Jump to content

Šuo bandos ganymui


miškinis

Recommended Posts

O ar kas pasitelkiate į pagalbą ganant galvijus šunis? Kokias veisles?

Turėjau vieną vilkšunioką, tai ot turėjo instinktą, užtekdavo tik švilptelt ir bandą suvaro, veršius, kurie išlandžiojo iš aptvaro surenka. Po kiek laiko taip priprato šuva prie bandos o banda prie šuns, kad smagu ir žiūrėti...Deja šuo dingo....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Maniškis vilkšunis tai nuo mažens augo šalia bandos. Pradžioje aplodavo karves, karvės užzapūdidavo jį ir anas nešdavo kudašių už aptvaro. Taip va žaidė...žaidė...Veršius parvarydavo iš pasėlių... vieną antrą kartą....Surinkdavo išsisklaidžiusę bandą.Velniškai supratingas buvo porą kartų pamatė ko reikia iš jo ir jau įsiminė. Galų gale gulėdavo šalia aptvaro ir stebėdavo bandą, veršis pro piemenį pralindo šuo jį atgal. Taip priprato banda prie šuns , kad užtekdavo šuniui sulot ir jei banda ištrūkus jau maudavo atgal į aptvarą. Velniškai geras pagalbininkas.

Dabar auginu kitą vilkšuniuką bala žino kas išeis, na ant karvių jau loja :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar auginu kitą vilkšuniuką bala žino kas išeis, na ant karvių jau loja :D

Grynaveislį vokiečių aviganį turi :icon-question:

Na kadangi pats esu kinologas ir dirbu su darbiniais sunimis, pasakysiu pora zodziu.

Pirmiausia reiktu visiems suprasti, kad kaip ir bet kokios karves negausit gero priemilzio :) taip ir is bet kokio suns nepadarysit aviganio. Pats faktas kad daugelis veisliu vis dar vadinami AVIGANIAIS, jie daugiau primena avigalvius, o ne aviganius. Jie jau daugeli metu veisti graziai atrodyti parodose, ir visai nekreipiamas demesys i darbines savybes. Taigi pirmiausia riektu gauti tinkama suni. Tada jau darbas, zinios.

Paciam teko kalbetis su keleta aviganiu (zmoniu) tai gana specifine dresura, ir jauna suni ideliausia mokyti jau su patyrusio suns pagalba.

Drasiai galiu pasakyt, kad Lietuvoje dresuotoju suprantanciu apie sia dresura nera. Jei klystu, buciau maloniai nustebintas.

Pats asmeniskai, turedamas galimybes bandyciau padirbeti, vien tik is idomumo. Ateities ir poreikio tam nera.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kadangi pats esu kinologas ir dirbu su darbiniais sunimis, pasakysiu pora zodziu.

Kaip nekeista, su viskuo sutinku. :eusa-clap: Daugiausia dėmesio skiriama grožiui/išorei, o darbinės savybės parodose nėra labai įdomios.

Jei pasižiūrėti į šunis, sportuojančius agility, rasime įvairių veislių. Vadinasi, ne nuo veislės priklauso, o nuo šeimininko ir šuns.

Na, o apie dresūros kainas nelabai norėjau rašyti. Bo būčiau nelabai suprastas.:) Bet... Tarkim, pas V.Avtuško (jis man vienas iš rimtesnių autoritetų) Vilniuje valanda dresūros kainuoja 30 Lt. O kiek jų prireiks, vienas dievas težino. Gal 10, o gal ir 50 valandų bus mažoka. Čia kai pats savininkas dalyvauja procese. Nežinau, ar tai jums priimtina būtų kaina... :icon-cool::)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei pasižiūrėti į šunis, sportuojančius agility, rasime įvairių veislių. Vadinasi, ne nuo veislės priklauso, o nuo šeimininko ir šuns.

Pastebejimas, Agility toks sportas kuri gali sportuoti, bet kas, ir pasiekt geresnius ar nelabai gerus rezultatus.

Jei kalbam apie DARBA, (ganymas, medziokle, policija ar pan ) tam reikalingi sunys, su atatinkamais draivais ir su tinkama psichika ir tvirtais nervais.

Kitasi zodziais, jei neturi gero molio, puodo nenulipdysi. Taip ir be gero suns, nieko gero nenuveiksi.

Tuo ir baigiam plestis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomūs pastebėjimai... Asmeniškai pats nesirinkau šuns pagal veislę. Dar prisimenu kruvinais LTSR laikais, kolūkio karvių bandą ganė diedokas su porą sprindžių nuo žemės kiemsargiu ir man vaikui labai smagu buvo žiūrėti, kaip tas špingalėtas sutvarko tokią baisiai didelę bandą.

