Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas


Mindziule

Recommended Posts

  • Atsakymai 1.6k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

kas gali aiskiau paaiskinti apie ukio skaldyma?Mano situacija tokia kad is tevuko ukio 220ha, dovanota mano 24ha ir issinuomosiu dar 20 ha anksciau jo nuomota sklypa.Cia jau kaip ir ukio skaldymas ar dar ne?

Aciu

Šis reikalavimas nesikeičia: kuriant ūkininko ūkį ne anksčiau kaip prieš 2 metus padalytoje valdoje arba ūkyje, pareiškėjas privalo įsigyti (išnuomoti) tokio pat dydžio ŽŪN plotą ne iš padalyto ūkio arba valdos savininko (kurio valdos arba ūkio dalyje pareiškėjas kuriasi).

Jūsų atveju (tie kiek supratau beskaitydama situaciją konkrečią) nėra ūkio padalijimas. Tėtis dovanoti žemę gali, tokie visi jaunieji ūkininkai.

O tai kad Jūs sudarėte nuomos sutartis su anksčiau tėčio nuomos pagrindais valdytos žemės savininkais, koks skirtumas? Juk tėtis nebesinuomoja.

Čia turima galvoje, kai viena valda dalijama dviem vaikams norint, kad abu gautų paramą. Tokiu atveju, reiktų po tokį patį plotą išsinuomot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas gali aiskiau paaiskinti apie ukio skaldyma?Mano situacija tokia kad is tevuko ukio 220ha, dovanota mano 24ha ir issinuomosiu dar 20 ha anksciau jo nuomota sklypa.Cia jau kaip ir ukio skaldymas ar dar ne?

Aciu

Šis reikalavimas nesikeičia: kuriant ūkininko ūkį ne anksčiau kaip prieš 2 metus padalytoje valdoje arba ūkyje, pareiškėjas privalo įsigyti (išnuomoti) tokio pat dydžio ŽŪN plotą ne iš padalyto ūkio arba valdos savininko (kurio valdos arba ūkio dalyje pareiškėjas kuriasi).

Jūsų atveju (tie kiek supratau beskaitydama situaciją konkrečią) nėra ūkio padalijimas. Tėtis dovanoti žemę gali, tokie visi jaunieji ūkininkai.

O tai kad Jūs sudarėte nuomos sutartis su anksčiau tėčio nuomos pagrindais valdytos žemės savininkais, koks skirtumas? Juk tėtis nebesinuomoja.

Čia turima galvoje, kai viena valda dalijama dviem vaikams norint, kad abu gautų paramą. Tokiu atveju, reiktų po tokį patį plotą išsinuomot.

Aciu labai.Taip ir yra kaip supratote.Gerai kad turim kur pasikonsultuoti. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas gali aiskiau paaiskinti apie ukio skaldyma?Mano situacija tokia kad is tevuko ukio 220ha, dovanota mano 24ha ir issinuomosiu dar 20 ha anksciau jo nuomota sklypa.Cia jau kaip ir ukio skaldymas ar dar ne?

Aciu

Šis reikalavimas nesikeičia: kuriant ūkininko ūkį ne anksčiau kaip prieš 2 metus padalytoje valdoje arba ūkyje, pareiškėjas privalo įsigyti (išnuomoti) tokio pat dydžio ŽŪN plotą ne iš padalyto ūkio arba valdos savininko (kurio valdos arba ūkio dalyje pareiškėjas kuriasi).

Jūsų atveju (tie kiek supratau beskaitydama situaciją konkrečią) nėra ūkio padalijimas. Tėtis dovanoti žemę gali, tokie visi jaunieji ūkininkai.

O tai kad Jūs sudarėte nuomos sutartis su anksčiau tėčio nuomos pagrindais valdytos žemės savininkais, koks skirtumas? Juk tėtis nebesinuomoja.

Čia turima galvoje, kai viena valda dalijama dviem vaikams norint, kad abu gautų paramą. Tokiu atveju, reiktų po tokį patį plotą išsinuomot.

Aciu labai.Taip ir yra kaip supratote.Gerai kad turim kur pasikonsultuoti. :D

Į sveikatą :) Arba kitaip tariant nesudėtingo įsikūrimo:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po naujų metų įstatymų pakeitimų, aš jau niekuo neesu užsitikrinusi. Bet jūs tikrai teisus, nes pagal taisykles perėmėjas turi būti įregistravęs žemės ūkio valdą ir ūkį. Perėmėjas paraiškos pateikimo dieną turi būti 18-50 m, o ūkininko statusą turi įgyti iki sprendimo dėl paramos priėmimo dienos. Taip pat turi turėti žemės ūkio srities profesinių įgūdžių ir (arba) kvalifikaciją.

