Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas


Mindziule

Recommended Posts

  • Atsakymai 1.6k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

A ką Dzūkija ? Komentuot NMA nedėkingas darbas. Juolab, kad jie už savo žodžius nelabai atsako. Pirmadienio "Veido" žurnale skaičiau Starkevičiaus pasisakymus dėl šitų paskolų. Jo pasakymu "paskolų fondo lėšos (450 mln. Lt) galės būti naudojamos paramai paskolomis teikti pagal .... priemones "Žemės ūkio valdų modernizavimas" bei "Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas". Citatos pabaiga. Dar radau ir sakinį (lyg tarp kitko), kad "į Paskolų fondo paramą galės pretenduoti ir smulkieji gamintojai". O kaip ten kas bus, tai matyti bus tada, kai bus pačio fondo teikiamos paramos paskoloms taisyklės. Kol jų nėra, tai ir aš ne ką galiu pasakyti. Juolab, kad aš nei NMA, nei ŽŪM, nei konsultavimo įmonės darbuotoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dzūkija visiškai teisi. Nuo pat pirmųjų minčių apie šį paskolų fondą buvo kalbama tik apie 2 programas: "Žemės ūkio valdų modernizavimas" ir "Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas". Ministras, žadėdamas jauniesiems ūkininkams lengvatines paskolas iš dalies yra ir teisus, ir ne. Jaunojo ūkininko įsikūrimui paskolos nebus teikiamos (nes yra reikalavimas, kad būtų bent 2 metų patirtis). Tačiau jei tau yra iki 40 metų-tu esi jaunas ūkininkas.:) Vadinasi, paskolomis galėsi pasinaudoti.

Man truputį keistai nuskambėjo mintis apie smulkiuosius gamintojus. Specialiai pasikėliau tinkamumo kriterijus, o juose radau: (pagal priemonę Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas) tinkami pareiškėjai-smulkios ir vidutinės įmonės, užsiimančios šia veikla ne mažiau kaip 2 metus. Vadinasi, ūkininkas sūrio ir varškės gaminimo (čia kaip pavyzdys) įrangos įsigijimo finansuotis negalės, o įkurti atskirą UAB'ą-irgi ne išeitis, nes nebus veiklos patirties. Spėju, kad ministras truputį neįsigilino ir pasakė taip, kaip tauta norėtų išgirsti.

O šiaip tai viskas "juda" su paskolomis... Pagal pirminį variantą liepos 15 dieną turėjo būti paskelbta bankų atranka. Pagal patikslintą variantą turėjo praeitą ketvirtadienį paskelbti, paskutinis mano girdėtas variantas-šios savaitės pradžia. Čia kaip nėra to šaukimo, taip nėra.:) Kaip sakė didysis mąstytojas Karlsonas: "kantrybės, tiktai kantrybės, gyvenime visko pasitaiko".:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

A ką Dzūkija ? Komentuot NMA nedėkingas darbas. Juolab, kad jie už savo žodžius nelabai atsako. Pirmadienio "Veido" žurnale skaičiau Starkevičiaus pasisakymus dėl šitų paskolų. Jo pasakymu "paskolų fondo lėšos (450 mln. Lt) galės būti naudojamos paramai paskolomis teikti pagal .... priemones "Žemės ūkio valdų modernizavimas" bei "Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas". Citatos pabaiga. Dar radau ir sakinį (lyg tarp kitko), kad "į Paskolų fondo paramą galės pretenduoti ir smulkieji gamintojai". O kaip ten kas bus, tai matyti bus tada, kai bus pačio fondo teikiamos paramos paskoloms taisyklės. Kol jų nėra, tai ir aš ne ką galiu pasakyti. Juolab, kad aš nei NMA, nei ŽŪM, nei konsultavimo įmonės darbuotoja.

tai tamsta siaip sviesulys sitam forume ? :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sveiki, situacija tokia: vaikinas norti perimti tevu uki ir pasinaudodamas jaunuju ukininku isikurimu ikurti savo. Jis yra 18 - metis KTU studentas - tai yra oficialiai jis neturi reikiamu profesiniu igudziu ir ziniu reikiamu ukininkavimui(teoriskai). Tai klausimas: ka jis turetu daryti, kur kreiptis noredamas buti tinkamu pareiskeju priemoneje jaunuju ukininku isikurimas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu klausimuka gal kas padesite susigaudyti.

