Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

Mano manymu, kad smulkiems pieno gamintojams, iki kokių 50 karvių, yra du variantai, arba pasidaryt stambių t.y bent 100 karvių, arba išnykti, niekas jiems nepadės, o sveikata ant tų karvuciu prarasi sąlyginai greitai.

su tokia politika tuoj ir 100 karviu bus smulkus, reikės 500, po to jau 1000....

šiaip mano nuomone, tai iki 30 karvių galima sakyti kad smulkus, o kas daugiau turi, tai prie ankstesnių kainų jau būtų buvę galima gyventi, tai kaip šeimos verslas. Tegul ir mokėtų šiek tiek mažiau nei didiesiems, milijonų nesusikrausi, bet gyvent  buvo galima, priskaičiuojant išmokas už žemę ir pan. O dabar siekiama pienininkystėje palikti tik milijonierius. Visi kiti arba jiems eis vergaut už minimumus, arba į užsienius pabėgs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man dar kliuna kooperacijos nebuvimas iš kitos pusės - įrengimų pirkimo. Nežinau kaip kitur, bet mas mane krašte savo presą turėti jau daros garbės reikalas. Sukau pernai viena žmogui gal 600 ruliu, labai patenkintas pašaru, visad laiku atvažiavau, kaina reali jam gavos max 4 eurai už ruloną (technikos nusidėvėjimas + mano uždarbis), gal net šiek tiek mažiau, bet nuo rudens audė mintį įsigyti savo dublį ir, kadangi nėra galingo traktoriaus, tai dar ir traktoriu žadėjo pirkti. Sumoj apie 45 k eur. Už tuos pinigus išeina rulonai 20 metų, jau pensijoj būtų, o jo presas ir traktorius po tiek metu jau tiks į laužą.

 

Įtariu, kad tokių pavyzdžių yra pilna ir net patys esam neamoningu sprendimu priėmę. Užsienyje kažkaip kitaip žmonės dirba, labiau naudojas agroserviso paslaugomis ir pan. Taip ir Lietuvoj galėtų vienas kaimynas turėti rimtą šienapjovę, kitas grėblį, trečias presą, tikrai nesugriųtų pasaulis pusdieniu vėliau sušienavus, bet pinigių tikrai daugiau liktų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Preso neturiu tai pernai už šieno surulonavima mokėjau po 4.5 , o užpernai už sienainio po 14. Tai kaip tai neapsimoka savo turėti ? Darau į metus apie 200 ruliu.

Nežinau kokius ten pas jus stebūklingus rulonus daro, bet pas mumi šienas 3.5,  o šienainis 9.

 

Šienui koki triperi gali pigiai nusipirkti, tai dar ok, gali savo turėt, bet šienainiui? Tik jau ne prie tokiu kainu šinavimo ir pieno

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man dar kliuna kooperacijos nebuvimas iš kitos pusės - įrengimų pirkimo. Nežinau kaip kitur, bet mas mane krašte savo presą turėti jau daros garbės reikalas. Sukau pernai viena žmogui gal 600 ruliu, labai patenkintas pašaru, visad laiku atvažiavau, kaina reali jam gavos max 4 eurai už ruloną (technikos nusidėvėjimas + mano uždarbis), gal net šiek tiek mažiau, bet nuo rudens audė mintį įsigyti savo dublį ir, kadangi nėra galingo traktoriaus, tai dar ir traktoriu žadėjo pirkti. Sumoj apie 45 k eur. Už tuos pinigus išeina rulonai 20 metų, jau pensijoj būtų, o jo presas ir traktorius po tiek metu jau tiks į laužą.

Įtariu, kad tokių pavyzdžių yra pilna ir net patys esam neamoningu sprendimu priėmę. Užsienyje kažkaip kitaip žmonės dirba, labiau naudojas agroserviso paslaugomis ir pan. Taip ir Lietuvoj galėtų vienas kaimynas turėti rimtą šienapjovę, kitas grėblį, trečias presą, tikrai nesugriųtų pasaulis pusdieniu vėliau sušienavus, bet pinigių tikrai daugiau liktų.

