Jump to content

Bešeimininkio pastato pirkimas


Arunas71

Recommended Posts

Laba diena .Yra pastatas nuo kolūkio laikų. Pasinaikinius kolūkiui pagal pajus pastatas atiteko 40 savininkų .Niekas nesirūpino, baigia nugriūti.Tie savininkai dauguma išmirę.ir kam priklauso jis neaišku.aš taip pat turiu kelis kvadratinius metrus tos pastato. Gal kas patars kokia tvarka, arba kaip tą pastatą nusipirkti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, Arunas71 pranešimas:

Šiandien kalbėjau su registrų centru. Yra tik vienas būdas t.y.reikia surinkti visus paveldêtojus ir nuo jų visų per notarą nusipirkti.tai yra nesvarbu nors ir paveldėtojai gyvena Anglijoje ar belekur ir nesirūpina turtu ,visvien reikia juos susirasti.

Tik yra didelis bet.. Jeigu pastatas pirktas is kolukio uz pajus, reiskias nera jokios registracijos, neatlikti jokie matavimai. Tokioje situacijoje notaras nieko negali padeti kol nesutvarkysi dokumentu ant zmoniu kurie nurodyti kaip pirkejai ant pirkimo/pardavimo protokolo arba ant paveldetoju. Jeigu noresi tik savo dali prisiregistruoti, vistiek turesi daryti viso pastato matavimus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra kitas būdas. Teismo keliu pripažintas valdymo faktas. Susirandi advokatą, liudininkus, kad neva prižiūrėjai pastatą. Teismas pripažįsta valdymo faktą. Mano atveju pripažino giminaičiui, kuris po to man dovanojo per notarą tą valdymą, nes nebuvau pajininkas. Aš 10metų "valdau " toliau, po 10 metų vėl į teismą, dėl nuosavybės pripažinimo eini. Sėkmės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Sveiki,

Mano situacija panaši. Kiek girdėjau pirmiausia reikia kadastrinius matavimus pasidaryt.

Noriu nupirkt senus garažų pamatus. Gal kas susidūrę su geodezininkais?

Jie sako jeigu neįmanoma identifikuoti pastato, tai niekas nederins bylos.

Kas laikoma pastato identifikavimu? Yra išlikę dalis sienos, dalis kolonos, yra matyti pamatų linijos, pamatiniai blokai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-12-30 at 14:22, panther102 pranešimas:

Sveiki,

Mano situacija panaši. Kiek girdėjau pirmiausia reikia kadastrinius matavimus pasidaryt.

Noriu nupirkt senus garažų pamatus. Gal kas susidūrę su geodezininkais?

Jie sako jeigu neįmanoma identifikuoti pastato, tai niekas nederins bylos.

Kas laikoma pastato identifikavimu? Yra išlikę dalis sienos, dalis kolonos, yra matyti pamatų linijos, pamatiniai blokai.

Šiuo klausimu šiek tiek domėjausi. Atsakymas panašus, turi būti aiškūs pastato elementai - sienos, stogas, pamatai... Kitu atveju tai tėra griuvėsiai, ir jų įregistruoti kaip statinio neišeis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, ludditas pranešimas:

Šiuo klausimu šiek tiek domėjausi. Atsakymas panašus, turi būti aiškūs pastato elementai - sienos, stogas, pamatai... Kitu atveju tai tėra griuvėsiai, ir jų įregistruoti kaip statinio neišeis.

Tai kokia galima išeitis? Pastatas gautas iš kolūkio pagal pajus prieš daug metų. Esu matęs aukcionuose savivaldybės kažkaip sutvarko ir parduoda senus fermų likučius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano atveju, kadangi pajininkai nieko netegistravo, o tik viską ardė ir tempė sau pastato taip ir sunyko. Užkniso šiukšlynas, tai žmona parašė laišką savivaldybei. Pastaroji kreipėsi į archyvą, kad nustatyti savininkus, gavo atsakymą, kad jie nerasti, kadangi nieks nieko netegistravo. Tada savivaldybė kreipėsi i teismą dėl statinių pripažinimo bešeimininkiais. Kol kas tiek pavyko pasiekti. Koks toliau kelias nzn. Klausiau kas dirbo su tokiais statiniais. Tai kai teismas juos pripažins bešeimininkiais, o tai gali trukti ir kelis metus, tada savivaldybė sprendžia ką daryti, ar parduoti, ar nugriauti ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, panther102 pranešimas:

Tai kokia galima išeitis? Pastatas gautas iš kolūkio pagal pajus prieš daug metų.