Nesąmonė (mano nuomone), nes mąstant logiškai - kaip galima ūkį užregistruot neturint žemės?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ir mes manome kad nesamone. Jau buvom uzsisake pazymas zemiu perleidimui ir tada isgirdom kad perleidimui reikia buti iregistravus uki. Tai dabar teks seip perleisti 1 ha zemes, iregistruoti uki, o tada jau pagal ta programa perleisti visas likusias zemes. Sunku siais laikais susekti visa informacija, kai viskas keiciasi vos ne kas savaite :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Man iškilo tokia problemelė. Planuoju dalyvauti jaunojo ūkininko programoje turiu nuosavos 21ha ir nuomuojosi dar 8ha dar zadu išsinuomuoti 12ha tačiau kabliukas tame kad ta žemė yra apsėta žieminiais grūdais, bet nuomos sutartis to žmogaus kuris apsėjęs pasibaigus, o savininkai pernuomoja man

Klausimas: Ar galiu aš rašydamas veiklos plana rašyt jog aš juos sėsiu žieminiais t.y apsėsiu rudenį kai prieš tai buves nuomininkas nusiims derlių

nuomoss sutarti galiu registruoti registrų centre nes prieš tai buvusio nuomininko nuomos sutatis pasibaigė praeitais metais

Ačiū už pagalba

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai jaunasis skaitosi kai turi zemes ar kai turi zemes uj\kininko paz. ir baiges tuos kursus ar kaip, ir kaip ten su valstybines zemes pirkimu kiek laiko turi but jaunuoju ukininku kad galetum pirkt puse kainos zeme ar turi buti nuomavesis ta zeme kazkiek laiko kad galetum puse kainos pirkti? Ir dar ar pagal jaunojo ukininko paramos lesas gali pirkti zeme nebutinai valstybine?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai jaunasis skaitosi kai turi zemes ar kai turi zemes uj\kininko paz. ir baiges tuos kursus ar kaip, ir kaip ten su valstybines zemes pirkimu kiek laiko turi but jaunuoju ukininku kad galetum pirkt puse kainos zeme ar turi buti nuomavesis ta zeme kazkiek laiko kad galetum puse kainos pirkti? Ir dar ar pagal jaunojo ukininko paramos lesas gali pirkti zeme nebutinai valstybine?

Kiek kartu taisykles jaunuju ukininku isikurimo esi skaites?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man iškilo tokia problemelė. Planuoju dalyvauti jaunojo ūkininko programoje turiu nuosavos 21ha ir nuomuojosi dar 8ha dar zadu išsinuomuoti 12ha tačiau kabliukas tame kad ta žemė yra apsėta žieminiais grūdais, bet nuomos sutartis to žmogaus kuris apsėjęs pasibaigus, o savininkai pernuomoja man

Klausimas: Ar galiu aš rašydamas veiklos plana rašyt jog aš juos sėsiu žieminiais t.y apsėsiu rudenį kai prieš tai buves nuomininkas nusiims derlių

nuomoss sutarti galiu registruoti registrų centre nes prieš tai buvusio nuomininko nuomos sutatis pasibaigė praeitais metais

Ačiū už pagalba

Situacija aiški, kad gali, tik neaišku ar gausi paramą už tuos plotus. Jei teisingai suprantu pavasarį deklaruos šią žemę (kuri apsėta žieminiais) deklaruos tas žmogus, kuris apsėjo.

Reikėtų palaukti naujų taisyklių jaunųjų įsikūrimo.

Šiuo metu "projekte tipinio plano" jaunųjų įsikūrimo įdėta: pateikiama informacija apie valdomus žemės plotus, kurie turi sutapti su deklaruotu žemės plotu ataskaitiniais metais. Suprask kaip nori.

Turėjau tokį atvejį, tuo metu neužkliuvo, bet kas gali žinot kaip dabar jie į tai žiūrės :icon-confused:

Blogiausiu atveju, už tą plotą neduos paramos :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tas nuomininkas piktybiškai užsėjo žeme rudeni nors jam buvo pasakyta jog jam daugiau nenuomos. kadangi jis nuomos sutarties neturi, o aš ją tarkim turiu ir esu užregistraves registrų centre tai man atrodo jis jos deklaruoti negali?? kas butu teisus jei deklaruotume abudu?

