Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

MINDE nieko aš nezeminu,suprantu visi darom klaidu,anksciau kiek pats darydavau nesamoniu,kad dabar geda ir prisimint pvz.prieš 15-20m kai uz piena mokejo 30cnt iš nevilties pradejom karves seklint su mesiniais,galvojom pereit ant ju ir kas iš to,uz mesinius mokejo grašius ir pieno nebuvo,nes mišrunes mazai duoda ir uztrukusios buna po4-5men,zodziu esu pridares daug nesamoniu ir dabar ju padarau,nes neklysta tas kas nedirba,bet pyktis ima kai oponentai juodai nusišneka pvz.sako,kad propilenglikolis tik pinigu švaistymas,jei veterinaras sako,kad jis ketozes profilaktikai reikalingas,tai jis durnas ar ka,arba alaus mieles sako nesamone,juk jas naudoju keli metai ir matau ju efekta,kazkodel mane visi forumieciai laiko uz dunduka,o jei ant ju ka pasakau tuoj susilaukiu grieztos reakcijos ir dar noriu taves paklausti kaip tie mano 4 traktoriai padidina pieno savikaina,niekaip aš to neikertu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu as be amo! nu jei 4 traktoriai pieno savikainos nedidina, tai ir 14 turbut ne? nu veterinaras teisus del propilenglikolio,  kelios dienos po puslitri supilant ir ketozes kaip nebuta. Pienmegys jau daug kartu cia minejo, kad duodant su pasarais jis negelbeja, nebent del skonio. Tas pats iseitu apibarscius cukrum, kitaip sakant, naudos nekazka. Mieles tai baltymu saltinis, itariu labai brangus, as rinkciausi kita, bet cia pagal norus, galimybes ir kisene. Tolerancija "oponentam" ir savikritika nepakenktu. peace!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MINDE nieko aš nezeminu,suprantu visi darom klaidu,anksciau kiek pats darydavau nesamoniu,kad dabar geda ir prisimint pvz.prieš 15-20m kai uz piena mokejo 30cnt iš nevilties pradejom karves seklint su mesiniais,galvojom pereit ant ju ir kas iš to,uz mesinius mokejo grašius ir pieno nebuvo,nes mišrunes mazai duoda ir uztrukusios buna po4-5men,zodziu esu pridares daug nesamoniu ir dabar ju padarau,nes neklysta tas kas nedirba,bet pyktis ima kai oponentai juodai nusišneka pvz.sako,kad propilenglikolis tik pinigu švaistymas,jei veterinaras sako,kad jis ketozes profilaktikai reikalingas,tai jis durnas ar ka,arba alaus mieles sako nesamone,juk jas naudoju keli metai ir matau ju efekta,kazkodel mane visi forumieciai laiko uz dunduka,o jei ant ju ka pasakau tuoj susilaukiu grieztos reakcijos ir dar noriu taves paklausti kaip tie mano 4 traktoriai padidina pieno savikaina,niekaip aš to neikertu.

Tu kaip koks virdulys,bet be reikalo.Propilenglikolį kažkur čia aprašinėjo jau,tai kažin ar tie ,kurie tą vietą skaitė,rašė,kad jis nereikalingas.Traktorių skaičius ,jei nuosekliai kaip buhalteris sudėsi jų kainą ir apskaitoje žiūrėsi,tai kitaip neišeina,kad pieno savikaina nedidėtų.Apie tai ,berods,Drapox labiausiai patiko,kaip parašė.Nes praradimų(jų nesuskaičiuoju bent aš)dėl per mažai traktorių,galios trūkumo,įrengimų paprastumo ir t.t. neskaičiuoji.

Ir į temą:man nežinoma žaliava-cukrus su kukurūzais.Gal kas žinote,naudojate.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O reikėtų girdyti..t.y. supilti į gerklę... Nes jei šeriat su pašarais, jis susinaudoja kaip eilinis cukrus...sintetinis cukrus, žinoma.. O šiaip tai propilenglikolio naudos (supilto) niekas net nemano neigti.. Nelabai yra būdų, priemonių, ar medžiagų jam pakeisti.. Nebent gliukozės lašelinė į veną

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cukraus (su kukurūzais, ar be) išvis nelabai patarčiau melžiamoms naudoti...  Melasos sausoje medžiagoje jo virš 40 proc, o melasą dėl skonio naudojam... ne po daug... Grūdų tuo tarpu reikia daug labai produktyvioms, ir jei su jais, gali kartais rūgštingumo problemų prisidaryti sočiai..

