Jump to content

nuostoliu kompensavimas


voras

Recommended Posts

O kodel jus taip tikites pagalbos is valstybes???Kodel kitos verslo sakos jei subankrutavo tai visiem nusispjauti tai kuo mes isskritiniai.Asmeniskai buciau labai dekingas valstybei kad nors kiek lituku duotu uz nuostolius uzuot kad sertu pazadais.

Po teisybei, tai taip ir turėtų būti, gal ūkininkai labiau paskaičiuotų savo jėgas ir įvertintų visas rizikas prieš įlysdami į skolas. Kita vertus žemės ūkio verslą su kitais verslais tiesiogiai lyginti sunkiai išeina, nes jį visos valdžios naudoja kaip stabilumo garantą palaikydamos kiek įmanoma stabilesnes maisto kainas. Labai paprasta matematika. 1992 m. pirkom naują 82 - 12000 lt, priekaba - 4000 lt. Grūdai kainavo tarp 500-600lt/t, salietra turbūt apie 300 lt/t.Vyresni turbūt pamena ir kiek tada kainavo duona. Dabar praktiškai tas pats traktorius kainuoja 60000 lt, priekaba beveik 11000, salietra 700, kuras trigubai, algos irgi, žemė išvis be skaičiaus. Duona irgi pabrango, o grūdai? Tik šiemet mes grįžome prie kainos, kuri buvo prieš 15 metų. Reikalas tame, kad mums niekas neleis prašyti už savo darbą tiek, kiek jis vertas, todėl valdžia ir turi remti maisto gamybą ir nemalti šūdo apie tai, kad ūkininkas yra išlaikytinis, nes jai mes pradėtume reaguoti į kiekvieną dyzelio kainos pakilimą, kaip tai daro visi kiti verslininkai, tai situacija būtų nevaldoma. Galit prismint, kas dėjosi ant Lietuvos, kai buvo paleistos maisto kainos. Tai tik mano menka nuomonė, nepriimkit asmeniškai :icon-exclaim: Gerai pailsėkit ir pašvęskit Šv. Velykas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai Bulvinykai :icon-exclaim: Čia nebėra ką ir pridurti,jei kainas "paleistų"-nukentėtų vartotojas,o be to kas pasiima žemdirbių produkcijos "liūto dalį" :icon-question: - prekybininkai.Pvz: už jautienos skerdenos(ne gyvo svorio,o grynos mėsos,atmetus kojas,galvą,žarnas ir t.t) 1 kg žemdirbiui mokama 6,6Lt,o parduotuvėje kainuoja 18Lt :icon-exclaim: Kam dar yra klausimų kas ką remia :icon-question::icon-twisted:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip ūkininkavimas yra labai nedėkingas verslas,o žemdirbiai yra paversti valdžios ir perdirbimo pramonės,prekybininkų,kaip čia teisingiau išsireiškus,gal ne vergais,bet samdiniais tai tikrai.Aš manyčiau kad mes negaunam pelną,o tik mums nustatytą algą,kad galėtumėm išgyvent ir toliau dar dirbt.Tas pat yra ir su visais struktūriniais fondais,ta pati politika.Jeigu būtų leidžiama verslaut tikra to žodžio prasme,mes turėtumėm iš savo pelno pirkt tą techniką,kaip ir kito normalaus verslo atstovai,ir kainos jos tada būtų realios,o ne bent trečdaliu padidintos kaip dabar.Tai tokie nevisai šventiniai mano pamastymai...Linksmų šv. Velykų ir kietų kiaušinių.Visų beje,ne tik margučių...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

po to kai atsirado tiesiogine ismokos viskas tik pablogejo, as kai paziuriu savo juokingo ukelio banko israsus ir suskaiciuoju apyvarta per metus tai, netikiu savo akimis, paklausiu saves kas is to kad milijonai vartosi, o kur tas lauktas pelnas??? tikrai kai viskas perskaiciuoji tai ne pradet neverta, ne neisivaizduoju kas mane laiko tame zemes ukyje, nejaugi ta beprotiska meile zemei....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...