Jump to content

Kaip isnaikinti kiaunes sodyboje?


Linute

Recommended Posts

Na rasem,rasem ir sustojom..Perskaicius viska susidaro tokia nuomone,kad tik saudymas gali jas isnaikinti.Na galiu pasidziaugti,kad pastaruoju metu ju siautimas sumazejo.Dar retkarciais randu pasikiota,bet jau nebepalyginsi kas anksciau buvo! :eusa-hand: Matyt didzioji dalis isinezdino,nebesimato ir akivaizdziai lakstanciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 56
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

  • po 1 mėnesio...

Kažkada buvo senas geras multikas "vaikai gyvenkime draugiškai". O čia tik šaudyt gaudyt. Pats gyvenu prie miško, tai ir gyventojų pilna. Ežys su šeimyna sode, voverė po lazdynus strapsi, kiaunė keli metai vaikus kluone-daržinėj išsivesdavo, bet nieko nejudino nei vištų nei viščiukų. PS. Kai išsiveda vaikus reik labai atidžiai viską apžiurėt ar drevių senuose medžiuose nėr ir prie pastatų kur ramesnė vieta kad medžių šakos ant stogo nebūt. Pas mane problema išsisprendė išpjovus seną obelį, prie pastato nes nuo obels šakos pastogej išsigraužė skylę ir gyveno kelis metus. Bet jai vaikus veda pas kaimynus, o pas jus tik maitinasi kito kelio nėr tik patranka, nes gudri lapė ant savo kiemo nešika šis posakis teisingas 100% ir dar kai kas rašo pievas tipo nekeršina pabandykit sužinosit kai susilaukia jauniklių pajudinkit lizdą, pas kaimynus lapė pusę vištų išdėj, nemaišė nei šuo paleistas. Kiaunė kol pas mus gyveno sakiau kad kaimynai prakeiks nors pas mus nieko nejudino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na dabar jau ramu palyginus,kas dejosi vasaros pradzioj.Dabar ju pedsakus galiu isvysti tik prie kriauses.Ateina ten krausiu paesti,tiesiog takai isminti link ju ir prisikiota.

Vadinasi jos pastoviai būna geroje vietoje taikymuisi. Pneumatinis šautuvėlis su teisingu kolimatoriumi bei keletas naktų su mėnesiena turėtų problemas išspręsti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Na dar vienas klausimas.Ar galetu kiaunes iskasti palaidotus triusius?Ar tai galetu buti lapiu darbas?Sunys pas mus visa laika priristi,aplinkui daugiau sunu nera.Triusius uzkasinejau gana giliai,po to apdejau velena ir stiprai suplukiau,kad net zymes neliktu,kad kasta.Vakar nueinu ir ''o broli!'' :bow-blue:duobe didziausia iskasta ir tik kailio likuciai ant krastu boluoja.Kitose palaidojimu vietose ir bandyta kasti,bet pasimesta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip Tu Linute viska suspeji? Triusiai, kiaunes, statybos....negi viska viena velki? ir "lovos kaimynas" nepadeda? Soory uz issireiskimus, bet malonu skaityti protinga nuomone daugelyje sriciu. :eusa-clap:

:lol::lol: :lol:Na aciu,aciu uz komplimenta.Nesitikejau :icon-redface: Padeda ir tas ''lovos kaimynas'' :lol::lol::lol: vyras pas mane seimos galva,o as kaklas.Kaip man reikia taip ta galva sukioju ir uki priziuriu. :eusa-whistle::eusa-violin:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kad negalima medžiot šalia sodybų :lol: kai sniego atsiras turėtu prasidėt lapių medžioklė, dabar sunku jas pamatyt laukuose.

Taip zinau,kad negalima.Kad negadina soviniu norejau pasakyti del to,kad nesaudo aplamai lapiu,Neapsimoka jiems,nuvertejo kailis ir nieks nebesiterlioja su lapem.Veisiasi jos sau dabar laisvai ir populiacija auga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kad negalima medžiot šalia sodybų :lol: kai sniego atsiras turėtu prasidėt lapių medžioklė, dabar sunku jas pamatyt laukuose.

Taip zinau,kad negalima.Kad negadina soviniu norejau pasakyti del to,kad nesaudo aplamai lapiu,Neapsimoka jiems,nuvertejo kailis ir nieks nebesiterlioja su lapem.Veisiasi jos sau dabar laisvai ir populiacija auga.

Paprašė 50 Lt , jeigu iš pirmo karto pavyks ... Lape sakė galiu pasilikt .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 8 mėnesių...

As skaitau, kad galetu padaryti, kaip senoviu tarybu laikais.Tevukas pasakojo, kas uz kiauniu kailiukus duodavo nemaza rubli, tai buvo saunu. Patys zmones juos isgaudytu. O dabar, atseit gamtai zala butu. Net juokinga. As pvz negaliu atsiginti. Pas mane biski kiaura dabar visur per remonta seno namo, tai jos bjaurybes net i vidu nebijo lysti. Baisu. Desiu spastus senovinius, lai dvesta, nes jau tiek nuostoliu jos daro. negaliu pauksciu isvis laisvai laikyt. :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