O čia atsitiktinai pakliuvo "aviganis" ( tikrai ne grynaveislis), bet kiek žmonių matė kaip jis tvarkėsi su banda, tai visi stebėjosi. Dresūra.....Na pradžią padarė šlubas vietinis kiemsargis, kuris aplodavo galvijus per atstumą. O visą kitą tai greičiausiai kaip ir su žmonėmis, vienam aiškink nors n kartų ir šnipštas, o kitas iš pusės žodžio įkerta. Taip ir šuo....Bet man velniškai patiko kaip šuo sugyveno su banda, tai ir pamėginau užsiauginti pamainą jam. Pasirinkau vokiečių aviganį, nes jie man paprasčiausiai patinka, o kas iš jo išeis bus matyti. Na tas senas šlubis kiemsargis dar kruta, gal praves pradines pamokas už dyką :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Nu aviganiai gal ir gerai,bet kad dabar jie tik grozis,tai faktas,jei neturi instinkto nieko nebus,mano mastinas puikiausiai dirba,idealus suo pervarant banda,ne tik karviu,bet ir aviu ar ozku,super suo.Dabar turiu 3 pito ir dobermano misrunus,mokinsiu banda rupintis, gal kas norit vieno? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Koliai (škotų aviganiai) gerai dirba. Bet, norint, kad šuo dirbtų, reikia ir pačiam daug su juo dirbti.

Ir nepainiokite elementarios dresūros ir pasiruošimo "agility" su šunų ruošimu gyvulių ganymui - tai visai skirtingi dalykai.

Bent jau aš nežinau, kas Lietuvoje ruošia šunis ganymui :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Geriausiai žinau gano Border Collie veisles sunys. Lietuvoj tikru darbiniu ir dirbanciu yra ne daug. jei galvojate kad suo uz jus viska padarys tai klystate savininkas turi ismokti suni valdyti. Jei kam idomu turiu nusifilmaves kaip mano du sunys dirbo. galiu papasakoti jei kam idomu kaip turi dirbti sunys. avis ganyti reikia svelnesniu sunu..

Taciau tie sunys brangus... susidarius keliems zmonems tie kurie noretu gananciu galeciau sukergti savo kale, bet tik tada kaip turesiu kam suniukus parduoti, nes i butus nepardavinesiu

jei kam idomu gali pasiskambinti 8-620 75718 vakare

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Aš irgi tarsiu savo žodį. Man labai patinka šunys, daug metų jais domuosiu, ir galiu pasiūlyti jums ūkininkams veislę, kuri nebuvo tąsoma po parodas, ir kuri padės ne tik ganyti bandą, bet ir SAUGOS ją nuo pašalinių žmonių ar žvėrių. Tai yra PODHALĖS AVIGANIS. Pasidomėkit. Lenkijoj už tokį 800 lt reikia mokėt. Čia mažiausiai.

Nesuprantu, dabar visi taip įsikibę tuos vokiečių aviganius, kad koktu darosi. Kur neužeini - ten vokiečių aviganis arba bent jau jo mišrūnas tai tikrai. Nesakau, kad negalima ar neauginkit jų, bet patarčiau pasidomėti įvairesnėmis veislėmis, kurios turi instinktus, ir DIRBA ŠIAIS LAIKAIS, o ne prieš šimtą metų.

TIBETO MASTIFAS - liūto išvaizda, lojimas kuris išgasdintų net drąsiausią įsibrovėlį į jūsų bandos teritoriją ar namus. Bandšunis, naudojamas jau nuo trijų tūkstančių metų p.k.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Is savo patirties galiu pasakyti kad daugiausiai pasiteisino misrunai. Vienas be mokymo gane aviu banda. Ir dar kaip gane,su senom avim be ceremoniju i vilnas kibdavo,su ugtelejusiais eriukais svelniau,o su visai mazais tai tik nosim pastumdavo. O kitas dogo ir aviganio misinys toki prota buvo parodes,kad dabar manes niekas neitikins kad gyvunai neturi intelekto. Taip yra protingu,yra nelabai,ir yra visai buku.Asmeniskai turejau 1 suni ,1 katina,ir 1 kumele su intelektu.Tai gana is nemazo kiekio gyvunu. Ir daugiau nesitikiu kad tokiu turesiu.Buna gyvunai protingi,imlus mokymui,bet su intelektu tai visai kaskita.Gal kazkas susidures?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš irgi turėjau labai protingą šunį mišrūną. tikrai labai gerai jausdavo kada jo reikia ir nelysdavo bereikalo į akis. Nors buvo nemokytas, padėdavo parvaryti atgal į tvartą iš jo ištrūkusius gyvulius, labai taktiškai ir gražiai elgdavosi su jaunikliais. Suprasdavo, jog jie žioplesni už suaugusius gyvulius ir reikia elgtis švelniau. Neskriausdavo kačių. Žodžiu tikrai ypatingas buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...