Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

su apsiseklinimu jokiu problemu,apytikriai iš 10 karviu pakartoti reikia 2 karvem,o su ureja aišku buna problemu,kartais reikia sumazinti ar padidinti kombikormos kieki priklausomai nuo kokioje zoleje ganosi karves,nereikia noreti,kad viskas eitusi kaip iš pypkes,su dimela bendradarbiaudamas esu patenkintas,konsultantas pasiziuri i karviu kontroles tyrimus ir pasako ko kokiai karvei reiketu,viena karta kelios karves nerode jokiu rujos pozymiu,tai atvaziaves konsultantas paeme kraujo ir nustate,kad juodas energijos trukumas patare duot polipropilenglikolio,tai po 2 savaiciu karves taip surujojo,kad lipo i sienas,tas buvo ziema,nuo to laiko pradejau duot polipropilenglikoli ir su rujomis,ketoze nebeturiu jokiu bedu,zinokit,kad darbas su karvemis yra sudetingas,visa laika reikia tobulintis,siekti naujoviu,tada ir rezultatai bus geri,neuztenka pašerti bet kaip ir pamelzti,nereikia gaileti priedu nors atrodo brangu,bet tai atsiperka,nors buna ir ant nulio,bet reikia atsizvelgt i karviu sveikatinguma,nes veterinaru paslaugos nepigios,nesigirdamas pasakysiu,kad pas mane veterinaras retas svecias.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kowbo- toks pasiekimas del gero serimo ar ilgo ir nuoseklaus darbo gerinant karviu genetika?

Manau visuma... šėrimas, laikymas, ir visa kita... Negalėčiau nieko konkretaus išskirti... Kaip aš manau, reikalinga visuma grandinėje... Galutinai pagerėjo situacija persikėlus į naują šalto typo fermą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Abcgh,ar supratau?Karves ganai visą para?Kombikormą supili su melasa,propilenglikoliu ir po to duodi karvėms melždamas?O tai kiek to mišinio karvė suėda apytiksliai?

Kowboy,o kas tas abonentinis mokęstis?Už ką ,tiksliau kas už tą mokęstį?Jau, berods,antrą kartą pagiri šalto laikymo tvartą.Jame laikant sumažėjo somatų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Abcgh,ar supratau?Karves ganai visą para?Kombikormą supili su melasa,propilenglikoliu ir po to duodi karvėms melždamas?O tai kiek to mišinio karvė suėda apytiksliai?

Kowboy,o kas tas abonentinis mokęstis?Už ką ,tiksliau kas už tą mokęstį?Jau, berods,antrą kartą pagiri šalto laikymo tvartą.Jame laikant sumažėjo somatų?

O as pamaniau kad melasa abc... laisto ant zoles, esu girdejes kad kiti i vandeni pila... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MODE aš savikaina skaiciuoju grubiai,ir niekada nesutiksiu,kad ji apie 20cnt kaip kas sako,nes tokiu atveju po keli menesiu bankrotas garantuotas,kombikormos normu nepasakysiu,nes seria ir melzia karves zmona tik galiu pasakyt,kad ant 30karviu dienai reikia 50kg švieziapienems duoda daugiau,išsimelzusioms tik truputi del prisiviliojimo i ferma,nes melziam su linija,o taupymas yra,kad dirbam kartu su zmona,jokiu samdiniu ir nepasakyciau,kad persidirbam,kiek daugiau per šienapjute,bet tai trunka apie savaite,nes technika naši,kiekvienas padargas prikabintas ant atskiro traktoriaus,tereikia tik persesti,todel vienas pats p[uikiausiai apsidirbu,o dar uz vienu kitu metu paaugs sunus tai iš vis bus vieni juokai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Kowboy,o kas tas abonentinis mokęstis?Už ką ,tiksliau kas už tą mokęstį?Jau, berods,antrą kartą pagiri šalto laikymo tvartą.Jame laikant sumažėjo somatų?

