Jump to content

Tarpiniai pasėliai tiesioginėje sėjoje (cover crops)


rapsas

Recommended Posts

prieš 39 minutes , linas78s pranešimas:

Nugi kas išdrįs atsakyti į šitą klausimą:)

Gauni pliusą žalinime, o realią naudą ar minusą tiesiogiai sėjant pamatyti galėsime nebent po 3-5 metų. Kol kas tai tik bandymų kelių judame, smegenis papudryt gali tik pirkim kad tai išsigelbėjimas o realiai klaustukas ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad nauda yra tai faktas, labai daug medžiagos ir tyrimų padaryta šia tema. tik klausimas ar nepermokame už sėklų mišinius. Perkantis sėklas atskirai arba jas auginant eitų sutaupyti, bet vargo irgi atsiranda. Valymas, džiovinimas, maišymas.  Būrimas su proporcijom, kiekiais ir t.t.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kažkaip nėra ūpo kapotis, bet šiaip, visas šitas ale taupymas ir pelno didinimas (su strip till), jeigu atsiranda tokio dydžio papildomos išlaidos, ima atrodyti kaip lozungai, bet ne realybe. Gal tūkstantiniams ūkiams kitaip, jie ten gali būt ūkiais ūky ir dar biznį varyti iš tų tarpinių, bet paprastam nedideliam ūkiui tai čia matau tik papildomas išlaidas visame kame, o nauda tai kažkur, po 5 metų, jei gerai mokeis ir afigenas agronomas buvai :))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , rapsas pranešimas:

Kad nauda yra tai faktas, labai daug medžiagos ir tyrimų padaryta šia tema. tik klausimas ar nepermokame už sėklų mišinius. Perkantis sėklas atskirai arba jas auginant eitų sutaupyti, bet vargo irgi atsiranda. Valymas, džiovinimas, maišymas.  Būrimas su proporcijom, kiekiais ir t.t.  

Del to no tille ir reikia daugiau dirbti galva. Kultūrų mainai gal ir pagelbėtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pupos tikrai geresnes po tarpiniu kuomet puse lauko buvo palikta skutimas kita poselis, bet pacio nebandyta daryt analogo pvz uz tuos 8o-90 eur susveist kompleksiniu papildomai arba kokio humistaro supurkst. 2019 pavasaris kai buvo sausas pavasaris garstyciu kambliai neiro iki kol nepradejom pupu kult, bet visa pliusa laukas atidave veliau per 2020 kviecius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 51 minutes , manttys pranešimas:

kažkaip nėra ūpo kapotis, bet šiaip, visas šitas ale taupymas ir pelno didinimas (su strip till), jeigu atsiranda tokio dydžio papildomos išlaidos, ima atrodyti kaip lozungai, bet ne realybe. Gal tūkstantiniams ūkiams kitaip, jie ten gali būt ūkiais ūky ir dar biznį varyti iš tų tarpinių, bet paprastam nedideliam ūkiui tai čia matau tik papildomas išlaidas visame kame, o nauda tai kažkur, po 5 metų, jei gerai mokeis ir afigenas agronomas buvai :))

Pelningiausi geriausi ir kitokie - iausi notill ūkiai dažniausiai priklauso žmonėms kurie neturi žemės ūkio srities išsilavinimo, būna kad net miestiečiai. :)

Jei tau nekyla jokie klausimai dėl to kaip dabar dirbi ir manai, kad tai geriausias įmanomas būdas uždirbti pinigams.. Kodėl tu čia? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , jevgenijus pranešimas:

Pelningiausi geriausi ir kitokie - iausi notill ūkiai dažniausiai priklauso žmonėms kurie neturi žemės ūkio srities išsilavinimo, būna kad net miestiečiai. :)

Jei tau nekyla jokie klausimai dėl to kaip dabar dirbi ir manai, kad tai geriausias įmanomas būdas uždirbti pinigams.. Kodėl tu čia? 

Aš neturiu žemės ūkio išssilavinimo, tiesa sakant, teturiu miesčioniškus issilavinimus, kaip statistika, ivesticijos... Gal man pasiseks? :D

Tai man kyla klausimai, nes man bruka bukletus, kaip viena ar kita technika sutaupys bapkes, tačiau kita pusė jau bruka sėklas ir kt reikalą ,kas tas sutaupytas bapkes atims. Tai kuo čia dabar tikėti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 16 minutes , jevgenijus pranešimas:

Pelningiausi geriausi ir kitokie - iausi notill ūkiai dažniausiai priklauso žmonėms kurie neturi žemės ūkio srities išsilavinimo, būna kad net miestiečiai. :)

Jei tau nekyla jokie klausimai dėl to kaip dabar dirbi ir manai, kad tai geriausias įmanomas būdas uždirbti pinigams.. Kodėl tu čia? 

