Donatas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 Vat kilo idomi mintis, ypač ką pasakytų didesnieji ūkininkai. Jei dar būtumėte jauni ir pvz turėtumėte kol kas tik pvz 10ha žemės ir nedaug technikos, bei pastatu , kuo pirmiausia užsiimtumėte, kad gauti kuo greitesniu ir apčiuopiamų rezultatų ir pajamų , manau šie atsakymai būtų naudingi jauniems ir mažai žemės turintiems ūkininkams ("kaip aš"). Pvz as svarsciau is pradziu pasistatyti nauja tvartuka bet kiek su kuo pakalbu visi nuteikia pesimistiskai - reiks dideliu pinigu ir t.t. gyvuliams isigyti dideliu investiciju, ir pinigu graža prasides tik po keliu metu. Betkuriuo atveju planavau kitiemet koki 1ha uzsodinti bulviu, o dabar mastau kad bulves gan geras variantas, palyginus mazos investicijos i jas, neblogas derlius kuri realizavus net is hektaro turetu susidaryti jau nebloga sumele kaip smulkiam ukininkui. Taigi kokios jusu nuomones, kokie kiti pasiulymai??
Bulvinykas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 Donatai prajuokinai mane. Į bulves mažos investicijos? Pabandyk paskaičiuot kiek kainuoja jų auginimo technika. Čia pradžiai. Toliau pradedant auginti nuo nulio reikia sėklos. Į 1ha apie 3 t. 1kg kaina sėklinės medžiagos (normalios) - nuo 1,40lt. Trąšos - min 1000lt, žemės paruošimas, beicai, sodinimas. Priežiūra, piktžolių naikinimas, maras ir pan. Nukasimas brangus, pardavimas irgi. Saugojimas. Dabar palygint tai su investicijom į javų ha.
Donatas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Temos autorius Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 na kaip kas pasiziures , pvz seklos galima uzsiauginti ir paciam, taip sutinku tai nebus kazkokios super veislines ir panasiai, bet ar zmonem labai svarbu kokia ten veisle - juk svarbu kad skanios butu. Tresti niekad bulviu netresdavom tik meslu ir tikrai bulves geros uzauga. Chemikalai kuriuos naudojame buna tik nuo kolorado vabalu. Beto juk kaip sakiau pradziai tai nereiskia kad reikia iskart auginti 20ha tu bulviu. Juk galima apsiriboti 1-2ha bulviu. Juk pvz jei eitu is 2ha uzsidirbti 5.000-10.000LTL, tai man jau dideli pinigai. Aisku kurie augina 20ha ir daugiau tokia suma suprantu kad juokinga. Del technikos na kaip pradziai tai tikrai uztektu betkokio traktoriaus , plugo, kultivatoriaus ir vagotuvo. Kuriuos visi praktiskai taip ar taip turi. Nebent nusipirkti koki lenkiska kasimo padarga kuris kainuoja ~1500LTL.
Bulvinykas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 Savo sėklą gali sodinti iš bėdos 2-3 metus max, plius turėsi tyrimus daryt sėklos, tam kad gaut fitosanitarinį numerį, su kuriuo jau gali prekiaut savo bulves. Kol kas smaugia su šitais reikalavimais tik didesnius ūkius, bet manau, kad ateis eilė ir smulkesniems. Mėšlas bulvėms, hm jei šviežias tai daugiau žalos nei naudos, nebent gerai perpuvęs. Mėšlu tręšti reiktų bulvių priešsėlį. Atsparių marui veislių nelabai yra, tai jei nepurški, vadinasi prarandi didelę dalį derliaus, plius parsineši užkratą į sandėlį kitiems metams. Iš tavo technikos aprašymo susidarau vaizdą, kad bus naudoja daug rankų darbo, kuris labai nenašus ir šiais laikais labai brangiai kainuoja. Iš kitos pusės mūsų pradžia irgi panaši buvo, taip kad sėkmės.
swe Paskelbta Gegužės 23, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 as jei pradeciau nuo 10ha, tai daryciau ekologini ir bandyciau augint kazka pvz. kad ir bulves, grikius. vienas daigtas kad realiai pradedantysis ukininkas neturi dideliu pajamu ir trasu ir chemikalu ner is ko pirkt, ko ekologiniam ir nereikia. ismokos neblogos. nezianau kaip bus su ekologija dabar nes reiks aprduot produkcija. bet ekologinam uki augink grikius ju vistiek siek tiek uzauga, idejimo mazai. beto kulima manau galima pigiai padaryt nes grikiai greitai kuliasi.