Aš iš viso prieš bet kokius mišinius.. jau geriau turėti grynus produktus ir pačiam atsakingai susimaišyti, jei reikia..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu čia idomu,koks skirtumas supilsi i gerkle ar su pašaru paduosi,juk pilve vistiek susimaišys,o be to pilti i gerkle aš vengiu nes viena karta pildamas kalcio preparata parezes profilaktikai apdirbau karve,ji itrauke i plaučius ir susirgo plaučiu uzdegimu,veterinaras pasake,kad parduok i mesa kad vaistu jai nebera,nes išdeginta gleivine,nuo to karto i gerkle vaistus pilu su baime.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu čia idomu,koks skirtumas supilsi i gerkle ar su pašaru paduosi,juk pilve vistiek susimaišys,o be to pilti i gerkle aš vengiu nes viena karta pildamas kalcio preparata parezes profilaktikai apdirbau karve,ji itrauke i plaučius ir susirgo plaučiu uzdegimu,veterinaras pasake,kad parduok i mesa kad vaistu jai nebera,nes išdeginta gleivine,nuo to karto i gerkle vaistus pilu su baime.

O čia užtrūkusiai?? Kalcio preparatą parezės profilaktikai??? Ar apsiveršiavusiai??

O skirtumas yra.... ir didelis... Mažas kiekis (su pašaru) patekęs į prieskrandį būna prieskrandžio mikrobų sunaudojamas kaip eilinis cukrus (kaip ir bet koks krakmolas)kaip energetika mikrobiniam azotinių junginių (baltymų, amino rūgščių, peptidų, amoniako) skaidymui, mikrobinio baltymo augimui. Kas savaime yra neblogai, tik naudoti tam propilenglikolį nepateisnamai brangu.

Supiltas į gerklę didesnis kiekis propilen glikolio  (400-500 mll)"pramuša" prieskrandžio skystį (dėl didesnio lyginamojo svorio) ir praktiškai iš karto patenka į tolimesnįjį gyvulio virškinimo traktą (reikia suvokti tai, kad skirtingo dydžio pašaro dalelės prieskrandį praeina skirtingu laiku, ir kuo ilgesnės, tuo ilgiau jame prabūna) Toliau jau (plonosiuose žarnuose po knygenų ir tikrojo skrandžio) propilen glikolis jau paties gyvulio fermentais (ne mikrobiniais) verčiamas į gliukozę ir kraujotakos sistema gabenamas į kepenis. Kur jau naudojamas kaip energija gyvulio kuno funkcijoms palaikyti (ne mikrobų sintetinimui, bet, paties gyvulio)jei tos energijos trūksta, arba atidedamas kaip glikogenas (gyvūninis krakmolas) energijos poreikiams tenkinti ateityje. Na, ir dar išstumia riebalus iš kepenų..t,y dirba "riebių kepenų" profilaktikai  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Woldas, ne taip toli gyvenat, galėtumėt ir pasikviesti..O grūdus kažkur esu jau aprašęs..... ir ne kartą..

Avižos tikrai ne šiukšlės, bet problema yra labai greitai skylančiame krakmole.. Jei šersite jas maltas ir po daug (lygiai kaip ir kviečius!!!!) Lengvai galite susilaukti acidozės... Na, neatsargiai ir netinkamai šeriant tai gali atsitikti su bet kuria grūdų rūšimi...

Traiškyti grūdai dėl mažesnio priėjimo paviršiaus (mikrobai prieskrandyje) suskaidomi daug lėčiau ir tolygiau.. Taigi mažesnis pavojus tai pačiai acidozei..Ir yra tikimybė, kad kažkuri jų krakmolo dalis pateks į tolimesnį virškinimo traktą, kur bus efektyviai panaudota gyvulio organizmo reikmėms (žiūrėkit atsakymą ABCGH apie propilen glikolį)  Didžiausia tikimybė kukurūzų ir miežių atvejais..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pienmegys, matau esi ismanantis apie gyvulius, kaip avizos galvijams, ar turi naudos? kiti sako kad jos tik siuksles ir tik kvieciai mieziai yra naudingi. ir ar didelis skirtumas yra tarp maltu miltu ir traskytu karvutem?

 

Vienos avižos neduos naudos, kaip ir kviečiai. kviečius reikia keisti į kvietrugius. Savo karvutėm duodam koks 20proc vikių-avižų mišinio, 30proc kvietrugių, 50proc miežių, gauna miltais. šiemet nežinau kodėl, bet pasėjus vikių- avižų mišinį, vikiai išnyko, nors sėta po šalnų...dėl malimo ar traiškymo, kiekvienas turi nuomonę, svarbu malant sietus tinkamus parinkti, kad nebūtų į dulkes sumalta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei turi minty apie priedus, tai su jais viskas gerai, gauna. Kažkaip painiai susakei, ganiava ir miksas. Pas mus arba ganiava arba miksas, nors norėčiau, kad būtų vien miksas, bet kaip išsiganai aplink fermas, vėl...

Na, taip.. truputį neaiškiai.. Apskritai turėjau omenyje šėrimą žolinių pašarų su vien grūdų miltais... Ir pavyzdys apie avižų naudą buvo turint galvoje labiau pabrendusius žolinius (nesvarbu, ganant, ar tvarte šeriant miksu) .. Nors ganykloje didesnius kiekius miltų sušerti sunkiau.. Kaip ne kartą esu sakęs, aš už kuo pastovesnį šėrimą kiaurus metus..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...