Jump to content

Ar negasdina priverstinis zemes pirkimas???


stauga

Recommended Posts

  • Atsakymai 59
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Na dar su kokiu variantu neteko susidurt. As visada sakiau ir sakysiu, kad bet koks sanderis (nuomos sutartis, pirkimas, pardavimas ir pan) reikia iforminti rastiskai, ramesne galva bus. Ir dar del dar ramesnes galvos siulyciau nuomos sutartyje irasyti toki punkta, kad jei zemes savininkas nori anksciau laiko nutraukti sutarti ir zeme parduoti ar dar del kazkokiu priezasciu, tegu sumoka netesybos mokesti, tarkim 10 000lt uz viena ha. Vienam kolegai taip pasiuliau ir jis pasinaudojo, tai dabar uztikrintas, kad atsiims tuos pinigus kuriuos idejo i zeme, kad ja padarytu padorios agrarines bukles, nes priestai savininkas vis gasdindavo i menesi po du kartus, kad jau parduodu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zinoma yra visokiu kiti gali ir nesutiks su tokia salyga. Bet kas mums paprastiems ukininkams daryt, kaip apsidrausk kad bent jau atsiimsi ka idejai? Dabar gerai, isinomuoji koki kemsyna, isdirbi, isnaikini piktzoles, pripili trasu o savininkas bats ir po menesio ateina ir sako viskas rinkis "smutkes" is tos zemes nes as ja pardaviau.

As tai nesuprantu tu zmoniu kurie zeme pardavineja, geriau isnuomok tai per keleta metu gausi tuos pacius pinigus is nuomos kuriuos dabar perekupai duoda. Nors tai jau daug tokiu kurie pardavineja manau nebeliko, pijokeliai jau senai pardave o protingesnis zino ka su ja daryt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

beje nezinote kaip turetu buti su laisva valstybine zeme kur ukininkams pirkti bus galima, pvz jei vienas ukininkas nuomoja ta zeme is valstybes bet neperka o as pvz sugalvociau ta gabaliuka pvz 10ha nusipirkti kaip butu mano manymu, turetu buti taip.

1. Pasiulo pirma nuomininkui

2. Jei jis nesutinka pirkti tada parduoda man pasibaigus nuomos metams.

Tai kaip istikruju??? Nes pvz pas mus visos valstybines zemes isnuomotos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

dabar mums pasiule zmogas pirkt nemaza lopa zemes, tik va kad pinigeliu ne visai uztenka siuo momentu.

kokie bankai teikia palankiausiomis salygomis kreditus zemei pirkt? kas naudojotes, kokie atsiliepimai ir siaip patirtis siuo reikalu?

ps. paskolos reiktu kokiem 2-3 men.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aa jo, cia parex snekejau su jais biski. neblogos salygos. neuzsispyre, kad tik tokiam trumpam laikui. greiciausiai ju paslaugomis pasinaudosim, bet gal yra kokiu dar geresniu? :)

Kam tu ieškai kitur "Parex" banko atstovo :icon-question: Juk turime forumietį "zmogus_is_miesto",jis tam bankui ir atstovauja ir dirba būtent ž.ū. srityje.Prie jo kontaktų yra ir e-mailas ir internetinės svetainės nuoroda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar mums pasiule zmogas pirkt nemaza lopa zemes, tik va kad pinigeliu ne visai uztenka siuo momentu.

ps. paskolos reiktu kokiem 2-3 men.

Skaitau ir galvoju: kam tokiam trumpam laikotarpiui skolintis..?

Jei čia keliolika ar keliasdešimt ha (na, aš tik spėju), suma pakankamai rimta ar pan., tai imti ir apiforminti kaip normalų žemės įsigijimą bei gauti palūkanų kompensaciją.

Žinau, kaip ūkininkai nemėgsta jaustis skolingi, tačiau aš skaičiuoju taip:

Bankui mokamos palūkanos litais būtų apie 8 proc. (brangsta, gyvatė, tas litas, nors tu ką), eurais - apie 6,7-7 proc.

Palūkanos žemei, kaip žinia, kompensuojamos: 100 proc. -jaunam ūkininkui, 50 proc.-nejaunam ūkininkui. Tiesa, maksimalus kompensuojamas palūkanų dydis - 6 proc. (nors kai kur minimas 6,47, bet tai ne esmė).

Kitaip tariant, jaunam ūkininkui kompensuos 6 proc, nejaunam-3 proc.

Skaičiuoju: jei litais - sumoku 8 proc, is valstybės gaunu 6 arba 3 proc., vadinasi, realiai man gaunasi 2 ar 5 proc. metinių palūkanų.

Jei eurais - sumoku 7 proc., gaunu 6 arba 3 proc., galutinis rezultatas- 1 arba 4 proc. palūkanų.

Šių metų 9 mėn. infliacija buvo 7,1 proc. T.y. aš sumoku mažiau negu pinigai nuvertėja. Plius turiu pilną laisvę rinktis trąšų tiekėjus, galiu grūdus pardavinėti tada, kai man naudinga ir tam, kas brangiau pasiūlo. Beje, turim nemažai klientų, kurie skolinasi trąšoms ir pan., nes šiemet smarkiai "nudegė" su pasirašytomis išankstinėmis sutartimis.

