Jump to content

Šiltnamių statyba


Andrius

Recommended Posts

Dar kalbant apie techninę šiltnamio pusę, kiek matau čia yra ir rimtų šiltnamininkų, gal kas galėtu apšviesti apie "lašalines" turiu omenį laistymo sistemas. Kol kas tuo domėjausi tik paviršutiniškai. Bulvinskis kitoj temoj užsiminė, kad rimti agurkininkai jas naudoja įdomu kiek tai paplitę ir kas lietuvoj kiečiausi tų sistemų specai?

Geri specializuoti tiekėjai - Maidina, turi ir elektroninę parduotuvę. Tik aš ne lašelinę sistemą, o automatinį rūką (tiksliau smulkialašelinį laistymą) įsirenginėjau. Asortimentas daugiau nei pakankamas, po kelis variantus, net išsirinkt sunku...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar kalbant apie techninę šiltnamio pusę, kiek matau čia yra ir rimtų šiltnamininkų, gal kas galėtu apšviesti apie "lašalines" turiu omenį laistymo sistemas. Kol kas tuo domėjausi tik paviršutiniškai. Bulvinskis kitoj temoj užsiminė, kad rimti agurkininkai jas naudoja įdomu kiek tai paplitę ir kas lietuvoj kiečiausi tų sistemų specai?

Geri specializuoti tiekėjai - Maidina, turi ir elektroninę parduotuvę. Tik aš ne lašelinę sistemą, o automatinį rūką (tiksliau smulkialašelinį laistymą) įsirenginėjau. Asortimentas daugiau nei pakankamas, po kelis variantus, net išsirinkt sunku...

žiūrėjau tik kainikės mažumėle kandžiojasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki,

Siltnamiuose esu dar visai naujokas. Taciau planuoju siek tiek investuoti i ta sriti, konkreciau, planuoju uzsiimti agurku auginimu. Pradziai noriu statytis kokiu 4-5 aru siltnami. Koki siltnami patartumete statytis: stiklini ar su dviguba plevele? Uzklausiau kainos pas Sheteliga ir GGP. Gal kam teko tiesiogiai susidurti ar girdeti kokiu atsiliepimu apie ju darbus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveikuciai, perskaiciau jusu diskusijas apie siltnami ir man iskilo daug klausimu :eusa-doh: pirma karta darysim/statysim su vyru siltnami (jau greitai) jis bus is jau nusipirktu 14 vnt lanku is senuku, pleveles dar nenusipirkau, nes vis domiuosi kokia geriausia :eusa-think: turguj pleveles pardavejas gyre melsvos spalvos stabilizuota 120 mikronu plevele, dar buvo ruzavos ir gelsvos spalvu pleveles, gal kas galit pasakyti man kokie +/- tu spalvu, ar kokia reiksme ta spalva duoda? kaip is tikruju su tais mikronais ir stabilizuotumu ? Kas kiek cm tuos lankus reikia statyti? Noriu paprasyti gal kas patarsit kaip su tuo aptraukimu tos pleveles, kaip gerai itempti/uzdengti? kokiu klaidu nedaryti, ka butina padaryti, gal koki nete puslapi zinote kuriame yra pamokymai statant toki is lanku siltnami aprasyti, dekinga is anksto :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai kokio ilgio tą šiltnamį norit statyti? Maždaug kas metra drąsiai galit statyt, netgi rečiau tuos lankus, viršuj sujungiat brūseliais, jei rečiau sustatysit tai dar ir iš sonų po eilę brūselių, ir iš kampų pastrižai po lentą per kokius tris lankus, kad nesiūbuotu.

Dėl tempimo, bent aš vieną kraštą balanėlėm prisikalu, nuvinioju iki kito įtempiu, tada pirmajį kraštą atleidžiu ir galutinai sutvarkęs ištampęs visas klostes prikalu galutinai, su galų aplkalimu kiek pažaisit ir išeis, tas ne tiek svarbu.tiesa balanas galų kalimui išanksto patartina kirviu lengvai pakapoti, skersai, gražiau išsilenkia, geriau plėvelę prispaudžia

Ta mėlyna plėvelė stabilizuota visai nieko, bet gali ir storesnę imti , nepakenks

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
Sveiki,

Siltnamiuose esu dar visai naujokas. Taciau planuoju siek tiek investuoti i ta sriti, konkreciau, planuoju uzsiimti agurku auginimu. Pradziai noriu statytis kokiu 4-5 aru siltnami. Koki siltnami patartumete statytis: stiklini ar su dviguba plevele? Uzklausiau kainos pas Sheteliga ir GGP. Gal kam teko tiesiogiai susidurti ar girdeti kokiu atsiliepimu apie ju darbus?

