Jump to content

PAŠARAI: Ganyklų žolė, šienas ir kiti pašarai


Loreta

Recommended Posts

  • Atsakymai 290
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Pagarba ,,Pienmegi.. noriu isgirsti jusu nuomone apie grikius atrajojantiem ....

Žinokit, kritau į neviltį... Nelabai žinau apie grikių šėrimą.. Kiek pažiūrėjau literatūroje, daugiausia rašoma apie grikių javainio (viso augalo su pieninės brandos grūdais) .. Nieko blogo ar gero nuo šio šėrimo nebuvo, kaip rašo autoriai..

Kita vertus, grikiai, kaip ir visi grūdai yra krakmolo šaltinis, Jei norite šerti, ir galite juos traiškyti, tikrai nieko blogo nuo to negalėtų nutikti.. Nešerkit daugiau dviejų kg. karvei per kartą jei taiškysit, ir pusantro kg jei malsit ir viskas turėtų būti gerai..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagarba ,,Pienmegi.. noriu isgirsti jusu nuomone apie grikius atrajojantiem ....

Žinokit, kritau į neviltį... Nelabai žinau apie grikių šėrimą.. Kiek pažiūrėjau literatūroje, daugiausia rašoma apie grikių javainio (viso augalo su pieninės brandos grūdais) .. Nieko blogo ar gero nuo šio šėrimo nebuvo, kaip rašo autoriai..

Kita vertus, grikiai, kaip ir visi grūdai yra krakmolo šaltinis, Jei norite šerti, ir galite juos traiškyti, tikrai nieko blogo nuo to negalėtų nutikti.. Nešerkit daugiau dviejų kg. karvei per kartą jei taiškysit, ir pusantro kg jei malsit ir viskas turėtų būti gerai..

---- Jo dauguma taip ir seria kazkur pora kg sako galima..as sekmingai avis seriu bet ne vienus ,pamaisau su mieziais arba avizomis,,, kazkur inete radau kad pasidaro jautrios sviesai nes kazokios medziagos yra daug bet nepastebejau tam itakos,,aciu uz atsakyma .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šienainis ir taip smulkintas, o šienas kam dar jį smulkint tai nežinau nežinau , aš ir nesitikiu kad suės iki paskutinio šapelio o nuostolio ant šieno tai tikrai neskaičiuoju , tiesiog kad labai daug mėšlo susikaupia prie ėdžių o čia problema tame manau kad ėdžios netinkamos peša ir dalis šieno krenta ant žemės aš bent taip manau kas vyksta pas mane :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tomukas1996 mielas kolega tikrai blogai mastote,jog nereik skaiciuot sieno nuostolio tai kainuoja pinigus ir darba,va nuo cia ir pradedam kastu skaiciavima.Labai logiska kuo daugiau nuostoliu tuo didesni islaikymo kastai,kuo didesni kastai tuo mazesnis pelnas,TAI APIE KA MES KALBAME,DIRBAM TAM KAD DIRBT? :naughty:baigesi laikai kaip dirmome vien del idejos :eusa-naughty: jai dirbam laikome gyvulius tai ne del vien grozio,o del to kad mes ir musu vaikai valgyt turetu.Taigi pradek skaiciuot,nes tapsi vienas is tu zmoniu kuris sakys neapsimoka.O del edziu nzn kaip galima dar geriau padaryt edzias pasmane tarpelis 5cm o apacia visiskai uzdara ir vistiek pilna sieno ant zemes.nekalbu kad turi gyvulys suest kikviena sapa ne :eusa-naughty: bet jai 60% ant zemes o tik 40% sueda tai kokios sanaudos :eusa-doh: todel ir isirengineju tvarta kaip anksciau minejau sioje temoje,gal tok sbudas pasiteisins :eusa-dance: kita meta pasidalinsiu patirtimi :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šienainis ir taip smulkintas, o šienas kam dar jį smulkint tai nežinau nežinau , aš ir nesitikiu kad suės iki paskutinio šapelio o nuostolio ant šieno tai tikrai neskaičiuoju , tiesiog kad labai daug mėšlo susikaupia prie ėdžių o čia problema tame manau kad ėdžios netinkamos peša ir dalis šieno krenta ant žemės aš bent taip manau kas vyksta pas mane :)

Šienainis ir taip smulkintas?!?! Tikrai ne. Reikia žiūrėti, su kokiu presu presuoja. O jei presas ir turi smulkinimo peilius, tai dar nereškia, kad jie įjungti. Presuotojai taip kurą taupo. :) Nesakau, kad visi, bet tikrai tokių yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šienainis ir taip smulkintas, o šienas kam dar jį smulkint tai nežinau nežinau , aš ir nesitikiu kad suės iki paskutinio šapelio o nuostolio ant šieno tai tikrai neskaičiuoju , tiesiog kad labai daug mėšlo susikaupia prie ėdžių o čia problema tame manau kad ėdžios netinkamos peša ir dalis šieno krenta ant žemės aš bent taip manau kas vyksta pas mane :)

Šienainis ir taip smulkintas?!?! Tikrai ne. Reikia žiūrėti, su kokiu presu presuoja. O jei presas ir turi smulkinimo peilius, tai dar nereškia, kad jie įjungti. Presuotojai taip kurą taupo. :) Nesakau, kad visi, bet tikrai tokių yra.

