Jump to content

Ko labiausiai reikia pradedanciam ukininkui?


Blickrygas

Recommended Posts

Sveiki, man kolkas dar tik 16 metu, bet zadu ikurti uki kai suaugsiu. Noreciau pasiteirauti jusu, ismananciu, ko reikia pradedanciam ukininkui? Kokios technikos? (Noriu pamineti, kad zemiu daug neturesiu, taciau turesiu 13ha misko, siek tiek zemes, ir noreciau uzsiimti gyvulininkyste/miskininkyste/paukstininkyste/triusininkyste(galbut)ir darzoviu auginimu). Kad butu aiskiau, klausimus isdeliosiu taip:

1.Ko labiausiai reikia pradedanciam ukininkui?

2.Kokia technika man praverstu? ( ukio "spektra" jau minejau)

3.Kokie perspektyviausi/pigiausi mokslai susije su zemes ukiu Lietuvoje?

Aciu is anksto, laukiu issamiu atsakymu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o tai jau tiri ką nors vištą kokią ar trišį ar dar ką nors? Aš tavo metų būdamas pasistažiau šiltmanį iš aplink augusių krūmų pagalių prisikirtęs. Jei turi savo miško ir bent elementarius yrankius būru pradžia, minimum investicijų o uždirbti įmanoma, jei fantazija neatšoks plėsies, matysi kas patinka. Technika paskutinis žingsnis. Kai pabandysi, pats matysi kokių įrankių trūksta ir ar gali sau juos leisti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o tai jau tiri ką nors vištą kokią ar trišį ar dar ką nors? Aš tavo metų būdamas pasistažiau šiltmanį iš aplink augusių krūmų pagalių prisikirtęs. Jei turi savo miško ir bent elementarius yrankius būru pradžia, minimum investicijų o uždirbti įmanoma, jei fantazija neatšoks plėsies, matysi kas patinka. Technika paskutinis žingsnis. Kai pabandysi, pats matysi kokių įrankių trūksta ir ar gali sau juos leisti.

Neturiu nei vištos nei triušio. O miškas žinok baigiasi kadanors. Taigi reikia ir be miško dar ką nors turėt. Beje, aš nesiruošiu šienaut miško.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kiti mokslai apart forumo brangus. jeigu gerai mokinsies, gausi nemokama zemkej, o jei ne, metam minimum 6000lt kainuos. tai va tokios ir tos kainos :) kaip jaunam zmogui turetu but nemazi pinigai

Kokius dalykus reikia gerai mokėt, kad gautum nemokamą? Na, 6000 nėra dar tokia kosminė suma, o gerai pasistengus, pasispaudus galima ištempt. Aišku be tėvų pagalbos nei krust.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

va kaip perskaitysi visa foruma tada busi baiges jau nemazai mokslu,bent jau pigiausius Lietuvoje ;)

kai perskaitysi tada ir klausimu maziau kils,ir pats busi daugiau apsisvietes...

ir klausimai bus konkretesni...

sekmes moksluose... ;)

mokslo saknys karcios,bet vaisiai saldus. :)

Tai čia savaime suprantama, dėl to ir esu šiame forume, kad pasisemčiau žinių. Mano klausimai ir taip konkretūs. Na bent jau man taip atrodo. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o tai jau tiri ką nors vištą kokią ar trišį ar dar ką nors? Aš tavo metų būdamas pasistažiau šiltmanį iš aplink augusių krūmų pagalių prisikirtęs. Jei turi savo miško ir bent elementarius yrankius būru pradžia, minimum investicijų o uždirbti įmanoma, jei fantazija neatšoks plėsies, matysi kas patinka. Technika paskutinis žingsnis. Kai pabandysi, pats matysi kokių įrankių trūksta ir ar gali sau juos leisti.

Neturiu nei vištos nei triušio. O miškas žinok baigiasi kadanors. Taigi reikia ir be miško dar ką nors turėt. Beje, aš nesiruošiu šienaut miško.

Tu tikriausiai nesupratai Shaulinio minties. Jis tau nesiulo sienaut ar pardavinet malkas is misko, o nusiverst pora medziu isipjaut medziagos ir statytis siltnamy. Kad nereiktu taip kaip jam zabaliot po krumus ir ieskot is ko susirest.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, man kolkas dar tik 16 metu, bet zadu ikurti uki kai suaugsiu. Noreciau pasiteirauti jusu, ismananciu, ko reikia pradedanciam ukininkui? Kokios technikos? (Noriu pamineti, kad zemiu daug neturesiu, taciau turesiu 13ha misko, siek tiek zemes, ir noreciau uzsiimti gyvulininkyste/miskininkyste/paukstininkyste/triusininkyste(galbut)ir darzoviu auginimu). Kad butu aiskiau, klausimus isdeliosiu taip:

1.Ko labiausiai reikia pradedanciam ukininkui?

