Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Sveiki, pas mane česnakų (žieminių) lapų galiukai nugelto ir dabar violetinė spalva metasi ant tų galų, taip būti nežinau ar turi, bet kadangi kai kurie be tų pavioletinimų tai kogero kad neturi. Įdomu kas čia per sutrikimas ir kaip jis gydomas. Pagal aprašyma panašiausia į miltligę, tačiau miltligė ir kitokių "simptomų" turi, tai taip ir nežinau.

Beje, įdomu kokioje stadijoje jūsų česnakai, jau lenda žiedstiebiai? Bei kada ketinate papildomai tręšti ir jei tręšite tai kaip, per lapus ar biriom trąšom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, pas mane česnakų (žieminių) lapų galiukai nugelto ir dabar violetinė spalva metasi ant tų galų, taip būti nežinau ar turi, bet kadangi kai kurie be tų pavioletinimų tai kogero kad neturi. Įdomu kas čia per sutrikimas ir kaip jis gydomas. Pagal aprašyma panašiausia į miltligę, tačiau miltligė ir kitokių "simptomų" turi, tai taip ir nežinau.

Beje, įdomu kokioje stadijoje jūsų česnakai, jau lenda žiedstiebiai? Bei kada ketinate papildomai tręšti ir jei tręšite tai kaip, per lapus ar biriom trąšom.

Kontroliniu kasimu nedarei ? ka rodo šaknys jai šaknys geros pašaknio ligu nėra tai nieko blogo. žiedstėbiu išlindo apie 75% lauko ,dėl trešimo nieko negaliu patart. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na yra tokiu egzempliorių, kurie visai nugeltę ir tas pasivioletinimas įsimetęs per visa lapą, o ne tik lapų gale, tai tokio česnako šaknys nupuvę, o pats vaisius kažkoks išsausėjęs, tačiau čia toks vienas iš kelių šimtų, na o to puvėko šaknyse ant likusių lyg ir nėra (tfu tfu tfu), na tik įdomu ar pas kitus tie galiukai nugeltę ir iš kur čia tas violetinis atspalvis. Dėl tręšimo: negali ar nenori? :) nieko, suprantu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na yra tokiu egzempliorių, kurie visai nugeltę ir tas pasivioletinimas įsimetęs per visa lapą, o ne tik lapų gale, tai tokio česnako šaknys nupuvę, o pats vaisius kažkoks išsausėjęs, tačiau čia toks vienas iš kelių šimtų, na o to puvėko šaknyse ant likusių lyg ir nėra (tfu tfu tfu), na tik įdomu ar pas kitus tie galiukai nugeltę ir iš kur čia tas violetinis atspalvis. Dėl tręšimo: negali ar nenori? :) nieko, suprantu :)

Aš papildomai netrešiu :eusa-dance: Pas mane galiukai pagelte ti apatiniu lapu ir tai nedaug tai labai nepergyvenu ir tikiusi nepradės daugiau gelsti :eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabandysiu įkelti foto, kad galėtumėte ką patarti, na jei ne miltligė čia tai tuomet fuzariozė, nes kitos česnakų ligos lyg ir nelabai paišosi.

cesnakas2.jpg

cesnakas1.jpg

Jei čia fuzariozė, tai kuo patartumėt purkšti iš čia forume paminėtų trijų fungicidų: folikuras (tebukonazolas), penkocebas (mankocebas) ir previkuras (propamokorbas), visų trijų veiklioji medžiaga lyg ir skiriasi tai kuris j0sų manymu tinkamiausias? Lengviasia gauti previkurą, kitų arba nėra arba pakuotės didokos., tačiau previkuras pagal aprašyma labiau pomidorams ir agurkams nuo miltligės, likę du lyg ir labiau į temą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gegužės mėn česnakams nepalankus orai šalta ir drėgna todėl puola ligos ,sprendžiant iš nuotrauku čia ne miltligė,kai turėjau tokia problema padėjo penkocebas,skirtumas tas kad buvo gegužės pradžia ,aš purškiau keleta kartu.Dabar purškiant 3 kartus ateis kasimo laikas,nespės chemikalai suirti.Galima pamėginti purkšti 2 kartus kas savaite kad apsaugoti nepažeistus daigus o pažeistus kuo greičiau iškasti kad neplistu liga ,tai mano tokie pamastymai gal kas turi kitokiu minčiu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, jau išlindo žiedstiebiai. Ką jūs su jais darote? Mano gaspadinė juos marinuoja, receptas paprastas: 3 litrai virinto vandens, šaukštas druskos, šaukštas cukraus ir 100 g. acto. Sudeda žiedstiebius į stiklainiukus, užpila tirpalu, imeta kelis juoduosius pipirus, garstyčių saukštelį, kelias šakeles krapų ir pastato į puoda su vandeniu. Kaitina kol pradeda kilti maži burbuliukai stiklainiuke, tada išima, užsuka ir palieka atvėsti apverstus ir užklotus. Žiemą prie karštų patiekalų ir ant šventinio stalo šalia agurkėlių ir kitų gėrybių nepamaišo ir česnakų žiedstiebiai...

Atleiskite už offtopica.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas Jurga, skabom, jau skabom po truputi. Uzauga koks ziedstiebis ir nuskabom. Maniske vakar 5 stiklainiukus uzmarinavo. Paprasciausiu agurkams marinuoti receptu. Beje dar ant sviestuko pasikepam, tai sunu kartais barti reikia kad be saiko valgo.

O kaip su vasariniais cesnakais, ar jau risate ju laupija kas mazgu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

norėjau paklausti kas yra mano česnakams pridedu nuorodą. Ar čia tapati bėda kaip ir pas karoooliux?

Ką patartumėt?

http://public.fotki.com/donaciukas65/my-first-album/

Ko tu nori nuo tu česnaku :icon-eek: ,išgeltusiu plotu nėra,vienas kitas sugedes šiemet neproblema :eusa-naughty: o kad nebūtu nė vieno sugedusio iš tokio ploto bent jau man nėra buve.Tai kad nusiramink ir lauk derliaus nuėmimo :eusa-dance::eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas vakaras mieli česnakų augintojai. Pats pradėjau šiemet auginti žieminius česnakus, ir susidūriau su pirmaisiais sunkumais - dėl česnakų žiedų karpymo. Gal galite patarti, kada juos reikia nuimti?(nes iš skirtingų žmonių skirtingos nuomonės). Kam nesunku PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...