Dėkui už pagalba

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiuo metu "projekte tipinio plano" jaunųjų įsikūrimo įdėta: pateikiama informacija apie valdomus žemės plotus, kurie turi sutapti su deklaruotu žemės plotu ataskaitiniais metais. Suprask kaip nori. :icon-confused:

Įdomiausia tai, kad toje ale "paraiškoje" taip ir parašyta, bet taisyklėse (projekte) sakoma, kad parama skiriama už paramos paraiškos pateikimo metu naudojamą ŽŪN plotą. :icon-rolleyes:

Pirmiausia gaunasi idiotiška situacija. Sakykim ūkis įkurtas vasario mėn, žemė pirkta ar nuomota vasario mėn., paraišką teikiam kovą-balandį. Pagal kokią tada deklaraciją NMA ruošiasi tikrinti :icon-question: Praeitais metais deklaruojant ūkio dar nebuvo, o šiais metais deklaracijų dar nėra. Iki šiol bent tikrindavo pagal registro duomenis.

Taip, kuo toliau į NMA, tuo daugiau žibučių.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tas nuomininkas piktybiškai užsėjo žeme rudeni nors jam buvo pasakyta jog jam daugiau nenuomos. kadangi jis nuomos sutarties neturi, o aš ją tarkim turiu ir esu užregistraves registrų centre tai man atrodo jis jos deklaruoti negali?? kas butu teisus jei deklaruotume abudu?

Dėkui už pagalba

Teisine NMA prasme, nuskalpuos abudu kol bus įrodyta kažkieno tiesa. Padavus kaimyną į teismą - teisus būsi tu. Tik sutartis turi būti ne "tarkim", o visi popierai čiki.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tas nuomininkas piktybiškai užsėjo žeme rudeni nors jam buvo pasakyta jog jam daugiau nenuomos. kadangi jis nuomos sutarties neturi, o aš ją tarkim turiu ir esu užregistraves registrų centre tai man atrodo jis jos deklaruoti negali?? kas butu teisus jei deklaruotume abudu?

Dėkui už pagalba

Teisine NMA prasme, nuskalpuos abudu kol bus įrodyta kažkieno tiesa. Padavus kaimyną į teismą - teisus būsi tu. Tik sutartis turi būti ne "tarkim", o visi popierai čiki.

Iki teismo kad prieiti reikia kazko daugiau (padirbtu parasu ar pan.), o NMA kas dokumentus tvarkingus ir registruotus registru centre turi tas ir ismokas ir kitus su projektais susijusius pinigus gauna. Tik kaip anksciau rase kazkuri laika tikrins abu kol nustatys kas teisus ir kol patikra vyks jokiu mokejimu nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tas nuomininkas piktybiškai užsėjo žeme rudeni nors jam buvo pasakyta jog jam daugiau nenuomos. kadangi jis nuomos sutarties neturi, o aš ją tarkim turiu ir esu užregistraves registrų centre tai man atrodo jis jos deklaruoti negali?? kas butu teisus jei deklaruotume abudu?

Dėkui už pagalba

Teisine NMA prasme, nuskalpuos abudu kol bus įrodyta kažkieno tiesa. Padavus kaimyną į teismą - teisus būsi tu. Tik sutartis turi būti ne "tarkim", o visi popierai čiki.

Mano situacijoje bandė abu deklaruot tą plotą, ir negavo nei vienas tiesioginių ir viskas:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tas nuomininkas piktybiškai užsėjo žeme rudeni nors jam buvo pasakyta jog jam daugiau nenuomos. kadangi jis nuomos sutarties neturi, o aš ją tarkim turiu ir esu užregistraves registrų centre tai man atrodo jis jos deklaruoti negali?? kas butu teisus jei deklaruotume abudu?

Dėkui už pagalba

Teisine NMA prasme, nuskalpuos abudu kol bus įrodyta kažkieno tiesa. Padavus kaimyną į teismą - teisus būsi tu. Tik sutartis turi būti ne "tarkim", o visi popierai čiki.

Mano situacijoje bandė abu deklaruot tą plotą, ir negavo nei vienas tiesioginių ir viskas:)

Ismokas gaus tas kuris yra iregistraves nuomos sutartis registe :) patikrintas atvejis :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...