Donatas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Temos autorius Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 Bulvinykas gal gali apie ta fitosanitarinį numerį placiau? Tai ji galima gauti tik pries sodinima. Kaip jis atliekamas kas atlieka ir kaip(kokiu budu)??? Beto fitosanitarinio numerio tipo negalima legaliai pardavinet bulviu??? Ka tas fitosanitarinis tyrimas atlieka, kokia jo nauda??? Didelis aciu. Kaip SWE teisingai pastebejo pradedanciajam visad truksta pinigu.
Donatas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Temos autorius Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 vienas pastebejimas rasyk i viena komentara, o ne per du, jei sugalvojai savo komentara kazkuom papildyti, o po taves dar niekas nieko neparase yra tokia funkcija "keisti" - taip gali papildyti savo komentara. Nes kur paziuriu pas tave po kelis komentarus is eiles.
Bulvinykas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 Bulvinykas gal gali apie ta fitosanitarinį numerį placiau? Tai ji galima gauti tik pries sodinima. Kaip jis atliekamas kas atlieka ir kaip(kokiu budu)??? Beto fitosanitarinio numerio tipo negalima legaliai pardavinet bulviu??? Ka tas fitosanitarinis tyrimas atlieka, kokia jo nauda??? Didelis aciu. Kaip SWE teisingai pastebejo pradedanciajam visad truksta pinigu. Daug aiškinti ir galiu suklysti, tai geriau pasiskaityk čia: http://www.vaat.lt/popup2.php?m_news_id ... print_form
Donatas Paskelbta Gegužės 23, 2007 Temos autorius Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 aciu uz atsakyma.
Ukius_bulvinskis Paskelbta Gegužės 23, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 23, 2007 Su bulvem tik paskutinius du netus buvo neblogas pelnas, o investicijos belenkokios, jei 1-2 ha tai su kratylka, o jei virs 4, ar 5 ha, reiks ir kombaino. Del seklos, tai vaat manau jei priciesins daugiau darbuotoju tai uzsilenks visi tie kurie augina 2-3 ir maziau ha, dabar mus tikrina, o maziuku ne, tie sau laimingi belenkokias bulves stumdo po turgus, ar dar geriau po barus, kur vaat pasirodo net nosies nekisa, tik per turgus kartais praeina.
Donatas Paskelbta Gegužės 24, 2007 Temos autorius Pranešti Paskelbta Gegužės 24, 2007 tai kaip supratau is to teksto ta fitosanitarini patikrinima galima atlikti bet kada, nors ir rudeni. Beje gal yra kokie mokesciai uz ta patikrinima??? Jei taip kokie tu tyrimu ikainiai???
aukstaitis Paskelbta Gegužės 24, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 24, 2007 Tokiu atveju manau geriausia turet darba, o uki pasilikt laisvalaikio praleidimui, nes su 10ha darbo netiek ir daug. Jei tik but ukininku tai ateities vizija su tokiu plotu - bankrotas. Gyvulininkyste tai niekad gyvenime nepradeciau, nes darbo tai daug bus ideta o pinigine gerai, kad liks tokio pat storio bet gali dar ir suplonet kai paskaiciuosi kiek ideta darbo ir investiciju. Nebent pienininkyste, nes pajamos kad ir mazos bet kasmenesi bus. Bet ir vel reik bent jau 10 kokiu karviu turet, kad kazka apciuoptum. Vienu zodziu as rinksciausi ekologini augalininkystes. Visa laik nepriristas prie ukio, tik rudeni ir pavasari. O ir pajamos rudeni bus truputi apciuopemos, be to juk ir grudu kaimynam dar parduosi.
