Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Sveiki visi aš kaip suprantu EDV turi būti apie 3,33 , bet aš dabar perskaičiavau savo mano gaunas 3,10 tai jai aš iš tevo uždeklaruočiau 1,5ha kviecių vasarinių mano EDV padidėtu ir galėčiau predentuot į parama? ar NMA už pakeista deklracija netaikytų jokiu sankciju? Šiaip kitais metais tas skaičius tikrai būtų viršitas nes pas mane dabar pagrinde yra pūdimai. Ir aš jau šiemet deklaravau antrus metus jai nespėčiau 2014m ar 2015 jau irgi negalėčiau megint? ačiū iš karto už atsakymus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš nesenai įregistravau ūkį ir turiu 2 edv, vėliau pakeliu, tiek reikia tik kad parodyti ūkinę veiklą ar kaip čia pavadinti, nu kad nesi tik popierinis, man skaičiuojasi pagal gyvulius kadangi givulininkyste užsiimu, jums skaičiuosis kitaip , dabar ne nuo žemės dydžio priklausys galėsi imti paramą ar ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena,man 20metu uki iregistravess 2013 04 03 deklaruoju 45ha zemes auginu tik javus,nuosavos zemes turiu tiktai 3,5ha,ar su tiek mazai nuosavos zemes bus galima pretenduoti i parama??

Man atrodo, kad be jokios abejonės galėsi pretenduoti ir gauti paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui.Šiuo laikotarpiu bus svarbiau tai kas yra parašyta verslo plane, o ne tai ką tu jau turi, tačiau jau turimas turtas jiems sufleruos ar verslo planą per penkerius metus tu sugebėsi įvykdyti .Gali tik kilti problemų dėl ūkio įregistravimo laiko, gali būti per vėlai įregistruotas, tačiau bus dar parama "Investicijos gerinančios bendrus žemės ūkio valdos rezultatus".Kaip ten bebūtų, reikia laukti aiškių sąlygų :) .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, tik domiuosi apie parama siek tiek. Kol kas esu studentas, bet kaimas traukia. Tevai turi 7h zemes ir maza uki(4 karvutes ir pora buliuku )jeigu perimciau uki gauciau parama ? Salygos kaip suprantu yra tik padidinti gyvuliu skaiciu 20%. O zemes reikes padidinti? Ar uzteks tik nuomotos zemes?

Aciu uz demesi,

Pagarbiai Rokas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, tik domiuosi apie parama siek tiek. Kol kas esu studentas, bet kaimas traukia. Tevai turi 7h zemes ir maza uki(4 karvutes ir pora buliuku )jeigu perimciau uki gauciau parama ? Salygos kaip suprantu yra tik padidinti gyvuliu skaiciu 20%. O zemes reikes padidinti? Ar uzteks tik nuomotos zemes?

Aciu uz demesi,

Pagarbiai Rokas

Negaliu nieko pasakyti, nes nežinau iš kur tokia informacija, kad gyvulių skaičių reikės padidinti 20 proc., o žemės kiekio didint nereikės :icon-question: .Dar kartą kartoju, jog manoma, kad viskas priklausys nuo verslo plano projekto įgyvendinimo laikotarpiui.Reikės planu nurodyti savo plėtros dydį per penkerius projekto įgyvendinimo metus ir įrodyti jog tai padaryti tu sugebėsi ir kad plano įgyvendinimui tau reikės tokios ir tokios pinigų sumos.Įvertinę tavo galimybes ir verslo plano įgyvendinti įmanomumą jie nuspręs ar teikti tau prašomo dydžio paramą ar ne.Na o į plėtrą, nurodomą verslo plane, įeina viskas- gyvulių skaičius, žemės kiekis, pagaminamos produkcijos kiekis ir taip toliau, tačiau ne visko reikia, kad įrodytum ūkio perspektyvumą, viskas priklauso nuo tavo planavimų. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas galėtų dar kartą patikslinti dėl paraiškų terminų:

neseniai buvo minima :

"Deklaravimo paraiškos priimamos iki birželio 16 dienos, vėliau pateikti paraiškas galima iki liepos 10 dienos. Už kiekvieną pavėluotą dieną taikoma sankcija -1 % nuo tiesioginių išmokų."

dabar minima rugpjucio 15 d...

