Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Karolis teisus, beje triušininke, jei tokios patelės neturi daryk, kaip rašiau praeitame poste : ,,Jei atsives daugiau triušiukų nei turi spenių, mažylius reikia suskirstyti į grupeles ir leisti pažįsti pakaitomis. " Gi triušė neturi 14 spenių. O suskirstant triušiukus į 2 arba 3 grupes išsaugoma daugiau naujagimių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O jeigu permest pas kita,kuri atsivedė prieš savaitę?

Savaite biski perdaug. Skirtumas turi but daugiausia kokios 5-6 dienos man atrodo. o seip kai kergi, geriau kergti vienu metu 2 pateles, as kergiu irgi vienu metu daugiau negu 1 patele. pvz 2,3,4. Bet kartais ir abi pagimdo po kokia 12 :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokiu budu suskirstyti tuos triusiukus? Ar juos kokios skirtingose dezese laikyti? As dar niekad nemaciau, kad patele maitintu... tai kas kiek laiko reiketu tuos triusiukus kaitalioti?

Siūlyčiau skirstyti pagal triušių jėgą, kitaip sakant, jei triušis visad prie motinos ir stipriai nustumia savo brolius/seses - jis stiprus, didelis. Tokius triušius reikia suleisti į vieną narvelį, o silpnesnius, nustumtus ,, į pavėsį ", vos išsilaikančius į kitą. Grupes leisti prie motinos pažįsti ir pabūti taip : stipresnius trumpiau (nežinau kiek tiksliai valandų (gal 1,2)) tada leisti jai pailsėti ir suleisti silpnuosius (šiek tiek ilgiau nei stipresnius) ir taip pakaitom kiek eis. Triušių grupes dėk į dežutes ar mažus narvelius su pirštinėm (pirmiausia pirštines įtrink į mamą o po to imk mažuosius). Laikyk kuo šiltesnėje patalpoje. Jei nebandysi mano apipasakoto metodo, tada lauk ir žiūrėk, keik jų išliks nekaitaliojant, bet manau kaip pirma vada patelei tai gali likt ne kažin kas. Na, bet kas žino? Sėkmės, parašyk, kaip sekėsi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokiu budu suskirstyti tuos triusiukus? Ar juos kokios skirtingose dezese laikyti? As dar niekad nemaciau, kad patele maitintu... tai kas kiek laiko reiketu tuos triusiukus kaitalioti?

Siūlyčiau skirstyti pagal triušių jėgą, kitaip sakant, jei triušis visad prie motinos ir stipriai nustumia savo brolius/seses - jis stiprus, didelis. Tokius triušius reikia suleisti į vieną narvelį, o silpnesnius, nustumtus ,, į pavėsį ", vos išsilaikančius į kitą. Grupes leisti prie motinos pažįsti ir pabūti taip : stipresnius trumpiau (nežinau kiek tiksliai valandų (gal 1,2)) tada leisti jai pailsėti ir suleisti silpnuosius (šiek tiek ilgiau nei stipresnius) ir taip pakaitom kiek eis. Triušių grupes dėk į dežutes ar mažus narvelius su pirštinėm (pirmiausia pirštines įtrink į mamą o po to imk mažuosius). Laikyk kuo šiltesnėje patalpoje. Jei nebandysi mano apipasakoto metodo, tada lauk ir žiūrėk, keik jų išliks nekaitaliojant, bet manau kaip pirma vada patelei tai gali likt ne kažin kas. Na, bet kas žino? Sėkmės, parašyk, kaip sekėsi.

Nesupyk, rimwi :icon-evil: Tu pats, ar bandei padaryti, tai ką dabar pasiūlei? Panašiau į žmogaus patarimus, kuris perskaitė knygą apie triušininkystę, kurią parašė autorius, niekada rankose nelaikęs triušio :icon-eek: Netusykit jūs tų triušiukų ir duokit kuo daugiau ramybės patelei. Jei ir taip šokas, kad iš jos išbyrėjo 14 saldainiukų :eusa-clap: Patikrink kartą per dieną, kad nebūtų lavonų. Duok patelei atsigerti pieno (žiūrėk, kad neužrūgtų), būtinai morkų (skatina pieno gamybą). Daugiau viską nuspręs gamta :D . Viskas bus gerai, nesinervuokit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokiu budu suskirstyti tuos triusiukus? Ar juos kokios skirtingose dezese laikyti? As dar niekad nemaciau, kad patele maitintu... tai kas kiek laiko reiketu tuos triusiukus kaitalioti?