Na tavo mintys cia grazios viskas tvarkoj bet nepamirsk kad cia Lietuva pas mus tokia koperacija kaimyniska neimanoma nes toj kuris bus nepatenkintas nulauztu nagu greblio ar siaip kuom nrs ir finise paskaiciuos kad jis patyre didely minusa o juk jis dirbo pirko naga uz jy mokejo eurus kuriuos pats mokejo ir jam ju niekas negrazino ir taip toliau zodziu kol nepasikeis musu sovietinis ar koks ten mastymas tol ir toliau cia svajosim apie geresni rytoju:)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tavo mintys cia grazios viskas tvarkoj bet nepamirsk kad cia Lietuva pas mus tokia koperacija kaimyniska neimanoma nes toj kuris bus nepatenkintas nulauztu nagu greblio ar siaip kuom nrs ir finise paskaiciuos kad jis patyre didely minusa o juk jis dirbo pirko naga uz jy mokejo eurus kuriuos pats mokejo ir jam ju niekas negrazino ir taip toliau zodziu kol nepasikeis musu sovietinis ar koks ten mastymas tol ir toliau cia svajosim apie geresni rytoju:)

 

Ok, tada lai moka, susitaria kiek mokėti ir vienas kitam moka, bet reikia mažinti kaštus. Kuom skiriasi didelis ūkis nuo kelių mažų apjungusių savo jėgas pašaro gaminime? Aš manau, kad niekuo labai nesiskiria. Bet jeigu kiekvienas norės turėti presą, kurį naudoja visas valandas sudėjus dieną ar dvi per metus ir taip su visa gana brangia technika, tai pinigu tikrai pritrūks.

 

Savo turėt patogu, tikrai taip, net morališkai labai faina, bet tikrai už visa tai kiekvienas susimoka su kaupu.

 

Mūsų krastuose mažai kas turi presus todėl chalturscikai ir kainas laiko.Kainas pateikiau su PVM.

Koks kraštas, kažkaip kaip ir kosmoso srities pas jus šienainio kainos. Ar be pvm negali pasukti žmogui ne PVM mokėtojui?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ok, tada lai moka, susitaria kiek mokėti ir vienas kitam moka, bet reikia mažinti kaštus. Kuom skiriasi didelis ūkis nuo kelių mažų apjungusių savo jėgas pašaro gaminime? Aš manau, kad niekuo labai nesiskiria. Bet jeigu kiekvienas norės turėti presą, kurį naudoja visas valandas sudėjus dieną ar dvi per metus ir taip su visa gana brangia technika, tai pinigu tikrai pritrūks.

Savo turėt patogu, tikrai taip, net morališkai labai faina, bet tikrai už visa tai kiekvienas susimoka su kaupu.

Pilnai sutinku su jum cia protingas veiksmas,bet tiesiog sakau kaip realybej yra ir is pacio patirties taip buvo kad vienam buvo negerai ir po to jau ir kitam blogai pasidare nu zodziu matyt ne su tais koperavausi :D

Suvalkijos regione sienas po 5-6 eur uz ruli sienainis 11 -12 eur cia be pvm :)