Reikia aiškintis ar tų pajų dalybos kažkur užfiksuotos. Pas mus bent kaip pasakojo su pieštuku į sąsiuvinį surašė kam kas atiteko ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , ludditas pranešimas:

Mano atveju, kadangi pajininkai nieko netegistravo, o tik viską ardė ir tempė sau pastato taip ir sunyko. Užkniso šiukšlynas, tai žmona parašė laišką savivaldybei. Pastaroji kreipėsi į archyvą, kad nustatyti savininkus, gavo atsakymą, kad jie nerasti, kadangi nieks nieko netegistravo. Tada savivaldybė kreipėsi i teismą dėl statinių pripažinimo bešeimininkiais. Kol kas tiek pavyko pasiekti. Koks toliau kelias nzn. Klausiau kas dirbo su tokiais statiniais. Tai kai teismas juos pripažins bešeimininkiais, o tai gali trukti ir kelis metus, tada savivaldybė sprendžia ką daryti, ar parduoti, ar nugriauti ir t.t.

Mano atveju yra 1 savininkas gyvas iš 4. Tarkim savivaldybė pradeda ieškoti tų savininkų ir randa 1 bendrasavininkį.

Ir kas tada ? Liepia jam susitvarkyti nuosavybę (reikalinga inventorizacija) ar pabaigti nusigriauti.

Jeigu savivaldybė nuspręstų parduoti ir ką ji parduotų? Reikalingi dokumentai nuosavybės kažkokie.

Mano manymu reikalinga inventorizacija, turi tie statinio likučiai įgauti kažkokį nuosavybinį pavidalą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , ludditas pranešimas:

Reikia aiškintis ar tų pajų dalybos kažkur užfiksuotos. Pas mus bent kaip pasakojo su pieštuku į sąsiuvinį surašė kam kas atiteko ir viskas.

Yra parašytas buvusios žemės ūkio bendrovės privatizuoto turto priėmimo perdavimo aktas, su pavardėm, su parašais ir kam kokia dalis priklauso. Kas toliau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nzn čia pas jus ko gero kita situacija būtų, jei yra kažkokie dokumentai.

Mes kreipėmės dėl to, kad ten šiukšlynas, nesaugu, gali užgriūti ir pan. Tai savivaldybė sureagavo, nors ten metų taip viskas buvo.

Manau kreipkitės į savivaldybę pasakys ką reikia daryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 59 minutes , panther102 pranešimas:

Mano atveju yra 1 savininkas gyvas iš 4. Tarkim savivaldybė pradeda ieškoti tų savininkų ir randa 1 bendrasavininkį.

Ir kas tada ? Liepia jam susitvarkyti nuosavybę (reikalinga inventorizacija) ar pabaigti nusigriauti.

Jeigu savivaldybė nuspręstų parduoti ir ką ji parduotų? Reikalingi dokumentai nuosavybės kažkokie.

Mano manymu reikalinga inventorizacija, turi tie statinio likučiai įgauti kažkokį nuosavybinį pavidalą.

Čia jau anksčiau rašė kiti, jei savinkas mirė reikia ieškoti paveldėtojų.

Bet jei yra savininkai, tai savivaldybė tikrai nekiš ten nagų, juo labiau nepardavinės. Ji gali tik liepti tiems savininkams sutvarkyti griuvėsius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , ludditas pranešimas:

Čia jau anksčiau rašė kiti, jei savinkas mirė reikia ieškoti paveldėtojų.

Bet jei yra savininkai, tai savivaldybė tikrai nekiš ten nagų, juo labiau nepardavinės. Ji gali tik liepti tiems savininkams sutvarkyti griuvėsius.

Bet ar galima kažkaip atstatyti nors dalį pastato, aišku truputį kitaip negu kad buvo, ar niekam neužklius dėl nelegalios statybos?

Ten tų griūvėsių kaip ir nebėra daug. Yra apsitvarkyta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 36 minutes , panther102 pranešimas:

Bet ar galima kažkaip atstatyti nors dalį pastato, aišku truputį kitaip negu kad buvo, ar niekam neužklius dėl nelegalios statybos?

Ten tų griūvėsių kaip ir nebėra daug. Yra apsitvarkyta.

Žinau kam išrašė premiją keturių nulių zonoj, nes nebuvo statybos leidimo, tad pagalvok ar apsimoka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, panther102 pranešimas:

Yra parašytas buvusios žemės ūkio bendrovės privatizuoto turto priėmimo perdavimo aktas, su pavardėm, su parašais ir kam kokia dalis priklauso. Kas toliau?

Svarbiausia kieno žemė po pastatais, nes svetimoj žemėj šeimininku nebūsi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...