Jump to content

TadasJ

Nariai
 • Pranešimai

  48
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie TadasJ

 • Rangas
  Narys

Miestas

 • miestas
  Panevėžys

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Variantų yra įvairių, bet esminės filosofijos yra dvi: Milk First ir Feed First. Bet kokiu variantu, karvė eina ėsti - prieš melžimą ar po, be to, ir robote gauna saldainį. Be to saldainio, dalis karvių net neitų link to roboto. Ir karvės visada nori būti nukreiptos į melžimą, o ne prie šėrimo tako Selekciniai vartai po melžimo yra labai patogus dalykas, nes galima automatiškai atsiskirt karves, kurias reikia sėklint (pagal aktyvumo rodiklius) arba gydyt, arba dar kokius veiksmus atlikt. Sėklintojui patogu - atvažiavo, karvės jau laukia po rytinio melžimo, pasitikrino, susėklino, paleido.
 2. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Ne visai taip: selekciniai tik atidaro įėjimą į palaukimo aikštelę, bet karvės fiziškai nevaro į melžimo vietą.
 3. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Tai ir sakau, kad aikštelėj kitaip - ten karves atvaro, todėl "neina melžtis" nebūna. Pačios sistemos aišku nesiskiria. Aikštelėse dažnai dar būna naudojami gyvulių davikliai, kurie aktyvumo informaciją atiduoda gyvulio atpažinimo prieš melžimą metu (t.y. 2-3 kartus per parą), ko dažnu atveju užtenka (kombinacijoj su melžimo duomenim), kad pagauti tą ~90% rujų. Dėl aikštelės modernizavimo sutinku - su geru bandos valdymu galima pasiekti daugiau, nei tik su aktyvumo stebėjimu.
 4. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Na, ne aš čia nuorodas su reklaminiais filmukais dėlioju... Su robotais vienaip, su aikštelėm - kitaip. Ne tik silpnos rujos, bet ir nereguliarus ciklas. Ėdamumas iš pradžių sutankėja (prieš rują), o tik po to pamažėja. Kalbant apie pinigus, sprendimų gali būti visokių ir yra pigesnių būdų, kaip pasiekti ~90%. Tokių sistemų pagrindinė paskirtis - padėti pastebėti rujas (silpnas ir nereguliarias) ir ankstyva informacija apie galimas gyvulių sveikatos problemas. Kuo karvės produktyvesnės, tuo tokios sistemos labiau pasiteisina.
 5. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Siūlom daviklius ir ant kaklo, ir kojos ar į ausį, bet čia ne vieta reklamai. Skirtingais daviklių tipais galima kaupti (šalia aktyvumo stebėjimo) skirtingus duomenis. Pažangiausias ir tiksliausias yra daviklis ant kaklo, kuris turi gerą signalą ir tarnavimo trukmę dėl didelės baterijos. Taip pat jo mažiausia praradimo rizika - dėl pametimo (ausies) arba mechaninio pažeidimo (kojos). Ausies daviklis iš šių tarnauja trumpiausiai (tik apie 3 metus, t.y. realiai naudojamas vienai karvei. Bet davikliai yra tik viena sėkmės sudedamoji. Kita pusė - programinė įranga ir duomenų apdorijimo algoritmas. Nenoriu labai plėstis, bet vien aktyvumo padidėjimas neparodo tiksliai rujos, tam reikalingi papildomi duomenys. Geriausiai tam padeda melžimo duomenys (pieno kiekis, laidumas, srautas ir intervalai (jei melžia robotas)) ir ėdimo duomenys (laikai, intervalai, atrajojimas), t.y. šių duomenų pasikeitimas padeda atskirti paprastą aktyvumo padidėjimą (dėl kitų rujojančių, gyvulio perkėlimo į kitą tvartą, hierarchijos ir pan.) nuo rujos.
 6. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Tokia daugiametė praktika, paremta ne tik kaimyno karvėm. Jei sakote, kad ši sistema pažangiausia, būtų įdomu sužinoti, kuo? Davikliais? Programine įranga? Aktyvumo stebėjimo ir klaidingų aliarmų atmetimo algoritmu?
 7. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Davikliai ausyse yra mažiausiai pažangus variantas dėl tikslumo ir didesnės pametimo galimybės. Bet iš visų daviklių tipų pigiausi (nors Genimpekso kainos tai rodo atvirškčiai).
 8. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Iš smalsumo paklausiu, kurią versiją Heatime nauodjate ir ar yra abonentinis mokestis? Ar draugauja su bandos valdymo programa?
 9. TadasJ

