Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas


Mindziule

Recommended Posts

  • Atsakymai 1.6k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Dar toks gal durnas klausimas bet man truputi neaisku, bulviu auginimas priskiriamas prie darzininkystes ar prie augalininkystes?

Nes augalininkystes ukiui reikia nuo 12ha, o darzininkystei pakanka nuo 4ha nuosavos ZUN.

Teikėm užklausimą į NMA dėl šito.

Įdedu klausimą ir atsakymą:

Klausimas:

Kuriant specializuotą daržininkystės ūkį specializuota veikla turi sudaryti ne mažiau kaip 40 proc. daržininkystės. Ar ūkyje numatomos auginti bulvės priskiriamos prie spec. daržininkystės veiklos?

Atsakymas:

Remiantis Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės generalinio direktoriaus 2002 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. 252 „Dėl ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus atnaujinimo“(2007 m. spalio 31 d. įsakymo Nr. DĮ-226 redakcija), bulvių auginimas priskiriamas prie „Daržovių, melionų, šakniavaisių ir gumbavaisių auginimas“ klasės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

noriu dar grįžti prie valstybinės žemės temos.. kodėl ji netinkama jaunajam ukiui? as kazkaip klausiau savo konsultantes, tai ji minejo, kad su ta zeme viskas ok, tik jos i ukio valda negalima itraukti, taciau deklaruoti galima ir tokia deklaruota valstybine zeme uzsiskaitys kaip mano valda. gal galit kas pakomentuot, ar tikrai taip yra?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

noriu dar grįžti prie valstybinės žemės temos.. kodėl ji netinkama jaunajam ukiui? as kazkaip klausiau savo konsultantes, tai ji minejo, kad su ta zeme viskas ok, tik jos i ukio valda negalima itraukti, taciau deklaruoti galima ir tokia deklaruota valstybine zeme uzsiskaitys kaip mano valda. gal galit kas pakomentuot, ar tikrai taip yra?

na bijau sumeluoti bet kaip suprantu valstybine zeme isnuomojama tik metams ir automatiskai kas met nuoma pratesinejama. Norint gauti parama reikia kad nuomojamos zemes sklypo sutartis butu pasirasyta minimaliai 5 metams. Todel manyciau valstybine ir neatitinka tokiu reikalavimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Nus tai blogai. Paprastai NMA reikalauja įsipareigojimus vykdyti. Ypač jaunųjų ūkininkų, nes ir reikalavimuose yra, kad įsipareigoji nuosavą žemę išplėsti iki ne mažesnio kaip 20 ha nuosavybės teise priklausančio ŽŪN ploto. Neįvykdžius gali tekti grąžinti paramą.

Ir ne po 5 metų, o per 5 metus metus nuo Paramos paraiškos pateikimo :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrim ką turim. Taisyklės sako, kad "Jei pareiškėjas Paramos paraiškos pateikimo dieną neturi reikiamo nuosavybės teise valdomo ŽŪN ploto, jis pateikia įsipareigojimą turėti reikiamą nuosavybės teise valdomą ŽŪN plotą arba dokumentus, įrodančius, kad ketina įsigyti reikiamą nuosavybės teise valdomą ŽŪN plotą iki paskutinio mokėjimo prašymo pateikimo dienos. Pateikiamuose dokumentuose turi būti nurodoma, kad planuojamas įgyti ŽŪN plotas yra ne mažesnis, nei numatyta Paramos paraiškoje."

Nebuvau su tokiu dalyku susidūrusi (paprastai maniškiai turėdavo "pro zapas"), bet jie čia reikalauna įsipareigojimo. Todėl galima laisvu stiliumi parašyti, kad "aš, Jonas Jonaitis, įsipareigoju iki paramos sutarties pasirašymo nuosavybės teise valdyti 12,xx ha ŽŪN". Galima dar pridėti preliminarią su pardavėju pasirašytą sutartį. Nors pačiam siūlyčiau apsirūpinti tokiu popieruku. A maža ką, žmonės persigalvoja.

Paprastai tai visiems JŪ duodavom tokį pasižadėjimą, kur būdavo nurota ir tos mokslo valandos, ir buhalterijos vedimas. Trumpiau - surašyta viskas viskas, ko NMA reikalauja įsipareigoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, noriu pasikonsultuoti, gal jau kas susidurę esat.. Įkuriau šiais metais ūki, teiksiu paraiška pagal JŪ programą. Mano nuosavoje žemėj nuo pernai metu pasėti žieminiai kviečiai, kitoj žemėj šiais metais pasėti miežiai. Viską sėjo tėvas (irgi ūkininkas), o aš žinoma kol kas savo nei grūdo neturiu. Kokius dokumentus ar raštus reikia paruošti, norint pagrįsti visų reikiamų sėjai priemonių įsigijimą? O gal nereikia nieko? O jei reikia, ar gali tėvas paskolinti visas reikiamas medžiagas (ir vėl, ar tam paskolinimui reikia kokio rašto)?

Taip pat dar klausimas, ar reikia JŪ drausti pasėlius? Nelabai įsiskaičiau programos nurodymus, gal kas žino tiksliai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, noriu pasikonsultuoti, gal jau kas susidurę esat.. Įkuriau šiais metais ūki, teiksiu paraiška pagal JŪ programą. Mano nuosavoje žemėj nuo pernai metu pasėti žieminiai kviečiai, kitoj žemėj šiais metais pasėti miežiai. Viską sėjo tėvas (irgi ūkininkas), o aš žinoma kol kas savo nei grūdo neturiu. Kokius dokumentus ar raštus reikia paruošti, norint pagrįsti visų reikiamų sėjai priemonių įsigijimą? O gal nereikia nieko? O jei reikia, ar gali tėvas paskolinti visas reikiamas medžiagas (ir vėl, ar tam paskolinimui reikia kokio rašto)?

Taip pat dar klausimas, ar reikia JŪ drausti pasėlius? Nelabai įsiskaičiau programos nurodymus, gal kas žino tiksliai?

Čia aišku buhalteriai geriau paiskintu kur ka nurasyti.Ž.kviečiai kaip biologinis turtas turetu buti ukininko ukio pradzios balanse.O mieziu sekla tai rasyk, kad turejai savo.Technikai dariau panaudos sutartis.Aisku atrasys tiksliau kas nuors protingesnis.Rasau kaip pats dariau.

Sekmes įsikuriant :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...