Abonentinis mokestis šiaip... na daktaras pamatė, kad nebereikalingas man jo gydimas ir kitos paslaugo, o laikas nuo laiko riekia tai kokios pažymos, tai vėl kažko, na tai ir užsireikalavo, tam tikros sumo už laiką... Na ta prasme už pusmetį tiesiog... nemoku kitaip aš jo paaiškinti... Va būtent dakataras ir šiurpo, kai mes statėmės, ir planavome persikelti į šalto typo fermą... Bet kai persikėlėm, tai net kelis kar padydinus karviu skaičių, jo taip ir neprireikė... prakiškai nereikia jo visai... Oi,kartais reikia, kraują, kad paimtu...tai va žmogui ir apmaudu paliko, kad gyvulių tai padaugėjo, o jam darbo, ir pajamų tai ryškiai sumažėjo...somatų skaičius tai panašus liko, bet šiaip kitokių susirgimų tai nebėra... O va pamenu(nors jau senai tas buvo) žiemą šiltame tvarte, tai vis reikėdavo daktaro, išlysdavo kažkokios sveikatos bėdos... Šaltas tvartas man patiko, va planuojame ir prieaugliui pritaikyti panašų laikymą, keblu būna tik žiemą kai temperatura kukrinta žemiau -20. tada jau nebesivalo mėšlas, tiesiog užšala skreperiai. bet išmokome su tuo tvarkytis. Jei šaltis neilgam, tai nieko nedarome, o atšilus mažom porcijom išvalome, o jei užsitesia, tai tenka rankiniu būdu, tai yra su kaušu laužant išvalyti takus... bet tai niekis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na... gal ir nekeista tokie pieno ir bandos rezultatai, kai ūkyje 30 karvių, patys šeimininkai visas iš "veido" pažįsta, laktacijos tarpsnį žino, ir šeria individualiai ir įdeda labai daug darbo ir dūšios, kurių savikainos neskaičiuoja.. Pieno tyrimai puikūs, ypač baltymų rodiklis, bet kažkaip kyla labai didelės abejonės dėl produktyvumo.. Žinoma, 0,1 Eur. savikaina gal ir fantastika, juo labiau, kad tikima pašarinių žaliavų pardavėju, kuris iš kraujo tyrimo pataria, ką DAR iš jo pirkti... (ir kuo brangesnio, ir kaip tai sušerti)...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Abonentinis mokestis šiaip... na daktaras pamatė, kad nebereikalingas man jo gydimas ir kitos paslaugo, o laikas nuo laiko riekia tai kokios pažymos, tai vėl kažko, na tai ir užsireikalavo, tam tikros sumo už laiką... Na ta prasme už pusmetį tiesiog... nemoku kitaip aš jo paaiškinti... Va būtent dakataras ir šiurpo, kai mes statėmės, ir planavome persikelti į šalto typo fermą... Bet kai persikėlėm, tai net kelis kar padydinus karviu skaičių, jo taip ir neprireikė... prakiškai nereikia jo visai... Oi,kartais reikia, kraują, kad paimtu...tai va žmogui ir apmaudu paliko, kad gyvulių tai padaugėjo, o jam darbo, ir pajamų tai ryškiai sumažėjo...somatų skaičius tai panašus liko, bet šiaip kitokių susirgimų tai nebėra... O va pamenu(nors jau senai tas buvo) žiemą šiltame tvarte, tai vis reikėdavo daktaro, išlysdavo kažkokios sveikatos bėdos... Šaltas tvartas man patiko, va planuojame ir prieaugliui pritaikyti panašų laikymą, keblu būna tik žiemą kai temperatura kukrinta žemiau -20. tada jau nebesivalo mėšlas, tiesiog užšala skreperiai. bet išmokome su tuo tvarkytis. Jei šaltis neilgam, tai nieko nedarome, o atšilus mažom porcijom išvalome, o jei užsitesia, tai tenka rankiniu būdu, tai yra su kaušu laužant išvalyti takus... bet tai niekis.

Ferma ir turi būti šalto tipo, ne kitokia, bei palaido laikymo. Mes taip pat susiduriame su tom pačiom problemom, jei paspaudžia >-20 ir irgi elgiamės taip pat, kiek pamenu, prieš tris metus buvo žiema, kad jau reikėjo poros dienų, kol iškrapštėm mėšlą. O jei tik porai dienų paspaudžia šaltukas, tai karvės su kojom kedena, o skreperiai viršum čiuožia ir po biškį išneša. Telyčiom su vandeniu problemas irgi jau išprendėm, išvedžiodami šildomus kabelius, melžiamom pastatya apšiltinta girdykla.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip visos karves turi vardus,laktacijos tarpsniai zinomi,jei reikia pasitikslinam zurnale kur yra surašyti seklinimai,produktyvumas vidutinis,nes baigiam išsinaikinti iš holšteinu su kuriais vienos problemos su sveikatingumu,apsivaisinimu ir tt.geriau maziau pieno ir problemu,dabar pagrinde karves norvegu,švedu zaluju veisliu,be reikalo stengiates mane diskredituoti,su ironija sakot apie mano pieno savikaina,jei jusu savikaina apie 20 cnt tai sakykit iš ko gyvenat gaudami uz piena 17-18cnt,nu bukim biedni,bet teisingi,nereikia kabint makaronu ant ausu,galu galejei tai ir teisybe tai čia jusu problema,man nuo to nei šilta nei šalta,o pas mane yra kaip yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o aš su keliais ukininkais kalbejau kurie turi šalto tipo fermas,tai jomis labai nepatenkinti,nes per šalčius dideles problemos su mešlo šalinimu,kazkur buvau ir skaites,kad musu klimato salygom jos netinkamos,pietinej europoj jos geros,o jus zinoma turit jas girti,nes kaipgi sakysi,kad blogos,pas mane yra galim sakyti pusiau šalto tipo,per šalcius arti nulio,tik tiek,kad vanduo neuzšala ir su karviu sveikatingumu ir mešlo šalinimu jokiu problemu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

abc  abc gal kaip ukininkas ir esi neblogas bet kaip ekonomistas esi visiska tundra :) sakei kiekvienam inventoriui po traktoriu tai va visi traktoriai tau jau kas menesi uznesa ant pienelio bent 5 centus savikainoje apie serima as pats panasiai darau kaip tu bet pas manes lietuvos juodmarges holsteinizuotos ir su sveikatom baiges bedos kai nustojau gydyt :) pas manes buna su nagom problemos bet uzliejamose teritorijose plius kolukiai sugriauti tai lenda ir lenda plytgaliai metalai is zemes tai nera ko noret del nagu na pas manes iseliu nera va ganosi karvute eda visokius goglapius ir duoda per diena45 50 litru pieno ir nemirsta ir sveika  kiekvieno ukyje yra pliusu ir minusu mes nesakom kad tu viska blogai darai yra vietu kur nereikia kasko yra vietu kur reikia kasko o del kritikavimo kitu tai na cia tavo reikalas bet zemint ir niekint kitus del to kad kitaip masto tai apgailetinas homosovietikus poziuris 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...