neverta skirstyti tu triusiuku, jeigu patele gera -pamaitina juos visus, jeigu bus kokie 2 netike, tai cia jau ju beda. pas mane viena 10 atvede, ta ji pati juos po 5 i atskirus kampus sugulde ir maitino.pamenu atveji, kai draugo triuse atvede 18 mazyciu triusiuku ir uzaugino 14 be jokiu manevru, kombikormu ir kilojimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokiu būdu duodate laižmosios druskos? Aš kol turiu nedaug triušių perku tokius ratukus, kuriuos lengva pakabinti, bet per laiką jie sulūžtą ir likučių nebesunaudoju. Aišku, taip neapsimoka, gaunasi brangiau, geriau būtų pasmulkinti didesnį bloką. Skaičiau, kad kažkas deda į plastikinius butelius ir pribado skylučių. Kaip kiti darote, gal kokių tinkamų pasiųlymų pametėsite :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano triušė atsivedė 10, jai tai trečia vada, tai 8 dideli, stiprūs, o 2 daug mažesni, visad bendraamžių stumiami į šoną... :icon-cry: Bet auga, gyvi ir tuo džiaugiuosi. Druskos kaip tik šiandien nusipirkau didelį gabalą, susmulkinsiu, tik mąstau dabar - kur dėt?.. :eusa-think: O ką darote su žole triušiams, kai lyja kelias dienas iš eilės??? Duodate šlapią ar bandote kur džiovint? :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano triušė atsivedė 10, jai tai trečia vada, tai 8 dideli, stiprūs, o 2 daug mažesni, visad bendraamžių stumiami į šoną... :icon-cry: Bet auga, gyvi ir tuo džiaugiuosi. Druskos kaip tik šiandien nusipirkau didelį gabalą, susmulkinsiu, tik mąstau dabar - kur dėt?.. :eusa-think: O ką darote su žole triušiams, kai lyja kelias dienas iš eilės??? Duodate šlapią ar bandote kur džiovint? :icon-eek:

O mano su trecia vada sposa padare - viena atsivede :eusa-think: Ir nepasakyciau, kad koks didelis butu :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokiu būdu duodate laižmosios druskos? Aš kol turiu nedaug triušių perku tokius ratukus, kuriuos lengva pakabinti, bet per laiką jie sulūžtą ir likučių nebesunaudoju. Aišku, taip neapsimoka, gaunasi brangiau, geriau būtų pasmulkinti didesnį bloką. Skaičiau, kad kažkas deda į plastikinius butelius ir pribado skylučių. Kaip kiti darote, gal kokių tinkamų pasiųlymų pametėsite :)

as duodu paprasciausios gyvulines druskos,nuperku ta dideli keturkampa vaistinej ir per visus gardus is eiles po pora dienu palaikau ir vel is naujo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, skaitau čia seniai, bet ne nuosekliai. Info labai smegeninėj susiplakė.

Pasakykit man blondinei kaip suprast kad tie triušiai kergtis nori, ar nenenori. Prisileidžia tą patiną ar nea, ar jau susikergė.

Nu niekaip nesuprantu. Jei ir bandau tą antrą galą apžiūrinėt, tai vis vien nieko neįkertu, ar ten rujoja ar nea. Kuo tas "raudonumas" pasireiškia? Ar kaip pas šunis turi viskas varvėt?

Suleidžiu narvan kartu su patinu, ale pas mum pro grotas sunkiai matos, ka jie ten išdarinėja, o jei arti stoviu ir žiūriu, tai kampuose tie triušiai tupi ir krustelt bijo. Kai ėst įdedu, tai jau puolasi, o kai ką parodyt, tai bijo....

Taip ir nežinau, nori-nenori, susibėgo-nesusibėgo.... Palikom per nakt pas vieną... nu ir kas toliau? Mėnesį laukt? Ar eina kaip nors dar patikrint?

Pradedu bijot, kad tvarte šviesos maža.. Ar užtenka, jei langelis tvarte yra, ir dar duris dieną atidarau? Kaip čia iššiaiškinus kame šuo pakastas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, skaitau čia seniai, bet ne nuosekliai. Info labai smegeninėj susiplakė.