2.Kokia technika man praverstu? ( ukio "spektra" jau minejau)

3.Kokie perspektyviausi/pigiausi mokslai susije su zemes ukiu Lietuvoje?

Aciu is anksto, laukiu issamiu atsakymu. :)

Geriausia stok į kokią žemės ūkio specialybę, ir nebūtinai į akademiją, yra ir kolegijų, kurios suteikia žinių daugiau praktiniame lygyje, be didelių ten išvedžiojimų. Man regis, žū specialybėse lygtai studentų trūksta, per radiją kažką tokio girdėjau. Už mokslus čia nereikės mokėti, gal net ir bendriką, ir stipkę gausi. Dzūkijoj tikrai tokia kolegija turi būti. Čia gausi gerus praktinius pagrindus. Į aukštąją galėsi stoti vėliau, jei turėsi pinigų ir labai norėsi mokytis toliau (galima ir neakivaizdžiai). Kažkada pavasarį visose kolegijose, aukštosiose bus atvirų durų, nuvažiuok, viską sužinosi apie stojimą, ko mokina. Seniūnijose būna visokių semianrų, bet darbo dienomis, kai į pamokas turi eiti. Tik tie smeinariukai būna labai trumpi, ne visada geri, dažnai tik pasisėdėjimai ir pasiplepėjimai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kiti mokslai apart forumo brangus. jeigu gerai mokinsies, gausi nemokama zemkej, o jei ne, metam minimum 6000lt kainuos. tai va tokios ir tos kainos :) kaip jaunam zmogui turetu but nemazi pinigai

Kokius dalykus reikia gerai mokėt, kad gautum nemokamą? Na, 6000 nėra dar tokia kosminė suma, o gerai pasistengus, pasispaudus galima ištempt. Aišku be tėvų pagalbos nei krust.

ziurint ka nori mokintis, kiekvienai specialybei skitingi dalykai reik moket

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, man kolkas dar tik 16 metu, bet zadu ikurti uki kai suaugsiu. Noreciau pasiteirauti jusu, ismananciu, ko reikia pradedanciam ukininkui? Kokios technikos? (Noriu pamineti, kad zemiu daug neturesiu, taciau turesiu 13ha misko, siek tiek zemes, ir noreciau uzsiimti gyvulininkyste/miskininkyste/paukstininkyste/triusininkyste(galbut)ir darzoviu auginimu). Kad butu aiskiau, klausimus isdeliosiu taip:

1.Ko labiausiai reikia pradedanciam ukininkui?

2.Kokia technika man praverstu? ( ukio "spektra" jau minejau)

3.Kokie perspektyviausi/pigiausi mokslai susije su zemes ukiu Lietuvoje?

Aciu is anksto, laukiu issamiu atsakymu. :)

Geriausia stok į kokią žemės ūkio specialybę, ir nebūtinai į akademiją, yra ir kolegijų, kurios suteikia žinių daugiau praktiniame lygyje, be didelių ten išvedžiojimų. Man regis, žū specialybėse lygtai studentų trūksta, per radiją kažką tokio girdėjau. Už mokslus čia nereikės mokėti, gal net ir bendriką, ir stipkę gausi. Dzūkijoj tikrai tokia kolegija turi būti. Čia gausi gerus praktinius pagrindus. Į aukštąją galėsi stoti vėliau, jei turėsi pinigų ir labai norėsi mokytis toliau (galima ir neakivaizdžiai). Kažkada pavasarį visose kolegijose, aukštosiose bus atvirų durų, nuvažiuok, viską sužinosi apie stojimą, ko mokina. Seniūnijose būna visokių semianrų, bet darbo dienomis, kai į pamokas turi eiti. Tik tie smeinariukai būna labai trumpi, ne visada geri, dažnai tik pasisėdėjimai ir pasiplepėjimai.

Žiūrint kokios tos specialybes kolegijose, ir kiek kainuoja, na čia reikia giliau pasidomėt, bet nelabai į profkę norėčiau eit. :D Jau geriau 3000 Lt mokėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dalinat čia jūs patarimus vaikiui, bet nei vienas nedrystat tiesos pasakyt. Jis dar ne ūkininkas ir jam reikia žmogaus, kuris pasakytų jog bėk tu kuo toliau nuo to žemės ūkio. Pabaik rimtą mokslą, pamatyk pasaulio ir gal niekada daugiau tokių kvailų minčių nešaus į galvą. Seniau, kas tingėjo ar nesugebėjo mokintis, eidavo į miliciją, dabar blyn į ūkininkus visi raunasi, nes čia matai jau ryt gal kokį litą uždirbsi. Ūkininkaut gali bet kokį mokslą baigęs, kai galva netik pilvą nuo krentančių lapų apsaugo. Sėkmės. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrint kokios tos specialybes kolegijose, ir kiek kainuoja, na čia reikia giliau pasidomėt, bet nelabai į profkę norėčiau eit. :D Jau geriau 3000 Lt mokėt.

