Jump to content

ukio pradzia


TadasMX

Recommended Posts

  • po 5 mėnesių...
  • Atsakymai 63
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Sveiki, man irgi idomi sita tema ir gan senai ieskau kas galetu pakonsultuoti ukio ikurimo klausimais.Man labai idomu nuo ko reiketu pradeti.Zemes dar gal ir istengciau nupirkti iki kokiu 4 ha,bet po to kaip ka daryti:uz ka nama pasistatyti,nupirkti avieciu sodinuku ir cesnaku (ukininko pazymejima jau turiu).Ar galiu kur gauti kazkokia protinga parama na ir taip panasiai

Dekingas busiu uz patarimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paramos variantai yra keli: močiutė iš savo pensijos susitaupiusi gali sušelpti vienu kitu tūkstantėliu litų, tėvai, giminės iš užsienio paskolinti, kiekvieną centą taupyti, galima keliems mėnesiams ar žiemai išvažiuot padirbėt į užsienį kur...

Daugiau protingų variantų kaip ir nėra...

aviečių tarpueilius apsėt dobilais ir paleist žąsis ganytis...

Nebūtina iš kart pradėt nuo namo, pradžiai galima pasitenkinti 20m2 karkasiniu vasarnamiu....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tadukas, zinoma sveikintina kad tu nebijai darbo, bet mokslai tau irgi nepamaisys. Vien vidurines mazoka, istojes i bet kokia aukstaja tu ismoksi rinkti medziaga, ja sisteminti ir analizuoti, o taai tikrai nepakenks diegiant naujoves ukyje. Tad gal taip stipriai nepulk i ukininkavima, pasilik kazkuriam laikui uki kaip hobi kuris tuo paciu bus tau ir naudingas. Idealiausias variantas tau butu Zemes ukio universistetas, tuo paciu gautumei daug naudingu ziniu ir turetumei savo nuosava "bandymu poligona". Kai 1998 m stojau i tuometine LTU ( Lietuvos teises akademija) tai man kolegos sake kad neturiu ka veikti ir laika galima panaudoti naudingiau nei sau prota knisti, bet po 5 metu kai uzsidejau antpecius su spindinciom zvaigzdem, tai patys pripazino kad zinios niekam dar nepakenke.

Taigi tadukas neatkalbineju taves pradeti ukininkauti, bet jeigu gali- tai eik kitu pramintais takais, ir kazkuri laika dar pabuk tevams pagalbininkas. Pasimokinsi, ir ne tave tevas mokins, o tu jau tevui patarsi kaip nasiau uki laikyti.

Beje, Tadai, Trakai tai kur tiksliau? Mano darziukas prie Onuskio, jeigu ka galesiu rudeni pagelbeti tau kazkiek su cesnakais, jeigu paciam kas nors gausis :)

Labas, Giliuk, kaip su česnakais sekasi?? Kaip supratau, esame beveik kaimynai - mano pieva netoli Grendavės. Jei turėtum pardavimui česnakų, parašyk į pm. Beje, česnakai , kaip suprantu vasariniai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tadukas, zinoma sveikintina kad tu nebijai darbo, bet mokslai tau irgi nepamaisys. Vien vidurines mazoka, istojes i bet kokia aukstaja tu ismoksi rinkti medziaga, ja sisteminti ir analizuoti, o taai tikrai nepakenks diegiant naujoves ukyje. Tad gal taip stipriai nepulk i ukininkavima, pasilik kazkuriam laikui uki kaip hobi kuris tuo paciu bus tau ir naudingas. Idealiausias variantas tau butu Zemes ukio universistetas, tuo paciu gautumei daug naudingu ziniu ir turetumei savo nuosava "bandymu poligona". Kai 1998 m stojau i tuometine LTU ( Lietuvos teises akademija) tai man kolegos sake kad neturiu ka veikti ir laika galima panaudoti naudingiau nei sau prota knisti, bet po 5 metu kai uzsidejau antpecius su spindinciom zvaigzdem, tai patys pripazino kad zinios niekam dar nepakenke.

Taigi tadukas neatkalbineju taves pradeti ukininkauti, bet jeigu gali- tai eik kitu pramintais takais, ir kazkuri laika dar pabuk tevams pagalbininkas. Pasimokinsi, ir ne tave tevas mokins, o tu jau tevui patarsi kaip nasiau uki laikyti.

Beje, Tadai, Trakai tai kur tiksliau? Mano darziukas prie Onuskio, jeigu ka galesiu rudeni pagelbeti tau kazkiek su cesnakais, jeigu paciam kas nors gausis :)

Labas, Giliuk, kaip su česnakais sekasi?? Kaip supratau, esame beveik kaimynai - mano pieva netoli Grendavės. Jei turėtum pardavimui česnakų, parašyk į pm. Beje, česnakai , kaip suprantu vasariniai?