Mama turi 30ha zemes ir noreciau pradeti ukininkauti t.y. pasinaudoti Jaunuju ukininku programa.

Zeme mama man perrasytu nebeda uki kaip ir galeciau registruoti.

Kaip suprantu parama 1ha=1t eu.

Kadangi nesusigaudau finansavimo niuansuose - klausimas

Tarkim Belarus traktorius 90 kw kainuoja 100 tukstanciu litu be pvm. Pagal ZUM lentele tokiem finansuojama 1180lt uz kw

90*1180=106200, tai gaunas kad toki pirkini finansuotu 100% tik is savu pinigu susimokesiu pvm?

Dekui uz informacija

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, situacija tokia: vaikinas norti perimti tevu uki ir pasinaudodamas jaunuju ukininku isikurimu ikurti savo. Jis yra 18 - metis KTU studentas - tai yra oficialiai jis neturi reikiamu profesiniu igudziu ir ziniu reikiamu ukininkavimui(teoriskai). Tai klausimas: ka jis turetu daryti, kur kreiptis noredamas buti tinkamu pareiskeju priemoneje jaunuju ukininku isikurimas?

Reikia išklausyti minimalią ūkininkavimo pradmenų mokymo programą, smulkiau. O čia profesinių mokyklų sąrašas, kuriose būna tie kursai: http://www.zmmc.lt/lt/zemdirbiu-mokymai ... ntrai.html

Sveiki, turiu klausimuka gal kas padesite susigaudyti.

Mama turi 30ha zemes ir noreciau pradeti ukininkauti t.y. pasinaudoti Jaunuju ukininku programa.

Zeme mama man perrasytu nebeda uki kaip ir galeciau registruoti.

Kaip suprantu parama 1ha=1t eu.

Kadangi nesusigaudau finansavimo niuansuose - klausimas

Tarkim Belarus traktorius 90 kw kainuoja 100 tukstanciu litu be pvm. Pagal ZUM lentele tokiem finansuojama 1180lt uz kw

90*1180=106200, tai gaunas kad toki pirkini finansuotu 100% tik is savu pinigu susimokesiu pvm?

Dekui uz informacija

Viską teisingai supratai. PVM teks susimokėti iš savų pinigų, bet kai užregistruosi ūkį, užsiregistruok ir į PVM mokėtojus, tai valstybė po pusmečio grąžins tą mokestį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viską teisingai supratai. PVM teks susimokėti iš savų pinigų, bet kai užregistruosi ūkį, užsiregistruok ir į PVM mokėtojus, tai valstybė po pusmečio grąžins tą mokestį.

Negalvokit jau taip blogai apie VMI. Net modernizavimo PVM mums grąžino per 2-3 mėn. O JŪ grąžino per 1,5 mėn nuo deklaracijos ir prašymo grąžinti PVM pateikimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va jau trys mėnesiai pilnai suėjo, o pinigų dar nėra :( Dar gerai, kad bent jau kol kas technikos tiekėjas sutinka palaukt pinigų. :eusa-pray:

O NMA kaip visada: viskas gerai, pinigai yra užsakyti, bet dėl KRIZĖS neaišku, kada juos gausi... :icon-cry:

man siand jau ikapsejo i saskaita paramos pinigeliai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va jau trys mėnesiai pilnai suėjo, o pinigų dar nėra :( Dar gerai, kad bent jau kol kas technikos tiekėjas sutinka palaukt pinigų. :eusa-pray:

O NMA kaip visada: viskas gerai, pinigai yra užsakyti, bet dėl KRIZĖS neaišku, kada juos gausi... :icon-cry:

man siand jau ikapsejo i saskaita paramos pinigeliai :)

O koks sutapimas, man irgi šiandien jau atėjo pinigėliai :) Juos pervedžiau ir jau nuvežiau galutinę ataskaitą į NMA. :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...