Jump to content

Kombaino išsirinkimas


Algis...

Recommended Posts

Is naujo neatimu paramos, skaiciuoju taip, jog po penkiu metu, parduodu, grubiai gaunu puse jo vertes, kita puse prisidedu, ir vel vaziuoju su nauju. Puse jo kainos / 5 metu ir is turimu ha = Lt/ha. Kaip prielaida, po penkiu metu dazniau atsiras gedimai, prastovos, ir t.t. kurias kompensuos naujo draudimo islaidos. Gal per prabangiai su tais 5 metais, bet kaip pvz.

siaip realiai ir 6 metus gali skaiciuot darba, o paskui iskeisti i nauja, bet siaip ar taip nuo antro sezono po kokius 3tk i metus reiks sudet ir i nauja... tepaliukai, filtriukai, smulkintuvo peiliai...beje jei pirksi ne dona tai po 5 metu tikrai prastovos neatsiras...po 7-8, taip...:) uztai uzsienieciai ir parduoda 5-6 metu, kad dar gyvas, bet uz metu kitu reiks i ji investuot pradet...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad kombaina geriausia pirkt toki, kuris atsipirktu per 10 metu, jei kulimo kaina ~200lt\ha. taip pat ir sejamaja ar germi.. :eusa-dance:

na niekaip nesuprantu ka jus cia snekat per 10metu "atsipirkt" gal nusidėvėt? jei mano ukis javu, pelnas 500t.jei turiu kombaina gaidį kuris nevalioja sudorot derliaus tokio tai man kombainas normalus uz 500t. per vienus metus atsipirks jei as su juo valiosiu idealiom salygom nusikult.

tamstos skaičiavimas man labiau prie dūšios anksčiau minėtas buhalterinis. Buhalterinio varianto irgi negali nurašyti. PVZ 100ha ūkiu nuperki 350000 kainuojantį kombainą Skaičiuok kaip nori bet ha kaina gaunasi virš 400lt, išvada samdyt pigiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad kombaina geriausia pirkt toki, kuris atsipirktu per 10 metu, jei kulimo kaina ~200lt\ha. taip pat ir sejamaja ar germi.. :eusa-dance:

na niekaip nesuprantu ka jus cia snekat per 10metu "atsipirkt" gal nusidėvėt? jei mano ukis javu, pelnas 500t.jei turiu kombaina gaidį kuris nevalioja sudorot derliaus tokio tai man kombainas normalus uz 500t. per vienus metus atsipirks jei as su juo valiosiu idealiom salygom nusikult.

tamstos skaičiavimas man labiau prie dūšios anksčiau minėtas buhalterinis. Buhalterinio varianto irgi negali nurašyti. PVZ 100ha ūkiu nuperki 350000 kainuojantį kombainą Skaičiuok kaip nori bet ha kaina gaunasi virš 400lt, išvada samdyt pigiau

100 ha as ir su nivka galiu nusipjaut kuri nauja speju liviloj apie100-120t kainuoja tai ta logika skaiciuojant 150 lt/ha maksimum tamstos 350t kainuojantis pas mane bent jau 400 ha pjautu nuo 400ha*6t/ha bus 2400tonu derliaus bent koks kokybės kritimas del blogu oru 50-100lt/t gaunam kad 120t-240t lt per metus (grubiai nesismulkinant) gali suzaisti ant pirkimo kombaino tokiam plotui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D:D:D na visų pirma pas mane nėra tokių kombainų po 350 :D:D:D žmonių ieškančių kombainų iki 400 000lt 100ha ūkiui daug, labai daug, todėl ir daviau tokį pavyzdį. Nėra tokio kombaino kurį apsimokėtų pirkti iki 100 ha kūlimui. dėl viso kito (na kad išspaust bent 400ha iš jo) pritariu (paskaityk šitą temą nuo pradžių jei netingi rasi :icon-wink: )

bet kokiu atveju esmė nesikeičia. O esmė tame, kad darbo valandos = išlaidos (krenta liekamoji vertė dylą dalys, dega kuras ir tt) taigi kuo daugiau t/h (o tai yra lt/h) tuo labiau apsimoka kombainas.

P.S nėra universalaus sprendimo pas kiek vieną savi niuansai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man neišprususiam iškilo klausimėlis , pagal ką nustatot, kokio pločio kederis jums reikalingas?

Pagal paseliu tankuma, kombaino galinguma, reljefa

Tasėlių tankumas :icon-rolleyes: 2008 m. visi tinginiai kūlė 8 tonas ir greitis 3 km. (išskyrus rotorius) 2006 m. po -30 žiemos stropuoliai po iššalimo džiaugėsi kuldami 3 tonas 10 km greičiu :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man neišprususiam iškilo klausimėlis , pagal ką nustatot, kokio pločio kederis jums reikalingas?

