Jump to content

triusiu serimas


Ansverx

Recommended Posts

Primenu - bukite atsargus su sviezia zole maziems triusiukams - nuo jos LABAI pucia pilvukus. Siandien mano mergaites pririnko triusiams pieniu su saknimis, gerai isplove ir pridalino.

... O as ejau vakare lavoneliu rinkt, o likusiems gyviems "balionams" angliukus vaistukus seriau, kiekvienam po ¼ tabletes....

Ziuresim, kiek iki ryto datrauks....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dimulia, užjaučiu dėl tokio darbo.

Pas mus (tfu tfu ) žolė tokių nelaimių nepadarė. Žolės gauna visi, kas tik gali ėsti :icon-rolleyes: Ir atrodo laimingi.. tiesa, pienes duodame be šaknų, neplaunam.

Gal turėjo įtakos plovimas? šlapios žolės gi rekomenduojama neduoti. tai ar rasota, ar plauta - vienas ir tas pats, ar ne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien namie diskutavom apie tą žolės davimą. Nugi gamtoj triušiai ją ir aplijusią ir visokią kitokią ėda. bet nesukaitusią drėgną. Mąstau, kad gal kokios bakterijos tokioje terpėje kai kaista drėgna žolė geriau dauginasi, patekusios į triušių pilvukus dujas išskiria ir išpučia juos kaip balionus. Bet tai tik pamąstymas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien namie diskutavom apie tą žolės davimą. Nugi gamtoj triušiai ją ir aplijusią ir visokią kitokią ėda. bet nesukaitusią drėgną. Mąstau, kad gal kokios bakterijos tokioje terpėje kai kaista drėgna žolė geriau dauginasi, patekusios į triušių pilvukus dujas išskiria ir išpučia juos kaip balionus. Bet tai tik pamąstymas...

Negalima lyginti naminių ir laukinių gyvunėlių. Jų visiškai skirtingi organizmai.

Dėl žolės - šlapia (plauta, sulyta) žolė nekenkia, kenkia žolė su iškritusia rasa (nes tai kito pobūdžio drėgmė).

Mano atveju kritimui galėjo būti 3 priežastis:

1. Triušiukai tik 3-4 sav, jų skrandukams buvo pirmas kartas - neįprastas maistas

2. Šaknys buvo apiplautos, bet kadangi plovė 5 ir 3 metų vaikučiai, liko daug žemių, kurios ir pakenkė

3. Kitas variantas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visgi, nesutinku, kad naminiai ir laukiniai taip skiriasi, kad organizmai skirtingi... taip ,dėl raciono skiriasi žarnyno mikroflora, tai galėjo turėti įtakos. tačiau, jei triušienė gauna ir žolės - triušiukų žarnyne jau turėtų būti atitinkamų mikroorganizmų, padedančių susitvarkyti su žole. (bent mano triušienės atakusiems triušiukams į lizdą įkrauna vieną kitą spirą - mažiukai ją sudoroja - gauna triušienės žarnyne gyvenančių bakterijų). Kai triušiukai išlipa iš dėžės- ėda tą, ką triušė.

Dėl rasos, kaip kitokio vandens. paaiškink, prašau :eusa-think: ten gi tai susikondensavęs vanduo ir tiek. Jokio stebuklo mano manymu. Bet visada norisi sužinoti tai, ko nežinau. O ir visiems čia forume tokios diskusijos tik į naudą, ar ne? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

manau, kad valgo. Ir kai lyja manau, kad neskelbia bado streiko.

Man vaikystėje sakydavo, kad neprimesčiau per daug žolės triušiams - sukais. Geriau duoti tiek, kiek suvalgys ir neužsigulės.[/quote

Va būtent! Man atrodo, kad pati rasota ar užlyta žolė nėra pavojinga. Mano triušiai ją ėda ir bėdos nejaučia. Bet jos dedu tiek, kad iškart suėstų. Problemos kyla tada, kai prikrauni daug žolės ir ji ima kaisti. Prasideda cheminiai procesai, kurie ir turi įtakos triušių pilvų pūtimui. Žinoma, lengva man prieiti prie triušių 4-5 kartus, nes jų nėra daug. Laikant daug, niekas taip nežaidžia. Tuomet saugiau būtų žolę apdžiovinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...
jai triusiams bulviu zaliu duociau? nes kaimynas duoda triusiam tik siena, bulves, vandeni ir zoles truputi :) noriu suzinot kokia jusu nuomone apie tai :)

duotum zalias, ir suvalgys zalias, bet kazkas ten su krakmolu susije, todel geriau virtas.

Svarbu nepadaugint. Virtas tai ir aš duodu. Šiemet bus gerai. Runkelių daug priauginau. Ot kapoja!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...