirmam tręšimui išpurškiant, bet reikia tam skirtų purkštukų. Mano supratimu toks kiekis, na 25 kg/ha, didelio efekto neduos, gal tik gera papildoma priemonė.

o jeigu po 25kg/ha, po to uz savaites vel toki pat kieki.jau azoto truputi gautu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...