Koks kraštas, kažkaip kaip ir kosmoso srities pas jus šienainio kainos. Ar be pvm negali pasukti žmogui ne PVM mokėtojui?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo kiek karvių ūkis laikomas stambiu net valdžia nesugeba apsispręsti.Tiksliau ,bijo.Mano akimis:VMI jau nuo keliolikos karvių iki begalybės ima vienodai už sveikatą ir sodrą.Parama"Valdų modernizavimas" papildomus balus balus duoda iki poros dešimčių karvių.Aplinkosaugininkai vėl kitaip skaičiuoja...O jei dar prisimenant ,kad skirtingais laikotarpiais ŽŪM skirtingai vertino tą dydį ,pvz."Standartų laikymasis"Gaunasi jausmai.Iš to karvių skaičiaus (parduodamo pieno kiekio)išskaičiuoti kažkokie "logistikos kaštai".Niekur to skaičiavimo nerandu.Remdamiesi tais "logistikos kaštais"perdirbėjai suskirstė mus, durnelius ,seniau į 7,o dabar į 10 grupių.ŽŪM išleido tai patvirtinantį įsakymą ,bet vėl nerandu paaiškinimų kodėl 10,o ne 9 ar 11 grupių.Kooperacija galima,jei vienas  pirmoje,o kitas dešimtoje grupėje?Šiose diskusijose matome,kad ne."Skaldyk ir valdyk"anot lotynų ,veikia gerai.Nei ŽŪM,o ir bendrai "valdžia"ar yra pateikusi viešai EU šalių politiką,kur pienininkai suskirstyti į grupes pagal parduodamą pieną?Jei parašys "Lietuviško verslo ypatybes",kils paprastas klausymas,o kodėl pas austrus,suomius...pienininkus valdžia nesuskirsto į kastas?O toliau dar ir mokesčius, kaip pas juos -atsilikusius kapitalistus,padaryti...Taip ir iki valdžios viršūnių galima prieiti-reikalauti ,kad būtų tikri rinkimai,išrinktieji dirbtų ir atsiskaitytų už darbą...Ir t.t.

Savitarpio pagalbą tarp pienininkų,kaip rašo Manttys,tai mačiau tik televizoriuje ir tai Lenkijoje,kai keli valstiečiai suvažiavę viens kitam padeda siloso krūvas dėti.

Pažiūrėjau į tą lentelę http://manoukis.lt/n...ima-perdirbejai pagal metus.Man atitinka,2013-ti buvo turbūt geriausi.Tik tris kartus pieno kaina man keitėsi metų bėgyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo kiek karvių ūkis laikomas stambiu net valdžia nesugeba apsispręsti.Tiksliau ,bijo.Mano akimis:VMI jau nuo keliolikos karvių iki begalybės ima vienodai už sveikatą ir sodrą.Parama"Valdų modernizavimas" papildomus balus balus duoda iki poros dešimčių karvių.Aplinkosaugininkai vėl kitaip skaičiuoja...O jei dar prisimenant ,kad skirtingais laikotarpiais ŽŪM skirtingai vertino tą dydį ,pvz."Standartų laikymasis"Gaunasi jausmai.Iš to karvių skaičiaus (parduodamo pieno kiekio)išskaičiuoti kažkokie "logistikos kaštai".Niekur to skaičiavimo nerandu.Remdamiesi tais "logistikos kaštais"perdirbėjai suskirstė mus, durnelius ,seniau į 7,o dabar į 10 grupių.ŽŪM išleido tai patvirtinantį įsakymą ,bet vėl nerandu paaiškinimų kodėl 10,o ne 9 ar 11 grupių.Kooperacija galima,jei vienas pirmoje,o kitas dešimtoje grupėje?Šiose diskusijose matome,kad ne."Skaldyk ir valdyk"anot lotynų ,veikia gerai.Nei ŽŪM,o ir bendrai "valdžia"ar yra pateikusi viešai EU šalių politiką,kur pienininkai suskirstyti į grupes pagal parduodamą pieną?Jei parašys "Lietuviško verslo ypatybes",kils paprastas klausymas,o kodėl pas austrus,suomius...pienininkus valdžia nesuskirsto į kastas?O toliau dar ir mokesčius, kaip pas juos -atsilikusius kapitalistus,padaryti...Taip ir iki valdžios viršūnių galima prieiti-reikalauti ,kad būtų tikri rinkimai,išrinktieji dirbtų ir atsiskaitytų už darbą...Ir t.t.

Savitarpio pagalbą tarp pienininkų,kaip rašo Manttys,tai mačiau tik televizoriuje ir tai Lenkijoje,kai keli valstiečiai suvažiavę viens kitam padeda siloso krūvas dėti.

Pažiūrėjau į tą lentelę http://manoukis.lt/n...ima-perdirbejai pagal metus.Man atitinka,2013-ti buvo turbūt geriausi.Tik tris kartus pieno kaina man keitėsi metų bėgyje.

Labai protingai parašyta.Ir pasakykit , kad nereikia lituvoje "maidano"
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...