geriausias budas tai saudyti jas, bet va problema kaip jas pamatyti savo taikiklyje? :D prisimenu pas mano tevuka dedavo ir tuos spastus visokius ir nuodu ivairiausiu, kol pati kiaune ikrito i tokia 60cm skersmens ir 2,5m aukscio toki vamzdi pastatyta prie malkines( lipdama per sakas ) tai 3 dienas ji ten prabuvo rekdavo naktim, kol atvaziavo dede su pistoletu. tai sove gal 4 kartus, neina pataikyt i zaraza:D nors ir 2 metrai tik atstumas :) kol i galva nepataike tol nepakrito. nuo to laiko nei pas tevuka nei pas kaimynus negirdet kad apsilankytu kokia kiaune. o taip tai kiekviena nakti sunes lodavo. tai vat as pasilieku prie nuomones kad reikia saudyt jas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Sveiki,turiu problemą,tik nežinau ar su kiaunėmis susijusi,jau daugiau kaip metai kažkokie padarai įjunko į namą.Anksčiau,kol buvau namuose(dabar esu išvykusi)triukšmaudavo tik naktį,bėgiodavo virš lubų,sienomis,atrodydavo,kad kas gerą baliuką viršuje kelia :D bet diena būdavo ramu,tik retkarčiais subildėdavo.Dabar namus prižiūri dukra,ir kartais pasilieka permiegoti,tai sakė visai pasiuto tie padarai,jau ir dieną baugu būti namuose.Pridėjo visokių nuodų,neėda,tai tikrai jau ne pelės ar žiurkės,ar gali būti,kad čia kiaunės?o gal dar kas mėgsta patogumus? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,turiu problemą,tik nežinau ar su kiaunėmis susijusi,jau daugiau kaip metai kažkokie padarai įjunko į namą.Anksčiau,kol buvau namuose(dabar esu išvykusi)triukšmaudavo tik naktį,bėgiodavo virš lubų,sienomis,atrodydavo,kad kas gerą baliuką viršuje kelia :D bet diena būdavo ramu,tik retkarčiais subildėdavo.Dabar namus prižiūri dukra,ir kartais pasilieka permiegoti,tai sakė visai pasiuto tie padarai,jau ir dieną baugu būti namuose.Pridėjo visokių nuodų,neėda,tai tikrai jau ne pelės ar žiurkės,ar gali būti,kad čia kiaunės?o gal dar kas mėgsta patogumus? :)

Paranormal Activity, :eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,turiu problemą,tik nežinau ar su kiaunėmis susijusi,jau daugiau kaip metai kažkokie padarai įjunko į namą.Anksčiau,kol buvau namuose(dabar esu išvykusi)triukšmaudavo tik naktį,bėgiodavo virš lubų,sienomis,atrodydavo,kad kas gerą baliuką viršuje kelia :D bet diena būdavo ramu,tik retkarčiais subildėdavo.Dabar namus prižiūri dukra,ir kartais pasilieka permiegoti,tai sakė visai pasiuto tie padarai,jau ir dieną baugu būti namuose.Pridėjo visokių nuodų,neėda,tai tikrai jau ne pelės ar žiurkės,ar gali būti,kad čia kiaunės?o gal dar kas mėgsta patogumus? :)
Jeigu nuodų neėda , tai nereiškia , kad ne žiurkės . Tik pateikus visų nuodų rūšių (nupirkau visokių , kiek tik buvo prekyboje ) , pavyko "gurmanėms" įtikt.....
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiaune aktyvu gyvenima veda nakti -jom gaudyti spastai gyvagaudziai arba dezute.. statant spastus reikia kuo maziau ciupineti arba muveti pirstines nes palika savo kvapa jos ten neina ;) viena gera zinia kad jos gaudo peles ir ziurkes ir jomis minta taip kiausiniais vistu kartais vistu smegenelemis :icon-cool:

post-9775-141521839271_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaitau ir nesusilaikau neparašęs.Žinau kad sulauksiu priešininku dabar... :eusa-shifty: Tai ar sunku nakčiai tas vištas aptverti,skyles užtaisyti,o pas mane dergia tai žmonės daugiausiai pakelėje, o žiurkių nėra dėl tos pačios priežasties - kiaunės jas apgaudo.Ne juokas su jumis medžiotojais,vienas gaudė šalia spąstais ,mano katinui kojas nulaužė.Žmogui žvirblis apšiko auto ir jis tapo priešu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip jau yra, kad parazitai turi buti naikinami...

Pas mane sodyboj labai padejo palaidas suo, nei kiaunes sienom belaksto, nei lape vistas nesasi -pradzioj visu netekau, kumute ispjove. Peles ir ziurkes ir tas apgaudo.

Siuo atveju ir lape su kiaune sveiki liko ir suo uzsiemima turi...

Štai čia pritariu kad humaniškas metodas,ir šuo palakstęs ir kiaunės pasportavusios ir dvikojis gyvulys vengs naktį užeiti.Kartais maišoma kiaunė su šeškumi,turėjau šeškų vadą išperėtą - neliečiau,pasigrožėdavau,tik gal mano smalsumas jas po kiek laiko išbaidė....ir prasidėjo :eusa-doh: ,teko vištas aptvaran uždaryti,tuo viskas ir baigėsi.Va su lape tai vargom,tokia nusususe,ši buvo be skrupulų ,vaikai bijodavo išeiti,teko sumedžioti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su kiaunėm aš irgi bendravau draugiškai . Gyveno malkinėje už tvartų . Nieko namie nelietė , net durys atidarytos likdavo užsimiršus , bet atėjo laikas kai jauniklius medžiot mokino - per vieną naktį visą vištidę išpjovė ir paliko ir tai padarė prie uždarytų durų prasikasdamos po slenksčiu . Draugystė baigėsi - sumedžiojau 6 vienetus ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...