Donatas Paskelbta Gegužės 24, 2007 Temos autorius Pranešti Paskelbta Gegužės 24, 2007 na taip sutinku su situo faktorium, kad augalininkysteje nesi priristas taip kaip su gyvuliais, todel galima dirbti kazkur dar . Kol kas taip ir yra
Belarus1222 Paskelbta Gegužės 24, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 24, 2007 yra toks geras posakis kiekvienam pagal sugebejimus...Asmeniskai as ziema prie 100 galviju praleidziu lygiai valanda. visa paslaptis galvijai palaidi ir traktorius su front. krautuvu sustatau rulonus pripilu vandens ir viskas iki kito karto. visa diena laisvas. vasara sienapjute, tai buna kad reikia ir po 12 ir daugiau valandu padirbet bet tai trunka 2, 2,5 sav. nu ir rudeni dar sav. o buvo taip kad dirbau po 14 val. per para tai buvo tada kai melziau karves nors ir mechanizuotai bet... jau buvo nusibode. o kad pajamos kiekviena menesi tai tik iliuzija, jos labai greit isgaruodavo tai plovimo priemonems tai melzimo aparatams visko ir neisvardinsi. o kur darbas prie verseliu (pieno supirkimo kaina niekada neatlygins to darbo. nezinau kaip kiti bet savo sugaista laika as labai vertinu) daba patys pasimelzia patys auga. augalininkyste neuzsiimu nezinau kiek ten viskas trunka nemanau kad maziau, bet rizika didesne bent man taip atrodo. ir dar aspektas vienas pas mane paprasti galvijai pieniniu tipo, yra misrunu. tai va galiu pasakyt kad skirtumas yra ... misrunu nenaudai jie yra lepesni, o auga vienodai. buvau galvojes pirkt mesiniu susilaikiau mano nuomone nepasiteisinanti investicija pirma nezmoniski pinigai antra kombinatai uz tinkama kaina ju nepirks, nes gaminiai bus per brangus, geriau jau jiem karviu pamelusi mesa uz centus. kadangi cia laisva tema tai ir leidau sau laisvai apie viska pasneket
aukstaitis Paskelbta Gegužės 24, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 24, 2007 As ir nesiginciju, kad augalininkysteje rizika didesne (sausra, liutys ir pan.). bet cia eina kalba apie pradedanti ir turinti nedaug zemes ir minimalia technika. Gerai dabar tu BELARUS1222 visa darba atlieki galima sakyt mechanizuotai. Dabar sakikim noriu pradet ukininkaut ir uzsiveist tarkim 10 karviu (ar dar kokiu galviju). Iskarto stabdis tvartas (nemazai reiks pinigu kad ir kaip betaupytum), antra visa vasara uzsip... sienaudamas (nes is kur pradziai pinigai technikai: presui ar pan., samdyt kad padarytu rulonus - neapsimokes tokiam kiekiui galviju.), tada meslo tvarkymas (ziema pristoves, tai tada visa vasara vesi ji is tvarto) ir pan. dalykai. Jeigu pradet viska nuo 1 ar 2 galviju tai kol pamatysi pelna ir prasiplesi tai ir prazilsi. Lyst i paskolas (galvijam, technikai ir pan.) pradedant nuo nulio, cia jau labai didele rizika, nes negarantuotas kaip pasiseks ateiti. Vienu zodziu mano nuomone pradedant nuo nulio ir tik turint minimalia technika i gyvulininkyste investuot reikia daugiau. O augalininkysteje kad ir neturesi pradzei kokio padargo, tai juk galima ir is kaimyno pasiskolint. Na nebent naudotis programom (jaunuju ukininku ar pan.) bet velgi dedies kilpa ant kaklo nes isipareigoji kazkiektai metu ukininkaut. Cia sie pamastymai grinai mano nuomone, gal kazkam atrodo ir kitaip todel iki paraudonavimo nesigincisiu ir jokiais budais nepersu niekam savu minciu.
vyga Paskelbta Gegužės 24, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 24, 2007 nebelysciau i zemes uki o su 10 ha tai koki miska uzsodinaines is tiek neatsipirktu net technika .
valstietis Paskelbta Gegužės 25, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 25, 2007 Su 10 ha kaip sako kolegos išeitų ekologinis.O jeigu tinkamos žemės daržininkystė.Plėtodamas ją gali uždirbt iš jos daugiau negu kitas iš 100 ha javų.Bet tam reikia turėt ir verslo gyslelę,sugebėt parduot produkciją.Išvis LT žemės ūkkį palyginus pvz.su Olandija dar daug neatrastų sričių.Kad ir kaimynai lenkai mus daug kuo lenkia.Ir visoj europoj labai jau nedaug tų ūkių kurie žemes skaičiuoja šimtais ha,ir išgyvena kažkaip.