Pasakykit man blondinei kaip suprast kad tie triušiai kergtis nori, ar nenenori. Prisileidžia tą patiną ar nea, ar jau susikergė.

Nu niekaip nesuprantu. Jei ir bandau tą antrą galą apžiūrinėt, tai vis vien nieko neįkertu, ar ten rujoja ar nea. Kuo tas "raudonumas" pasireiškia? Ar kaip pas šunis turi viskas varvėt?

Suleidžiu narvan kartu su patinu, ale pas mum pro grotas sunkiai matos, ka jie ten išdarinėja, o jei arti stoviu ir žiūriu, tai kampuose tie triušiai tupi ir krustelt bijo. Kai ėst įdedu, tai jau puolasi, o kai ką parodyt, tai bijo....

Taip ir nežinau, nori-nenori, susibėgo-nesusibėgo.... Palikom per nakt pas vieną... nu ir kas toliau? Mėnesį laukt? Ar eina kaip nors dar patikrint?

Pradedu bijot, kad tvarte šviesos maža.. Ar užtenka, jei langelis tvarte yra, ir dar duris dieną atidarau? Kaip čia iššiaiškinus kame šuo pakastas?

:lol::lol:

1. Praretink grotas, kad nebutu tamsu.

2. Arti nestovek.

3. Nedeliok est, kol poruoji.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nerujojančios patelės lyties organai būna balkšvos spalvos.

O kai rujoja raudonos, kartais net į melsvumą, taip pat lyties organai būna paburkę.

Aš rujojančia patelę įdedu pas patiną ir stebiu kai patinas su patele sueina patelę išimu ir duodu patinui pailsėti, po valandos pakartoju ir taip du- tris kartus kas valanda. Paskui šitą kartojimą atlieku po penkių parų. Dažniausia patelė patino jau neprisileidžia, kaip sakau pyksta.

Nežinau ar kas naudoja šį kergimo būdą, bet pas mane jis pasiteisina visu 100 procentų. Prašovimo pakol kas nė vieno pro šoną nebuvo. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar išrušiavau ( pagaliau ) triušius tai yra atskyriau pateles nuo patinų . Visą laiką buvo kartu 5 triušiai vakar išskirus gavosi 3 patinai ir 2 pateles . Vakar lyg ir nieko , o šendien ryte žiūriu vienas patinėlis toks liūdnas į kampą užsispraudęs , aš jį pabandžiau iš to kampo pavaryt , o kitas kai puolė ir davė jam į kailį . Užtai ir bijojo iš kampo išlįst nes jį mušė . Atskyriau , palikau vieną ,bet liūdnas toks , kiti du taikiai sau sugyvena . Ar dažnai taip pasitaiko ? o gal čia pas mane kažkas ne taip ?

Ar vėliau aš juos galėsiu vėl pabandyt suleist gyvent kartu , ar geriau nė nemėgint ?

Ir dar triušiukama 1 mėn ir 10 dienų ar galiu juos atskirti nuo mamos ? jie viską puikiai ėda . Ir kai juos atskirsiu kiek laiko duot jų mamai pailsėt prieš kergimą ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar išrušiavau ( pagaliau ) triušius tai yra atskyriau pateles nuo patinų . Visą laiką buvo kartu 5 triušiai vakar išskirus gavosi 3 patinai ir 2 pateles . Vakar lyg ir nieko , o šendien ryte žiūriu vienas patinėlis toks liūdnas į kampą užsispraudęs , aš jį pabandžiau iš to kampo pavaryt , o kitas kai puolė ir davė jam į kailį . Užtai ir bijojo iš kampo išlįst nes jį mušė . Atskyriau , palikau vieną ,bet liūdnas toks , kiti du taikiai sau sugyvena . Ar dažnai taip pasitaiko ? o gal čia pas mane kažkas ne taip ?

Ar vėliau aš juos galėsiu vėl pabandyt suleist gyvent kartu , ar geriau nė nemėgint ?

Ir dar triušiukama 1 mėn ir 10 dienų ar galiu juos atskirti nuo mamos ? jie viską puikiai ėda . Ir kai juos atskirsiu kiek laiko duot jų mamai pailsėt prieš kergimą ?

Pas mane taip pat triusiukam jau 1 men ir 10 dienu, taigi juos jau atskirsiu po joniniu, o patele vel suleisiu liepos 8-9 dienomis, tai gausis po 2 sav po atjunkymo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...