Arba paprasčiau - ar dar įmanoma spėti, jei nepradėti jokie popieriai tvarkyti - noriu perimti tetos ūkį 20ha.

Kitas klausimas - suprantu kad viskas dar labai miglota, bet jei nespėčiau šiemet, ar kitais metais galima tikėtis naujos paraiškų priėmimo galimybės ar dabar vienintelė galimybė teikti paraiškas iki pat 2020.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas galėtų dar kartą patikslinti dėl paraiškų terminų:

neseniai buvo minima :

"Deklaravimo paraiškos priimamos iki birželio 16 dienos, vėliau pateikti paraiškas galima iki liepos 10 dienos. Už kiekvieną pavėluotą dieną taikoma sankcija -1 % nuo tiesioginių išmokų."

dabar minima rugpjucio 15 d...

Arba paprasčiau - ar dar įmanoma spėti, jei nepradėti jokie popieriai tvarkyti - noriu perimti tetos ūkį 20ha.

Kitas klausimas - suprantu kad viskas dar labai miglota, bet jei nespėčiau šiemet, ar kitais metais galima tikėtis naujos paraiškų priėmimo galimybės ar dabar vienintelė galimybė teikti paraiškas iki pat 2020.

Ką Jūs cituojate tai yra pasėlių deklaravimas tiesioginėms išmokoms gauti ir jis vyksta kiekvienais metais iki birželio vidurio ir pratesiama su sankcijomis iki liepos 10d.

O kitame savo klausime Jūs jau kalbate apie paramą ūkiui, o kada čia bus paraiškos priimamos ir pagal kokias programas dar tiksliai niekas nežino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas galėtų dar kartą patikslinti dėl paraiškų terminų:

neseniai buvo minima :

"Deklaravimo paraiškos priimamos iki birželio 16 dienos, vėliau pateikti paraiškas galima iki liepos 10 dienos. Už kiekvieną pavėluotą dieną taikoma sankcija -1 % nuo tiesioginių išmokų."

dabar minima rugpjucio 15 d...

Arba paprasčiau - ar dar įmanoma spėti, jei nepradėti jokie popieriai tvarkyti - noriu perimti tetos ūkį 20ha.

Kitas klausimas - suprantu kad viskas dar labai miglota, bet jei nespėčiau šiemet, ar kitais metais galima tikėtis naujos paraiškų priėmimo galimybės ar dabar vienintelė galimybė teikti paraiškas iki pat 2020.

Kokias čia nuotrupas renkate per nesąmoningas??? Liepos 10d buvo paskutinė diena deklaravimo. Gruodžio 1d, dėl ne nuo pareiškėjo priklausiusių aplinkybių.

Kitas klausimas: taip, spėsite, nes kiekvienais metais nuo pavasario, galite teikti ž.ū. naudmenų deklaracijas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Visa gyvenima su antra puse norejom gyventi kaime, kai atsirado nedidele galimybe isigyti savo pirmaji sklypeli (nedidukas 54 a) nusprendem nedvejot. Salia jo issinuomuosim pradziai 1,7 h ir ukinius pastatus (juose auga musu keli parseliai, kruva vistu ir zasu).Isejus kalbom su drauge ji patare pasigalvoti ir dalyvauti ES programoje namo arba ukinio statyboms (zinojo apie mano norus aginti triusiu/avis/paukscius + darzininkyste). Paskaicius sita tema suprantu,kad man kaip ir sansu net ner ten pretenduot, nes mastai vien zemes geroookai didesni nei musu.

