Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas


Mindziule

Recommended Posts

  • Atsakymai 1.6k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

A kokio velnio žadėt :icon-evil: Man iš vis keistai atrodo, kad norint gauti tą paramą prisižadama visko ir daug. Galvot reikia prieš dedant kryžiuką. Jei prisižadėjot baigti aukštąjį mokslą per 3 metus, tai matyt tuo metu jau studijavot. Nenorint problemų, reik NMA surašyti labai pagrįstą raštą kodėl tai nebus padaryta. Šiaip tai labai abejoju, ar taip jau imsis atimt tą paramą. Pabandyčiau tartis su vietine NMA gal būtų galima mokslą pakeisti į tobulinimosi valandas. O visai nieko nedaryt tai tikrai neišeis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokia galutine data paraiskos JU pridavimo, ar dar galima butu suspeti i sita traukini, nes truputi buvau uzsnudes :D

Ar suspėsi priklauso nuo apsisukimų - paskutinė diena - gegužės 29.

Tai ar nebus paskui problemu imant parama butent 20ha zemes?

Parama duodama ne 20 ha žemės ploto, o 20 ha ŽŪN. Ir žiūrima į registrų centro popierius. Kiek juose nurodyta ŽŪN, už tiek ir gauni. Todėl problemų neturėtų būti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

zemes dokumentus susitvarke,taciau nenumate kokia technika reikalingiausia, dirbame apie 120h zemes.Pieno ukis.Sunu JU suforminau,siaip pora bielkiu nauju yra ,senas bielkis trasoms ir hemikalams purksti.Siaip naudingiausias butu pirkinys vakarietiskas traktorius,sava seima dirbam !!! pasaru mikserio reiktu,deja ferma senos statybos.Apie 2,50m aukstis ir 250plotis tik dalytuvas gali buti.Gal kas mesteltut zinute kur ieskoti ieskoti mikserio vertikalaus maisymo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Nuo 2009-06-05 įsigaliojo nauji JŪ pakeitimai dėl profesinių žinių gilinimo. Atkreipiu dėmesį, kad šitie pakeitimai galioja ir 2007 bei 2008 metais pateiktoms paraiškoms (čia Lietuva ir jau darosi populiaru viską daryti atgaline data). Kažkas labai nesikeitė, o kas keitėsi, tai, mano nuomone, tik gana normalūs išaiškinimai. Nes tas 30 val kiekviena vietinė NMA traktuodavo kaip kas norėjo - vieni reikalavo kasmet, kiti tik iš viso. Taip pat atsirado nauji kodai mokymo programų.

1. Jeigu pareiškėjas yra išklausęs tik minimalią ūkininkavimo pradmenų programą (1992–1999 metų mokymo programa arba mokymo programos, kurių kodai 1620205, 261062102, 261062110), jis turi įsipareigoti per 36 mėnesių laikotarpį nuo sprendimo skirti paramą priėmimo datos įgyti toliau nurodytą išsilavinimą, verslo plane turi būti pagrįsta, kad jis:

1.1. įgis profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą arba mokysis profesinėje mokykloje žemės ūkio specialybės ne mažiau kaip 2 mokslo metus arba;

1.2. įgis aukštąjį žemės ūkio srities išsilavinimą arba surinks ne mažiau kaip 80 kreditų arba 3200 akademinių valandų arba;

1.3. išklausys Jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą.

Pareiškėjas turi įsipareigoti projekto įgyvendinimo laikotarpiu (buvo kiekvienais projekto įgyvendinimo metais), bet ne vėliau kaip per 36 mėn. nuo sutarties pasirašymo gilinti profesines ūkininkavimo žinias (išskyrus tuos pareiškėjus, kurie dar mokosi žemės ūkio specialybių profesinėse ar aukštosiose mokyklose, ar projekto įgyvendinimo metu įgijo žemės ūkio išsilavinimą arba mokosi ar baigė Jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą). Ūkininkavimo žinių gilinimo trukmė turi būti ne trumpesnė kaip 30 val., Agentūrai ne vėliau kaip per 36 mėn. nuo sutarties pasirašymo turi būti pateikiami profesinių ūkininkavimo žinių gilinimo įrodymo dokumentai – mokymo kursų, seminarų, lauko dienų, susijusių su žemės ūkio veikla, baigimo pažymėjimų ar kitų dokumentų, įrodančių kvalifikacijos tobulinimą, kopijos;“.