Teko girdėti, užklausiau GGP dar per parodą (Ką pasėsi 2010) šiltnamio kainos, tai iki šios dienos tylu ramu... labai jau įdomus marketingas, o gal klientas per mažas pasirodžiau, nežinau kur šuo pakastas.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Jei šiltnamis yra iki 80 m2 ploto (išoriniai matmenys) ir iki 5 m aukščio, tada jis priskiriamas I-mos grupės nesudėtingiems statiniams, tokiems nei projektas, nei statybos leidimas nereikalingi - paėmei ir pastatei.

Kaip tik planuoju 2 šiltnamius su ES parama po 72 m2 iš GGP, prieš teikdamas paraišką daviau užklausimus, tai rašė, kad galima.

PS. rytoj paraiškos patikra vietoje... žiūrėsim kaip bus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei šiltnamis yra iki 80 m2 ploto (išoriniai matmenys) ir iki 5 m aukščio, tada jis priskiriamas I-mos grupės nesudėtingiems statiniams, tokiems nei projektas, nei statybos leidimas nereikalingi - paėmei ir pastatei.

Kaip tik planuoju 2 šiltnamius su ES parama po 72 m2 iš GGP, prieš teikdamas paraišką daviau užklausimus, tai rašė, kad galima.

PS. rytoj paraiškos patikra vietoje... žiūrėsim kaip bus

O jei siltnamis yra tunelinio tipo, auginti darzoves (pirkta is uzsienio), matmenys 11x30x3 m, i kitas - 10x60x5,3 m, tai jau viskas?? Reikia techninio projekto? Bet cia juk ne kokios rimtos statybos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra kaip yra, ne aš statybos reglamentą kūriau. Kitiem statiniam vis atsiranda pakeitimai, gal ateis ir šiltnamių eilė... Beje aš irgi mielai būčiau vieną statęs, bet nemačiau tikslo projektavimais užsiimti..

PS su tuneliniais galima ir pagudrauti, statyti atskirus į vieną eilę, kad uždengti ir bendrai išeitų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

Statykitės mano konstrukcijos dvigubos plėvelės su oro arpu šiltnamį,jis ir turi pamatą ir jo neturi kaipo tokio,nors ir patektų į žieminių šiltnamių kategoriją tačiau gali bet kada būti lenvai išardomas atskirais blokais ir perkeliamas kitus ir gali būti stacionariai eksploatuojamas ištisus metus arba naudojamas daigų auginimui.

post-5433-141521779905_thumb.jpg

post-5433-141521779965_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne ne polikarbonatą. Šiltnamis aptrauktas naujai sukurta spec. orientuota polimerine plėvele,kuri turi savybę savaime įsitempti,taip sudarydama hermetiškus paketus kurie sukuria puikų mikroklimatą šiltnamio viduje ir apsaugo konstrukcijas nuo išorės ir vidaus agresyvios aplinkos,tuo pačiu iki minimumo sumažindami išlaidas jo šildymui.Ši danga ilgaamžė ir nebijo temperatūrų svyravimų,mano išbandyta laboratorijoje atšaldant paketą iki -48 laipsnių.Tokios plėvelės šiuo metu 1 kv. metras kainuoja apie 2.5 lito,o ateityje kai bus pradėta masinė jos gamyba atpigs tur būt iki kokių 0.9 lt už kv.m. Tokį šiltnamį lengva pasigaminti namų sąlygomis turint specifinių žinių ir medienos apdirbimo įgūdžių,bei kokias nors dirbtuves ar daržinėle.Jo konstrukcijos gali būti lengvai išardomos ir surenkamos ,bei panaudojamos net ir inspektams jei eikia moment didelio ploto daigams,o po to vėl surenkamos į šiltnamio masyvą. Aš gaminau nuotraukoje esantį šiltnamį iš skydų kurie buvo 2x3m,kiekvienas iš jų svėre po maždaug 18 kg. Tokį šiltnamį iškasus iš žemės lengvai perkelia į kitą vieta maždaug 4 vyrai-neišardytą. apatinė dalis jo prikasama maždaug į 20-30 cm gylį kas sudaro jo atsparumą uraganams ,bei sumažina šalčio tiltelį per žemės kontūrą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Ne ne polikarbonatą. Šiltnamis aptrauktas naujai sukurta spec. orientuota polimerine plėvele,kuri turi savybę savaime įsitempti,taip sudarydama hermetiškus paketus kurie sukuria puikų mikroklimatą šiltnamio viduje ir apsaugo konstrukcijas nuo išorės ir vidaus agresyvios aplinkos,tuo pačiu iki minimumo sumažindami išlaidas jo šildymui.Ši danga ilgaamžė ir nebijo temperatūrų svyravimų,mano išbandyta laboratorijoje atšaldant paketą iki -48 laipsnių.Tokios plėvelės šiuo metu 1 kv. metras kainuoja apie 2.5 lito,o ateityje kai bus pradėta masinė jos gamyba atpigs tur būt iki kokių 0.9 lt už kv.m. Tokį šiltnamį lengva pasigaminti namų sąlygomis turint specifinių žinių ir medienos apdirbimo įgūdžių,bei kokias nors dirbtuves ar daržinėle.Jo konstrukcijos gali būti lengvai išardomos ir surenkamos ,bei panaudojamos net ir inspektams jei eikia moment didelio ploto daigams,o po to vėl surenkamos į šiltnamio masyvą. Aš gaminau nuotraukoje esantį šiltnamį iš skydų kurie buvo 2x3m,kiekvienas iš jų svėre po maždaug 18 kg. Tokį šiltnamį iškasus iš žemės lengvai perkelia į kitą vieta maždaug 4 vyrai-neišardytą. apatinė dalis jo prikasama maždaug į 20-30 cm gylį kas sudaro jo atsparumą uraganams ,bei sumažina šalčio tiltelį per žemės kontūrą.