as pritariu Miguelis kolegai ir su tuo sienainiu visokiu girdejas bajariu buna,kad lievai uzvinioja o poto sugenda dalis arba gali net netekti viso pasaro,o zinot del ko dazniausiai del taupymo,as tos nuomones jai neturi savo tai prasyk geriau ta ka zinai jog gerai daro,o jai nepazysti geriau kitkuok

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šienainis ir taip smulkintas, o šienas kam dar jį smulkint tai nežinau nežinau , aš ir nesitikiu kad suės iki paskutinio šapelio o nuostolio ant šieno tai tikrai neskaičiuoju , tiesiog kad labai daug mėšlo susikaupia prie ėdžių o čia problema tame manau kad ėdžios netinkamos peša ir dalis šieno krenta ant žemės aš bent taip manau kas vyksta pas mane :)

Šienainis ir taip smulkintas?!?! Tikrai ne. Reikia žiūrėti, su kokiu presu presuoja. O jei presas ir turi smulkinimo peilius, tai dar nereškia, kad jie įjungti. Presuotojai taip kurą taupo. :) Nesakau, kad visi, bet tikrai tokių yra.

as pritariu Miguelis kolegai ir su tuo sienainiu visokiu girdejas bajariu buna,kad lievai uzvinioja o poto sugenda dalis arba gali net netekti viso pasaro,o zinot del ko dazniausiai del taupymo,as tos nuomones jai neturi savo tai prasyk geriau ta ka zinai jog gerai daro,o jai nepazysti geriau kitkuok

Taip pirkau sienainio rulonu 10 is ju buvo 6 smulkinti 4 ne tai neaisku buna jai nestovesi neziuresi tai ir nezinosi jai nera patikimas zmogus nors ir tas nesmulkintas nieko palyginus gal aisku nuo zoles priklauso kokia ten buvo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasisėjau pora ha daudiametės svidrės. Bet pasiskaitinėjau kad ta svidrė gyvuliams kaip mums greitasis maistas- tipo nelabai sveikas... :confusion-shrug: Gal kas turit tokios kultūros užsėję ir naudojat pašarui- kokie atsiliepimai? :confusion-confused: Be to rudeni Žalioj stotelėj pirkausi dar sėklos (nes buvo gera nuolaida) - ar verta sėt didesnius plotus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasisėjau pora ha daudiametės svidrės. Bet pasiskaitinėjau kad ta svidrė gyvuliams kaip mums greitasis maistas- tipo nelabai sveikas... :confusion-shrug: Gal kas turit tokios kultūros užsėję ir naudojat pašarui- kokie atsiliepimai? :confusion-confused: Be to rudeni Žalioj stotelėj pirkausi dar sėklos (nes buvo gera nuolaida) - ar verta sėt didesnius plotus?

O tu žiemai pašarus gaminsi, ar ganymui? Bet kokiu atveju nemanau, kad vienos rūšies žolė nėra tinkamiausias variantas. Turėtų būti kažkoks mišinukas geriau.

Jei ganymui, tai siūlau iš Dotnuvos projektų mišinį ganymui Avims. Man tai super. Labai patiko. Atželia greitai ir storai. Vasarą bent jau pas mane sausoka buvo. Senos pievos net parudavusio buvo, o naujoji žėlė kaip žėlusi ir žaliavo. Pernai 3,5 ha atsinaujinau. Rudenį dar 3,5 ha susiariau. Šiemet tą patį mišinį sėsiu.

Praktiškai tie 3,5 ha, man atstoja apie 8 ha senos pievos. :) Kaina apie 13,5 lt/kg su pvm. Man užteko apie 25kg/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žalioj stotelėj man atsėjo po 4,80 už kilą - tai sugraibiau visą kiek buvo.Buvo akcija, daniška veislė :banana-dance: O sėju - be abėjo žiemai pašarams. Dadėjau nedidelį kiekį dobiliukų ir raudonojo eraičyno. Bet nedaug. Kad galima būt deklaruot kaip daugiametes svidres :handgestures-thumbup:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
Gal sėklą iš turgaus pirkai?

dotnuvos projektu. misinys avims.

Pas mane ta pati situacija buvo, bet nemanau, kad čia dotnuvos projektai kalti... :) Atrodė prieš savaitę, kad rapsą auginu... :D graži geltona pieva... Nušienavau viską ir dabar jau gerai.

O sėjau aš pernai pavasarį, tai jokių nebuvo nesamonių. Tikrai graži pieva. Ganiau 3 ar keturis kartus pernai atolą. O šį pavasarį ir išlindo zaraza ta. Bet turiu šiokį tokį įtarimą, kad gal nuo tręšimo mėšlu rudenį, nes tik ten, kur tręšiau, to brudo geltono yra (buvo). Bet dar reikalas tame, kad mano šienautose pievose (žiemą sušertuose pašaruose) tų piktžolių nėra ir nebuvo...

Dar vienas dalykas, kadangi ūkis ekologinis, tai prieš ariant pievą, nepurškiau jokia chemija. Tiesiog nuganiau, rudenį gerai mėšlo pavariau ir apariau, o pavasarį įdirbau ir pasėjau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...