Parama neskiriama, jei paramos gavėjas:

„ūkininkavimo žinias gilino mažiau kaip 30 val. (išskyrus tuos pareiškėjus, kurie dar mokosi žemės ūkio specialybių profesinėse ar aukštosiose mokyklose, ar projekto įgyvendinimo metu įgijo žemės ūkio išsilavinimą arba mokosi ar baigė Jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą);“.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

kol prisiruosia vertint projekta tai geru puse metu praeina. Paskui randa kokia klaida po menesio, siuncia uzklausima, laukia atsakymo, perduoda kitam vertintojui. Tas vel po kiek laiko randa klaida, vel siuncia, vel laukia, vel kitam perduoda ir taip nzn kiek praeina... Na ir po mazdaug metu pakviecia vaziuoti pasirasyti sutarties :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano traktorius jau kažkur pusantro mėnesio namie, bet tikrinti dar nebuvo. Pinigų dar irgi nedavė, tai gal kai pinigus perves tada tik ir atvažiuos pasižiūrėt :eusa-think:

Traktorius tai namie, bet be jo dar ir mokėjimo prašymą reikėjo pateikti. :icon-wink: Jei jau pateikei, tai tikrai ko tai ilgai "svečių" nesulauki :icon-confused: Pas maniškius po 1-2 savaičių prisistatydavo sveteliai rūškanais veidais. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na dabar pasižiūrėjau, tai mokėjimo prašymas pateiktas gegužės 12 dieną.

Kažin, kiek laiko jie dar gali tempti :eusa-think: Kaip supratau iš sutarties, tai max per 60 dienų NMA išnagrinėja prašymą, tada iš ŽŪM prašo pinigų ir juos gavusi jau turi pervesti man, o aš - pardavėjams. Tik va nieko neparašyta per kiek laiko ŽŪM turi duoti pinigus. Technikos pardavėjams reikia atsiskaityti per 90 dienų, tikiuosi iki to laiko gausiu pinigėlius, o tai dar traktorių atims ar delspinigius skaičiuot pradės :eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na dabar pasižiūrėjau, tai mokėjimo prašymas pateiktas gegužės 12 dieną.

Nieko sau :icon-eek::icon-twisted: Tavo vietoj, tai bent pasiskambinčiau. Gal jie pametė popierius. :icon-wink: Arba ..... Kažkas nelabai sąžiningai savo darbą atlieka, gal tik popierius surašė, kad jau buvo (na čia jau utopija būtų). Bent mūsų NMA tai net fotografuoja :P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man pvz buvo net kelis kartus panasiai- negaunu jokiu ziniu is NMA tai skambinu ir gaunu atsakyma, kad nieko nezinom, nieko negavom, arba o bl kazkur nusimete. Esu isitikines ir kitiems patariu skambint jiems pastoviai, neduot ramybes. o geriausiai padeda tai rastu rasymas i NMA ir dar geriau jei z.u. ministrui, as taip dariau kai pradejo delspinigiai smaugt, sureagavo gan greitai :angry-banghead:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Pirma, dėvėtos technikos nekompensuoja. Tai jau ne kartą buvo aptarta forume. Antra - yra pateiktas pasiūlymas ES patvirtinti naują JŪ reikalavimą, kad dėl paramos galėtų kreiptis ir turintys nedidelį žemės plotą (bet ne < 8 ha ŽŪN) ūkininkai. Manua, kad iki rudens jau kas nors bus aišku. Ministras kalbėjo, kad viskas bus aišku iki liepos pabaigos, bet aš abejoju, nes mūsų brangiausia valdžia tuo metu intensyviai atostogaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...