O kur galima sia plevele nusipirkti Vilniuje?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki forumiečiai,

pernai žiemą buvo šovus mintis pabandyti daržininkystę kokių 5-10 a šiltnamį. Kaip žmogus nevengiantis naujovių užsikabinau ant šio "stebuklingo" šiltnamio. Bandymas įsgyti Stanislavo technologiją šiltnamiui statyti baigėsi tuo kad nieko nepavyko, pradžioj atkalbinėjo kad per didelį statyt noriu, nors šiltnaminiai daržininkai tegu pasako ką galvoja apie 5-10 a dydžio šiltnamį. Norėjo žmogus gaut atlygį už žinias, kaip pats įvardino know-how, puiku, aš nieko prieš, sakau duok sutartį, pasirašom, tai atsiuntė nuorodą kas tas yra know-how tuom viskas ir baigėsi, kai po mėnesio paklausiau kur sutartis, sako tamtsos galimybė susikrauti milijonus nuvažiavo, aš pardaviau savo technologiją. Tai štai koks mano bandymas įsigyti Stanislavo technologiją, kaip spėju ir dabar nekas pasikeitė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Sveiki forumiečiai,

pernai žiemą buvo šovus mintis pabandyti daržininkystę kokių 5-10 a šiltnamį. Kaip žmogus nevengiantis naujovių užsikabinau ant šio "stebuklingo" šiltnamio. Bandymas įsgyti Stanislavo technologiją šiltnamiui statyti baigėsi tuo kad nieko nepavyko, pradžioj atkalbinėjo kad per didelį statyt noriu, nors šiltnaminiai daržininkai tegu pasako ką galvoja apie 5-10 a dydžio šiltnamį. Norėjo žmogus gaut atlygį už žinias, kaip pats įvardino know-how, puiku, aš nieko prieš, sakau duok sutartį, pasirašom, tai atsiuntė nuorodą kas tas yra know-how tuom viskas ir baigėsi, kai po mėnesio paklausiau kur sutartis, sako tamtsos galimybė susikrauti milijonus nuvažiavo, aš pardaviau savo technologiją. Tai štai koks mano bandymas įsigyti Stanislavo technologiją, kaip spėju ir dabar nekas pasikeitė.

Tai kad tamstelė pats labai nerimtas klientas esi,pradėjome kalbėti po to trims mėnesiams dingai kai jau aš sutariau su kitais norinčiais masiškai gaminti mano sukurtus šiltnamius,todėl sąžiningai ir parašiau atsakymą.Be to ir dar dabar manau kad toks šiltnamis yra eksperimentinis ir tokių gabaritų jis gali netik neatnešti laukiamo pelno o padaryti tik nuostolius,jeigu bus kas nors kas yra dar nepamatyta naujojoje konstrukcijoje,tad kol kas gaminame kur kas mažesnius iki 40 kv.m. žemės ploto šiltnamius,kol kas bandymai sėkmingi,jie atlaikė žiemos sniego krūvius ir pavasarines vėtras,o šilumos išgarinimo per atitvaras nuostoliai artimi teoriniams. Sutarties su tamsta jau negalėjau pasirašyti, nes to neleido firma su kuria sudariau gamybos sutartį. Jei būtum netempęs gumos 3 mėnesius nuo Balandžio iki Liepos mėnesio tai būtų buvusi kita kalba.Todėl taip ir parašiau.Ilgai iešmą bedrožiant-šuva kepsnį nuneš.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...