Taip, yra papildomi mokesčiai: paskolos sutarties, notaro, hipotekos, reikalingas žemės vertinimas (čia reikėtų padėkoti ministerijai, kuri įvedė tokį reikalavimą), tačiau, kai juos sudedi ir padalini iš paskolos termino (pvz.5-10 metų) ir galutinai susiskaičiuoji, bent jau man gaunasi ryškus pliusas.:)

Principas paprastas: jei duoda-imk, jei muša-bėk.:) O jei vis tiek negalėsi naktimis užmigti ir sapnuosis skolos, paimsi ir padengsi tą paskolą. :icon-wink: Jei jau po 2-3 mėn. planuoji ją padengti.

Tai buvo mieščionio požiūris, kuris gali nesutapti su ūkininko požiūriu. :icon-cool::icon-wink:

P.S. Turiu būsto paskolą, kurios dalies negrąžinu. Ir tik todėl, kad pasiskaičiavau, kad padėjus tuos pinigėlius kaip indėlį, gausiu daugiau nei sumokėsiu bankui palūkanų uz paskolą (įvertinus pajamų mokesčio lengvatą).:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na dar su kokiu variantu neteko susidurt. As visada sakiau ir sakysiu, kad bet koks sanderis (nuomos sutartis, pirkimas, pardavimas ir pan) reikia iforminti rastiskai, ramesne galva bus. Ir dar del dar ramesnes galvos siulyciau nuomos sutartyje irasyti toki punkta, kad jei zemes savininkas nori anksciau laiko nutraukti sutarti ir zeme parduoti ar dar del kazkokiu priezasciu, tegu sumoka netesybos mokesti, tarkim 10 000lt uz viena ha. Vienam kolegai taip pasiuliau ir jis pasinaudojo, tai dabar uztikrintas, kad atsiims tuos pinigus kuriuos idejo i zeme, kad ja padarytu padorios agrarines bukles, nes priestai savininkas vis gasdindavo i menesi po du kartus, kad jau parduodu.

idomu koks savininkas sutiko su tokiomis salygomis, pas mus tai savininkai diktuoja salygas, nes nuomotis nebera ka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas Jus kitos zemes, kiti derliai (be abejo ir pajamos is zemdirbystes). Mano asmenines zemes nasumo balas 32, kaimynu taipogi. Pilk nepyles trasas, jei 4 tonas kuli tai cia jau fantastiskas derlius (jei metai palankus), o kur ekologinis tai isvis nesneku (nors zirniai siemet su rugiais labai gerai byrejo nors ir be trasu). Bet skolintis dar neinu niekur, reiskia ir tokiose zemese galima isgyvent. Vat todel ir galiu diktuot salygas nes nieks jos nenori dirbt, pjaut taipogi, o pinigu visi nori.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas Jus kitos zemes, kiti derliai (be abejo ir pajamos is zemdirbystes). Mano asmenines zemes nasumo balas 32, kaimynu taipogi. Pilk nepyles trasas, jei 4 tonas kuli tai cia jau fantastiskas derlius (jei metai palankus), o kur ekologinis tai isvis nesneku (nors zirniai siemet su rugiais labai gerai byrejo nors ir be trasu). Bet skolintis dar neinu niekur, reiskia ir tokiose zemese galima isgyvent. Vat todel ir galiu diktuot salygas nes nieks jos nenori dirbt, pjaut taipogi, o pinigu visi nori.

is kokio rajono busi???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas Jus kitos zemes, kiti derliai (be abejo ir pajamos is zemdirbystes). Mano asmenines zemes nasumo balas 32, kaimynu taipogi. Pilk nepyles trasas, jei 4 tonas kuli tai cia jau fantastiskas derlius (jei metai palankus), o kur ekologinis tai isvis nesneku (nors zirniai siemet su rugiais labai gerai byrejo nors ir be trasu). Bet skolintis dar neinu niekur, reiskia ir tokiose zemese galima isgyvent. Vat todel ir galiu diktuot salygas nes nieks jos nenori dirbt, pjaut taipogi, o pinigu visi nori.

is kokio rajono busi???

Tavo krastietis nes gimiau Zarasu raj, gyvenu ir dirbu Utenoj, o zeme uosvijoj: Ignalinos raj. dalis Utenos raj. Na ir dar gabelelis yra Zarasu raj. kur po truputi lipdoma kaimo sodyba kuri bus skirta poilsiui (nuomai). Vienu zodziu migruojantis tarp situ rajonu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas Jus kitos zemes, kiti derliai (be abejo ir pajamos is zemdirbystes). Mano asmenines zemes nasumo balas 32, kaimynu taipogi. Pilk nepyles trasas, jei 4 tonas kuli tai cia jau fantastiskas derlius (jei metai palankus), o kur ekologinis tai isvis nesneku (nors zirniai siemet su rugiais labai gerai byrejo nors ir be trasu). Bet skolintis dar neinu niekur, reiskia ir tokiose zemese galima isgyvent. Vat todel ir galiu diktuot salygas nes nieks jos nenori dirbt, pjaut taipogi, o pinigu visi nori.

pas mumi irgi 32 balai, o siemet derliai bent jau bulviu tai rekordiniai (aisq sekla nauja) bet siaip tai bulves nera labai jautrios prastesniems dirvozemiams, tik trasas labai megsta, na aisq papludymio smelyje taj tik saratai uzaugtu, bet vistiek uzaugtu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...