Sveikas kaimyne :) Sekasi gerai, zieminiai pas mus. Mes Jurgioniu kaime auginame, tad prie progos gali uzsukti pasiziureti kaip jie musu krastuose auga. O derliu kai nuimsism, tai tikrai turesime pardavimui cesnaku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki forumieciai,

gal kas zinote kiek tada kainuotu ikurti avietyna kazkur 0,5 ha,panasaus dydzio soda (obelys ,kriauses,vysnios,slyvos).Taip pat idomu suzinoti kokia kaina projekto ukininko sodybai(gal kas zinote koki architekta Kauno raj. ar Prienu raj.)

Aciu

Viskas priklauso is kur pirksi sodinukus, avieciu maciau yra ir uz 2 Lt. bet turi zinoti augintoja is kur perki ir puikiai buti susipazines su veislemis..

Sodinamos geriausiai 70 cm atstumu eilemis tarp eiliu paliksi apie 1.5 m tarpa. Kiek tau kainuos pasiskaiciuok pridek viska..sodinukus,zemes paruosimas,sodinimas ir t.t Vaismedziu sodinukai nuo 15 lt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

tai vis del to ar yra zinanciu kiek kainuoja ukininko sodybos projektas?

Hi, boxer,

projekto kaina priklauso nuo tavo poreikių, o šiaip ~3500-xx000 lt. beje, ar jau turi parinktą ir patvirtintą savivaldybėje vietą sodybai, taip vadinamą KPP (kaimo plėtros planą) - jo reikia pačios sodybos pastatams ir struktūroms projektuoti?? šis dar kainuoti gali 700-3000lt , priklausomai nuo to, kas jį darys... šiaip, internete gali rasti atestuotus architektus ir įmones, kurie tuo užsiima, o taip pat ir atsiliepimus apie juos, jei įvesi atitinkamą paiešką...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

dekui uz atsakyma,siaip as dar nieko neturiu apart ukininko pazymejimo,sklypo dar tebeieskau prienu raj.,ziuriu kad butu kazkur tarp Kauno ir Prienu.Aisku norisi nupirktikuo pigiau na ir kad susiekimas butu kuo paprastesnis ,o apie KKP zinau jog irgi reikalingas,praktiskai nuo jo ir viskas prasideda projektavime.Todel ir ieskau zmoniu kurie yra su tuo jau susidure ir zino kas po kiek siais laikais kainuoja ,kokius veiksmus reikia atlikti link uzsibrezto tikslo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

dekui uz atsakyma,siaip as dar nieko neturiu apart ukininko pazymejimo,sklypo dar tebeieskau prienu raj.,ziuriu kad butu kazkur tarp Kauno ir Prienu.Aisku norisi nupirktikuo pigiau na ir kad susiekimas butu kuo paprastesnis ,o apie KKP zinau jog irgi reikalingas,praktiskai nuo jo ir viskas prasideda projektavime.Todel ir ieskau zmoniu kurie yra su tuo jau susidure ir zino kas po kiek siais laikais kainuoja ,kokius veiksmus reikia atlikti link uzsibrezto tikslo.

manau, kad turi ūkininko mokslų pabaigimą patvirtinantį diplomą. Ūkini nko pažymėjimas, kaip suprantu, išduodamas įregistravus ūkininko ūkį, o šiam reikia deklaruoti kažkokias žemės naudmenas - jos gali ir nebūti nuosavybe.

Kai įsigysi sklypą (ne mažiau 0.5 ha), užsakyk savivaldybėje sąlygas KPP sudarymui ir sodybos kūrimui. Ten bus reikalų ir su žemėtvarkos skyriumi. Kai gausi dokumentus:

1. Planavimo sąlygos kaimo plėtros žemėtvarkos projektui rengti

2. Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus raštas

3. Planavimo sąlygų sąvadas kaimo plėtros žemėtvarkos projektui rengti

susirasi firmą ar architektą, kuris parengs KPP. Šį reikės patvirtinti savivaldybėje, tuomet, išsiimi sąlygas elektrai privesti - kad įsitikinti, jog nebus papildomų trikdžių ar komplikacijų (čia - dėl techninių ar aplinkosauginių sąlygų).

Kaip patvirtintas KPP savivaldybėje, išsiimi (savivaldybėje architektūros sk.) detalias sąlygas: pastatams, vandentiekai-nuotėkoms...

Susurandi firmą ar architektą, kuris ir projektuos tavo sodybą ant KPP, pagal projektavimo sąlygas ir Tavo poreikius... o projektavimo kainas apsprendžia rinka (dabar palanki užsakovui), užsakovo poreikiai (kokius palocius ir tt statysi)...

Man viską projektavo mokslo laikų pažįstamas architektas... prieš metus, man tai kainavo ~4000 lt. su mokesčiais. beje, čia tik architektūrinė dalis. Jei norėsi techninių-darbinių brėžinių, teks pakloti dar du-tris kartus tiek... jei ne daugiau. Aš turiu statybininko-konstruktoriaus diplomą, tad techninės dalies neužsakinėjau... tiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man rodos, kitose temose buvo kalbėta - ūkininko pažymėjimas išduodamas bet kam norinčiam. T.y. nebūtina turėti jokių žemės plotų. Aš išklausiau kursą ir gavau pažymėjimą nieko neturėdamas ir nedeklaruodamas.