Zeme susitvarkys iki rugsejo, del nuomos irgi iki zieminiu sejimo. Del papildomos zemes tai aplink stambus ukininkas susigriebes viska (net ir ta, kuria persinuomuosim patys), bet jis pats sake, kad kiek toliau yra laisvu zemiu.

Tai ar verta tyliai pasvajot del pagalbos isikuriant ar nei neverta vilciu turet? :eusa-think:

Jei kas atsakys tai butu labai saunu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

su tiek žemės ir be padargų ne kažką ir uždirbi iš tos žemės, negalvok kad pinigus gausi iš karto, reiks paskolos ir t.t. tai pagalvok ar išeis išsisukti, gal geriau pasiskaityk apie pusiau natūrinę paramą, ji skirta būtent tokiems "pradedantiesiams", finansavimas 100 procentų, o ir parama bus nuo kitų metų 52000lt, manau geriau negu nieko, o paskui matysi ar eiti į rimtesnes paramas ar ne :icon-ugeek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Padargu visokiu ten rasti tikrai imanoma (anytos vyras pas ukininka salimais dirba, todel visus padargus gauna is jo, tuo paciu isdirbs ir mum). O ir ta zeme, kuria nuomuosimes yra jo. Ukininkas sake kad kiek toliau nuo namu yra dar ir laisvos zemes, bet nesinori nert stacia galva mum su didelem apreptim.

Del paskolu tai mes statysimes patys (parsidave kelis nt, nros ju verte nekazka, jei is vis kas pirks :D ). Ir apie parama as tik neseniai gan suzinojau, todel galvoju kodel nepamegint, vistiek nesedesim ant sofkiu ten gyvendami,o is to norim gyvent.

Labai dekui uz patarima, pasidomesiu pusiau naturiniu, nes nelabai net isivaizduoju kas tai yra :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

reikia maziausiai 4ha arba pretenduok i pusiau naturini uki kur skiria 25000lt i metus po 5tukst 5metus ten daugiau tau sansu

Neklaidink zmoniu, zada skirti iki 52000lt pusiau naturiniams

dabar buvo 25000

Buvusia parama žmogus gi nepasinaudos, todėl reikia kalbėti apie tai, kas bus!

O su tokiu nedideliu sklypeliu patarčiau užsiimti daržininkyste, nes ant 2 ha tu tik 20 avių išlaikysi. Gausis labiau hobis negu verslas. Ūkis suės daugiau, negu uždirbs. Geriau kurk ekoliginį daržininkystės ūkį ir produkciją pardavinėk žmonėm kokiame didmiestyjė netoliese. Ypač jei iš miesto atsikėlę, tai potencialių klientų ratą jau praktiškai turit (draugai, pažįstami, kolegos ir t.t.).

Beje, su 1,7 ha PIEVŲ ir smulkaus ūkio paramos negautumėt, nes būtų per maža SP (standartinė produkcija).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvusia parama žmogus gi nepasinaudos, todėl reikia kalbėti apie tai, kas bus!

O su tokiu nedideliu sklypeliu patarčiau užsiimti daržininkyste, nes ant 2 ha tu tik 20 avių išlaikysi. Gausis labiau hobis negu verslas. Ūkis suės daugiau, negu uždirbs. Geriau kurk ekoliginį daržininkystės ūkį ir produkciją pardavinėk žmonėm kokiame didmiestyjė netoliese. Ypač jei iš miesto atsikėlę, tai potencialių klientų ratą jau praktiškai turit (draugai, pažįstami, kolegos ir t.t.).

Beje, su 1,7 ha PIEVŲ ir smulkaus ūkio paramos negautumėt, nes būtų per maža SP (standartinė produkcija).

Taip, kelsimes ir miesto i kaima (didmiestis 30 km), planuose ir yra auginti produkcija miestui (darzoves/mesa/uogos).

I parama tuomet net neverta jokia megint?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...