Na tai žmogus ir rašo... gal, manau, kažkaip, kažkas, su kažkuo, kodėl, kiek... domisi, klausia kas su kuo ir kaip. Ar dar ir jam reikia nesikišt čia, o youtubės pažiūrėt, kaip vienas yra išsireiškęs? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, manttys pranešimas:

Aš neturiu žemės ūkio išssilavinimo, tiesa sakant, teturiu miesčioniškus issilavinimus, kaip statistika, ivesticijos... Gal man pasiseks? :D

Tai man kyla klausimai, nes man bruka bukletus, kaip viena ar kita technika sutaupys bapkes, tačiau kita pusė jau bruka sėklas ir kt reikalą ,kas tas sutaupytas bapkes atims. Tai kuo čia dabar tikėti?

Atsakymų ieškok į klausimus kuriuos iškelia tavo veiklos rezultatai. Jei rezultatai tave tenkina, tai koks nx skirtumas kas ką sako? Suskiša lai tuos bukletus... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , jevgenijus pranešimas:

Atsakymų ieškok į klausimus kuriuos iškelia tavo veiklos rezultatai. Jei rezultatai tave tenkina, tai koks nx skirtumas kas ką sako? Suskiša lai tuos bukletus... 

Palauk, tave gali tenkinti, bet ateis kažkas ir sakys, nori sutaupyti 70 eur nuo ha? Pirk sita reikala ir sutaupysi. Na, man visai idomu. Bet gilinantis atisranda papildomos islaidos. Kadangi jau issiaskinom, kad cover cropo kaina yra daugmaz ka sutaupai ant kuro ir brūžinimo, tai aš ir klausiu, kokia grąža iš cover cropo eurais, ne moraliniais vienetais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , JCB pranešimas:

Na tai žmogus ir rašo... gal, manau, kažkaip, kažkas, su kažkuo, kodėl, kiek... domisi, klausia kas su kuo ir kaip. Ar dar ir jam reikia nesikišt čia, o youtubės pažiūrėt, kaip vienas yra išsireiškęs? :)

Tai gali, bet kam? Kiek kainuoja sėkla... Juk klausimas iš vidurio, sutinki? Tarsi vienas žodis iš vidurio knygos. O youtubas geras dalykas, kaip pradinės info. 

Manttys, tai broblema pelningumo? Ar gobšumo? :D Juk kalbam apie didelius pokyčius, net ne to ką darei, o to kaip galvojei. Tai reikia tiksliai žinot, kodėl reikia tų pokyčių. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , JCB pranešimas:

Na tai žmogus ir rašo... gal, manau, kažkaip, kažkas, su kažkuo, kodėl, kiek... domisi, klausia kas su kuo ir kaip. Ar dar ir jam reikia nesikišt čia, o youtubės pažiūrėt, kaip vienas yra išsireiškęs? :)

Tarp kitko, pats gi gyvulistas kiek pamenu? Ar maišau kažką? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va, supyko JCB... Aš ne dėl to, tipo ko tu čia lendi, visai ne... Turiu klausimą susijusi su ganimu ir su šia tema. 

Buvo daryti tyrimai, JAV, tiek rimtų ūkininkų iniciatyva, tiek usda. Notill  be sejomainos, su tarpiniais ir be. Notill su šiokia tokia sėjomaina, su tarpiniais ir be. Notill su didele diversifikacija su tarpiniais ir be. Taip pat tyrimai su rekomenduojamomis trąšų normomis, su mažomis ir visai be jų. Tai vat perskaitai rezultatus ir supranti, kad pusiau darymas tik pinigų švaistymas. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Būtų smagu, kad šioje temoje diskutuotumėme apue praktinius, techninius dalykus susijusius su tarpinių seja, ir apdorojimu prieš pagrindinių augalų sėją ir t.t. Ir , kad diskusijoje dalyvautų tie , kuriems nekyla klausimų del atsipirkimo eurais ir pan. Apie naudą ar nenaudą ir eurus , gal tikslingiau būtų rašyti temoje žalioji trąša.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...