Ukius_bulvinskis Paskelbta Gegužės 25, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 25, 2007 valstietis> butent, 10 ha tai kaip tinkamas plotas darzininkystei, tik dar tokie faktoriai itakoja, atstumas iki didelio miesto (50k) ir darbo ranku trukumas, o visa kita taj jau ukiniko zinioj
arimas Paskelbta Gegužės 25, 2007 Pranešti Paskelbta Gegužės 25, 2007 Kiek suprantu, tave zemes ukis "veza". dirbdamas jauti malonuma, o kad tas darbas butu pelningas, reikia gerai pradet, turet vizija, na ir pagrindinis dalykas tai nesimetit, nes zemes ukio verslas turi bangavima, kartais gan stipru.Ieskai ideju,- neblogai sugalvojai, bet norint patart reikia matyt tavo situacija, kokius tuos 10ha turi? koks dirvozemis? kokiu atstumu yra vanduo? ir t.t ... aisku, kad pradziai reikia investuot tik i produkcija, kad pajustum kiek is ju galima uzdirbt. ne kazka ir patariau. Atsimink, zmones labiau vertina gera traktorista, nei bloga poeta.
mėgėjas Paskelbta Birželio 3, 2007 Pranešti Paskelbta Birželio 3, 2007 Kaip suprantu gyveni zarasuose .Tai gal geriau užsiimti agroturizmu o prie to ekologinės produkcijos ,šiek tiek . Su dešimt ha galima gerai išgyventi jeigu nuosava. Bulviu kaip fantazuoji tokiu pelnu neduoda . Jei galėtu tiek uždirbti iš bulviu tai manau visi pultu bulves auginti . Bulviu auginimo sėkmė prasideda : 1. Gera žemės struktura (be akminu ,be sprakšiu , bet ir ne smėlis ) 2.Sėkla - kuri turi nemaža lemiama faktoriu (bulviu kokybė ir derliaus kiekis ,ligų kiekis ) 3.Pasodinimas - Žemės idirbimas ,beicavimas , trešimas , sodinimo gylis ir tankumas . 4.Priežiura -vagojimas, kaupimas,purškimas , Jei butu galimybė laistymas . 5. Derliaus dorojimas - nesudaužant bulviu , rušiuojant ,transportuojant. 6.Sandėliuojant -turi nedrėkti ,reikalinga ventilacija ,apsauga kad nepašaltu (verta pagalvoti gal geriau rudeni parduoti iki šalčių )
Ukius_bulvinskis Paskelbta Birželio 3, 2007 Pranešti Paskelbta Birželio 3, 2007 drysciau pasigincyti del smelio, auga ir smeliukyje (na ne tokiam kaip kopos prie juros) tik tresti reikia daugiau, bet uztat bulves buna kaip nuplautos, neraupletos, lengviau dziusta nukasus, lengviau kasti, jokiu grumstu nera ir t.t. Pas mumi aplinkuj nemazai tokiu zemiu, va ir bulvinykas itariu panasioj zemej augina ir dar vienas ukininkas palei 50 ha i smeliuka susodino siemet ir nepralose, nes pas daug ka supuvo bulves o pas ji - ne.
mėgėjas Paskelbta Birželio 3, 2007 Pranešti Paskelbta Birželio 3, 2007 drysciau pasigincyti del smelio, auga ir smeliukyje (na ne tokiam kaip kopos prie juros) tik tresti reikia daugiau, bet uztat bulves buna kaip nuplautos, neraupletos, lengviau dziusta nukasus, lengviau kasti, jokiu grumstu nera ir t.t. Pas mumi aplinkuj nemazai tokiu zemiu, va ir bulvinykas itariu panasioj zemej augina ir dar vienas ukininkas palei 50 ha i smeliuka susodino siemet ir nepralose, nes pas daug ka supuvo bulves o pas ji - ne. Smelyje gerai auga bulves bet daugiau reikia trašu ,daugiau reikia drėgmės ,o šiaip tai priesmėlis gerai negaliu ginčytis ypač ankstyvoms .
Recommended Posts
Sukurkite paskyrą arba prisijunkite
Rašyti gali tik prisijungę nariai
Sukurti paskyrą
Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!
RegistruotisPrisijungti
Jau turi paskyrą? Prisijunk!
Prisijungti