Jump to content

Buhalterinės apskaitos pradžiamokslis


Recommended Posts

Sveiki, buhalteriai ir ne tik. Turiu klausima. Pernai pervedžiau i tiekejo saskaita PVM ir skirtuma tarp JU paramos ir traktoriaus kainos. Greitai gausiu traktoriu ir po to JU parama. Kaip man suvesti korespodencija vedant dvejybine ?

Pernai, kai pervedėt dalį mokėjimo (nesvarbu, kad tai PVM) turėjo apskaitoj atsirasti toks įrašas D 251 K 270

Kai gaunat traktorių D123 (kaina be PVM) D 250 (PVM suma) K 45 (kaina su PVM). Taip pat darot papildomą įrašą dėl sumokėto avanso D443 K 251. Po šitos operacijos pasinaikina avansas 251 sąskaitoj ir sumažėja mokėtina suma 45 sąskaitoj.

Dabar parama. Pirmiausia tai tada, kai sužinojote, kad parama bus skirta, reikėjo daryti D 255 K 35, tada sekantis įrašas būtų gavus paramos pinigus D270 K255. Jei pirmas įrašas nebuvo padarytas, tai gavus paramą D270 K35

Pervedus paramos pinigus tiekėjui D45 K270

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
artėja pavasaris ...ne vienam teks samdytis pagalbininkų , gal kai kas galėtų primint ,patikslint kokie mokesčiai 2010 už samdomus sodrai ,koks kaime NPD , kiek nuo vaiko+ kiek išskaičiuot iš algos pajamų bei sodrai :icon-question:

Dabar jau neliko skirtingo NPD kaime. Visiems taikoma pagal formulę

NPD = 470 – 0,2 x (gyventojo mėnesio su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos – 800)

PNPD (už vaikus):

- tėvams arba įtėviams, auginantiems vaikus (įvaikius) iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, už kiekvieną auginamą vaiką (įvaikį) yra taikomas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (toliau – PNPD). Už pirmą vaiką (įvaikį) taikomas 100 litų PNPD, už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 200 litų PNPD.

- PNPD taikomas dalijant PNPD sumą kiekvienam iš tėvų (įtėvių) per pusę. Jeigu gyventojas vaikus (įvaikius) augina vienas, jam taikomas visas PNPD.

Iš darbininko algos išskaitoma:

- GPM pagal formulę 15 proc.

- SODRA 3 proc.

- PSD 6 proc.

Sodra ir PSD pervedama SODRAi, GPM - VMI.

Darbdavys papildomai moka 30,98 proc.

Atrodo viskas :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, pildau pirmą ūkio FA, labai sudėtinga pasirodė Pelno (nuostolio) ataskaita. :icon-geek: Gal galit patarti, kaip teisingai užpildyt :icon-mrgreen:

Yra pardavimai minus kintamosios ir pastovios sąnaudos, o kur dėti savikainą :icon-ugeek:,

Per 2009 m gavau paramą technikos pirkimui, ar reikia parodyti PN ataskaitoje, ar tik tiesiogines išmokas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, reikia patarimo. Bandau duomenis iš popierinės apskaitos sukelti į programą. Žemę kelti į balansą įsigijimo verte arba vertintojų nustatyta rinkos? Ir dar klausimų dėl ilgalaikio turto iškilo.Jei turtas gautas kaip įnašai ( už jį nemokėta) kokia verte vesti į balansą rinkos? Tokaim turtui ar skaičiuoti nusidėvėjimą ir dėti į neleidžiamus, ar visai nedėvėti? Labai lauksiu patarimų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 2 savaičių...
Prašau paaiškinti,kaip vedant dvejybinę apskaitą, teisingai tvarkyti ir kasos pinigus. Ar pakanka vien čekio (jei moki grynais)? Ar po to išsirašyti kasos išlaidų orderį? Turėdami laisvą minutėlę,prašau, pasidalinkit žiniomis. Dėkui.

Jei jau daryt tvarkingai, tai reikia išrašyt išlaidų orderį. Kad nebūtų daug popierizmo ir kasos išlaidų orderio kiekvienam kvitukui - išrašykit vieną orderį didesnei sumai (pvz. paskirtis - ūkio išlaidoms). Kai pamatysit, kad tie pinigėliai baigėsi - rašot kitą.