Hi, nenoriu ginčytis, gal kažką painioju - senai jau tai buvo, tačiau manau, kai pabaigi kursus, gauni diplomą , kuris patvirtina, kad turi pasirengimą (kvalifikaciją) , o ūkininku tampi, kai įregistruoji ūkį... tam nėra būtina turėti nuosavybės, tačiau, reikia bent nuomoti, nes, kiek pamenu, gaudamas pažymėjimą, turėjau nurodyti, kuri žemės valda bus apibrėžiama kaip ūkio... ir t.t., kartu nurodant registro nr. Visa tai vyko, berods, savisaldybės žemės ūkio skyriuje... nenoriu ginčytis, nes pagaliau, tas pažymėjimas turi būti, be jo - neleis kurti sodybos ir judėti tliau - klausimas buvo apie tai :) ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
Man rodos, kitose temose buvo kalbėta - ūkininko pažymėjimas išduodamas bet kam norinčiam. T.y. nebūtina turėti jokių žemės plotų. Aš išklausiau kursą ir gavau pažymėjimą nieko neturėdamas ir nedeklaruodamas.

Hi, nenoriu ginčytis, gal kažką painioju - senai jau tai buvo, tačiau manau, kai pabaigi kursus, gauni diplomą , kuris patvirtina, kad turi pasirengimą (kvalifikaciją) , o ūkininku tampi, kai įregistruoji ūkį... tam nėra būtina turėti nuosavybės, tačiau, reikia bent nuomoti, nes, kiek pamenu, gaudamas pažymėjimą, turėjau nurodyti, kuri žemės valda bus apibrėžiama kaip ūkio... ir t.t., kartu nurodant registro nr. Visa tai vyko, berods, savisaldybės žemės ūkio skyriuje... nenoriu ginčytis, nes pagaliau, tas pažymėjimas turi būti, be jo - neleis kurti sodybos ir judėti tliau - klausimas buvo apie tai :) ...

viskas labai teisingai parašyta, patvirtinu - pirma pripažinimas, kad gali ūkininkauti - pažymėjimas ar diplomas, tada rajono žemės ūkio skyrius, kur reikia pateikti žemės nuosavybės dokumentus, žemės planus ir tą pažymęjimą-diplomą. va tada ir gauti ūkininko pažymėjimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...

su mažu plotu česnakai, braškės, gėlės, yra pats tas, aš dar vieną dalyką pridėčiau - sodą.

įvairių vaismedžių vaiskrūmių, slyvų obelų, kriaušių, aviečių, lazdynų, graikinių riešutmedžių...

Patariu tau žiūrėt į tą savo 1.2 ha sklypą (kuris pradėjus dirbti psirodys, ne toks ir mažas) kaip į bandymų poligoną, nenorėk iš kart pelno stenkis išbandyt kuo daugiau kultūrų, paskui kai jau surasi savo augalą galėsi ir daugiau žemės įsigyti.

patarimas, česnakai mėgsta pavėsį, todėl sode tarpueiliuose galima prisodint česnakų ar dar ko nors, sutaupysi vietos, juolab kol vaismedžiai dar maži ir šešėlis menkas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

su mažu plotu česnakai, braškės, gėlės, yra pats tas, aš dar vieną dalyką pridėčiau - sodą.

įvairių vaismedžių vaiskrūmių, slyvų obelų, kriaušių, aviečių, lazdynų, graikinių riešutmedžių...

Patariu tau žiūrėt į tą savo 1.2 ha sklypą (kuris pradėjus dirbti psirodys, ne toks ir mažas) kaip į bandymų poligoną, nenorėk iš kart pelno stenkis išbandyt kuo daugiau kultūrų, paskui kai jau surasi savo augalą galėsi ir daugiau žemės įsigyti.

patarimas, česnakai mėgsta pavėsį, todėl sode tarpueiliuose galima prisodint česnakų ar dar ko nors, sutaupysi vietos, juolab kol vaismedžiai dar maži ir šešėlis menkas.

Aciu uz patarimus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

nu jo jau isivaizduoju kaip iseitu, uztektu ir 1 ha taip va visko prisodinti vieta taupant, tai rudeni su dalgiu galima butu derliu imt, nebent darbo jega labai pigi , nes kitaip neprimetu kaip vienam apeiti 1ha rankomis kai uzsodini tarpa i tarpa o tam tarpe darzove kokenors,

geriau viena kultura pasiimk ir uzvaryk visa zeme ar bent jau puse kad ant pletimosi pigiau iseitu. tai prieziura lengvesne butu manau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...

Seip tai miskininkas bet pagal esamas galimybes ir norus, bandysiu uzsiiti daugiau zemes ukiu. Plotas zemes nedidelis, tai mastau apie darzoves( kazkada tai visa seima is to pragyveno, tevai vertes darzovem ,daigais ir panasiai). Vis skaitineju, ziurineju. Norisi is kitu patirties pasimokint kad maziau pacem bludinet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...