Pradėkim nuo našumo, kiek tu tiekiesi iš to kombaino išspausti. Tarkim 7m pjaunamoji greitis 10 km/h tai teorinis našumas 7ha/h. Jei derlius 5t/ha tai našumas 35 t/h aišku geitis 10 km/h netenkina reik važiuot lėčiau todėl reikia arba 9mhederio arba dviejų kombainų po 5m

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man neišprususiam iškilo klausimėlis , pagal ką nustatot, kokio pločio kederis jums reikalingas?

Pagal paseliu tankuma, kombaino galinguma, reljefa

Tasėlių tankumas :icon-rolleyes: 2008 m. visi tinginiai kūlė 8 tonas ir greitis 3 km. (išskyrus rotorius) 2006 m. po -30 žiemos stropuoliai po iššalimo džiaugėsi kuldami 3 tonas 10 km greičiu :lol:

kazka panasaus turejau sakydamas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man neišprususiam iškilo klausimėlis , pagal ką nustatot, kokio pločio kederis jums reikalingas?

na mano manimu cia maziausiai turėtu rupet šis dalykas kai renkiesi kombaina, kederi rinktis reikėtu priklausomai nuo pravaziavimo i lauka (kad nereiktu taciankės perdaznai), nuo technologiniu vėziu atstumo(jei sakykim 18,24m tai 6,1 ar 6,4m,jei 20m tai 5,1 ar 5,4m) ir nuo lauko lygumo (9m cederis lomu jei daug super vaizdeliai)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomus požiūris - rinktis kombaina pagal technologines (nesakau, kad neteisingas, logikos tame yra). Kombainas tik dalis technologinės grandinės ir reikia, kad nestabdytu "konvėjerio" čia sakyčiau esminis klausimas. Galim kalbėt apie įvažiavimų į laukus tvarkymą. Apie vežimėlio ir prikabinimo tobulinimą, apie laukų lyginimą, visa tai padaroma, svarbiausia, sklandžiai veikianti, suderinta technokoginė linija. Tai tokia mano kukli nuomonė

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man neišprususiam iškilo klausimėlis , pagal ką nustatot, kokio pločio kederis jums reikalingas?

na mano manimu cia maziausiai turėtu rupet šis dalykas kai renkiesi kombaina, kederi rinktis reikėtu priklausomai nuo pravaziavimo i lauka (kad nereiktu taciankės perdaznai), nuo technologiniu vėziu atstumo(jei sakykim 18,24m tai 6,1 ar 6,4m,jei 20m tai 5,1 ar 5,4m) ir nuo lauko lygumo (9m cederis lomu jei daug super vaizdeliai)

Nu kodel cia dabar nustatinet pjaunamosios ploti :icon-rolleyes: . Ir kam to reikia :icon-rolleyes: . Paprasciausiai perki kombaina ir kabini pagal arklius jam metrus. Kuo daugiau metru tuo didesnis nasumas , zynoma su protu. Nebe tie laikai kai su chederiu keliais lakstydavom. Eismo saugumas ir visa kita ateiti tik grieztes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as uz, as uz tvarkinga zemes ukio technikos transportavima keliais, kuo maziau neaplenkiamu runkeliu keliuose tuo maziau pasiepianciu pranesimu per zinias, kad toks ir anoks runkelis issizerges vaziavo ir kliude..... ir tt ir pns, yra taisykles tai bukim pilietishki - laikykimes ju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as uz, as uz tvarkinga zemes ukio technikos transportavima keliais, kuo maziau neaplenkiamu runkeliu keliuose tuo maziau pasiepianciu pranesimu per zinias, kad toks ir anoks runkelis issizerges vaziavo ir kliude..... ir tt ir pns, yra taisykles tai bukim pilietishki - laikykimes ju

Na įsivaizduok,kad laukai 5 km spinduliu nuo sodybos,keliai rajoniniai,iš esmės vien žvyrkeliai ir su 6 metrais drąsiai pralendi,6,5 pralendi,o su 7 jau niekaip.Ką pasiūlytum tokiu atveju?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as uz, as uz tvarkinga zemes ukio technikos transportavima keliais, kuo maziau neaplenkiamu runkeliu keliuose tuo maziau pasiepianciu pranesimu per zinias, kad toks ir anoks runkelis issizerges vaziavo ir kliude..... ir tt ir pns, yra taisykles tai bukim pilietishki - laikykimes ju

Na įsivaizduok,kad laukai 5 km spinduliu nuo sodybos,keliai rajoniniai,iš esmės vien žvyrkeliai ir su 6 metrais drąsiai pralendi,6,5 pralendi,o su 7 jau niekaip.Ką pasiūlytum tokiu atveju?

vario chederis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...