Ar mokestinio laikotarpio nuostoliai perkeliami į kitus metus, ar neperkeliami? :icon-question:

Jei ūkis didesnis kaip 14 EDV ir apskaita vedama kaupimo principu - perkeliami.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip tai aš niekada nevedus individualių buhalterijos, tai nelabai ir žinau kaip ten pas juos su kasa. Nors man atrodo, kad tiek individualių įmonių, tiek UAB'ų atsiskaitymus grynais pinigais reglamentuoja tie patys norminiai aktai.

Senas, bet geras straipsniukas.

http://www.verslobanga.lt/lt/leidinys.p ... 0bcc8876fc

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb.Dzūkija, pvz.pardaviau gyvulį,pinigai iš karto,išrašė man pinigų išmokėjimo kvitą.Aš jiems turiu išsirašyti kasos pajamų orderį,taip? Ar jis man galios,jei nebus asmens (iš ko priėmiau) parašo? Pasidalinkit žiniomis ir kt., jei žinot.Dėkui. Gal kokią nuorodą būtent apie ūkininkų kasos tvarkymą nurodytumėte.

Sekmės darbuose,kolegos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb.Dzūkija, pvz.pardaviau gyvulį,pinigai iš karto,išrašė man pinigų išmokėjimo kvitą.Aš jiems turiu išsirašyti kasos pajamų orderį,taip? Ar jis man galios,jei nebus asmens (iš ko priėmiau) parašo? Pasidalinkit žiniomis ir kt., jei žinot.Dėkui. Gal kokią nuorodą būtent apie ūkininkų kasos tvarkymą nurodytumėte.

Taigi jūs neimate pinigų į kasą tiesiai iš supirkėjo. Todėl jis ir rašo pinigų išmokėjimo kvitą. Šis dokumentas ir yra pagrindas įnešti pinigus į kasą. O pinigus jau įneša tas, kas juos gavo. KPO yra tokia eilutė "Paimta iš" - čia bus to žmogaus pavardė, kuris pasirašė, kad pinigus gavo ant pinigų išmokėjimo kvito (greičiausiai ūkininko). Eilutėje "Ūkinės operacijos" - pinigų įnešimas į kasą pagal pinigų išmokėjimo kvitą. Kur "priedėlis" - galite įrašyti to kvito numerį.

Ko gero tikrai nerasite ūkininko kasos vedimo kažkokių taisyklių. Jos yra vienos visiems ūkio subjektams. Tiksliau sakant tai daugiau skirta juridiniams asmenims. O ūkininkas fizinis asmuo. Gal galima ir liberaliau, ir paprasčiau tą jo kasą vesti. Bet, kaip minėjau, su IĮ nedirbu. Man apskaitą vesti per kasą yra patogiau dar ir dėl to, kad yra samdomų darbuotojų. Kaip jiems parodyti atlyginimo išmokėjimą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb.Dzūkija, pvz.pardaviau gyvulį,pinigai iš karto,išrašė man pinigų išmokėjimo kvitą.Aš jiems turiu išsirašyti kasos pajamų orderį,taip? Ar jis man galios,jei nebus asmens (iš ko priėmiau) parašo? Pasidalinkit žiniomis ir kt., jei žinot.Dėkui. Gal kokią nuorodą būtent apie ūkininkų kasos tvarkymą nurodytumėte.

Taigi jūs neimate pinigų į kasą tiesiai iš supirkėjo. Todėl jis ir rašo pinigų išmokėjimo kvitą. Šis dokumentas ir yra pagrindas įnešti pinigus į kasą. O pinigus jau įneša tas, kas juos gavo. KPO yra tokia eilutė "Paimta iš" - čia bus to žmogaus pavardė, kuris pasirašė, kad pinigus gavo ant pinigų išmokėjimo kvito (greičiausiai ūkininko).

Dėkui,Dzūkija.Tai pajamų orderyje "Paimta iš" įrašyti save,o ne pirkusią įmonę,teisingai supratau.Įdomu...

Ar ūkininkai turi teikti ataskaitas (balansas,pelno nuostolio atask.,kapitalo pokyč.) registrų centrui (jei teisingai išgirdau)? :icon-redface: Prisipažinsiu,uždavė man šį klausimą, nebuvau girdėjus.