  Pieno kainos

  Bendrai yra virš 30. Dar apie 35 yra nuo 300 iki 500 karvių. Šiaip, http://www.vic.lt/?mid=53 yra įvairos statistikos, kur galima stebėti, kaip keičiasi gyvulių skaičius Lietuvoje.
 10. TadasJ

  karvių sėklinimas

  Teoriškai, jei davikliai ant kojos, kažkokį padidėjusį aktyvumą galima užfiksuoti (sumažėjęs gulėjimas, padidėjęs ir padažnėjęs stovėjimas). Jei davikliai ant kaklo, tai nieko doro nebus. Nežinau, kokio gamintojo sistema, bet jos neskirtos pririštoms karvėms. Įdomu būtų pamatyt rezultatus.
 11. TadasJ

  Melzimo robotai

  Čia, kaip sakė vienas protingas žmogus, tas pats, kas 4 asmenų šeimai dantis valytis vienu šepetėliu Dėl tų 180-190 melžimų tikrai atlikimo: yra keli esminiai faktoriai, kurie įtakoja - pieno kiekis, pieno srautas, gyvulių apsikeitimo greitis, tešmens paruošimo melžimui ir melžiklių uždėjimo greitis ir gyvulių skaičius/vidutinis melžimų skaičius per parą vienam gyvuliui. Tarkim, jei pieno srautas bus mažesnis už 2kg/min., 180 melžimų galima pasiekti melžiant vidutiniškai 3.1 karto per parą, kai vid. produktyvumas - 27 kg/parą (čia įvertinti sistemos plovimai, gyvulių pasiskirstymo netolygumas ir kt. faktoriai). O servisas, ypač robotų, visada turi kur tobulėti. Tas galioja visoms įmonėms ir ne tik Lietuvoje.
 12. TadasJ

  Melžimo aparatai

  Galiu pasiūlyt pasibandymui demonstracinę GEA DairyPlan versiją.
 13. TadasJ

  Melzimo robotai

  Va, čia įdomu padiskutuoti. Gerai, gausite krūvą duomenų kiekvienai karvei kasdien ir kokia sprendimų priėmimo procedūra? Tarkim, 17 karvių bus sumažėjęs pieno riebumas, bet padidėjęs pieno kiekis, o kitoms 20 karvių - sumažėjęs pieno kiekis, bet padidėję baltymai. Koks sprendimas tokiu atveju?
 14. TadasJ

  Melžimo aparatai

  Kiek supratau, naudoja "švelnų" siurblį (kad nesuplakti pieno), transportavimo metu pašildo iki ~72 laipsnių 15-kai sekundžių, tada šį pieną ataušina plokšteliniame šilumokaityje su įeinančiu šaltu pienu iki ~18 laipsnių... Čia tikslas yra apdoroti pieną kiek įmanoma švelniau, kad išlaikyti kuo panašesnį tik ką pamelžtam. Iš video sudaromas įspūdis, kad pasterizuoja pieną tiesiai iš melžimo aparato. Bet iš pasakojimo panašu, kad pamelžia į talpą (gal ir ataušina), tada prasuka per pasterizatorių ir plokštelinį šilumokaitį, tada grąžina į aušintuvą.
 15. TadasJ

  Melžimo aparatai

  Na, mokslo yra daug šioje srityje ir klaidų pasitaiko nemažai. Svarbiausia - gerai paskaityti naudojimo instrukciją, kur bus nurodyta reikalinga koncentracija/dozavimas, temperatūra, laikas, etc. Dažnai pastebiu, kad nesilaikoma temperatūros reikalavimų (per vėsus vanduo).
×
×
 • Create New...