Vaikinas su ambicijomsi, labai gerai!

Ir tik neklausyk Bulivnyko! Klausyk savo širdies. Matyt Bulvinykas neklausė, dabar sėdi ne savo rogėse ir širsta, arba apsimeta, kad širsta. Reikia atrasti savo pašaukimą. Jei ką traukia prie žemės, tai ir apsukęs ratą prie jos su grįš ir bus visai nesvarbu, kad čia neuždirbsi kaip koks bankininkas. Svarbiausia daryti tai, kas tau labiausia prie širdies. PInigai svarbu, bet ne tiek.

Rodė filmą apie Billą Gatesą. Jis daro tai, kas jam prie širidies, darytų tai ir be pinigų, o kad toje srityje tokie pinigai plaukioja, tai tik sutapimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vaikinas su ambicijomsi, labai gerai!

Ir tik neklausyk Bulivnyko! Klausyk savo širdies. Matyt Bulvinykas neklausė, dabar sėdi ne savo rogėse ir širsta, arba apsimeta, kad širsta. Reikia atrasti savo pašaukimą. Jei ką traukia prie žemės, tai ir apsukęs ratą prie jos su grįš ir bus visai nesvarbu, kad čia neuždirbsi kaip koks bankininkas. Svarbiausia daryti tai, kas tau labiausia prie širdies. PInigai svarbu, bet ne tiek.

Rodė filmą apie Billą Gatesą. Jis daro tai, kas jam prie širidies, darytų tai ir be pinigų, o kad toje srityje tokie pinigai plaukioja, tai tik sutapimas.

Tamsta manęs nepažįstate, todėl taip kalbate. Aš kuo puikiausiai jaučiuosi ten kur esu ir tai yra mano pasirinkimas laisva valia, ir į žemės ųkį atėjau daug vyresnis nei šis jaunuolis. Jam dabar apie mokslus ir mergas reikia galvot, o ne apie vištas. Gyvena dabar jis kaime, nieko nemato ir galvoja kad nieko be žemės ūkio aplink ir nėra. O jūs čia apie širdį kalbat. Parodykit jam pasaulį su daugiau galimybių ir tada pažiūrėkit, ką ta širdis jam sakys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrint kokios tos specialybes kolegijose, ir kiek kainuoja, na čia reikia giliau pasidomėt, bet nelabai į profkę norėčiau eit. :D Jau geriau 3000 Lt mokėt.

Vaikinas su ambicijomsi, labai gerai!

Ir tik neklausyk Bulivnyko! Klausyk savo širdies. Matyt Bulvinykas neklausė, dabar sėdi ne savo rogėse ir širsta, arba apsimeta, kad širsta. Reikia atrasti savo pašaukimą. Jei ką traukia prie žemės, tai ir apsukęs ratą prie jos su grįš ir bus visai nesvarbu, kad čia neuždirbsi kaip koks bankininkas. Svarbiausia daryti tai, kas tau labiausia prie širdies. PInigai svarbu, bet ne tiek.

Rodė filmą apie Billą Gatesą. Jis daro tai, kas jam prie širidies, darytų tai ir be pinigų, o kad toje srityje tokie pinigai plaukioja, tai tik sutapimas.

Auksiniai zodziai Loreta :eusa-clap: . As ir apsukau rata, uzaugau kaime, pagyvenau mieste, pabaigiau LZUU, padirbau pakankamai gera darba 6 metus, po pasauli esu pasizvalges, bet vat gryzau prie zemes ukio. Tikrai niekas taip nekvepia kaip Lietuvoj nupjautas sienas ar suartas laukas......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei vaikis nori auginti paukščiis ir daržoves tai geriau nei aguonas ar kanapes. Ar vogt rabavot neina.

Tegu pabando. Gal ir apsigalvos.

Daržovės ir Varėnos r. man nelabai asocijuojasi, viena kadten vienas šaltesių Lietucvos rajonų, antra kokios ten žemės, pagrinde smėliukas... nebent ten koks upės slėnis ar dar kažkas. Gyvulininkystė miškininkystė ten turėtų būti vystoma.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...