Jei užknisau,galit pasiųst Na...,pasirodo, jau ši vieta atrasta,mačiau žemėlapyje :lol::lol: :lol

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai pajamų orderyje "Paimta iš" įrašyti save,o ne pirkusią įmonę,teisingai supratau.Įdomu...

Tikrai taip. Nes čia tas pat variantas kaip pinigų paėmimas iš banko sąskaitos. Pajamų orderis reikalingas, bet juk pinigus atneša ne bankas. Pirmiausia juos nuo sąskaitos nuima žmogus (kad ir tas pats ūkininkas), o tik tada jie atsiduria kasoj. Kitas panašus variantas - dažniausiai pardavus kažką ir pirkėjui sumokėjus pinigus yra išrašomas PPK (pinigų priėmimo kvitas). Ant jo yra pirkėjo parašas. O pinigus į kasą įneša tas, kas juos gavo. Vadinasi ant KPO bus ne pirkėjo, pet to, kas gavo pinigus, parašas.

Ar ūkininkai turi teikti ataskaitas (balansas,pelno nuostolio atask.,kapitalo pokyč.) registrų centrui (jei teisingai išgirdau)? :icon-redface: Prisipažinsiu,uždavė man šį klausimą, nebuvau girdėjus.

Kol kas ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai pajamų orderyje "Paimta iš" įrašyti save,o ne pirkusią įmonę,teisingai supratau.Įdomu...

Tikrai taip. Nes čia tas pat variantas kaip pinigų paėmimas iš banko sąskaitos. Pajamų orderis reikalingas, bet juk pinigus atneša ne bankas. Pirmiausia juos nuo sąskaitos nuima žmogus (kad ir tas pats ūkininkas), o tik tada jie atsiduria kasoj. Kitas panašus variantas - dažniausiai pardavus kažką ir pirkėjui sumokėjus pinigus yra išrašomas PPK (pinigų priėmimo kvitas). Ant jo yra pirkėjo parašas. O pinigus į kasą įneša tas, kas juos gavo. Vadinasi ant KPO bus ne pirkėjo, pet to, kas gavo pinigus, parašas.

Ar ūkininkai turi teikti ataskaitas (balansas,pelno nuostolio atask.,kapitalo pokyč.) registrų centrui (jei teisingai išgirdau)? :icon-redface: Prisipažinsiu,uždavė man šį klausimą, nebuvau girdėjus.

Kol kas ne.

Kad Dievas, Jums Dzūkija, duotų sveikatėlės :D. Geros dienos :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
Klausimas iš "grybų karo"...Pasiskolinau iš kolegos kurą.Sutarėme,kad grąžinsiu kuru.Mano "gelbėtojas" pageidavo likti nežinomu savo ir mano apskaitoje.Kaip visgi man parodyti kuro išlaidas apskaitoje? :eusa-doh:

Jei sausai - nėra popierio, t.y. pirkimo sąskaitos, nėra ir kuro. Jei jo nėra, negali nurašyt, t.y. parodyt sąnaudas.

Bet.... Yra buhalterijoj toks dalykas, kaip gavimas pagal krovinio važtaraštį. Bet jis dažniausiai naudojamas tada, kai yra trumpas laiko tarpas tarp faktinio gavimo momento ir SF gavimo. Bet jei kuras bus nurašomas per sėją balandžio mėnesį, o sąskaita kurui gauta liepą, tai patarčiau nerizikuot. Gausit tą sąskaitą ir tada nurašysit kaip sunaudotą sėjai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jei neturi to kuro, kokį žurnalą pildysi :eusa-doh: Gausi sąskaitą, kad nusipirkai ir tada užpildysi. Aišku, gali daryti taip, kaip jau kažkada buvo forume kalbėta. Tipo nusipirkai ir pametei kvitą. Kuras yra, galima nurašyti (tik šiuo atveju buhalterijoj bus D 2 kl kuras, o K 3 kl ūkininko įnašai). Tik jei ūkis virš 14 EDV ir pakliūni po GPM volu, tai šitas kuras nebus leidžiamos sąnaudos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...